X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ali my wszystkie wiemy że od pełnej diagnozy tarczycy trzeba zacząć i mówimy to każdej nowej dziewczynie :D
    No i racja często gdyby nie nasza intuicja to lekarze wiele rzeczy by przegapili. Często słyszę że jeśli chodzi o poronienia to w 50% przypadków przyczyna jest nieznana ale ja myślę że to wina lekarzy bo "oszczędzają" na pacjentkach...

    inessa, Fedra, Matylda36 lubią tę wiadomość

  • ali Debiutantka
    Postów: 8 14

    Wysłany: 20 listopada 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super że wszystkim to mówicie! :)
    Ja na to nie wpadłam, to znaczy wszyscy mi mówili że skoro te 3 podstawowe badania tarczycy mam super to z nią jest wszystko w porządku, ile bym pieniędzy i nerwów zaoszczędziła gdybym od tego zaczęła ;)
    Oczywiście wszystko we własnym zakresie bo na nfz to żeby skierowanie dostać na badanie czy w ogóle dostać się do jakiegoś specjalisty to istny koszmar :/

    inessa lubi tę wiadomość

    Aniołek luty 2012 - 12tc
    80Y1p2.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 20 listopada 2013, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam u rodzinnego i dostałam skierowanie do endo czy je wykorzystam w tym roku to się okaże, bo niestety rejestracja tylko do godz. 14, więc jutro będę próbować, moje wyniki hormonów były za dobre na skierowanie TSH 3,35 FT4 15,85 (norma 12-25) aTPO 19,22 (norma <34), ale podobno mam wole nietoksyczne, o którym nie wiedziałam, że je mam, chociaż z 10 lat temu rodzinny z poprzedniej przychodni wysłał mnie do endo, prawdopodobnie z tego powodu i podwyższonego TSH, ale nie pamiętam dokładnie, jedyne co pamiętam to zalecenie (jeść więcej ryb morskich) o dziwo pomogło, bo TSH miałam w okolicach 1,7 aż do ostatniego badania pod koniec sierpnia. Lekarz proponował również usg tarczycy i stwierdziliśmy, że jak pójdę do endo to ten mi zrobi. Mam nadzieję, że się uda jutro zarejestrować na nfz a jak nie to prywatnie pójdę i mam nadzieję, że jakiś efekt to przyniesie

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 listopada 2013, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Fedra ja czekam z niecierpliwością co Ci reumatolog powiedział bo też mam dodatnie ANA ale dopiero w piątek idę z wynikami do gienka i zobaczymy co powie. A do reumatologa dostałaś skierowanie czy idziesz prywatnie?

    mam pakiet w Lux Medzie zadzwoniłam dzisiaj i się okazało że jutro jest jedyne wolne miejsce na przestrzeni najbliższych dwóch tygodni...

    a jaki Tobie wynik wyszedł?

    Anoolka, inessa lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam miano 1:100 i zalecenie żeby zrobić badanie ANA2. Zazdroszczę Ci takiego pakietu 0dirol.gif ;)

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 listopada 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Mam miano 1:100 i zalecenie żeby zrobić badanie ANA2. Zazdroszczę Ci takiego pakietu 0dirol.gif ;)

    no to niskie mam nadzieję ze nic nie wyjdzie Ci w ANA2 :)
    napisz jak już coś będziesz wiedzieć od swojego lekarza :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja się cieszę że niskie, tylko patrząc wstecz bolały mnie stawy biodrowe przez 2 lata a ortopeda widział tylko stan zapalny i nie wiedział czemu, w końcu stwierdził że to pewnie przez pracę przy biurku...
    A Ty jakie miano miałaś?

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 21 listopada 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otrzymałam właśnie moje wyniki i nawet lekarz mi przetłumaczył. Na szczescie okazało sie że nic złego z nich nie wyniknęło i mam odczekać 3 lub 4 cykle i mozemy starac sie ponownie ale jeszcze po @ pójde na wizyte do innego gina i wtedy sie zapytam dokładniej co i jak.

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 21 listopada 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 u mnie też nic w hist-pat nie wyszło, ale zamierzam zrobić badania na własną rękę.
    Nie będę ryzykować. Drugi raz tego nie przeżyję.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 21 listopada 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też zamierzam porobić podstawowe badania ale to dopiero po wizycie kontrolnej. Ten lekarz co wydawał mi te wyniki od raz zaznaczył że badań nie musze sobie robić ale dla niego to jest normalka dlatego jak mój gin mi nic nie zleci to bede sama kombinować.

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 21 listopada 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    No ja się cieszę że niskie, tylko patrząc wstecz bolały mnie stawy biodrowe przez 2 lata a ortopeda widział tylko stan zapalny i nie wiedział czemu, w końcu stwierdził że to pewnie przez pracę przy biurku...
    A Ty jakie miano miałaś?

    ANA 1 dodatnie
    ANA2 graniczne w mianie 1:160 dajacych na komórkach HEp-2 świecenie ziarniste...

    odebrałam tez wyniki z AMH i potwierdza sie to co mówiła mi ginka z Kliniki ze wyniki wychodzą zawyżone i trzeba je podzielić mniej więcej przez 2, bo w 2011 wyszło 1,55 a teraz 2,5 czyli dzielone na 2 wychodzi 1,25 czyli nie jest źle...

    a co do badań hist-pat... lekarz mi powiedział zeby mi sie nie łudziła że coś w nich wyjdzie bo zazwyczaj nic nie wychodzi chyba ze w ciażach mocno zaawansowanych ale w takich do 12 tyg to nawet nie ma co liczyć na to badanie...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi lekarz również to powiedziała we wtorek,ze w tak wczesnej ciąży to raczej nic nie wychodzi, gdyż zwykle poronienia 5 -6 tydz są zwiazane z genetyką. Powiedziała też,ze badań na antyfosfolipidy można wykonać ale zwykle zaleca sie je kobietom po poronieniach póżniejszych tak od 10 tc
    wcześniej zwykle sie nie zaleca.Powiedziała,ze nie są do końca adekwatne.
    No a z badan genetycznych polecał badanie kariotypu,chociaż akurat w moim przypadku powiedziała,zę jeżeli były te poronienia tak wczesne to wiadomo,ze w zwiazku z genetyką ze wzgled na mój wiek i wg niego coraz słabsze jajeczka ( wynika to z badań hormonalnych).
    Fedra Ty dziś do lekarza idziesz to czekamy na wiadomosci. Buziaki dla Wszystkich <3

    Fedra lubi tę wiadomość

  • pola4 Koleżanka
    Postów: 45 11

    Wysłany: 21 listopada 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dzięki za ten wpis bo podobnie powiedział mi mój gin.i już zaczełam się stresować że może jednak powinien mi coś zlecić. A on tylko, że tak już jest i nie powinnam się tym denerwować bo natura wie lepiej. dziś odebrała betahcg i 14 jest, tydzień temu było 348. niech już spadnie do zera. a czy mówił Ci coś o tym kiedy możecie sie starać? ja nie miałam zabiegu a i tak kazał 3 cykle, czyli u mnie może nawet 5m-cy . chodź spotkałam się nawet z opinią że nawet współżyć nie można więc już nie wiem.

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2013, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana bez zabiegu lekarzy zaleca odczekać do nastepnego okresu a część z 3 nawet do 6 miesiecy ale od tych 6 miesiecy sie już odchodzi po naturalnym poronieniu. Mi lekarz poradził od nastepnego cyklu po poronieniu. po zabiegu jest róznie i tu zależy od lekarzy.
    Ja miałam zabieg ale nie po poronieniu to teraz lekarz powiedział,ze wtedy powinnam odczekać chociaz trzy miesiace bez starań ale o współżyciu nic nie mówił. No zaraz po zabiegu to chyba nie nawet sie nie ma siła ani checi ale później ze spokojem. Współżyć tak ale w odpowiednim czasie tak aby nie zajsc wciaze.
    Kochana wspieram <3
    Fedra i co??

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 21 listopada 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj kolejna dawka badań, tym razem toxo i wymazy, zadzwoniłam do endo, na fundusz nie rejestrują, bo mają już wyczerpane terminy do czerwca UWAGA 2015, prywatnie zarejestrowałam się na 3 lutego 2014, więc szukam innego, choć najbardziej chciałam do tamtego.

    inessa lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra 036.gif
    Że na fundusz to jeszcze mogę zrozumieć ale prywatnie tyle czekać...szkoda słów

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba żarty,ze tyle czasu trzeba czekać do endo nawet prywatnie, ale już chyba powinnyśmy,sie przyzwyczaić co nie???!!! :P
    Kochana a nie ma innego endo dobrego przyjmujacego prywatnie?

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 21 listopada 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cały wynik brzmiał tak:
    "ANA1 dodatni
    ANA2 graniczny
    Metodą immunofluorescencji pośredniej na komórkach HEp-2 stwierdzono obecność przeciwciał jadrowychw mianie 1:160 dających obraz świecenia ziarnisty.
    Metodą immunodyfuzji nie wykryto przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA"

    i Pani doktor powiedział ze to osttanie zdanie jest najważniejsze. Taki wynik moga mieć ludzie zdrowi, moze to świadczyć o jakimś stanie zapalnym ale co najważniejsze ten wynik nie miał wpływu na poronienie.
    Ale za to jak się wgłębliłyśmy w rozmowę (swoja droga bardzo fajna lekarka) to powiedziała ze jak nadal myślę o ciąży powinnam zrobić następujące badania (podkręslam że powiedział powinnam a nie mogę):
    -antykoagulant toczniowy
    -p/ciała p/Beta-2-glikoproteinie-1 IGM i IGG
    -p/ciała antykardiolipinowe IgG i IgM
    cena za zestaw tych badań to około 600 zł moge zrobić je oczywiście na NFZ ale najpierw musze mieć skierowanie od lekarza rodzinnego do immunologa a ten da skierowanie do szpitala zeby zrobili tam badania...

    czyli nadal nie wiem nic badania te wykonam w przyszłym tygodniu jak sie dowiem czy istotne jest kiedy robi się te badania i ile czeka się na wynik...

    inessa lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 21 listopada 2013, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko dziś nie udało mi się dodzwonić do drugiego takiego co ma raczej dobre opinie, może jeśli jutro w pracy uda mi się uda to się umówię na wcześniej, w razie czego u nas w naszej małej gminnej przychodni ma być usg tarczycy prywatnie, więc jak się do endo nie dostanę przed tym terminem pójdę chociaż na to usg i zobaczę czy tam się nic nie dzieje

    inessa lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2013, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Ale za to jak się wgłębliłyśmy w rozmowę (swoja droga bardzo fajna lekarka) to powiedziała ze jak nadal myślę o ciąży powinnam zrobić następujące badania (podkręslam że powiedział powinnam a nie mogę):
    -antykoagulant toczniowy
    -p/ciała p/Beta-2-glikoproteinie-1 IGM i IGG
    -p/ciała antykardiolipinowe IgG i IgM
    cena za zestaw tych badań to około 600 zł moge zrobić je oczywiście na NFZ ale najpierw musze mieć skierowanie od lekarza rodzinnego do immunologa a ten da skierowanie do szpitala zeby zrobili tam badania...

    Czyli na zespół antyfosfolipidowy...podobno najlepiej zrobić do 6 tygodni po poronieniu, ale co lekarz to opinia.

    inessa lubi tę wiadomość

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ