Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Trzymam mocno kciuki. Ja mam mieć pierwsza dopiero na początku maja. A acard też bierzesz jak masz heparynę?

    No razie gin mi kazala brac tez acard, ale hematolog ostrzegla, ze mogę mieć prez to krwawienia... Zapytam na następnej wizycie.

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Ostatnio trafiły mi się dwa puste jaja.. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze. Jutro przepisze mi inny lekarz heparynę i mam nadzieje ze nie zaszkodzę sobie nią skoro tamten lekarz mi nie kazał, a ten chce.. A acard też bierzesz? Ja również trzymam mocno kciuki za twojego dzidziusia 🍀🍀


    Acard powinnam brać ale nie biorę ponieważ mam mocne plamienia jak nie krwawienia po nim. Na rozrzedzenie krwi biorę tylko clexane :)

    Dziewczyny teraz to tylko spokój i pozytywne myślenie może pomoc! Ja dostaje takiego na maksa plamienia jak się mocno stresuje przez długo, miałam tak jak czekałam ba wyniki bety 😳 później co się ze mną działo to szkoda gadać! Trzeba się wyluzować dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2021, 15:39

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1234 wrote:
    No razie gin mi kazala brac tez acard, ale hematolog ostrzegla, ze mogę mieć prez to krwawienia... Zapytam na następnej wizycie.
    Rozumiem.. Acard bierzesz rano a heparynę wieczorem?Ja wczoraj wzięłam pierwszy raz acard wieczorem.

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Acard powinnam brać ale nie biorę ponieważ mam mocne plamienia jak nie krwawienia po nim. Na rozrzedzenie krwi biorę tylko clexane :)
    Ojj to dobrze ze przestałaś go brać.. Pewnie nie źle się przestraszyłaś. Boję się że zaszkodzę sobie acardem 🤔 kurcze czuje się niepewnie brać leki jak lekarz mówi mi że później dostanę a nie teraz. Oby mi drugi jutro dał receptę na zastrzyki 🙏

  • Nowa1234 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Rozumiem.. Acard bierzesz rano a heparynę wieczorem?Ja wczoraj wzięłam pierwszy raz acard wieczorem.

    Zastrzyki rano a acard wieczorem.

    Lili❤️ lubi tę wiadomość

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Acard powinnam brać ale nie biorę ponieważ mam mocne plamienia jak nie krwawienia po nim. Na rozrzedzenie krwi biorę tylko clexane :)

    Dziewczyny teraz to tylko spokój i pozytywne myślenie może pomoc! Ja dostaje takiego na maksa plamienia jak się mocno stresuje przez długo, miałam tak jak czekałam ba wyniki bety 😳 później co się ze mną działo to szkoda gadać! Trzeba się wyluzować dziewczyny!
    Dokładnie tak jak piszesz.. Choć nie zawsze idzie się nie denerwować.. Przepraszam, że spytam ale czytam forum i przeczytałam, że lekarka odkryła powód dlaczego nie było ostatnio zarodka.. Mogłabyś mi powiedzieć jakie było to badanie? 😊Będę wdzięczna 😊

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie mi czy acard i clexane można brać razem na noc? Lekarz powiedział, że to bez znaczenia.. Ale zastanawiam się czy któraś z was tak brała? 🙂

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dokładnie tak jak piszesz.. Choć nie zawsze idzie się nie denerwować.. Przepraszam, że spytam ale czytam forum i przeczytałam, że lekarka odkryła powód dlaczego nie było ostatnio zarodka.. Mogłabyś mi powiedzieć jakie było to badanie? 😊Będę wdzięczna 😊


    Trafiłam z polecenia do prof. Jerzak która zaleciła szereg badań, genetyczne, PCOS, rożne badania krwi. Wyszły mi mutacje w genach które odpowiadają za problemy immunologiczne oraz PCOS. Mój organizm nigdy sam bez zastrzyków nie rozwinie zarodka, dlatego moje dwie ciąże były biochemiczne (puste jajo) a trzecia przypadek - ciąża pozamaciczna. Teraz jest inaczej i mam nadzieje ze dzięki tym lekom w końcu dzidziuś będzie zdrowo rósł ♥️

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 02:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dziewczyny napiszcie mi czy acard i clexane można brać razem na noc? Lekarz powiedział, że to bez znaczenia.. Ale zastanawiam się czy któraś z was tak brała? 🙂


    Mi lekarz zalecił brać clexane ok 14-16 a acard na noc przed snem :)

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Trafiłam z polecenia do prof. Jerzak która zaleciła szereg badań, genetyczne, PCOS, rożne badania krwi. Wyszły mi mutacje w genach które odpowiadają za problemy immunologiczne oraz PCOS. Mój organizm nigdy sam bez zastrzyków nie rozwinie zarodka, dlatego moje dwie ciąże były biochemiczne (puste jajo) a trzecia przypadek - ciąża pozamaciczna. Teraz jest inaczej i mam nadzieje ze dzięki tym lekom w końcu dzidziuś będzie zdrowo rósł ♥️
    Napewno teraz się uda i urodzisz zdrowa dzidzie 😊 dajesz mi nadzieje😊a jaka dawkę masz heparyny? Ja mam właśnie clexane 40mg.. I jaki kwas foliowy metylowany na receptę bierzesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 09:04

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Mi lekarz zalecił brać clexane ok 14-16 a acard na noc przed snem :)
    No to wezmę może tak jak ty w tych godzinkach 😊dziś byłam na pierwszej becie... Do tego zrobiłam kwas foliowy i progesteron.oby wszystko dobrze wyszło 🙏

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10087 12427

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie.
    Lekarz zasugerował mi badanie na trombofilie, z uwagi na długie starania bez powodzen, dwie ciążę biochemiczne oraz.. since, które u mnie występują samoistnie (dość rozległe).

    Odebrałam wyniki i nieprawidłowe są czynnik II (protrombina) - hetero oraz PAI-1 homo.

    Czy z tym coś się robi? Czytalam tutaj, że większość przyjmuje heparyne/acard - ale czy to się przyjmuje w ciazy, przed ciąża, ciągle?

    EDIT: z tym wynikiem powinnam iść tylko do ginekologa, czy do hematologa również?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 13:29

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja beta to 58,23 czy to dobry wynik na początek ciąży?
    Progesteron 56,01
    Kwas foliowy 100 😮😮 norma to (4.8-37.3)
    Jestem załamana 😮

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Napewno teraz się uda i urodzisz zdrowa dzidzie 😊 dajesz mi nadzieje😊a jaka dawkę masz heparyny? Ja mam właśnie clexane 40mg.. I jaki kwas foliowy metylowany na receptę bierzesz?


    Uda nam się dziewczyny! Musimy w to wierzyć cała sobą! Ja tez mam clexane 40mg a kwas foliowy - acidolum folicum hasco 5mg :)

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    No to wezmę może tak jak ty w tych godzinkach 😊dziś byłam na pierwszej becie... Do tego zrobiłam kwas foliowy i progesteron.oby wszystko dobrze wyszło 🙏


    Wyniki bety mnie wykańczają 🙈 najbardziej się tym stresowałam. Na pewno wszystko będzie dobrze :)

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Uda nam się dziewczyny! Musimy w to wierzyć cała sobą! Ja tez mam clexane 40mg a kwas foliowy - acidolum folicum hasco 5mg :)
    Ja mam Acidum Folicum Richter - 5mg i nigdzie nie pisze tlczy to jest metylowany 😑 a wyszło mi za dużo kwasu bo aż 100 😮

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Wyniki bety mnie wykańczają 🙈 najbardziej się tym stresowałam. Na pewno wszystko będzie dobrze :)
    Boję się że to są złe wyniki 😔że mało beta przyrasta i za dużo proga mam i kwasu 😖

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Miała któraś kwas foliowy tak wysoko? Mój wynik to :100
    Jak go zmniejszyć? Czy to jest bardzo szkodliwe? Denerwuje się strasznie czy ten kwas może zaszkodzić.. A mój lekarz nie odbiera i nie odpisuje 😖 brak sił 😖

  • Asiaaaa Przyjaciółka
    Postów: 62 23

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dziewczyny Miała któraś kwas foliowy tak wysoko? Mój wynik to :100
    Jak go zmniejszyć? Czy to jest bardzo szkodliwe? Denerwuje się strasznie czy ten kwas może zaszkodzić.. A mój lekarz nie odbiera i nie odpisuje 😖 brak sił 😖


    Ja niestety nie mam pojęcia czy jest to aż tak szkodliwe, może bierz go raz na dwa dni, najlepiej to leć jutro do lekarza i to z nim skonsultuj. Jaka masz bete? I który tydzień? Nie martw się na zapas, wiem ze łatwo mówić, ciężej zrobić ale postaraj się nie popadać w paranoje bo będzie jeszcze gorzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2021, 01:05

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaaaa wrote:
    Ja niestety nie mam pojęcia czy jest to aż tak szkodliwe, może bierz go raz na dwa dni, najlepiej to leć jutro do lekarza i to z nim skonsultuj. Jaka masz bete? I który tydzień? Nie martw się na zapas, wiem ze łatwo mówić, ciężej zrobić ale postaraj się nie popadać w paranoje bo będzie jeszcze gorzej.
    Moja beta to :58.23ml i w dodatku testy robiłam to bladziudkie kreseczki wychodzą.
    Wychodzi na to że to 3 tydzień. Ogólnie to ostatnia miesiączka 19.04 ale mam co 31-33dni. I owulacja mogła być 18-20 dzień.. Bo mój ginekolog tak mówił. Ehh nie wiem już sama co myśleć 😔

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna to poważny stan, w którym zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Chociaż początkowo może przypominać prawidłową ciążę, kluczowymi sygnałami ostrzegawczymi są ból podbrzusza, krwawienie oraz nieprawidłowy przyrost hormonu HCG. Poznaj przyczyny tego zjawiska oraz metody diagnostyki i leczenia, które pozwalają chronić zdrowie i przyszłą płodność kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ