Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 992 1057

    Wysłany: 13 lipca, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasssia wrote:
    Hej, ja jestem jeszcze w trakcie starań, po poronieniu w kwietniu. Prowadzi mnie prof Jerzak i wiem, że ona w przypadku ciąży przepisywać mi będzie heparynę, tyle, że bez refundacji.. Szukam lekarza, który przy takim układzie będzie skory do przepisania leku z refundacją.

    Rozumiem. A byłaś u hematologa?
    Ja czytałam, że warto zrobić białko s oraz białko C, które jest uzupełnieniem diagnostyki. Jeśli lekarze nie chcą przepisać odpowiednich leków tylko ze względu na mutacje, to jeśli są bodajże obniżone wartości tych białek, to już sytuacja się zmienia. Jeszcze tematu tak dokładnie nie zgłębiałam niestety, bo jestem przed wizytą u hematologa.
    A jesteś jeszcze na jakimś wątku miesięcznym dla starających się? Można napisać też na jakimś ciążowym i dziewczyny podpowiedzą lekarza.

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3]
    🧬 PAI-1 (hetero)
    🧬 MTHFR 1298A>C (hetero)
    Dużo badań zleconych od hematologa-09.2024

    KIR AA
    W oczekiwaniu na IMMUNOLOGA
  • kasssia Koleżanka
    Postów: 36 8

    Wysłany: 13 lipca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    U nas na wątku staraniowym "Co miesiąc na ovu zmiana wątku.." jest dziewczyna z tymi mutacjami co Ty i ma przepisany clexane od lekarza, jak chcesz to odezwij się tam, na pewno ktoś pomoże i poleci lekarza✊ mój mi przepisał a byłam na wizytach online , ale ja mam inne mutacje ..

    Jeszcze mi przyszło do głowy że jeśli masz gdzieś na e-mail albo na piśmie zalecenia brania heparyny przez innego lekarza to może warto spróbować u rodzinnego i pokazać mu zalecenia i powiedzieć o co chodzi ? Albo u innego lekarza ginekologa do którego byś chodziła w przypadku ciąży ? Ja bym tak spróbowała, bo mój hematolog też chciał mi przepisać płatne recepty ale poszłam do gina I powiedziałam mu o co chodzi i dostaje normalnie recepty refundowane w ciąży, no ale chodzę do niego na wizyty I prowadzi moja ciążę

    Hej, w pierwszej ciązy własnie tak robiłam, mama po znajmości znalazła mi ginekologa który przepisywał z refundacją, ale w ew. kolejnej ciązy raczej nie będę miała takiej możliwości. Dzięki, zajrze do wątku!

    pp2018 lubi tę wiadomość

    08.2021 👶35 t. 2500g
    Starania o Bobo 2 od 03.2024 🤞
    04.2024 😢
    ___________
    38 l.
    PCOS, niedoczynność tarczycy
    MTHFT i PAI heterozygota
    __
    Badania 07.2024
    AMH 2,14
    Ferrytyna 18,7
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 992 1057

    Wysłany: 15 lipca, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam u hematologa i mam zrobić najpierw badania na zespół antyfosfolipidowy: przeciwciała przeciw kardiolipinie igM, igG, przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie igG, igM oraz antykoagulant tocznia LA.

    Mam taką wątpliwość, bo na IP lekarka powiedziała, że takie badania to za 12 tygodni dopiero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca, 12:54

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3]
    🧬 PAI-1 (hetero)
    🧬 MTHFR 1298A>C (hetero)
    Dużo badań zleconych od hematologa-09.2024

    KIR AA
    W oczekiwaniu na IMMUNOLOGA
‹‹ 55 56 57 58 59
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ