X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Niedawno odebrałam wyniki badań genetycznych:
    - MTHFR C677T - heterozygota
    - PAI 1 4G - homozygota
    dodatkowo wcześniej wykonywałam :
    - homocysteine wynik ok. 11,10
    - kwas foliowy ok. 9,3
    Nie pamiętam jednostek i norm.

    Przeczytałam na forum o suplementacji foliami i wprowadzeniu leków w związku z mutacja PAI moje pytanie jest takie której z was i jak szybko udało się zajsc w ciążę po wprowadzeniu leków.

    Do ginekologa idę dopiero jutro i liczę że już coś przepisze.

    Oprócz niedoczynnosci to pierwszy poważny problem który został zdiagnozowany u nas, więc mam nadzieję że po wprowadzeniu leków/suplementów ciąża się w końcu pojawi, bo od dwóch lat nic a nic.

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mam stwierdzone te mutacje. Według mojego lekarza - ginekologa są to lżejsze odmiany mutacji. Przyjmuję kwas foliowy w formie zmetylowanej.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • AgaHemm Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    W 2013 urodziłam zdrowego syna w terminie. Po 7 tc zaczęłam mieć plamienia, przepisano mi Duphaston i dzieki temj plsmienia ustały.
    Niestety później nie było już tak łatwo.
    W 2015 zaczęłam starać się o drugie dziecko. Niestety w 7 tygodniu zaczęłam plamic, następnie krwawic. W szpitalu mimo iż biło jeszcze serduszko, powiedziano mi, że jestem w trakcie ronienia.
    Pół roku później znowu ciąża, test z krwi pozytywne, nie zdążyłam trafić do lekarza i znowu krwawienie, poronilam drugą ciążę.
    W grudniu 2017 zaczęłam starania o dziecko . Moja nowa lekarka kazała zrobić badania na tarczyca i testy genetyczne na trombofilie. Do tej pory wszyscy lekarze twierdzili, że tak po prostu się wydarzyło i widocznie płód był uszkodzony itp.
    Po badaniach wyszło, że mam:
    - mutacje PAI-1
    - mutacje MTHFR
    - tarczyca zdrowiutka
    2 mają 2018 miałam ostatnią miesiączke, teraz jestem w ciazy, od razu po teście pozytywnym zrobiłam badania progesteronu, bety i kwasu foliowego.
    Od dwóch miesięcy brałam już:
    -acard
    -metylowana forme kwasu foliowego
    -wit, b6, b12, d3
    Ze względu na niski progesteron przepisami mi Luteine i Neoprine (tańszy odpowiednik Clexane).
    Wszystko było dobrze do 18 czerwca (poniedzialek), kiedy zaczęłam znowu plamic, brązowa wydzielina. Pojechałam na izbę przyjęć, lekarz potwierdził żywą ciążę i kazał lezec.
    Niestety plamienia nie ustają, czasami pojawia się trochę różowej krwi, czasami brąz, czasami rzadka wydzielina w kolorze kawy z mlekiem.
    Dzisiaj byłam u mojej ginekolog. Ciaza nadal żywa, szybka zamknięta, sama nie ma pojęcia skąd to krwawienie. Zwiększyła dawkę Neoprine (Clexane) do 60 mg. I zmieniła Luteine na Progesteronium. I nadal mam leżeć.
    Mam mętlik w głowie, nie wiem czego się spodziewać. Strasznie się boję. Jeżeli któraś z Was miała podobnie proszę o informacje. Może na własnym przykładzie nasuwa wam się jakaś przyczyna tych plamien.
    Dodam, że wg okresu mam 7 tc, wg usg 6 tc.

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta wrote:
    Hej

    Niedawno odebrałam wyniki badań genetycznych:
    - MTHFR C677T - heterozygota
    - PAI 1 4G - homozygota
    dodatkowo wcześniej wykonywałam :
    - homocysteine wynik ok. 11,10
    - kwas foliowy ok. 9,3
    Nie pamiętam jednostek i norm.

    Przeczytałam na forum o suplementacji foliami i wprowadzeniu leków w związku z mutacja PAI moje pytanie jest takie której z was i jak szybko udało się zajsc w ciążę po wprowadzeniu leków.

    Do ginekologa idę dopiero jutro i liczę że już coś przepisze.

    Oprócz niedoczynnosci to pierwszy poważny problem który został zdiagnozowany u nas, więc mam nadzieję że po wprowadzeniu leków/suplementów ciąża się w końcu pojawi, bo od dwóch lat nic a nic.


    Czesc ,

    Ja mam stwierdzone tez te mutacje + jeszcze VR- heterozygota , leczę się u Pasnika w Łodzi.
    Właśnie zaczęłam pierwszy cykl 1-14 dni leki immunosupresyjne ranigast, equoral , azatopiryna, encorton 5.
    Dodatkowo po stwierdzonej owulacji heparyna , acard 75, duphaston od 16 dnia. Do tego wszystkiego oczywiście kwas foliowy w formie zmetylowanej .
    Żelazny zestaw , ale Paśnik twierdzi ze do 3 cyklu powinno się udać .
    Natomiast sama jestem ciekawa jak szybko dziewczynom które brały te leki udało się zajść w ciąże

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2018, 16:14

    palyna
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy jest wśród was ciężarna z mutacja PAI hetero, która bierze clexane lub neoparin?
    Jaką dawkę bierzecie 0,4 czy 0,6?

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 5 lipca 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Dziewczyny, czy jest wśród was ciężarna z mutacja PAI hetero, która bierze clexane lub neoparin?
    Jaką dawkę bierzecie 0,4 czy 0,6?
    ja co prawda mam pai homo- biorę 0,4

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 5 lipca 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Dziewczyny, czy jest wśród was ciężarna z mutacja PAI hetero, która bierze clexane lub neoparin?
    Jaką dawkę bierzecie 0,4 czy 0,6?

    Wydaje mi się, ze dawka zależy też od masy, a nie tylko wagi problemu. Ja co prawda ciężarna jeszcze nie jestem ale dostałam receptę na 0,4

    Ojkaojka lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 5 lipca 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam Neoparine 0,4

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Leelou Przyjaciółka
    Postów: 72 25

    Wysłany: 7 lipca 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,jestem świeżo po poronieniu i chcę zrobić na własną rękę badanie MTHFR, Czynnik V Leiden i mutację genu protrombiny. Wiecie może czy z tymi badaniami należy odczekać jakiś czas od poronienia czy nie ma to znaczenia i można zrobić je w każdej chwili?

    26 maja dokładnie w terminie przyszedł na świat nasz synek<3 Najpiękniejszy Dzień Matki<3

    Cud... Naturals!<3
    II-ICSI :) [*] 10 tc :( <3 + 2 mrozaki
    I-ICSI :(
    AMH 0,24
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 7 lipca 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leelou wrote:
    Witajcie,jestem świeżo po poronieniu i chcę zrobić na własną rękę badanie MTHFR, Czynnik V Leiden i mutację genu protrombiny. Wiecie może czy z tymi badaniami należy odczekać jakiś czas od poronienia czy nie ma to znaczenia i można zrobić je w każdej chwili?
    Nie musisz czekać to geny, one się nie zmieniają nigdy. Polecam pakiet badań na trombofilie z testDNA :)

    mgbix354 lubi tę wiadomość

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Leelou Przyjaciółka
    Postów: 72 25

    Wysłany: 7 lipca 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Nie musisz czekać to geny, one się nie zmieniają nigdy. Polecam pakiet badań na trombofilie z testDNA :)
    Dziękuję! Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej i wykupiłam już pakiet w laboratorium.

    26 maja dokładnie w terminie przyszedł na świat nasz synek<3 Najpiękniejszy Dzień Matki<3

    Cud... Naturals!<3
    II-ICSI :) [*] 10 tc :( <3 + 2 mrozaki
    I-ICSI :(
    AMH 0,24
  • marcelka998 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 lipca 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej też ma te mutacje co opisujecie mój lekarz powiedział mi że ma być pod kontrolą poradni hematologicznej i brać zastrzyki w ciąży co do kwasu foliowego powiedział tyle że ma brać suplementy tam gdzie jest go więcej

    Współczuje przechodzę przez to samo w lutym straciłam mojego Aniołka po wielu badaniach i wizyt u lekarzy i genetyków mam nadzieję ze następnym razem się uda :)
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 25 lipca 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po ciąży zostały mi następujące leki do odsprzedania:

    Neoparin 0,4ml, 2 opak. (pełne po 10 ampułkostrzykawek), 1 opak. (rozpoczęte, 5 ampułkostrzykawek), ważność do 01.2021, za cenę łączną 160 PLN

    Lutinus 100mg, 11 tabl., ważność do 11.2019, za cenę 45PLN

    DHEA Eljot 25mg, 1 opak. (pełne 30 tabl. ), 1 opak. (rozpoczęte 20 tabl.), ważność do 09.2018, za cenę łączną 50 PLN

    Folian quatrefolic 400 Swanson, otwarta fiolka, ok. 10 kapsułek – dorzucę gratis dla chętnej osoby.

    Możliwa wysyłka. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu na priv.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 27 lipca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Przyszłam na wątek, aby móc porozmawiać z kimś w temacie. Co mi dolega widać w moim podpisie, ale czekam jeszcze na niektóre wyniki, nie konsultowałam ich jeszcze z lekarzami - wizyty zaplanowane.

    Jakie leki zażywacie mając mutację MTHFR i PAI-1?

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lipca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny może którejś z was sie przydadza te informacje.
    Tez mam te mutacje Mthfr i pai1 do tego niedoczynność tarczycy i przeciwciała Ana 1-2 . Wcześniej poronilam 3 ciąże a 4 przebiegala prawidłowo na lekach ktore przyjmowalan w sumie to zakonczyla sie w 27tc ale to ze względu na bliźniaki które były na jednym łożysku. Chłopcy na szczęście dobrze się maja .

    To co brałam w ciąży to duphason, clexane 0.6 acard do 13tc , luteina w pozniwjszym okresie i witaminy


    Przed ciaza miałam brac metylowany kwas foliowy w dawce 2 mg później przy zajsciu w ciąże miałam brac 0.4 mg kwasu plus witaminy w ktorych tez był kwas foliowy.

    Aha i jeżeli któraś z was ma podwyższony poziom homocysteiny to pasuje go obniżyć biorac metylowana wit b12 i metylowane b 6 ' przy zajsciu mozna odlozyc

    Przy wcześniejszych ciazach ktore sie zakończyły stanieciem serduszek bralam duphason, acard ,clexan 0.2 i zwykly kwas bo nie wiedziałam wtedy o tych mutacjach.

    Aha bedac na clexane nie mialam zlecanych zadnych badan jedynie morfologia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2018, 20:17

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 28 lipca 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Przyszłam na wątek, aby móc porozmawiać z kimś w temacie. Co mi dolega widać w moim podpisie, ale czekam jeszcze na niektóre wyniki, nie konsultowałam ich jeszcze z lekarzami - wizyty zaplanowane.

    Jakie leki zażywacie mając mutację MTHFR i PAI-1?

    Ja piję metylowany kwas foliowy oraz witaminę B12 i witamine B6 - forma metylowana + od pozytywnego testu heparyna. Lekarz zalecił mi pić także Acard aczkolwiek na czas @ odstawiam bo strasznie mi wydłuża krwawienie.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 29 lipca 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa ja biore kompleks wit z grupy B, wszystkie metylowane. 150 mg acardu i od pozytywnego testu heparyna. Poki co tylko zajsc nie moge :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 30 lipca 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp, widzę że powtarzają się dość często niektóre leki, pewnie i mnie one czekają. Dziś dostałam ostatnie wyniki: kariotypy prawidłowe, ANA2 dodatnie. Endokrynologa mam w piątek, ale gin poszła na urlop i dopiero na 17.08. mam wizytę :(

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 30 lipca 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta wrote:
    Hej

    Niedawno odebrałam wyniki badań genetycznych:
    - MTHFR C677T - heterozygota
    - PAI 1 4G - homozygota
    dodatkowo wcześniej wykonywałam :
    - homocysteine wynik ok. 11,10
    - kwas foliowy ok. 9,3
    Nie pamiętam jednostek i norm.

    Przeczytałam na forum o suplementacji foliami i wprowadzeniu leków w związku z mutacja PAI moje pytanie jest takie której z was i jak szybko udało się zajsc w ciążę po wprowadzeniu leków.

    Do ginekologa idę dopiero jutro i liczę że już coś przepisze.

    Oprócz niedoczynnosci to pierwszy poważny problem który został zdiagnozowany u nas, więc mam nadzieję że po wprowadzeniu leków/suplementów ciąża się w końcu pojawi, bo od dwóch lat nic a nic.

    Mam identyczne mutacje. Jak tam sytuacja u Ciebie?

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 30 lipca 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeszcze jedno pytanie - czy leki na nadkrzepliwość przepisał Wam ginekolog, czy może byłyście u immunologa i hematologa?

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ