X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam ft4, wyniki 17,59 pmol/l przy normie 12-22, więc chyba ok.

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak masz w granicach normy a odczuwasz od jakiegoś czasu objawy??? np żebyś chudła?? kołatania serca?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny powiedzcie mi jakie najwazniejsze sa zeby zrobic badania hormonalne ktore moga miec wplyw na cykl np.bezowulacyjny pozniej na ciaze itd...i w ktorym dc powinno sie je robic. Wiem ze progesteron z takich waznych ale co jeszcze?

    inessa lubi tę wiadomość

  • Madziuszka Autorytet
    Postów: 976 686

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) nie wiem czy pisze w dobrym temacie ale może wy mi pomożecie. 21.06.2012r poroniłam w 5tc, miałam zabieg łyżeczkowania. Przed poronieniem miałam cykle regularnie jak w zegarku co 28 dni i zawsze rano ... Od poronienia cykle zwariowały. Najkrótszy trwał 18 a najdłuższy 54, czy któraś z was miała taki problem ? Jak sobie poradziłyście ? Dodam że lekarze mówią że wszystko wygląda dobrze i badania tez wychodzą ok . Już nie wiem co mam robić . :(

    rfxg9jcgzb58c8ks.png
    bfarxzdv5fz2jcsj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heja ja też poroniłam w 5 tc ale u mnie obeszło się bez łyżeczkowania i właściwie cykle mam w dalszym ciągu regularne co 28 dni. Wiem że bo zabiegu bywa różnie nie kiedy potrzebne są 3 cykle aby wyregulować. Tak miała moja siostra i jak wszystko wróciło do normy od razu zaszła w ciąże ;). Wiem że czasem PRL która wzrasta w trakcie ciąży może utrzymywać się dłużej i opóźniać cykle to wiem od mojej ginekolog. brałaś jakieś leki na podtrzymanie? robiłaś jakieś badania???

  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    tak masz w granicach normy a odczuwasz od jakiegoś czasu objawy??? np żebyś chudła?? kołatania serca?
    Hmm... właściwie nie mam żadnych objawów. Waga mi się od dłuższego czasu nie zmieniała (nie licząc świąt :P)
    Kołatania mogą być objawem problemów z tarczycą? Czasem mi się zdażają, ale rzadko i łączyłam je raczej ze stresem (którego w pracy mi nie brakuje)...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2014, 18:26

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogą się wiązać dobrze jest mierzyć Sobie ciśnienie i puls rano i wieczorem zobaczysz czy coś się dzieję ale myślę że raczej wyniki na to nie wksazują. Dla świętego spokoju zawsze można skonsultować to nawet z lekarzem pierwszego kontaktu. Czasem jak miałam problem dostać się do mojego endo to właśnie moja pani dr modyfikowała mi dawkę. Ale ja mam niedoczynność tarczycy - nie miałam żadnych objawów ale TsH było poza granicami normy.

  • Madziuszka Autorytet
    Postów: 976 686

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    heja ja też poroniłam w 5 tc ale u mnie obeszło się bez łyżeczkowania i właściwie cykle mam w dalszym ciągu regularne co 28 dni. Wiem że bo zabiegu bywa różnie nie kiedy potrzebne są 3 cykle aby wyregulować. Tak miała moja siostra i jak wszystko wróciło do normy od razu zaszła w ciąże ;). Wiem że czasem PRL która wzrasta w trakcie ciąży może utrzymywać się dłużej i opóźniać cykle to wiem od mojej ginekolog. brałaś jakieś leki na podtrzymanie? robiłaś jakieś badania???
    Leków na podtrzymanie nie brałam, nie zdązyłam :( Badania miałam robione na wizycie po miesiącu i powtarzałam ze 3 miesiące temu, wszystko było jak najbardziej w normie .

    rfxg9jcgzb58c8ks.png
    bfarxzdv5fz2jcsj.png
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W srode ide z wynikami do lekarki ale narazie wiem ze

    czynnik willebranda - wyszlo mi 26% na Aktivität i 28% na antigen gdzie norma dla moe grupy to aktivität 40-125% a dla antigen 42-140%

    I mam niedobory witaminy D

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Madziuszka!

    Słuchaj to trzeba się cieszyć że nic nie wyszło. Czasem przyczyna poronień szczególnie wczesnych nie da się do końca wyjaśnić. lekarze tłumaczyli mi to mutacjami genetycznymi. Wyniki też wyszły mi dobrze - teraz podczas starań o dzidzię - 21 dnia cyklu mam zrobić progesteron oraz PRL z metoklopramidem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furia wrote:
    W srode ide z wynikami do lekarki ale narazie wiem ze

    czynnik willebranda - wyszlo mi 26% na Aktivität i 28% na antigen gdzie norma dla moe grupy to aktivität 40-125% a dla antigen 42-140%

    I mam niedobory witaminy D

    Furia a na co to są badania???
    Ja dziś badałam wit D jutro wynik :P

  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BAdania mialam w centrum helatologii, 15 probowek krwi wzieli, wiem ze morfologia, jakies molekuly, toxykologia, gestosc krwi,hematologia krwi, immunologia krwi, endokrynologia, hemia kliniczna - takie kategorie mam na wynikach

    Daj znac jaka masz ta wit d :)ja mam 16 gdzie norma jest 20-150

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a badania po 2 nierozwijajacych sie ciazach

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka nie zleciła żadnych badań. Sprawdziła tylko jaki miałam wynik TSH z ostatniego padania. Powiedziała, że po pierwszym poronieniu nie robi się raczej badań, bo po prostu tak może się zdarzyć. Powiedziała tylko, żeby dalej brać folik, i że po skończeniu drugiego cyklu znów możemy się starać, bo wszystko ładnie się zagoiło.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furia wrote:
    ja mam 16 gdzie norma jest 20-150
    Sama już nie wiem czy o tym pisałam czy nie ale mi endo mówiła że przy chorobach autoimmunologicznych występują niedobory wit D, a w necie wyczytałam że to niedobór wit D wywołuje chorobę autoimmunologiczną...

  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zlecono badania bo po zdrowej ciazy nagle 2 zatrzymaly sie jedna w 5, 2 w 6tc. Zobaczymy co mi powie.

    ja od piatku juz biore wit D bo na wynikach mam zalecona dawke 2000 brac

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane jak to jest z tym clexane? Jeśli mam ubezpieczenie płace 12 zł czy 114 zł ? czy 12 zł płaci się tylko gdy ma się stwierdzony zespół antykardiolipinowy ? Bo już się pogubiłam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen tylko gdy jest stwierdzony zespół antyfosfolipidowy :( No i te 114 przemnóż x3 bo potrzebne są trzy opakowania w miesiącu :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furia to daj znać co lekarz powiedział :)

    Mysz a jakie masz tsh?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://leki-refundowane.com/leki/clexane.htm?nr=uike znalazłam tą stronę i na niej jest napisane że mam refundowane bo jestem ubezpieczona, do tego mam chorobę przewlekłą bo ANA3 u mnie jest dodatnia i mam przeciwciała uniemożliwiające utrzymania ciąży. Ponoć to też zależy od lekarza czy jest to wskazane czy nie. Więc już sama nie wiem

‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ