X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 15 października 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    Kochane, przywitaj się i ja 😔
    Poronienie w 16 tc - pierwsza ciąża bez leków.
    Zrobiłam mnóstwo badań w tym na zespół antyfosfolipidowy i trombofilie. Jedyne co wyszło to mutacja MTHFR C677T homo i PAI-1 4G/5G hetero.
    Moja lekarka mówi że zaleca heparyne i acard ale żeby się jeszcze skonsultować z hematologiem z uwagi na przekroczone białko S.

    Powiedzcie mi czy macie jakiegoś hematologa z małopolski do polecenia? Czy PAI Bede do faktycznie potrzeba heparyny?

    Do samego PAI to na dwa razy, lekarze różnie podchodzą, ale już białko S jak najbardziej jest wskazaniem. Hematologa z małopolski nie polecę, ale z Chorzowa mogę - Sebastian Grosicki.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 16 października 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Do samego PAI to na dwa razy, lekarze różnie podchodzą, ale już białko S jak najbardziej jest wskazaniem. Hematologa z małopolski nie polecę, ale z Chorzowa mogę - Sebastian Grosicki.

    Dziękuję ❤🙏
    A powiedz mi orientujesz się czy przy białku S istotne jest też przekroczenie normy czy tylko niedobór?

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 16 października 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jeszcze zielona w tych mutacjach a chciałbym zrobić jakieś dodatkowe badania. Wiem o homocysteinie i to planuję zrobić. A jak to jest z tymi białkami s i c? Oba są konieczne przy PAI?

  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 16 października 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Jestem jeszcze zielona w tych mutacjach a chciałbym zrobić jakieś dodatkowe badania. Wiem o homocysteinie i to planuję zrobić. A jak to jest z tymi białkami s i c? Oba są konieczne przy PAI?

    przy mutacji MTHFR dobrze jest zrobić poziom kwasu foliowego, homocysteine i Wit. B12 bo te mutacje mogą powodować problemy we wchłanianie tych substancji.

    Jeśli chodzi o białko S i białko C to moja lekarka zleciła ich zbadanie niezależnie od badań na nadkrzepliwość.

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 października 2021, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Bardzo dziękuję za polecenie. Widzę że pan doktor nawet na NFZ przyjmuje więc bardzo na plus 😉
    Nie ma za co dziękować 😊Z tego co wiem to niestety doktor nie przyjmuje już na NFZ, ale weź się jeszcze dowiedz 😊 powodzenia życzę ✊😊

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 17 października 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    przy mutacji MTHFR dobrze jest zrobić poziom kwasu foliowego, homocysteine i Wit. B12 bo te mutacje mogą powodować problemy we wchłanianie tych substancji.

    Jeśli chodzi o białko S i białko C to moja lekarka zleciła ich zbadanie niezależnie od badań na nadkrzepliwość.
    Bardzo dziękuję 🙂

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 17 października 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Nie ma za co dziękować 😊Z tego co wiem to niestety doktor nie przyjmuje już na NFZ, ale weź się jeszcze dowiedz 😊 powodzenia życzę ✊😊
    Dzwoniłam dwa dni temu i dowiedziałam się że przyjmuje na NFZ ale tylko ciężarne. Ale w przypadku ciąży terminy na NFZ ma dość szybkie bo nawet jeszcze na październik były 🙂

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 października 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Dzwoniłam dwa dni temu i dowiedziałam się że przyjmuje na NFZ ale tylko ciężarne. Ale w przypadku ciąży terminy na NFZ ma dość szybkie bo nawet jeszcze na październik były 🙂
    A gdzie dokładnie dzwoniłaś? 😊

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 17 października 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    A gdzie dokładnie dzwoniłaś? 😊
    Do DCG na Powstańców Śląskich.

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 października 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Do DCG na Powstańców Śląskich.
    A to ja chodzę do Przychodni Nowodworskiej i tylko w środy tam przyjmuje. A wiesz w jakie dni przyjmuje w DGC? 😊

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 17 października 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    A to ja chodzę do Przychodni Nowodworskiej i tylko w środy tam przyjmuje. A wiesz w jakie dni przyjmuje w DGC? 😊
    Oj, nie pamiętam teraz, ale pani w rejestracji mi na pewno podawała w które dni przyjmuje doktor i na pewno to było kilka dni w tygodniu, dwa lub trzy. 🙂

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 18 października 2021, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Oj, nie pamiętam teraz, ale pani w rejestracji mi na pewno podawała w które dni przyjmuje doktor i na pewno to było kilka dni w tygodniu, dwa lub trzy. 🙂
    Jejku jutro tam dzwonię! Potrzebuje iść teraz na dniach.. A umówiona jestem na 10 listopada, 🙄

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 18 października 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Jejku jutro tam dzwonię! Potrzebuje iść teraz na dniach.. A umówiona jestem na 10 listopada, 🙄
    To mam nadzieję że znajdzie się jakiś szybszy termin 😉

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 19 października 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    To mam nadzieję że znajdzie się jakiś szybszy termin 😉
    Tak, mam termin już na ten poniedziałek 😊😊

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 19 października 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Tak, mam termin już na ten poniedziałek 😊😊
    Super 👍🙂

    Lili❤️ lubi tę wiadomość

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 21 października 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Super 👍🙂
    A ty kiedy idziesz? 😊

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 22 października 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    A ty kiedy idziesz? 😊
    Myślę że do niego wybiorę się dopiero jak znajdę w ciążę 😉 a teraz jeszcze idę do kolejną kontrolę do swojej poprzedniej ginekolog. Ale robię kolejne badania, żeby jej pokazać że te mutacje jednak mogły mieć wpływ na poronienie, bo ona niestety jest innego zdanie.
    I tak wracając właśnie do tych badań. Zrobiłam homocysteine (7,4. Czyli w normie), aktywność białka c (95% też w normie) i białko s wolne 61,75%, poniżej normy). Zastanawiam się co mogłabym zrobić jeszcze. trafiłam na informacje że w przypadku zaniżonego białka s w 90% wychodzi zespół antyfosfolipidowy, więc może w tym kierunku powinnam zrobić jakieś badania?

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 22 października 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Myślę że do niego wybiorę się dopiero jak znajdę w ciążę 😉 a teraz jeszcze idę do kolejną kontrolę do swojej poprzedniej ginekolog. Ale robię kolejne badania, żeby jej pokazać że te mutacje jednak mogły mieć wpływ na poronienie, bo ona niestety jest innego zdanie.
    I tak wracając właśnie do tych badań. Zrobiłam homocysteine (7,4. Czyli w normie), aktywność białka c (95% też w normie) i białko s wolne 61,75%, poniżej normy). Zastanawiam się co mogłabym zrobić jeszcze. trafiłam na informacje że w przypadku zaniżonego białka s w 90% wychodzi zespół antyfosfolipidowy, więc może w tym kierunku powinnam zrobić jakieś badania?
    A może lepiej przed ciążą? On ogarnia mutacje i wszystko Ci sprawdzi.. Bo to naprotechnolog. Ja ogólnie jestem zadowolona i pierwszy lekarz co mnie rozumie 😊 oczywiście decyzja należy do ciebie.
    Ja nie robiłam tych badań akurat. Więc ci nie pomogę. Najlepiej jakby lekarz zobaczył te wyniki i powiedział co dalej 😊 chociaż jak teraz będę na wizycie to spytam czy zbadać dodatkowo te białka.

  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 22 października 2021, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    A może lepiej przed ciążą? On ogarnia mutacje i wszystko Ci sprawdzi.. Bo to naprotechnolog. Ja ogólnie jestem zadowolona i pierwszy lekarz co mnie rozumie 😊 oczywiście decyzja należy do ciebie.
    Ja nie robiłam tych badań akurat. Więc ci nie pomogę. Najlepiej jakby lekarz zobaczył te wyniki i powiedział co dalej 😊 chociaż jak teraz będę na wizycie to spytam czy zbadać dodatkowo te białka.
    No może masz rację z tym żeby jednak pójść wcześniej na wizytę, brzmi to rozsądniej i przyjemnej nie będę robić zbędnych badań na własną rękę 😉

  • Nowa12345 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 23 października 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Myślę że do niego wybiorę się dopiero jak znajdę w ciążę 😉 a teraz jeszcze idę do kolejną kontrolę do swojej poprzedniej ginekolog. Ale robię kolejne badania, żeby jej pokazać że te mutacje jednak mogły mieć wpływ na poronienie, bo ona niestety jest innego zdanie.
    I tak wracając właśnie do tych badań. Zrobiłam homocysteine (7,4. Czyli w normie), aktywność białka c (95% też w normie) i białko s wolne 61,75%, poniżej normy). Zastanawiam się co mogłabym zrobić jeszcze. trafiłam na informacje że w przypadku zaniżonego białka s w 90% wychodzi zespół antyfosfolipidowy, więc może w tym kierunku powinnam zrobić jakieś badania?

    Hej Felicyta, ja mam mthfr, pai i zniżone bialko S. Nie wyszedł mi zespół antyfosfolipidowy. Sama trombofilia. Po 2 stratach dostałam acard i heparynę. Za chwilę rodzę :) powodzenia!

‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ