X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holly teraz mnie olśniło że lekarz nie kazał Ci zrobić badań na tarczycę które są najważniejsze więc możesz je dopisać do swojej listy ;)

    Ewelcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane własnie dzwoniliśmy do ośrodka zostaliśmy kolejni raz wyrolowani szkolenie miało zacząć sie w czerwcu a własnie sie już zaczeło mamy do nich zgłosic sie pod koniec czerwca i moze na jesien bedzie szkolenie :(
    ja jestem wykonczona mam dosć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    dziekuje bardzo za Wasze wsparcie <3
    pamietam o Was i życze abyście miały jak najmniej problemów!!!!

  • Holly go Ekspertka
    Postów: 164 96

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anoolka. Przed ciążą miałam zdiagnozowano niedoczynność tarczycy, więc hormony tarczycy badam stale. W ciąży miałam zwiększona dawkę euthyroxu i wszystko było ok. Teraz mam tsh 1.5, więc mogłoby odrobinę spaść, gdybym zdecydowała starać się o kolejną ciążę.

    [img]http://ovufriend.pl/thumb/c0857925218c8e2878af6b945e5a4233.png

    [*] 07.03.2014
    "No cóż moi drodzy – powiedziała Mamusia Muminka, kiedy rankiem wszyscy wyszli do ogrodu. – Już po końcu świata, teraz trzeba to wszystko posprzątać."[/img]
  • Holly go Ekspertka
    Postów: 164 96

    Wysłany: 8 maja 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka i trzymam kciuki za ciebie i twojego dzidziusia. Patrzę na twój pasek i się uśmiecham. Sama byłabym w 18t3dc. Nie umiem przestać tego liczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 15:45

    [img]http://ovufriend.pl/thumb/c0857925218c8e2878af6b945e5a4233.png

    [*] 07.03.2014
    "No cóż moi drodzy – powiedziała Mamusia Muminka, kiedy rankiem wszyscy wyszli do ogrodu. – Już po końcu świata, teraz trzeba to wszystko posprzątać."[/img]
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko niestety coraz więcej lekarzy patrzy przez pryzmat kasy a nie żeby nam pomóc. A powiedz mi czy w którejś z ciąż miałas profilaktycznie clexane i encorton ? Bo tak się zastanawiam, że może by pomogło... Ciężkie jest to wszystko człowiek sam musi walczyć o swoje marzenia ;/ Trzymaj się i główka do góry w końcu musi być dobrze !!!

    inessa lubi tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holly go skąd jesteś ? Bo ja w Bydzi robiłam cały pakiet na zespół antyfosfolipidowy za 160 zł załapałam się na promocje. A badania genetyczne plus mutacje w Gdańsku bo też mieli najtaniej. Trzeba kombinować żeby jak najwięcej zrobić badań a jak najmniej wydać kasy ;/

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • Holly go Ekspertka
    Postów: 164 96

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati04 jestem z Trójmiasta. Napisz mi proszę, gdzie w Gdańsku robiłaś te badania. Ja chodzę do lekarza w Gamecie i tam chciałam zrobić od razu wszystkie badania, ale koszt jest powalający.

    [img]http://ovufriend.pl/thumb/c0857925218c8e2878af6b945e5a4233.png

    [*] 07.03.2014
    "No cóż moi drodzy – powiedziała Mamusia Muminka, kiedy rankiem wszyscy wyszli do ogrodu. – Już po końcu świata, teraz trzeba to wszystko posprzątać."[/img]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holy nie bo lekarz uznał,ze nie ma takiej potrzeby a raz miałam jeszcze przed ciażą clexane ale nie mogłam brać bo bardzo źle sie po tym czułam i lekarz stwoerdził,ze powinnam dostać coś innego ale mi tego nie przepisał bo powiedział,ze to nie jego działka. A wiesz sama sobie tego nie przepisze i tak mam Metypred od czasu do czasu na astme zamiast Encortonu wiec stwierdziłam,ze sonbie sama bede brać i podczas ostatniej ciaży musiałam berać bo tak sie dusiłam i ciaża sie utrzymała dłuzej niż zwykle ale odstawiłam lek bo sie mi skonczył a żaden lekarz tutaj nie chciał mi przepisać. Mój ginekolog powiedział,ze wciaży astma minie a mi jakos było coraz gorzej.
    No cóż teraz to moge sobie gdybać.
    Życze Wam wiele sił i wytrwałosci do walki ja musze dać sobie już luz bo nie przeżyje kolejnego poronienia.
    Buziaki <3

    peppapig lubi tę wiadomość

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wiecie w jakim momencie robi sie prolaktyne,progesteron?

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja już po zabiegu. Na razie dobrze. Ale szpital szkoda gadać niby klinika a masakra :(

    Inessko co za lekarz ! kurcze mam nadzieję że traficie na dobrego lekarzza przecież tacy też gdzieś chyba są !
    Co do ośrodka to też nieźle zagrali a nie pytałaś czemu Was wcześniej nie poinformowali że szybciej zaczynają?
    Wierzę że będziecie wspaniałymi rodzicami w ten czy inny sposób <3

    Magic prolaktynę bada się niezależnie od dnia cyklu, a progesteron od 7 do 9 dni po owulacji.

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holly go wrote:
    Anoolka i trzymam kciuki za ciebie i twojego dzidziusia. Patrzę na twój pasek i się uśmiecham. Sama byłabym w 18t3dc. Nie umiem przestać tego liczyć.
    Holly ja nigdy nie liczyłam...
    A pomimo to że pasek idzie cały czas do przodu to i tak się martwię...wczoraj bóle brzucha od zaparć, dziś jakaś ciemnożółta plamka na bieliźnie ehh...jak nie urok to sraczka ;)
    Dziś wróciłam od kardiologa i wszystko jest niby ok, no ale w dniu badania holterem dobrze się czułam więc nie czuję się usatysfakcjonowana :P Mam tylko nadzieję że kołatania już nie wrócą.

    Inessko przykro mi że macie cały czas po górkę <3

    Pismaczku rozumiem że fizycznie dobrze a jak psychicznie?

  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 8 maja 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania w Invikcie na Rajskiej. Dostałam skierowanie do poradni genetycznej i pojechałam nastawiona na same prywatne badania. Chciałam na wizycie mieć już wszystkie wyniki. Pani z recepcji była tak miła,że podpowiedziała co zrobić. Za jej pomocą było tak: umówiłam się na wizyte i zrobiłam prywatnie badania kariotypu koszt 700 zł za mnie i męża. Miałam do zrobienia jeszcze mutacje ale kobietka stwierdziła, że u nich to jest standrad i na wizycie dostane skierowanie na NFZ. Także oszczędziłam troszkę pieniędzy. Jak dobrze pamietam 1 mutacja kosztuje tam ok 200-250 zł. Jak chcesz ja mam na 24 maja umówioną tam wizytę kontrolną ale nie jade bo 26 mam badania prenatalne w Bydzi. Więc jak masz ochote mogę odstapić miejscówke ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 18:29

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 8 maja 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda z tym clexane dla mnie to jedyna nadzieja, że będzie ok. Ja w chwili desperacji chciałam umówić się do malinowskiego na szczepionki ale narazie temat odpuszczony. Mam nadzieję, że clexane mi pomoże.
    A w tym ośrodku ładnie sobie pojechali. A później, że adopcje trwają latami. Smutne to wszystko.

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • Holly go Ekspertka
    Postów: 164 96

    Wysłany: 8 maja 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati04 dziękuję ci bardzo. Wygląda na to, że uda mi się część badań bezpłatnie wykonać, więc na razie nie będę kombinować.
    Dziewczyny, jak czytam te nasze historie to nabieram przekonania, ze ciąża to prawie mission impossible. Nigdy wcześniej bym tak o tym nie pomyślała. Wykresy, badania, nazwy obco brzmiące, że aż włos się jeży na głowie i sters, strach, rozpacz... Och, jak ja bym chciała, żeby było nudno... Zajść, przejść, zdrowo urodzić. Ale teraz to już niestety nigdy nie będzie nudno i bezstresowo.

    peppapig lubi tę wiadomość

    [img]http://ovufriend.pl/thumb/c0857925218c8e2878af6b945e5a4233.png

    [*] 07.03.2014
    "No cóż moi drodzy – powiedziała Mamusia Muminka, kiedy rankiem wszyscy wyszli do ogrodu. – Już po końcu świata, teraz trzeba to wszystko posprzątać."[/img]
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 8 maja 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holly ja też nigdy nie myślałam, że będe musiała taka droge przejść. Kiedyś uważałam, że zajście w ciąże to pikuś a utrzymanie ? co ma się nie udać. Teraz niestety rzeczywistość potrafi dokopać...ale musimy walczyc :D

    peppapig lubi tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • Holly go Ekspertka
    Postów: 164 96

    Wysłany: 8 maja 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat04 życzę ci, żeby ten miś galopował dzielnie przez paseczek do końca 9 miesiąca i żebyś wkrótce tuliła w ramionach swojego bobasa. Życzę też dużo siły!

    nati04, peppapig lubią tę wiadomość

    [img]http://ovufriend.pl/thumb/c0857925218c8e2878af6b945e5a4233.png

    [*] 07.03.2014
    "No cóż moi drodzy – powiedziała Mamusia Muminka, kiedy rankiem wszyscy wyszli do ogrodu. – Już po końcu świata, teraz trzeba to wszystko posprzątać."[/img]
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziekuje zeby nie zapeszac :*

    peppapig lubi tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 9 maja 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismaczku przesyłam uściski :*

    Inessa w sumie nie orientowałam się jak to jest z adopcją ale czy nie możesz postarać się o szkolenie adopcyjne w innym mieście? To chyba nie ma znaczenia gdzie - ważne żeby przez nie przejść. To jest straszne że są ludzie którzy chcą pokochać porzucone dziecko a jakaś durna biurokracja im to uniemożliwia :/ Trzymam kciuki i mam nadzieję że w końcu się uda :)

    Ja czekam na wizytę u endokrynologa i na badania. Cały czas mam wątpliwości czy się starać czy nie :/ Boże tak bardzo bym chciała już... Nie mam problemów na szczęście z zajściem w ciąże tylko z jej utrzymaniem i tego boję się najbardziej:/ Niby lekarze nie zabronili ale bez wyników badań zdrowy rozsądek każe czekać... a co jak wyniki będą złe? Tysiąc pytań i wątpliwości....

    peppapig, Anoolka lubią tę wiadomość

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 9 maja 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati04 ja też tak uwaźałam, ale szybko życie mnie ustawiło do pionu :) widze,że masz dwa Aniołki... tak mi przykro.... to straszne jak życie potrafi nas doświadczyć. Dość długie odstępy miałaś między Aniołkami... jak widać nie ważne ile się odczeka, ważna jest wiara w lepsze jutro ;* trzymam kciuka za Ciebie i Twoją pocieche :) i pewnie chłopka będzie ;P

    nati04 lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 9 maja 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przerwy były wymuszone albo przez szpital albo robiłam badania. Nie ważne ile się odczeka co ma być to będzie i tak niestety tego nie jesteśmy w stanie zmienić. Ja również trzymam kciuki żebyś szybko dołączyła do mnie ;) Ojj mąż się uparł i od początku twierdzi,że będzie dziewczynka :D Mam nadzieję,że niedługo się przekonam Trzymaj się cieplutko ;*

    Anoolka lubi tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ