X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ash wrote:
    Ja to przede wszystkim nie jestem jeszcze gotowa psychicznie (fizycznie pewnie też) na starania.
    Mi lekarz powiedział, że 3 miesiące od zabiegu musi minąć.

    Dobrze Ci kochana lekarz powiedział ;) 3 miesiące to jest takie minimum żebyś psychicznie lepiej się poczuła i wiadomo żeby hormony wróciły do normy. Ale powiem Ci że u mnie już minął "długi" miesiąc po zabiegu i nie jestem gotowa na zajście w ciąże w najbliższym czasie, nie wiem jak to będzie za pół roku. Martwią mnie też te zastrzyki i ewentualne spędzenie czasu w łóżku szpitalnym na początku ciąży. Mam nadzieje że każda z Nas już niedługo będzie miała swoją małą, zdrową pociechę i że wszystko będzie dobrze, buziaki <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2013, 11:53

  • ivetaa Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 7 listopada 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ash wrote:
    To moja pierwsza ciąża, niestety zakończona poronieniem.
    Lekarze mówią, że to najprawdopodobniej przypadek....ale oni zawsze tak mówią.


    U mnie ciąża obumarła w 8tc+3d . Lekarze pwoeidzieli z ebyc moze to przypadek. Mam Hashimoto, ale stwierdzili zeby nei czepiac sie tarczycy.... (pomijajac z enawet nie mieli ochoty sprawdzic jak wygladaja aktualne wyniki tsh, przecicial itd.) Ale jakos nie dawalo mi to spokoju. Poszłam do dosc znanego dobrego lekarza i powiedzial: Między 5 a 7tc poronienie mozna uznac za przypadek, a jezeli pozniej to jakas przyczyna musiala byc i chyba nie chce sie Pani o niej dowiadywać przy nastepnych poronieniach....
    Przepisał badania dla mnie: wymazy z pochwy na bakterie,chlamydie, paciorkowca
    Oraz zestaw badan tarczycowych, hormony płciowe, marker CA125, przeciwciala prawie wsyztskie mozliwe, ktore sa na druku, AMH (te wszystkie mam zrobic w 2-3dc i ciagle czekam)
    Dodatkowo kazał nam zrobic test ALLO MLR i test cytotoksyczny - cyz nei mamy meidzy soba konfliktu.
    Zlecil takze badanie nasienia męża: seminogram wspomagany komputerowo i chromatyna.

    Z wyników które już mamy:
    konfliktu miedzy nami nie ma
    z Wymazów wyszlo prawdopodobienstwo nosicielstwa paciorkowca - interpretacja w zaleznosci od objawow klinicznych (choc nie wiem jakie ma to znaczenie)
    Seminogram - 1% prawidlowych plemników (norma od 4%) reszta wskazników bardzo dobra. Chromatyna w normie - nie ma uszkodzen genetycznych plemników.
    Czekam na wizytę bo poki co to nie wiem co to moze oznaczać, niby budowa nieprawidłowa a ruchliwosc i genetyka dobra...
    Któraś z Was sie orientuje????

    ivetaa
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 7 listopada 2013, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w pierwszym cyklu po poronieniu. Umówiłam się z ginem, że przy następnej ciąży biorę heparynę, ponieważ mam przeciwciała tarczycowe. Może to droga na skróty, ale myślę, że u mnie zawiniła właśnie tarczyca. Żadnych badań nie mam robic.

    Dziewczyny mam pytanie, bo któraś zaczęła już wątek - czy clexane jest rafudowane? I jak to jest jeśli chodzę prywatnie do gina?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2013, 14:40

    Anoolka lubi tę wiadomość

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowałam ostatnio Clexane (a to heparyna ) miałam zlecone od lekarza rodzinnego ( ale mogła tylko raz przepisać nie wiecej ) i miałam na zniżke od ginekologa prywatnie napewno jest na 100%

    WItam i pamietam o każdej :)
    jutro ostatni raz ide na badanie progesteronu a także musze zrobić nieszczesną bete abym mogła ze spokojem odstawić progesteron (Dupka)

    Anoolka, Carmen92, Olena lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olena heparyna jest refundowana dla kobiet w ciąży tylko w przypadku stwierdzenia zespołu antyfosfolipidowego i gdy maluszek za wolno się rozwija.
    Szczerze mówiąc jeśli bym teraz zaszła w ciąze i lekarz by sie zdecydował na heparyne a tak pewnie by było to ja leże finansowo :( Bo szczerze mówiąc na clexanie nie kończy się leczenie, dochodzą jeszcze koszty prywatnej wizyty badań i innych leków.

    Inessko daj później znać jak progesteron i beta :)

    Olena lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie licze na bete ale musze ją zrobić zalecenie lekarza. A co do CLexane to nie byłabym też wstanie brac go do 6 miesiaca ciązy ale dowaidywałam sie,że są zastepcze lekarstwa i o wiele tańsze dlatego dziwie sie,zę lekarze tylko to przepisują.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko bo podobno clexane jest najlepszy. A kojarzysz nazwę tych zamienników?
    bo ja kojarzę tylko fraxipirine, dawka 0,4 to koszt koło 80zł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie kojarze kochana właśnie słyszałam o fraxiprine ale też o sameh heparynie innych nazw nie pamietam :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olena wrote:
    Jestem w pierwszym cyklu po poronieniu. Umówiłam się z ginem, że przy następnej ciąży biorę heparynę, ponieważ mam przeciwciała tarczycowe. Może to droga na skróty, ale myślę, że u mnie zawiniła właśnie tarczyca. Żadnych badań nie mam robic.

    Dziewczyny mam pytanie, bo któraś zaczęła już wątek - czy clexane jest rafudowane? I jak to jest jeśli chodzę prywatnie do gina?

    Witam bardzo mi przykro z powodu Twojej straty ;( tarczyca i jej przeciwciała mogą właśnie spowodować poronienie i jest to jedna z częstszych przyczyn. Clexane jak już Anoolka pisała jest tylko niestety refundowane w przypadku stwierdzenia zespołu anty fosfolipidowego. Jeżeli będziesz miała jeszcze jakieś pytania śmiało pisz, my zawsze służymy dobrą radą ;)

    inessa, Olena lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Olena heparyna jest refundowana dla kobiet w ciąży tylko w przypadku stwierdzenia zespołu antyfosfolipidowego i gdy maluszek za wolno się rozwija.
    Szczerze mówiąc jeśli bym teraz zaszła w ciąze i lekarz by sie zdecydował na heparyne a tak pewnie by było to ja leże finansowo :( Bo szczerze mówiąc na clexanie nie kończy się leczenie, dochodzą jeszcze koszty prywatnej wizyty badań i innych leków.

    Inessko daj później znać jak progesteron i beta :)

    Kochana witaj "w klubie" mnie też ta heparyna rozłożyła by finansowo nie mówiąc już o innych lekach i wizytach, które pewnie będziemy miały zlecone. To jest jakaś tragedia. A potem politycy sie dziwią że nie ma dzieci, no nie ma-Jak są takie procedury a nie inne.

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Ja kupowałam ostatnio Clexane (a to heparyna ) miałam zlecone od lekarza rodzinnego ( ale mogła tylko raz przepisać nie wiecej ) i miałam na zniżke od ginekologa prywatnie napewno jest na 100%

    WItam i pamietam o każdej :)
    jutro ostatni raz ide na badanie progesteronu a także musze zrobić nieszczesną bete abym mogła ze spokojem odstawić progesteron (Dupka)

    My też o Tobie pamiętamy, buziaki <3 oby wszystko było okey u Ciebie ;)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Kochana witaj "w klubie" mnie też ta heparyna rozłożyła by finansowo nie mówiąc już o innych lekach i wizytach, które pewnie będziemy miały zlecone. To jest jakaś tragedia. A potem politycy sie dziwią że nie ma dzieci, no nie ma-Jak są takie procedury a nie inne.

    Carmen to samo pomyślałam o politykach, niech oni w dupę sobie wsadzą tą swoją politykę prorodzinną :/ Miesięczny koszt duphastonu z tego co pamiętam 160zł bo nie ma refundacji, heparyna tez bez refundacji, pudełko nospy 10zł, witaminy ciążowe 50zł. Muszę do pani Kopacz napisać i powiedzieć żeby mnie w dupę pocałowała :/ K**wa mać chyba mam PMSa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2013, 22:35

    Olena lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Carmen to samo pomyślałam o politykach, niech oni w dupę sobie wsadzą tą swoją politykę prorodzinną :/ Miesięczny koszt duphastonu z tego co pamiętam 160zł bo nie ma refundacji, heparyna tez bez refundacji, pudełko nospy 10zł, witaminy ciążowe 50zł. Muszę do pani Kopacz napisać i powiedzieć żeby mnie w dupę pocałowała :/ K**wa mać chyba mam PMSa ;)

    Hahaha dokładnie, dobrze że chociaż za luteinę płacisz śmieszne pieniądze. Ale co mi po niej jak ona słaba jest na podtrzymanie ciąży. Jedyne w czym jest dobra to w regulacji cyklu. Nic tylko płakać. A ja czekam na @ i się już doczekać nie mogę, mam nadzieje że niedługo się zjawi :)

    Całuje Was wszystkie mocno <3 Musimy być silne :)

    inessa, Anoolka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2013, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja już sie nie wypowiadam na temat polityki prorodzinnej bo to żadna polityka ale cóż trzeba żyć i cieszyć sie życiem bo inaczej to źle na nas wpływa pstresujemy sie i podnosimy sobie przez to naszą "ukochaną" prolaktyne a po co nam to prawda??!!
    Buziaki dla Was <3 :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 8 listopada 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane witajcie. Mi lekarz mówił raczej o fraxiparini. Szukałam w necie i jest tańsza od Clexane. Ogólnie to bardzo drogo wyjdzie ciąża. Wizyty u gina i jeszcze u endokrynologa. Dobrze, że trwa to tylko 9 miesięcy.
    Po prostu trzeba odłożyć część pożyczki z pracy i przeznaczyć na ten cel.
    Inesska <3

    inessa, Anoolka lubią tę wiadomość

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki są bardzo słabe ciaży nie ma własnie zapisałam sie do kliniki leczenia niepłodnosci w Poznaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo jaka szkoda :( Inessko a jaki masz progesteron? Dużo Cię ta klinika będzie kosztowała? :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana progesteronu ledwie 2 i jakieś tam grosze :( a beta 0
    klinika to chodzi głównie o to,ze lekarz zajmuje sie niepłodnoscią i przyjmuje w klinice prywatnej ale też w najlepszym szpitalu klinicznym ginekologiczno - położniczym w Poznaniu i mam wielką nadzieje,zę w jakiś sposób mi pomoże czy jak bedzie potrzeba to nawet tam mnie położy.
    A kasa za wizyte 150 zł ( bez USG ) a reszta badań to nawet nie chce wiedzieć ale musimy niestety pożyczyć kase.
    Trzymajcie sie kochane <3
    ja zagladam do Was i kibicuje ale moj wykres jest nieprowadzony narazie przynajmniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2013, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko a to nie jest tak że zbliża Ci się @ i progesteron leci na łeb na szyję? Przykro mi że znów się nie udało, przytulam <3

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Anoolka :)
    Bede Wam zdawać relacje jakie badania (o ile tak bedzie ) zleci mi nowy lekarz :)
    Dobrego spokojnego weekendu :D

    Matylda36 lubi tę wiadomość

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ