X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 19 listopada 2013, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Kochane napisze i tutaj...

    ja zabieg łyżeczkowania miałam 29 czerwca był to 11 tydzień ciąży ciaza obumarła w 10 tyg.

    w poprzednim cyklu zrobiłam sobie usg bo martwiło mnie to że mam plamienia ale na usg nic niepokojacego nie wyszło, lekarz postraszył mnie ze mam za cienkie endo co okazało sie bzdurą...

    tydzień temu poszłam do mojej Kliniki n awizytę by zobaczyć co dalej...

    lekarz powiedział Nam o dwóch drogach pierwsza to poznanie przyczyny poronienia, ponieważ uwaza ze jeśli ciaża pojawia się po tylu latach trzeba ją całą traktować szczególnie i tym bardziej trzeba poznać przyczyny poronienia...
    a druga droga mozemy od reki zrobić in vitro decyzja należ do Nas ale On sugeruje aby in vitro jednak zostawić jako ostateczność...

    co do badań zalecił zrobić:
    - kariotyp Nas obojga
    - badania immunologiczne (ANA1 i 2, anty-TPO i p/c p. antygenom łożyska)
    - badanie macicy za pomocą histerioskopi...

    do tego powtórka z badań hormonalnych i powtórne badanie AMH (rezerwy jajnikowej)...

    w zwiazku że część badań miałam robionych wczesniej takich jak anty-TPO i histerioskopie nie musiałam tego powtarzać...

    jesli będe wiedziała coś jeszcze to Wam napisze...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 19 listopada 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie polecić dobrego lekarza w Warszawie, który nie przejdzie obojętnie nad pierwszym poronieniem? Takiego co od razu da skierowanie na badania.
    Cały czas obawiam się, że mój lekarz stwierdzi że "to był przypadek".

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 19 listopada 2013, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ash niestety nie znam zadnego lekarza w Warszawie...

    jeśli chcesz mieć skierowania na NFZ to moze to być trudne jeśli chcesz mozesz zrobic prywatnie wtedy nikt Ci tego nie zabroni...

    ja nie wiem dlaczego lekarze narazają Kobiety na powtórkę z rozrywki, przeciez często jest tak ze jest pierwsze a potem drugie i kolejne poronienie zamiast od razu diagnozować przyczynę narazają na niepotrzebny stres :/

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny lekarze po pierwszym poronieniu nawet przy dobrych chęciach mogą zlecić tylko podstawowe badania a np kariotyp dopiero po drugim poronieniu. Nie ma się ich co czepiać, takie są wymogi stawiane przez nasz kochany nfz niestety :(

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 19 listopada 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale niektórzy powiedzą tylko, że to się zdarza i nic nam nie poradzą a inni powiedzą co możemy zrobić dadzą jakieś zlecenia i uprzedzą, które są płatne a które na nfz, my jesteśmy po pierwszym poronieniu i na razie sprawdzamy to co można ewentualnie podleczyć i to zlecone przez gina (prywatnie) i przez rodzinnego (część na nfz, część prywatnie, bo nie wszystkie badania fundusz refunduje) dostałam zlecenia na hormony tarczycowe, podstawowe badania krwi i moczu, aby sprawdzić nerki, no i infekcyjne różne różniste, więc jak lekarz chce to może przynajmniej doradzić co, nawet jeśli nie może dać skierowania na nfz

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2013, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane dzieki za pamieć przekazuje część wiadomosći:
    No wiec:moje wyniki wbrew poprzednim lekarzom chodzi o rezerwe jajnikową sa bardzo słabe, poronienie czerwcowe mogło być od tego,zę zw wcześnie po moim zabiegu oraz przypuszcza,zę wtedy przeszłam toksoplazmoze. Inne poronienia natak wczesnym etapie wynikałay prwadopodobnie z przyczyn genetycznych
    ( bo na tym etapie najczęściej z tego powodu są - jakieś nieprawidłowosći w genach)zrobił mi Usg i tu był w szoku ponieważ na ten dzień cyklu a jest to 9 dc mam piekne endometrium bo 7 mm a na prawym jajniku piekny pecherzyk dominujacy majacy az 13 mm powiedziała,ze zaprzecza to troche badaniom fsh.
    Wykonane mam badanie AMH na który wynik amm czekać około 2 tyg. Za tydzień umawiam sie z lekarzem na histeroskopie diagnostyczną lekarz chce zobaczyć czy nie mam jakis zrostów na macicy. Mozę uda sie ten zabieg jeszcze w grudniu ale nie daje takiej gwarancji. Powiedział nam również wprost,ze na inseminacje gdybyśmy nawet chcieli nie mamy co liczyć bo sie nie uda w naszym przypadku a in vitro również ciezko dodatkowo moje choroby. Postara sie coś zaradzić ale mamy liczyć na naturalne zajscie no i starać sie dodatkowo o adopcje. Zobaczymy powiedział czy sie nam uda w tym cyklu a dlaej zobaczymy jaki wynik bedie AMH. Wynika z tego,ze wiek już wpłynąl na mojej jajeczka i mamy bardzo małe szanse na zajście wciaze.
    Dziekuje za całe Wasze wparcie kochane i czkeamy na nasz MAleńki Cud

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 20 listopada 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Dziewczyny lekarze po pierwszym poronieniu nawet przy dobrych chęciach mogą zlecić tylko podstawowe badania a np kariotyp dopiero po drugim poronieniu. Nie ma się ich co czepiać, takie są wymogi stawiane przez nasz kochany nfz niestety :(


    ale ja chodzę do lekarza prywatnie. Ten z lux medu nie dał żadnego skierowania, bo nie widzi potrzeby :/

    Liczę, że mój lekarz prowadzący (też prywatnie) podejdzie do tematu lepiej.

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 20 listopada 2013, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja byłam wczoraj u ginka. Wszystko się ładnie zregenerowało mam endo 14 mm na 21 dc. Ginek trochę się zdziwił i zapytał czy teraz nie próbowałam zajść w ciąże na co ja mu mówię że nie bo przecież powiedział że mamy się wstrzymać z 3-4 mce. Zlecił mi na razie badanie tylko hormonów też tych tarczycowych. I jak tam nic nie wyjdzie to ewentualnie zleci resztę. W sumie to nie olał mnie do końca. Zobaczymy jakie będą wyniki.

    Inessko <3 Mocno wierzę że Wam się uda <3
    Wierzę że każdej z nas się uda <3

    inessa, ash lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 20 listopada 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak musi się udać. Każda z nas na to zasługuje! Mocno w to wierzę!

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 listopada 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh i jak widać lekarz słusznie zlecił mi badania ANA1 i ANA2 i wyniki nie są dobre...

    przez telefon udało mi sie dowiedzieć że
    ANA1 jest dodatni
    a ANA 2 graniczny
    nie wróży to nic dobrego...dlatego jeśli mozecie zróbcie sobie chociaz ANA1 by sprawdzic czy immunologicznie jest wszystko ok...

    pozdrawiam

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 20 listopada 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra, a te ANA1 robi się w każdym laboratorium czy są jakieś specjalne?
    Jeśli nie dostanę skierowania to zrobię sama.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 listopada 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ash wrote:
    Fedra, a te ANA1 robi się w każdym laboratorium czy są jakieś specjalne?
    Jeśli nie dostanę skierowania to zrobię sama.

    ja te miałam robione w Laboratorium Diagnostyka więc myśle ze w każdym większym je zrobią ale lepiej jest do takiego laboratorium zadzwonić i się zapytać czy takie badanie robia :)

    powodzenia

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 20 listopada 2013, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za info ;)

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich doświadczeń mogę wywnioskować że badania jeśli się chce wnikliwie zrobić to tylko na własną rękę.Chodziłam do ponoć najlepszych lekarzy za grube pieniądze a i tak podczas naszej podróży poślubnej poroniłam bo jedyne co usłyszałam od lekarza do którego dzwoniłam z Chorwacji że jestem w ciąży (3 testy pozytywne)i że plamie i mam bóle brzucha to usłyszałam że" mam brać nospe i leżeć a i tak co ma się stać to się stanie..." po tym zmieniłam lekarza i zobaczymy co będzie. Oczywiście wszystko prywatnie - masakra na badania w ciągu ostatnich 3 miesięcy wydaliśmy ponad 3 tyś zł...

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra a jakieś leczenie bedziesz mieć na to???

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Fedra a jakieś leczenie bedziesz mieć na to???

    Kochana nie mam zielonego pojęcia dopiero dzisiaj dostałam wyniki, do gina z Kl8iniki miałam udac się na początku następnego cyklu ale w takiej sytuacji umawiam się właśnie na jutro do lekarza po skierowanie do reumatologa co by się dowiedzieć co dalej bo niestety nie wyglada to kolorowo...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra przepraszam że pytałam bo wczoraj lekarz mi wspominał jeszcze o jednym badaniu Wy je znacie o kariotypie. A o chorobach autoimmunologicznych też mówił ale niestety leczenie na dzisiejszy etap medycyny jest strasznie drogie. Dlatego pytam czy moze juz cos wiesz.
    Mam nadzieję kochana,ze nie bedzie tak źle i doczekacie sie maleństwa <3
    Czekamy na jakieś podpowiedzi po wizycie o ile zechcesz sie z nami podzielić!!!

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 listopada 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam wizytę u reumatologa jak coś sie dowiem to n apewno napiszę...

    nie wiem jakie jest leczenie ale teraz wiem ze warto było zrobić te badania koszt jest mniejszy od kariotypu a jak widać duzo wychodzi...

    ja też wierze że Wam się uda i będziecie mogli się cieszyć rodzicielstwem :D

    Anoolka, inessa lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra ja czekam z niecierpliwością co Ci reumatolog powiedział bo też mam dodatnie ANA ale dopiero w piątek idę z wynikami do gienka i zobaczymy co powie. A do reumatologa dostałaś skierowanie czy idziesz prywatnie?

    inessa lubi tę wiadomość

  • ali Debiutantka
    Postów: 8 14

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ze swojej strony jedyne co mogę dodać to że warto zrobić badanie tarczycy. Ale nie mówię o samym TSH czy nawet o FT3 i FT4, ponieważ sama wszystkie te badania miałam robione jeszcze przed ciążą i wyniki były idealne.

    Aby wykluczyć tarczycę należy zrobić jeszcze aTPO i aTG - są to przeciwciała. Jeśli wyjdą w normie to znaczy że tu wszystko jest dobrze i można szukać gdzie indziej.

    U mnie aTG było kilkukrotnie przekroczone - wizyta u endokrynologa i diagnoza - Hashimoto, całe życie już muszę brać leki - ponieważ mój organizm traktuje tarczycę jak intruza i cały czas ją atakuje powodując ciągły stan zapalny. Mam "lżejszą" odmianę to znaczy że na co dzień wyniki mam dobre, natomiast kiedy tarczyca musi zwiększyć "obroty" - czy to przez ciążę czy łykanie tabl. antyk. to wtedy wszystko się sypie i mam ostrą niedoczynność.

    Żaden lekarz mi nie zalecił tych badań, jedynie właśnie te 3 podstawowe, każdy mówił że się zdarza, owszem, czasem po prostu tak jest, ale ja czułam że coś jest nie tak i okazało się że miałam rację.

    Anoolka lubi tę wiadomość

    Aniołek luty 2012 - 12tc
    80Y1p2.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ