X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeszcze przestroga dla dziewczyn które mają zamiar robić badania na zespół antyfosfolipidowy...
    Przeciwciała antyfosfolipidowe to nie jest to samo co przeciwciała antykardiolipinowe!!!
    Wydałam 180 zł na p/antyfosfolipidowe przez swoją głupotę a reumatolog mnie oświecił że powinny być antykardiolipinowe :/

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u nowego ginekologa. Już wiem, że będzie moim lekarzem prowadzącym.
    Bardzo wnikliwie zapoznał się z całą dokumentacją i wynikami badań.
    Nie podobają mu się moje długie cykle, najprawdopodobniej nie w każdym cyklu mam owulacje - stąd ten niski progesteron.
    Od następnego cyklu ruszam z duphastonem od 16 dc i mam się pojawić na usg w połowie marcowego cyklu.

    Pismak, inessa lubią tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ash to super że trafiłaś na lekarza który jest wnikliwy i chce dokładnie wszystko sprawdzić :)
    To zawsze kolejny krok w kierunku dzieciątka :) teraz trzeba kolejne robić :) trzymam mocno kciuki :)

    ash, inessa lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie! Jestem pełna optymizmu.

    Pismak, inessa lubią tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ash w jakim dniu cyklu robiłaś Progesteron?? i czy oprócz tego inne hormony?? jaki wyszedł Ci wynik? Mi kazała ginka robić 21 dc włącznie z PRL

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 23 dc, robiłam też prolaktyne i tarczycowe.

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u lekarki, jestem zdrowa, mam lykac witaminki, duphastonu nie chciala mi przepisac i to na tyle. Jestem wkurzona :/

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furia wrote:
    Bylam u lekarki, jestem zdrowa, mam lykac witaminki, duphastonu nie chciala mi przepisac i to na tyle. Jestem wkurzona :/

    Ciekawe co ona rozumie przez stwierdzenie że jesteś zdrowa ehhh

    a co do dupka to skoro ginka Ci nie przepisała to możesz spróbować iść do innego albo tutaj na forumm popytaj w tematach o odkupieniu/oddaniu leków czy ktoś nie ma dupka i by Ci nie przesłał.

    inessa lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja nie mieszkam w pl :/ zamowilam jakis substytut progesteronu ( ziolowy ), zaczekam jeszcze cykl i zaczne starania, ale boje sie.

    No ze zdrowa wedlog wynikow badan hematologicznych, a badania his-pat po lyzeczkowaniu niczego niepokojacego nie mowily.

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furia żeby zmniejszyć ryzyko w następnej ciąży mogłabyś łykać acard.A jeśli tak bardzo zależy Ci na duphastonie to może poszukaj polskiego lekarza :)

  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie chodze do jedynej polki w miescie :/ ale acard jest na rozrzedzenie krwi tak ? Tu tego chyba nie dostane, to dzialo tak samo jak aspiryna ?

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest to samo co aspiryna, ale w innej dawce. W ciąży zalecają 75 mg albo 150 mg. Sprawdz ile w Twojej aspirynie tego jest

    inessa lubi tę wiadomość

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :D :D :D
    pamietam o każdej z Was <3
    ja dziś byłam u endokrynologa i jak narazie jest wszystko ok ale zwiekszył mi dawnke Eutyroxu no i co miesiac wizyta i USG oraz badanie TSH i ft4
    Na zachodzie odchodzi sie od progesteronu na podtrzymanie ciaży bo uważają,ze nie ma takiej potrzeby i że on nie ma aż tak dużego wpływu na utrzymanie ciazy jak sie utrzyma to sie utrzyma a jak nie to nie i Furia moze dlatego lekarka CI tego nie przepisała. Dlatego też coraz wiecej lekarzy u na w Polsce od progesteronu odchodzi z tych samych wzgledów. Dla mnie to troche dziwne ale ich sie nie zmieni :(
    A co do Acardu ja go biore cały czas ale z Aspirynami trzeba uważać bo one mają troche inny skład niż sam Acard i zwłaszcza podczas ciąży trzeba uważać jaki sie bierze i jaka dawke.
    Wspieram każda z całego serca <3
    ja sie polecam nadal bardzo mocno no i jutro bo ide do ginekologa na wizyte :)

    ash, Pismak lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko cieszę się że wszystko jest u Ciebie i maluszka w porządku :) <3

    Mi reumatolog powiedział że w moim przypadku ginekolog powinien wdrożyć polopirynę, więc pomyślałam sobie że to bez różnicy czy to acard, polopiryna, czy aspiryna. Ale ja i tak stwierdziłam że będę brać acard bo on jest bezpieczniejszy dla żołądka ponieważ nie rozpada się w nim tylko w jelitach :P

    Furia a dlaczego stwierdzili że jesteś zdrowa? przecież wynik tego czynnika był poniżej normy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie mi dlaczego np.od połowy cyklu bierzecie duphaston? Z czym ma to związek? Z jakimś złym wynikiem badania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny. U mnie beta po 48 h przyrosla zaledwie o 50 % wiec chyba cosik jest nie tak :( Jutro ide na wizyte do prof Jerzak bo dzwonilam dzis do tej kliniki i babka mi powiedziala ze jak jest ciaza to Jerzakowa zmienia leki i acardu juz sie nie powinno brac tylko zastrzyki daje z heparyny :/ nie wiem co u mnie zastosuje, dam wam znać :* nadal trzymajcie za mnie kciuki.

    ash lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa a w tym samym laboratorium robiłaś?
    Może na razie się nie przejmuj bo jak na ten dpo to i tak masz bete powyżej normy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2014, 20:46

  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ponizej normy ale ponoc w dopuszczalnych granicach, jak zajde w ciaze to od razu na hematologii mi krew beda badac czy nie musze miec heparyny, bo obecnie gestocs mam w normie

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrzylam ile u mnie duphaston bez recepty kosztuje, ale cena straszna :Ö

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furia wrote:
    patrzylam ile u mnie duphaston bez recepty kosztuje, ale cena straszna :Ö
    A to można tak bez recepty??? to ile kosztuje bo ciekawa jestem ;)

‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ