X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam bardzo regularne cykle :) odebrałam właśnie pierwsza bete 2460 mam nadzieje ze pomimo tych plamień będzie rosła!

  • Bebetka93 Autorytet
    Postów: 2848 1737

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Może któraś z Was zna się na analizie wyników krwi 😉
    Zastanawia mnie nadmiar kwasu foliowego we krwi. Trochę się martwię, bo już poczytałam sobie w sieci co może to oznaczać 🙄
    Rzucicie okiem? Będę wdzięczna za jakieś info z doświadczenia. Idę w piątek do endokrynologa, ale nie wiem na ile odpowie mi w kwestii starań o dziecko.

    Jestem po jednej stracie i cała się trzęsę, że może znowu coś pójść nie tak, jeżeli uda nam się zajść w ciążę.

    TSH 2.06
    Ft3 3.16
    Ft4 1.27 (od stycznia biorę Euthyrox 25)
    Zelazo 167 (33-193)
    Ferryryna 25.31 (4.63-204)
    Homocysteina 6.52 (5.1-15.4)
    Kwas foliowy >20(2.34-17.56)
    Witami a B12 428 (187-883)
    Witamina D 30.59 (norma >30)

    * starania od 10.2020
    * pozytywny test ciążowy 01.2021
    * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

    *24.04.2021 II !
    *11.05.2021 mamy serduszko <3

    8p3ogywll1r5jmhn.png
  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka93 wrote:
    Cześć,
    Może któraś z Was zna się na analizie wyników krwi 😉
    Zastanawia mnie nadmiar kwasu foliowego we krwi. Trochę się martwię, bo już poczytałam sobie w sieci co może to oznaczać 🙄
    Rzucicie okiem? Będę wdzięczna za jakieś info z doświadczenia. Idę w piątek do endokrynologa, ale nie wiem na ile odpowie mi w kwestii starań o dziecko.

    Jestem po jednej stracie i cała się trzęsę, że może znowu coś pójść nie tak, jeżeli uda nam się zajść w ciążę.

    TSH 2.06
    Ft3 3.16
    Ft4 1.27 (od stycznia biorę Euthyrox 25)
    Zelazo 167 (33-193)
    Ferryryna 25.31 (4.63-204)
    Homocysteina 6.52 (5.1-15.4)
    Kwas foliowy >20(2.34-17.56)
    Witami a B12 428 (187-883)
    Witamina D 30.59 (norma >30)


    Ja nie podejmuję sie analizy... Miałam też trochę za dużo, ale to było jeszcze wtedy,
    kiedy nie wiedziałam o mutacji i łykałam przez naście miesięcy zwykły kwas - niemetylowany. Nie wiem jak było w Twoim przypadku.. Nie martw się za zapas :)

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka93 wrote:
    Cześć,
    Może któraś z Was zna się na analizie wyników krwi 😉
    Zastanawia mnie nadmiar kwasu foliowego we krwi. Trochę się martwię, bo już poczytałam sobie w sieci co może to oznaczać 🙄
    Rzucicie okiem? Będę wdzięczna za jakieś info z doświadczenia. Idę w piątek do endokrynologa, ale nie wiem na ile odpowie mi w kwestii starań o dziecko.

    Jestem po jednej stracie i cała się trzęsę, że może znowu coś pójść nie tak, jeżeli uda nam się zajść w ciążę.

    TSH 2.06
    Ft3 3.16
    Ft4 1.27 (od stycznia biorę Euthyrox 25)
    Zelazo 167 (33-193)
    Ferryryna 25.31 (4.63-204)
    Homocysteina 6.52 (5.1-15.4)
    Kwas foliowy >20(2.34-17.56)
    Witami a B12 428 (187-883)
    Witamina D 30.59 (norma >30)

    Ja również miałam go za dużo jak brałam zwykły kwas foliowy, odkąd biorę metylowany na receptę wszystko wrócili do normy :)

  • Bebetka93 Autorytet
    Postów: 2848 1737

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Ja również miałam go za dużo jak brałam zwykły kwas foliowy, odkąd biorę metylowany na receptę wszystko wrócili do normy :)
    Asiu, a jest różnica między metylowanym na receptę a bez recepty?
    Nawet nie pomyślałam, że kwas foliowy może być na receptę.. 🙄
    Zastanawiam się, czy kwestia kwasu foliowego mogła mieć wpływ na zaburzenie rozwoju zarodka.

    * starania od 10.2020
    * pozytywny test ciążowy 01.2021
    * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

    *24.04.2021 II !
    *11.05.2021 mamy serduszko <3

    8p3ogywll1r5jmhn.png
  • Bebetka93 Autorytet
    Postów: 2848 1737

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego ginekolog nie kazała mi zbadać poziomu kwasu foliowego. Gdyby nie endokrynolog to może i bym nie zrobiła tego badania.
    Lekarz lekarzowi nierówny... 🤷‍♀️

    * starania od 10.2020
    * pozytywny test ciążowy 01.2021
    * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

    *24.04.2021 II !
    *11.05.2021 mamy serduszko <3

    8p3ogywll1r5jmhn.png
  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jednak dzis bylam na usg. Jest zarodek, serduszko bije. Ale ciąża mlodsza okolo tydzień... Może i jest to możliwe... Nie chcę juz analizować i sie martwić na zapas. Biorę dalej acard, neoparin, douphaston, prenatal uno, witaminę d. Aby tym razem wszystko bylo dobrze. W dwóch poprzednich ciazach nie doszłam do etapu serduszka... Trzymajcie za mnie kciuki.

    Asiaaaa lubi tę wiadomość

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka93 wrote:
    Asiu, a jest różnica między metylowanym na receptę a bez recepty?
    Nawet nie pomyślałam, że kwas foliowy może być na receptę.. 🙄
    Zastanawiam się, czy kwestia kwasu foliowego mogła mieć wpływ na zaburzenie rozwoju zarodka.


    Kwas jest bardzo ważny w rozwoju dzidziusia od samego początku do końca, ja dostałam kwas foliowy 5mg na receptę ponieważ mam problemy immunologiczne a ten na receptę się lepiej przyswaja, wspomnij swojemu lekarzowi prowadzącemu o tym niech Ci go przepisze :) Benetka nie wiem czy pytałam czy nie 🙈 oczekujesz dzidziusia? :)
    Ps. Może warto się zastanawiać nam zmianą ginekologa? Na jakiegoś bardziej przykładnego, takiego który zadba porządnie o Ciebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 22:37

    Bebetka93 lubi tę wiadomość

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1234 wrote:
    Dziewczyny ja jednak dzis bylam na usg. Jest zarodek, serduszko bije. Ale ciąża mlodsza okolo tydzień... Może i jest to możliwe... Nie chcę juz analizować i sie martwić na zapas. Biorę dalej acard, neoparin, douphaston, prenatal uno, witaminę d. Aby tym razem wszystko bylo dobrze. W dwóch poprzednich ciazach nie doszłam do etapu serduszka... Trzymajcie za mnie kciuki.


    Super! To jest świetna wiadomość! Ja miałam podobnie, w dwóch poprzednich ciążach nawet nie miałam zarodka. Najwidoczniej leki pomagają w prawidłowym rozwoju maleństwa! Trzymamy kciuki!! 😊

  • Bebetka93 Autorytet
    Postów: 2848 1737

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Kwas jest bardzo ważny w rozwoju dzidziusia od samego początku do końca, ja dostałam kwas foliowy 5mg na receptę ponieważ mam problemy immunologiczne a ten na receptę się lepiej przyswaja, wspomnij swojemu lekarzowi prowadzącemu o tym niech Ci go przepisze :) Benetka nie wiem czy pytałam czy nie 🙈 oczekujesz dzidziusia? :)
    Ps. Może warto się zastanawiać nam zmianą ginekologa? Na jakiegoś bardziej przykładnego, takiego który zadba porządnie o Ciebie :)
    Właśnie jeszcze nie oczekuję.

    * starania od 10.2020
    * pozytywny test ciążowy 01.2021
    * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

    *24.04.2021 II !
    *11.05.2021 mamy serduszko <3

    8p3ogywll1r5jmhn.png
  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka93 wrote:
    Właśnie jeszcze nie oczekuję.

    Czyli masz czas na przygotowanie organizmu do ciąży :) nie myśl za dużo o niej, nie kontroluj kalendarzyka itd. Uwierz ze to nie pomaga a szkodzi 🙈 my odpuściliśmy całkowicie i się udało, tzw. Wpadka. Dopiero początek wiec wszystko się może zdążyć ale trzeba wierzyć ze tym razem się uda!

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie dziewczyny 😊 pisze tu pierwszy raz.. Mam dwie mutacje mthfr i PAI hetero. Za mną dwa poronienia.. Możecie mi powiedzieć jakie leki w ciąży bierzecie? Dziś zobaczyłam dwie kreski i nie mam żadnych leków a czekac muszę za wizyta dwa tygodnie bo są takie odległe terminy do mojego lekarza.. Nic się nie stanie przez dwa tyg jak nie będę brała leków? Jak myślicie?

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Witam was wszystkie dziewczyny 😊 pisze tu pierwszy raz.. Mam dwie mutacje mthfr i PAI hetero. Za mną dwa poronienia.. Możecie mi powiedzieć jakie leki w ciąży bierzecie? Dziś zobaczyłam dwie kreski i nie mam żadnych leków a czekac muszę za wizyta dwa tygodnie bo są takie odległe terminy do mojego lekarza.. Nic się nie stanie przez dwa tyg jak nie będę brała leków? Jak myślicie?

    Ja myśle ze mój organizm mógłby sobie nie poradzić dwóch tygodni bez leków a tym bardziej zastrzyków które biorę 🙈 Koniecznie wprowadź kwas foliowy, może warto zapisać się do innego lekarza który Ci przepisze jakieś leki, jeżeli masz stwierdzone mutacje w genach do czasu wizyty u Twojego prowadzącego.
    Biorę zastrzyki Claxane 40mg, duphaston, kwas foliowy 5mg, progesteron 100mg - to wszystko na receptę, dodatkowo witaminę D3, prenatal uno i coś na prawidłową budowę naczyń krwionośnych ale niestety nazwy nie pamietam a nie ma mnie w domu.

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź 😊 właśnie dostałam leki kwas foliowy 5mg, luteinę Dopochwową 100mg, femibion 1. A acard i heparynę jak będzie czynność serca.. Mimo że przypomniał mu o mutacjach.. Już napisałam do innego lekarza i przepisze mi heparynę ale dziwne że ten mój nie chce przepisać..

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dziękuję za odpowiedź 😊 właśnie dostałam leki kwas foliowy 5mg, luteinę Dopochwową 100mg, femibion 1. A acard i heparynę jak będzie czynność serca.. Mimo że przypomniał mu o mutacjach.. Już napisałam do innego lekarza i przepisze mi heparynę ale dziwne że ten mój nie chce przepisać..


    Super! Z takim zestawem będziesz spokojna :) tylko zastanawia mnie dlaczego heparyna dopiero jak będzie czynność serduszka? Ja robię sobie zastrzyki od pierwszego dnia potwierdzenia ciąży betą. trzymam kciuki żeby dzidziuś rósł i wszystko było dobrze!!

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Super! Z takim zestawem będziesz spokojna :) tylko zastanawia mnie dlaczego heparyna dopiero jak będzie czynność serduszka? Ja robię sobie zastrzyki od pierwszego dnia potwierdzenia ciąży betą. trzymam kciuki żeby dzidziuś rósł i wszystko było dobrze!!
    Ostatnio trafiły mi się dwa puste jaja.. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze. Jutro przepisze mi inny lekarz heparynę i mam nadzieje ze nie zaszkodzę sobie nią skoro tamten lekarz mi nie kazał, a ten chce.. A acard też bierzesz? Ja również trzymam mocno kciuki za twojego dzidziusia 🍀🍀

  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, ja biorę prawie to samo co Asiaaa. Nie mam tylko luteiny.
    Ale powiem Wam, ze bylam spokojna a teraz wpadam w jakas obsesje, ze dziecko moze byc chore. Jednak moj wywiad nie jest korzystny... Boję sie bardzo. Muszę jakos wyzbyć tych złych mysli.

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1234 wrote:
    Lili, ja biorę prawie to samo co Asiaaa. Nie mam tylko luteiny.
    Ale powiem Wam, ze bylam spokojna a teraz wpadam w jakas obsesje, ze dziecko moze byc chore. Jednak moj wywiad nie jest korzystny... Boję sie bardzo. Muszę jakos wyzbyć tych złych mysli.
    Jesteś nie spokojna i to jest zrozumiałe.. Ja też tak mam.. Jesteśmy uprzedzone poprostu.. Ale trzeba dać szanse naszym fasolkom że tym razem się uda! 😊 Jesteś na lekach i na heparynie od początku można powiedzieć! A to skarb w ciąży tak słyszałam bo dzieci rodzą się zdrowe i ciąża przebiega prawidłowo 😊a kiedy masz pierwsza wizytę?

  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Następna wizyta w czwartek.

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1234 wrote:
    Dziękuję. Następna wizyta w czwartek.
    Trzymam mocno kciuki. Ja mam mieć pierwsza dopiero na początku maja. A acard też bierzesz jak masz heparynę?

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ