X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam zalecenia od genetyk z testdna na rozmowie telefonicznej aby brać acard i heparyne w kolejnej ciąży. Później byłam u genetyka na nfz, który stwierdził że te mutacje nic nie znaczą i nie powinnam nawet brać metylowanych witamin, bo to strata pieniędzy. Napisałam zapytanie do testdna czy moglabym dostać zalecenia, które usłyszałam przez telefon na piśmie i w cenie 30 zł, po tygodniu otrzymałam dokument z zaleceniami.

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norka01 wrote:
    Ja dostałam zalecenia od genetyk z testdna na rozmowie telefonicznej aby brać acard i heparyne w kolejnej ciąży. Później byłam u genetyka na nfz, który stwierdził że te mutacje nic nie znaczą i nie powinnam nawet brać metylowanych witamin, bo to strata pieniędzy. Napisałam zapytanie do testdna czy moglabym dostać zalecenia, które usłyszałam przez telefon na piśmie i w cenie 30 zł, po tygodniu otrzymałam dokument z zaleceniami.

    A masz pai w homo czy heterozygocie?

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homo

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norka01 - czyli dobrze pamiętałam, że mamy taką samą mutację (gratuluję rosnącej fasolki, trzymam mocno kciuki, aby już teraz było z górki)! I takie same opinie od genetyków dostałyśmy (na NFZ i u mnie jedna płatna wizyta była). A możesz mi powiedzieć kto w testdna wypisał Ci takie zalecenia? Może bym też umówiła się do tej konkretnej osoby, aby mieć podobne zalecenie. I spać spokojniej. Ja dopiero będę miała wizytę u mojego gin. Ale obawiam się, że posłucha zaleceń hematologa i genetyka. Oczywiście zostaję przy acardzie póki co. Czuje się na nim ok i w czasie okresu nie mam już praktycznie skrzepów. Chociaż pomału zaczynam się czuć zrezygnowana. Bo niestety ciąży jak nie było tak nadal nie ma :(

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka, organizm też musi się przyzwyczaić do brania leków 😉 u mnie zaskoczyło w pełnym cyklu, ale ja musiałam miec jeszcze heparyne, ze względu na protrombine. Trzymam kciuki za zalecenia i powodzenie 🍀🍀🍀

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u ginekologa i bardzo miło mnie zaskoczył. Nie zignorował mutacji, wypisał mi badania, które trzeba zrobić, aby mieć pełny obraz. Nie miał nic przeciwko, że wprowadziłam sama acard i uspokoił, że te badania które mi wypisał hematolog (i jeszcze raz gin) mogę robić spokojnie na acardzie. :)

    Także chociaż On tych moich mutacji nie zignorował... i po cichu mam nadzieję, że może coś w końcu się zmieni.. bo zaczyna mi brakować pomału sił :(

    Księgowa, Norka01 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie badania z krwi wyszły u mnie książkowo... acard mam brać dalej gin zalecał 75 powiedzialam ze biorę 150 ale doktorek powiedział że jak dobrze toleruje to mogę większą dawkę. Nie wiem już co dalej 🤷‍♀️

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka mi wypisała dr Beata Kozak

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norka01 - dziękuję za informację :) Póki co muszę ogarnąć badania, które wypisał mi doktor i jak będziemy mieć cały obraz to wtedy doktor zobaczy czy wprowadzać mi dodatkowo heparynę. A póki co mam dalej brać acard. Także bardzo miło mnie zaskoczył. I to jedyny lekarz, który nie zbagatelizował moich mutacji - mimo, że hematolog napisał, że nie ma wskazań, aby brać acard. Także chyba jestem w dobrych rękach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2021, 12:12

    Księgowa, Norka01 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Norka01 - dziękuję za informację :) Póki co muszę ogarnąć badania, które wypisał mi doktor i jak będziemy mieć cały obraz to wtedy doktor zobaczy czy wprowadzać mi dodatkowo heparynę. A póki co mam dalej brać acard. Także bardzo miło mnie zaskoczył. I to jedyny lekarz, który nie zbagatelizował moich mutacji - mimo, że hematolog napisał, że nie ma wskazań, aby brać acard. Także chyba jestem w dobrych rękach.

    Super 😊 dobry lekarz to podstawa.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • podczytuje Ekspertka
    Postów: 278 58

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2021, 11:25

  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;) mam pytanie do Was, jeśli coś wiecie napiszcie proszę.
    Staramy się z mężem od 2016r. o maleństwo, zaczęliśmy badania w 2019r. Wyszła azoospermia u męża, w 2021 r. Podeszliśmy do I procedury ivf z nasieniem dawcy. Udało się uzyskać ciążę, niestety tylko na 8/9 tygodni :( ponieważ nastąpiło poronienie zatrzymane. mniej więcej w 6 tyg ciąża była zagrożona poprzez krwawienie i stale rosnący krwiak obok jaja płodowego, który zaczął później odklejać kosmowke :( według lekarza to przez krwiak nastąpił poronienie gdyż osiągnął wymiary ok. 5x6cm o ile dobrze pamiętam.
    Przez całą ciążę brałam Acard 75mg 1x wieczór
    Byłam również jak to przy ciąży z ivf bywa - obstawiona wieloma lekami.
    Mamy zamrożonych jeszcze 6 zarodków.

    Postanowiłam ostatnio zrobić cały pakiet badań na trombofilie z testdna - wyszły mi dwie mutacje mthfr 677C>T układ heterozygotyczny oraz 1298A>C układ heterozygotyczny, zbadałam po tych wynikach również kwas foliowy, B12 i Homocysteine.
    Kwas foliowy i b12 równo po środku, Homocysteina 8,10
    W związku z tym mam do Was pytanie: czy w kolejnej ciąży powinnam brać heparynę? Lub jakieś inne leki ? Czy to jest w jakiś sposób związane ze sobą ? Mutacją jest, ale Homocysteina nie jest podwyższona. Jak to rozumieć?
    Co mogę jeszcze zbadać?
    Choruje na niedoczynność tarczycy oraz hiperprolaktynemie natomiast jest to uregulowane lekami już dawno. Myślałam żeby zbadać zespół antyfosfolipidowy, a czy krzywa cukrowa cos wniesie? Bsiałko c i białko s też mi się obiło o uszy ale nie wiem czy to nie jest to samo ?
    Jeśli resztą badań dot. Trombofili nie wykazała mutacji to co mogę jeszcze zbadać?
    Nie chce znowu ronic... Panicznie się tego boje dlatego wolę włożyć fundusze w diagnostykę niż w ślepy transfer

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • Moniaaaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 września 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny zaczne od siebie, o ciaze staramy się już ponad dwa lata. Mialam robione sono hsg we Wrocławiu w invimedzie wszystko drożne, jestem po dwóch inseminacjach niestety bez powodzenia. Zgłosiłam się do innego lekarza, bo nie dawało mi to spokoju a meczy psychicznie strasznie... ale nie ma co się poddawać dostalan skierowanie w kierunku tromfofili i zespółu antyfosfolipidowego. Odebralam dzisiaj wyniki i wykazano obecność mutacji A1298C w obu allelach genu MTHFR w układzie homozygotycznym. Skontaktowałam się z lekarzem kazal mi brac acard dodatkowo biore inofem do picia i biore lamette od 3 dc. Czy ktoras z was miala taki problem? Czy acard cos mi pomoże? Juz tracę powoli nadzieję 😒

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 1 października 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaaaaa wrote:
    Cześć dziewczyny zaczne od siebie, o ciaze staramy się już ponad dwa lata. Mialam robione sono hsg we Wrocławiu w invimedzie wszystko drożne, jestem po dwóch inseminacjach niestety bez powodzenia. Zgłosiłam się do innego lekarza, bo nie dawało mi to spokoju a meczy psychicznie strasznie... ale nie ma co się poddawać dostalan skierowanie w kierunku tromfofili i zespółu antyfosfolipidowego. Odebralam dzisiaj wyniki i wykazano obecność mutacji A1298C w obu allelach genu MTHFR w układzie homozygotycznym. Skontaktowałam się z lekarzem kazal mi brac acard dodatkowo biore inofem do picia i biore lamette od 3 dc. Czy ktoras z was miala taki problem? Czy acard cos mi pomoże? Juz tracę powoli nadzieję 😒

    Przy tych mutacjach to przede wszystkim powinnaś brać kwas foliowy metylowany a w inofemie jest zwykły... zbadaj homocysteine, kwas foliowy I b12. Acard mozesz brać on pomaga w zagnieżdżeniu.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Moniaaaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 października 2021, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Przy tych mutacjach to przede wszystkim powinnaś brać kwas foliowy metylowany a w inofemie jest zwykły... zbadaj homocysteine, kwas foliowy I b12. Acard mozesz brać on pomaga w zagnieżdżeniu.
    Dziekuje,😘 kwas juz zmienilam na metylowany teraz będę mieć pełny cykl z acardem oby się poszczęściło i pomoglo😊

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 4 października 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaaaaa wrote:
    Dziekuje,😘 kwas juz zmienilam na metylowany teraz będę mieć pełny cykl z acardem oby się poszczęściło i pomoglo😊
    Powodzenia 🤞🤞😘

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 14 października 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tutaj nowa i nie ukrywam że bardzo liczę na pomoc z waszej strony 😉 sytuacja wygląda u mnie tak: poroniłam ciążę w 17 tygodniu, żadnych wad genetycznych, ogólnie wszystko do tego czasu było idealnie, no może przez moment podejrzane przeplywy ale w granicach normy. Zrobilam badania w kierunku trombofili, mam mutację mthfr c667t homozygotyczna i pai-1 4g hetero. Moja ginekolog stwierdziła że to nie miało żadnego wpływu i w przypadku kolejnej ciąży nie dostanę ani acardu ani heparyny. Mam tylko brać zmetyloeana formę kwasu. Ale taką to ja już wcześniej brałam więc to na pewno nie było powodem. Czy może znacie jakiegoś ginekologa z Wrocławia, który tych mutacji nie bagatelizuje?
    To była moja trzecia ciąża, dwie poprzednie bez większych problemów.



  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 15 października 2021, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem tutaj nowa i nie ukrywam że bardzo liczę na pomoc z waszej strony 😉 sytuacja wygląda u mnie tak: poroniłam ciążę w 17 tygodniu, żadnych wad genetycznych, ogólnie wszystko do tego czasu było idealnie, no może przez moment podejrzane przeplywy ale w granicach normy. Zrobilam badania w kierunku trombofili, mam mutację mthfr c667t homozygotyczna i pai-1 4g hetero. Moja ginekolog stwierdziła że to nie miało żadnego wpływu i w przypadku kolejnej ciąży nie dostanę ani acardu ani heparyny. Mam tylko brać zmetyloeana formę kwasu. Ale taką to ja już wcześniej brałam więc to na pewno nie było powodem. Czy może znacie jakiegoś ginekologa z Wrocławia, który tych mutacji nie bagatelizuje?
    To była moja trzecia ciąża, dwie poprzednie bez większych problemów.
    Hej. Przykro mi bardzo 😔
    Koniecznie heparyna i acard! Bez tego ani rusz.
    Z Wrocławia polecam Andrzeja Banacha. Zobaczył jako pierwszy i mnie zrosty i kazał zrobić zabieg histeroskopi i okazało się że był też polip. Dał nam zalecenia do mutacji bo też mam-mthfr obie hetero i pai hetero, mąż ma mthfr 667C hetero. Pół roku teraz mija i z jego pomocą będziemy zaczynac starania. Skierował nas do Immunologa Paśnika. Teraz mamy szczepienia limfocytami męża. Bo okazało się że nie mam ochrony na zarodek. Bardzo dobry lekarz. Nr telefonu w Google

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 00:43

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 15 października 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Hej. Przykro mi bardzo 😔
    Koniecznie heparyna i acard! Bez tego ani rusz.
    Z Wrocławia polecam Andrzeja Banacha. Zobaczył jako pierwszy i mnie zrosty i kazał zrobić zabieg histeroskopi i okazało się że był też polip. Dał nam zalecenia do mutacji bo też mam-mthfr obie hetero i pai hetero, mąż ma mthfr 667C hetero. Pół roku teraz mija i z jego pomocą będziemy zaczynac starania. Skierował nas do Immunologa Paśnika. Teraz mamy szczepienia limfocytami męża. Bo okazało się że nie mam ochrony na zarodek. Bardzo dobry lekarz. Nr telefonu w Google
    Bardzo dziękuję za polecenie. Widzę że pan doktor nawet na NFZ przyjmuje więc bardzo na plus 😉

  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 15 października 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, przywitaj się i ja 😔
    Poronienie w 16 tc - pierwsza ciąża bez leków.
    Zrobiłam mnóstwo badań w tym na zespół antyfosfolipidowy i trombofilie. Jedyne co wyszło to mutacja MTHFR C677T homo i PAI-1 4G/5G hetero.
    Moja lekarka mówi że zaleca heparyne i acard ale żeby się jeszcze skonsultować z hematologiem z uwagi na przekroczone białko S.

    Powiedzcie mi czy macie jakiegoś hematologa z małopolski do polecenia? Czy PAI Bede do faktycznie potrzeba heparyny?

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ