X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Trzymam mocno kciuki. Ja mam mieć pierwsza dopiero na początku maja. A acard też bierzesz jak masz heparynę?

    No razie gin mi kazala brac tez acard, ale hematolog ostrzegla, ze mogę mieć prez to krwawienia... Zapytam na następnej wizycie.

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Ostatnio trafiły mi się dwa puste jaja.. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze. Jutro przepisze mi inny lekarz heparynę i mam nadzieje ze nie zaszkodzę sobie nią skoro tamten lekarz mi nie kazał, a ten chce.. A acard też bierzesz? Ja również trzymam mocno kciuki za twojego dzidziusia 🍀🍀


    Acard powinnam brać ale nie biorę ponieważ mam mocne plamienia jak nie krwawienia po nim. Na rozrzedzenie krwi biorę tylko clexane :)

    Dziewczyny teraz to tylko spokój i pozytywne myślenie może pomoc! Ja dostaje takiego na maksa plamienia jak się mocno stresuje przez długo, miałam tak jak czekałam ba wyniki bety 😳 później co się ze mną działo to szkoda gadać! Trzeba się wyluzować dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2021, 15:39

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1234 wrote:
    No razie gin mi kazala brac tez acard, ale hematolog ostrzegla, ze mogę mieć prez to krwawienia... Zapytam na następnej wizycie.
    Rozumiem.. Acard bierzesz rano a heparynę wieczorem?Ja wczoraj wzięłam pierwszy raz acard wieczorem.

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Acard powinnam brać ale nie biorę ponieważ mam mocne plamienia jak nie krwawienia po nim. Na rozrzedzenie krwi biorę tylko clexane :)
    Ojj to dobrze ze przestałaś go brać.. Pewnie nie źle się przestraszyłaś. Boję się że zaszkodzę sobie acardem 🤔 kurcze czuje się niepewnie brać leki jak lekarz mówi mi że później dostanę a nie teraz. Oby mi drugi jutro dał receptę na zastrzyki 🙏

  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Rozumiem.. Acard bierzesz rano a heparynę wieczorem?Ja wczoraj wzięłam pierwszy raz acard wieczorem.

    Zastrzyki rano a acard wieczorem.

    Lili❤️ lubi tę wiadomość

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Acard powinnam brać ale nie biorę ponieważ mam mocne plamienia jak nie krwawienia po nim. Na rozrzedzenie krwi biorę tylko clexane :)

    Dziewczyny teraz to tylko spokój i pozytywne myślenie może pomoc! Ja dostaje takiego na maksa plamienia jak się mocno stresuje przez długo, miałam tak jak czekałam ba wyniki bety 😳 później co się ze mną działo to szkoda gadać! Trzeba się wyluzować dziewczyny!
    Dokładnie tak jak piszesz.. Choć nie zawsze idzie się nie denerwować.. Przepraszam, że spytam ale czytam forum i przeczytałam, że lekarka odkryła powód dlaczego nie było ostatnio zarodka.. Mogłabyś mi powiedzieć jakie było to badanie? 😊Będę wdzięczna 😊

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie mi czy acard i clexane można brać razem na noc? Lekarz powiedział, że to bez znaczenia.. Ale zastanawiam się czy któraś z was tak brała? 🙂

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dokładnie tak jak piszesz.. Choć nie zawsze idzie się nie denerwować.. Przepraszam, że spytam ale czytam forum i przeczytałam, że lekarka odkryła powód dlaczego nie było ostatnio zarodka.. Mogłabyś mi powiedzieć jakie było to badanie? 😊Będę wdzięczna 😊


    Trafiłam z polecenia do prof. Jerzak która zaleciła szereg badań, genetyczne, PCOS, rożne badania krwi. Wyszły mi mutacje w genach które odpowiadają za problemy immunologiczne oraz PCOS. Mój organizm nigdy sam bez zastrzyków nie rozwinie zarodka, dlatego moje dwie ciąże były biochemiczne (puste jajo) a trzecia przypadek - ciąża pozamaciczna. Teraz jest inaczej i mam nadzieje ze dzięki tym lekom w końcu dzidziuś będzie zdrowo rósł ♥️

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 02:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dziewczyny napiszcie mi czy acard i clexane można brać razem na noc? Lekarz powiedział, że to bez znaczenia.. Ale zastanawiam się czy któraś z was tak brała? 🙂


    Mi lekarz zalecił brać clexane ok 14-16 a acard na noc przed snem :)

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Trafiłam z polecenia do prof. Jerzak która zaleciła szereg badań, genetyczne, PCOS, rożne badania krwi. Wyszły mi mutacje w genach które odpowiadają za problemy immunologiczne oraz PCOS. Mój organizm nigdy sam bez zastrzyków nie rozwinie zarodka, dlatego moje dwie ciąże były biochemiczne (puste jajo) a trzecia przypadek - ciąża pozamaciczna. Teraz jest inaczej i mam nadzieje ze dzięki tym lekom w końcu dzidziuś będzie zdrowo rósł ♥️
    Napewno teraz się uda i urodzisz zdrowa dzidzie 😊 dajesz mi nadzieje😊a jaka dawkę masz heparyny? Ja mam właśnie clexane 40mg.. I jaki kwas foliowy metylowany na receptę bierzesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 09:04

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Mi lekarz zalecił brać clexane ok 14-16 a acard na noc przed snem :)
    No to wezmę może tak jak ty w tych godzinkach 😊dziś byłam na pierwszej becie... Do tego zrobiłam kwas foliowy i progesteron.oby wszystko dobrze wyszło 🙏

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7418 9640

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie.
    Lekarz zasugerował mi badanie na trombofilie, z uwagi na długie starania bez powodzen, dwie ciążę biochemiczne oraz.. since, które u mnie występują samoistnie (dość rozległe).

    Odebrałam wyniki i nieprawidłowe są czynnik II (protrombina) - hetero oraz PAI-1 homo.

    Czy z tym coś się robi? Czytalam tutaj, że większość przyjmuje heparyne/acard - ale czy to się przyjmuje w ciazy, przed ciąża, ciągle?

    EDIT: z tym wynikiem powinnam iść tylko do ginekologa, czy do hematologa również?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 13:29

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja beta to 58,23 czy to dobry wynik na początek ciąży?
    Progesteron 56,01
    Kwas foliowy 100 😮😮 norma to (4.8-37.3)
    Jestem załamana 😮

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Napewno teraz się uda i urodzisz zdrowa dzidzie 😊 dajesz mi nadzieje😊a jaka dawkę masz heparyny? Ja mam właśnie clexane 40mg.. I jaki kwas foliowy metylowany na receptę bierzesz?


    Uda nam się dziewczyny! Musimy w to wierzyć cała sobą! Ja tez mam clexane 40mg a kwas foliowy - acidolum folicum hasco 5mg :)

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    No to wezmę może tak jak ty w tych godzinkach 😊dziś byłam na pierwszej becie... Do tego zrobiłam kwas foliowy i progesteron.oby wszystko dobrze wyszło 🙏


    Wyniki bety mnie wykańczają 🙈 najbardziej się tym stresowałam. Na pewno wszystko będzie dobrze :)

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Uda nam się dziewczyny! Musimy w to wierzyć cała sobą! Ja tez mam clexane 40mg a kwas foliowy - acidolum folicum hasco 5mg :)
    Ja mam Acidum Folicum Richter - 5mg i nigdzie nie pisze tlczy to jest metylowany 😑 a wyszło mi za dużo kwasu bo aż 100 😮

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Wyniki bety mnie wykańczają 🙈 najbardziej się tym stresowałam. Na pewno wszystko będzie dobrze :)
    Boję się że to są złe wyniki 😔że mało beta przyrasta i za dużo proga mam i kwasu 😖

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Miała któraś kwas foliowy tak wysoko? Mój wynik to :100
    Jak go zmniejszyć? Czy to jest bardzo szkodliwe? Denerwuje się strasznie czy ten kwas może zaszkodzić.. A mój lekarz nie odbiera i nie odpisuje 😖 brak sił 😖

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dziewczyny Miała któraś kwas foliowy tak wysoko? Mój wynik to :100
    Jak go zmniejszyć? Czy to jest bardzo szkodliwe? Denerwuje się strasznie czy ten kwas może zaszkodzić.. A mój lekarz nie odbiera i nie odpisuje 😖 brak sił 😖


    Ja niestety nie mam pojęcia czy jest to aż tak szkodliwe, może bierz go raz na dwa dni, najlepiej to leć jutro do lekarza i to z nim skonsultuj. Jaka masz bete? I który tydzień? Nie martw się na zapas, wiem ze łatwo mówić, ciężej zrobić ale postaraj się nie popadać w paranoje bo będzie jeszcze gorzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2021, 01:05

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Ja niestety nie mam pojęcia czy jest to aż tak szkodliwe, może bierz go raz na dwa dni, najlepiej to leć jutro do lekarza i to z nim skonsultuj. Jaka masz bete? I który tydzień? Nie martw się na zapas, wiem ze łatwo mówić, ciężej zrobić ale postaraj się nie popadać w paranoje bo będzie jeszcze gorzej.
    Moja beta to :58.23ml i w dodatku testy robiłam to bladziudkie kreseczki wychodzą.
    Wychodzi na to że to 3 tydzień. Ogólnie to ostatnia miesiączka 19.04 ale mam co 31-33dni. I owulacja mogła być 18-20 dzień.. Bo mój ginekolog tak mówił. Ehh nie wiem już sama co myśleć 😔

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ