Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Moonka Nowa

Wysłany: 16 sierpnia 2019, 13:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem po 2 wczesnych poronieniach. Chciałam zbadać materiał z poronienia jednak się to nie udało, ale zbadano mój materiał genetyczny i wyszła mutacja Pal-1 4G homo. Czekam na konsultacje z genetykiem. Może któraś z Was tez ma taką mutację i wie coś o ewentualnym leczeniu (o ile w ogóle to była przyczyna poronieniu)?

• Kasiek789 Ekspertka

Wysłany: 18 sierpnia 2019, 12:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonka ja mam ta mutacje, do tego mutacje MTHFR. Ciąża poroniona w 6 tygodniu. Przy planowaniu nastepnej: Acard, metylowany kwas foliowy, dieta z niskim IG i aktywnosc fizyczna. Przy ciazy - acard i clexane ale co jeszcze to nie wiem bo na razie nie jestem w fazie kolejnych staran.

PCOS
    MTHFR C677T heterozygota
    PAI 1 R g homozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Hyperprolaktynemia
  • Moonka Nowa

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaniem genetyka moja mutacja nie miała wpływu na poronienia. Trzeba dalej szukać przyczyny...

• Ona-na-na Przyjaciółka

Wysłany: 15 listopada 2019, 21:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonka wrote:
    Zdaniem genetyka moja mutacja nie miała wpływu na poronienia. Trzeba dalej szukać przyczyny...

Mi też tak wmawiają, mimo że zaliczyłam właśnie drugą stratę. Coś nie chce mi się wierzyć.
    Moja gin raz tylko skomentowała że przy pai-1 nie ma problemu z zajściem w ciążę tylko z jej donoszeniem.
    Oprócz luteiny mam brać acard. Teraz też brałam i mimo to 6tc i był koniec.

Start: wrzesień 2017:
    -Męskie sprawy;
    -Listopad 2018: laparo, wszystko ok;
    -Dwie kreski po pierwszym cyklu z luteiną;
    -04-02-2019 synek [*] (11tc)

Nowy rozdział:
    -mięśniaki po łyżeczkowaniu
    -cykle 34/36dni
    - brak owulki :(
    -wrzesień 2019 Clo
    -mutacja mthfr c677t heterozygota
    -mutacja 675 (4g/5g) w genie pai-1 (serpine1)

-październik 2019: drugi cykl z Clo+Ovitrelle --> II
    -31.11: bhcg 2,6
    -05.11: bhcg 11,4
    -12.11: bhcg 0,3 [*] (6tc)

dalsza walka o trzeciego szczęśliwego kropka
  • Moonka Nowa

Wysłany: 18 listopada 2019, 13:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona-na-na spróbuj heparynę i encorton. Może pomoże.

• Ainaw Debiutantka

Wysłany: 20 listopada 2019, 00:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam mutacje MTHFR C677T I PAI1-4G obie heterozygotyczne. Co do MTHFR to od początku starań przyjmuje kwas foliowy metylowany. Homocysteina poniżej 6, kwas foliowy ok. 12 jednostek.

Dziewczyny wy przy mutacji pai1 4g hetero przyjmujecie acard i clexane czy tylko przy mutacji homo? Nie wiem, czy w ogóle mówić o tych mutacjach lekarzowi.

Poroniłam w 5t6d, 3 tygodnie później znaleźli mi jeszcze jeden pęcherzyk ciążowy, niestety w jajowodzie.

• baksia Autorytet

Wysłany: 20 listopada 2019, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaw wrote:
    Hej dziewczyny. Mam mutacje MTHFR C677T I PAI1-4G obie heterozygotyczne. Co do MTHFR to od początku starań przyjmuje kwas foliowy metylowany. Homocysteina poniżej 6, kwas foliowy ok. 12 jednostek.

Dziewczyny wy przy mutacji pai1 4g hetero przyjmujecie acard i clexane czy tylko przy mutacji homo? Nie wiem, czy w ogóle mówić o tych mutacjach lekarzowi.

Poroniłam w 5t6d, 3 tygodnie później znaleźli mi jeszcze jeden pęcherzyk ciążowy, niestety w jajowodzie.

Czesc. Mam te same mutacje. Niestety 3 razy poronilam. W ost ciąży dostałam heparyne i brałam acard od starań no ale niestety nie pomogło. Ja szukałam 3 miesiące lekarza który mi da heparyne ponieważ dowiedziałam się od dziewczyn tu na forum i na innych, że heparyna nie zaszkodzi a może pomóc. Większość lekarzy nie bierze na poważnie tych mutacji hetero. Ale oczywiście mów wszystkim o tych mutacjach i o tym, że już straciłas ciąże.

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 listopada 2019, 00:43

23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane

MTHFR C667,PAI-1 4G oba hetero
    NK 20%
    ANA dodatnie 1:2560 (tylko : silnie dodatnie dfs70)

celiakia - ok
    czynniki krzepnięcia krwi - ok
    z.antyfosfolipidowy - brak
    antykoagulant tocznia - brak
    kariotyp (mój i M) - ok
    badanie nasienia - ok

Pomorskie
  • Ainaw Debiutantka

Wysłany: 21 listopada 2019, 00:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia to straszne co piszesz, strasznie Ci współczuję. Robiłaś sobie jakieś inne badania? Skoro heparyna nie pomogła, to może przyczyna leży gdzieś indziej?

• baksia Autorytet

Wysłany: 21 listopada 2019, 13:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaw zrobiliśmy mnóstwo badań.. Dlatego ta strata tak nas zabolała, bo byłam obstawiona lekami i się nie udało. Może za małe dawki? Nie wiem :(

NK 20%

celiakia - ok
    kariotyp (mój i M) - ok
    badanie nasienia - ok

Pomorskie
  • Ainaw Debiutantka

Wysłany: 21 listopada 2019, 23:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że przyczyna może leżeć gdzieś indziej i trzeba będzie włączyć dalszą diagnostykę. Choć pewnie większa dawka heparyny nie zaszkodzi. Mam nadzieję, że trafisz na lekarza, który coś zaradzi na te niepowodzenia. Po 3 poronieniach chyba przysługują jakieś badania na NFZ. Trzymam mocno kciuki za to byś szybko została mamą.

Wiadomość wyedytowana przez autora 22 listopada 2019, 00:18

• baksia Autorytet

Wysłany: 22 listopada 2019, 01:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaw wrote:
    Myślę, że przyczyna może leżeć gdzieś indziej i trzeba będzie włączyć dalszą diagnostykę. Choć pewnie większa dawka heparyny nie zaszkodzi. Mam nadzieję, że trafisz na lekarza, który coś zaradzi na te niepowodzenia. Po 3 poronieniach chyba przysługują jakieś badania na NFZ. Trzymam mocno kciuki za to byś szybko została mamą.
    No już powoli umawiam nas do lekarzy i będziemy szukać dalej. Dziękuję za kciuki :)

NK 20%

celiakia - ok
    kariotyp (mój i M) - ok
    badanie nasienia - ok

Pomorskie
  • mgbix354 Nowa

Wysłany: 24 stycznia, 16:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Postanowiłam odświeżyć wątek, ponieważ przeczytałam go od początku i ciekawa jestem czy udało Wam się zajsc w ciążę i ja donosic? My nrazie raczkujemy w tej kwestii. Ale może krótko napisze nasza historie. Gabrysia urodziła się w 2014 r. z wadami wrodzonymi miednicy mniejszej. Z kolei u mnie doszło do zatrucia ciazowego - stan przedrzucawkowy. Bardzo ciężki przypadek. Tak mówili lekarze. Od czerwca 2018 staraliśmy się o drugą pociechę. Udało się w październiku 2019. Radość prysnela pod koniec 2 miesiąca, ponieważ serce przestało bic. Szpital tabletki na poronienie w końcu lyzeczkowanie. Zdecydowaliśmy się na badania - kariotyp nadal czekamy. Z mutacji wyszło mi MTHFR c667 hetero i pai 1 homo. Kwas foliowy metylowany b6 i b 12 kupiłam już. Ale nie wiem czy jest potrzeba zażywania witamin z grupy b, ponieważ homocysteina wyszła mi 5,36 a kwas foliowy 16,40. Czekam na kariotyp i uderzamy do hematiloga i giną od trudnych ciąż. Biorę też a acard 750 na własną odpowiedzialność. Jak u Was dziewczyny?

‹‹ 30 31 32 33 34
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)