X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko kurczę ten antykoagulant :/ no ale może faktycznie to jest przyczyna i dobrze że już wiecie. A z tymi wynikami to chyba nie pójdziesz do tego głąba co ostatnio byłaś? Szkoda Twoich nerwów :* Kochana cały czas mocno za Was trzymam kciuki i pamiętam w modlitwie <3

    inessa lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Nataszko wytłumacz mu że nawet jeśli wyniki będą złe to i tak zawsze są szanse na urodzenie zdrowego dziecka :)
    A ile razy poroniłaś? Zrobiłaś badania hormonów i na tarczycę?

    No już się doczytałam że dwa razy...
    A mąż miał badanie nasienia?


    tak na tarczyce sie juz lecze wtedy mi nei dawali eutyroxu po stweirdził ze nie trzeba ale teraz jak miałam pusty pecherzyk poszłamna kontrole Tsh to miałam prawie 3 za to teraz mam 1,470:).A dwa razyporoniłam 8 lat temu z moim byłym w 9 tyg a teraz z moim męzem miałam pusty pecherzyk płodowy;/a nasienia nie miał badanego...

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko kochana 3mam kciuki:*

    inessa lubi tę wiadomość

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataszka dziekuje <3 oraz wszyskim Wam kobietki <3 :)
    a wiesz moze sama zrób Tsh ft3 ft4 oraz przeciwciała anty TPO i TG wszystko na tarczyce bo naprawde to są bardzo ważne badania i dużo mogą wykazac. Oczywiscie zróbcie badanie nasienia to powinno robic sie na początku badan.
    Wspieram <3

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wróciłam od lekarza
    generalnie nie jest źle TSH, gdyby nie starania nie byłoby w ogóle wspomagane, ale skoro się staramy to dalej euthyrox 25/50 a jak tylko zajdę od razu zwiększyć dawkę do 50 i zrobić tsh i ft4, co do moich męskich hormonów to nie jest źle mieszczę się w normie i nie wskazują na problemy typu nadnerczowego, raczej na jakieś problemy typu jajnikowego (pcos), ale nie mam póki co takiego obrazu jajników na usg, więc tylko zwracać uwagę, żeby nie tyć bo to wzmaga problemy i wtedy cos może się ujawnić a póki co ewentualne pojedyncze włoski traktować woskiem lub pęsetą, bo alternatywą jest antykoncepcja, a to przy staraniach się wyklucza
    no i na usg piękna tarczyca bez śladów zapalenia

    inessa lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilka to bardzo dobrze bierz leki na tarczyce i monitoruj ja ale pamietaj,ze jak zajdziesz wciaże to szybko do endo o zwiekszenie dawki.
    Powodzenia w takim razie i niech sie zazieleni szybko :)

    peppapig lubi tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Szpilka to bardzo dobrze bierz leki na tarczyce i monitoruj ja ale pamietaj,ze jak zajdziesz wciaże to szybko do endo o zwiekszenie dawki.
    Powodzenia w takim razie i niech sie zazieleni szybko :)
    dzięki Kochana
    jako, że w moim zaścianku do endo dostać się masakra, na nfz konie c grudnia 2015, a prywatnie 2,3 miesiące czekania to juz mi kazała, że jak tylko dowiem sie o ciąży z dawki 5*25, 2*50, zrobić 7*50 i badania i wtedy jak szybko się da do endo,

    inessa lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej i ja się tu pojawia. Po 2 poronieniu. Wierzę że znajdę wreszcie super lekarz który mnie pięknie poprowadzi. Ja juz nie wiem co robić.....co badać.
    Nie chce kilka miesięcy się starać, chce wykorzystać czas dla siebie i na badania.

    inessa, peppapig lubią tę wiadomość

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 15:41

  • 19ilonka87 Ekspertka
    Postów: 158 195

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Jestem po pierwszym poronieniu (rozwój dziecka zatrzymał się w 7tc, poronienie w 8tc) wykonałam następujące badania:
    TSH
    FT4
    Prolaktyna
    Toxoplazma gondii
    Toxoplazma gondii
    Cytomegalowirus (CMV)
    Cytomegalowirus (CMV)
    Chlamydia trachomatis
    Chlamydia trachomatis
    P/c. p. jądrowe i p.cytoplazmatyczne, test przesiewowy (IIF, Hep-2) (ANA1)
    P/c. przeciw kardiolipinie
    P/c. przeciw kardiolipinie
    Przeciwciała aTPO
    Przeciwciała aTG
    Antykoagulant toczniowy

    Wszystkie wyniki negatywne,poza ANA1, wyszedł dodatni. Czy któraś z Was przy takim wyniku miała wykonywane dodatkowe badania, jeśli tak to jakie, orientujecie się jak wygląda sytuacja, gdyby udało mi się znowu zajść w ciążę, czy podawane są jakieś leki?

    III 2014 - 8tc; XII 2014 - ciąża biochemiczna; X 2015 IVF; XII 2015 transfer; I 2016 IVF transfer 2 zarodków c. biochemiczna; V 2016 IVF
    ckaivfxmnzhi9kva.png
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19ilonka87 wrote:
    Hej
    Jestem po pierwszym poronieniu (rozwój dziecka zatrzymał się w 7tc, poronienie w 8tc) wykonałam następujące badania:
    TSH
    FT4
    Prolaktyna
    Toxoplazma gondii
    Toxoplazma gondii
    Cytomegalowirus (CMV)
    Cytomegalowirus (CMV)
    Chlamydia trachomatis
    Chlamydia trachomatis
    P/c. p. jądrowe i p.cytoplazmatyczne, test przesiewowy (IIF, Hep-2) (ANA1)
    P/c. przeciw kardiolipinie
    P/c. przeciw kardiolipinie
    Przeciwciała aTPO
    Przeciwciała aTG
    Antykoagulant toczniowy

    Wszystkie wyniki negatywne,poza ANA1, wyszedł dodatni. Czy któraś z Was przy takim wyniku miała wykonywane dodatkowe badania, jeśli tak to jakie, orientujecie się jak wygląda sytuacja, gdyby udało mi się znowu zajść w ciążę, czy podawane są jakieś leki?

    Kochana jak ANA wychodzi dodatnia to musisz zrobić w zależności od wyniku albo ANA 2 albo ANA 3 albo oba. Jeżeli wyszła Ci dodatnia to idziesz do immunologa i on zleca Ci badania. Co do brania leków w ewentualnej ciąży to pewnie już lekarz Ci najlepiej odpowie.

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Kochana jak ANA wychodzi dodatnia to musisz zrobić w zależności od wyniku albo ANA 2 albo ANA 3 albo oba. Jeżeli wyszła Ci dodatnia to idziesz do immunologa i on zleca Ci badania. Co do brania leków w ewentualnej ciąży to pewnie już lekarz Ci najlepiej odpowie.
    Pismak moje miasto np nigdy immunologa nie widziało ;) Ja byłam z wynikami u reumatologa.

    Ilonka a na wyniku nie masz zalecenia co do dalszych badań?
    Ja na przeciwciała w ciąży biorę tylko acard, reumatolog stwierdził ze wystarczą.
    A tsh i ft4 jakie masz?

  • 19ilonka87 Ekspertka
    Postów: 158 195

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedz :) Anoolka na wyniku mam jedynie informację: "wskazane jest poszerzenie diagnostyki". Jeśli chodzi o TSH jestem na euthyroxie 25(niedoczynność tarczycy, wszystkie przeciwciała tarczycowe sprawdzone przed ciążą były w porządku) aktualny wynik TSH 0,542 FT4 1,33. W ciąży miałam zwiększoną dawkę na zmianę raz euthyrox 25, następnie 37,5. Zastanawiam się nad badaniem kariotypu u mnie i u męża. Mąż choruje na chorobę autoimmunologiczną Łuszczycowe Zapalenie Stawów, natomiast w mnie w rodzinie występował Toczeń.

    III 2014 - 8tc; XII 2014 - ciąża biochemiczna; X 2015 IVF; XII 2015 transfer; I 2016 IVF transfer 2 zarodków c. biochemiczna; V 2016 IVF
    ckaivfxmnzhi9kva.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19ilonka87 wrote:
    Mąż choruje na chorobę autoimmunologiczną Łuszczycowe Zapalenie Stawów, natomiast w mnie w rodzinie występował Toczeń.
    Uuuuu... to szybko do reumatologa i niech Ci powie czy masz zrobić ANA2 czy ANA3. Męża choroba raczej nie ma wpływu ale toczeń w rodzinie to poważna sprawa zwłaszcza że masz dodatnie ANA. A jaki jest dokładnie wynik?

  • 19ilonka87 Ekspertka
    Postów: 158 195

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na toczeń choruje moja mama, jak się okazało też poroniła pierwszą ciążę w tym samym czasie co ja, wizytę do reumatologa mam już umówioną zobaczymy co stwierdzi. Jeśli chodzi o wynik to jest informacja: "ANA 1 dodatni" "Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) na komórkach Hep-2 stwierdzono obecność przeciwciał antycytoplazmatycznych", "Antykoagulant toczniowy ICD-9 ujemny"

    III 2014 - 8tc; XII 2014 - ciąża biochemiczna; X 2015 IVF; XII 2015 transfer; I 2016 IVF transfer 2 zarodków c. biochemiczna; V 2016 IVF
    ckaivfxmnzhi9kva.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej lekarz odpowiedział,ze wyniki nie są jednoznaczne za 6 tygodni mam powtórzyć badanie. Czyli dalej nic nie wiadomo :( mam dosc :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko nie załamuj się...A masz powtórzyć wszystkie badania czy tylko antykoagulant toczniowy?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19ilonka87 wrote:
    Na toczeń choruje moja mama, jak się okazało też poroniła pierwszą ciążę w tym samym czasie co ja, wizytę do reumatologa mam już umówioną zobaczymy co stwierdzi. Jeśli chodzi o wynik to jest informacja: "ANA 1 dodatni" "Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) na komórkach Hep-2 stwierdzono obecność przeciwciał antycytoplazmatycznych", "Antykoagulant toczniowy ICD-9 ujemny"
    Jak już będziesz po wizycie to daj znać co powiedział lekarz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ten koagulant toczniowy 2 ale jeżeli chce go powtórzyć.
    Mysle,ze nic mi nie da w razie ciaży bo On ma takie myślenie,ze jak nic nie wyjdzie albo tak jak mi wyszło to znaczy,ze nic nie ma oraz że zespól istnieje tylko jak są poronienia po 12 tygodniu ciaży. Ja wiem ze sie to zmieniło i wystarczy,ze jest wiecej niż 2 poronienia oraz jeden zły wynik z całego pakietu zespołu a wiem to zbadan Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
    No cóz widocznie tak ma być ale dzieki <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2014, 18:22

    Anko lubi tę wiadomość

  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko ja po prostu nie moge w to uwierzyc, co za konowal! tyran! jak mogl Cie odeslac z tym wynikami! Boże !!! az sie cala gotuje. Nie wyobrazam sobie nawet co musisz czuc! Nie dosc ze przeszlas tyle strat to jeszcze te wyniki przeciez to od razu kwalifikuje do leczenia a przynajmniej ustawienia odpowiednich lekow na przyszla ciaze. Ja tu w Krakowie w ciazy trafilam na ginke ktora olala moje przeciwciala i zakonczylo sie to ciaza obumarłą. teraz zmienilam lekarke i od razu jest inna rozmowa.

    inessa, peppapig lubią tę wiadomość

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ