X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa... Miałaś rację... Mimo, że się nie udało mi zajść w ciążę w tym miesiącu, mój cykl jest bez skrzepów.... I jest mi normalnie w świecie przykro, że żaden lekarz nie zwrócił na to wcześniej uwagę.. mimo, że mówiłam o tym.. I jak teraz pomyśle ile lat już się staramy.. i ile razy miewałam okres z dużą ilością... A nie każdy cykl taki był... Wnioskuję, że może mogłabym być już dawno Mamą... I pewnie lekarze mają rację, że dużo par zachodzi w ciążę z takimi mutacjami. Może miały poprostu więcej szczęścia. Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu do Was dołączę z szczęśliwą nowiną... Bo uczciwie mówiąc zaczyna mi brakować sił do walki...

    preg.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 17:12

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde u mnie też zawsze okres poprzedzony kilkudniowym plamieniem nie może się rozkręcić a podczas okresu skrzepy zawsze myslalam ze to normalne... jutro idę na badania krwi i też wjeżdża acard chciałabym też dostać heparyne od dwóch kresek ale boję się że to nie będzie łatwe... Mam nadzieję dziewczyny że nam się uda i zaraz będziemy miały piękne suwaczki w stopkach 😊✊

    Karo123 lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bym chciała, aby w przyszłym miesiącu same pozytywne wiadomości się posypały... I też wydawało mi się to normalne... U mnie niestety każdy lekarz mówił, że nie ma takiej potrzeby... Z ginekologiem jeszcze nie rozmawiałam...

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, dziękuję - czuję się dobrze 😊 objawy są znosne.

    Bunkierka - osobiście wolalabym jej nie mieć, ale cieszę się, że pomogłam Ci coś wyjaśnić i spojrzeć na to z innej strony. Jeśli chciałabyś mieć na papierze kwestie acardu na PAI to polecam konsultacje z prof. Jezela-Stanek. Chociaz wiem, że już sporo wydałaś na to wszystko. Nie mniej jednak, znam sporo dziewczyn, które na własną rękę podjęły próbę acardu i im się udało - bez żadnych badań.

    Nie polecam, bo lepiej mieć to pod kontrolą, ale jeśli się zdecyduję któraś z Was to obserwujcie się, czy nie dzieje się po nim nic niepokojącego.

    Ivanka, a ty dostałaś już wyniki krzepliwosci?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa, tak jak mówisz - badania. Ja acard zaczęłam brać jak wyszły mi mutację. Bo bez tych wyników miałam opory. Ciekawe od czego to zależy, że jednym wychodzą takie same mutację i nie mają problemów, a u niektórych dziewczyn wystarczy acard i się udaje.

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa dopiero dziś byłam na pobraniu, bo musialam acard odstawić także sobie poczekam, bo to na nfz i wyniki w całości beda dopiero 23.08.😱 w ogóle to mam miesiączkę i nie wiem czy przez to badania nie będą jakieś zaburzone, czytałam na necie i raz piszą że to nie ma wpływu a raz że ma 🤷‍♀️ tak czy inaczej 13.08 mam wizytę u gina powiem mu o ostatniej ciąży biochemicznej i poruszę temat heparyny zobaczymy co on o tym myśli.

    Bunkierka ja też nigdzie na piśmie nie mam zeby brać acard powiedziala mi to genetyk z testdna na teleporadzie ale oficjalnie nie mam takich zaleceń.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Księgowa dopiero dziś byłam na pobraniu, bo musialam acard odstawić także sobie poczekam, bo to na nfz i wyniki w całości beda dopiero 23.08.😱 w ogóle to mam miesiączkę i nie wiem czy przez to badania nie będą jakieś zaburzone, czytałam na necie i raz piszą że to nie ma wpływu a raz że ma 🤷‍♀️ tak czy inaczej 13.08 mam wizytę u gina powiem mu o ostatniej ciąży biochemicznej i poruszę temat heparyny zobaczymy co on o tym myśli.

    Bunkierka ja też nigdzie na piśmie nie mam zeby brać acard powiedziala mi to genetyk z testdna na teleporadzie ale oficjalnie nie mam takich zaleceń.

    Oooo widzisz! Co genetyk to inna teoria:) ale widzę, że bierzesz większą dawkę. To ten genetyk Ci taką zalecił?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 10:56

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Oooo widzisz! Co genetyk to inna teoria:) ale widzę, że bierzesz większą dawkę. To ten genetyk Ci taką zalecił?

    Nie, genetyk zaleciła 75 ale przy tej dawce tylko biochem się trafił dlatego teraz lecę ze 150 zresztą czytałam też ze dawka 150 jest po prostu bardziej skuteczna. Po 75 nic mi się nie działo ( niektóre kobiety pisały ze np. miały krwotoki z nosa, albo głowa je bolała) u mnie było normalnie nawet zauważyłam ze siniaki mam mniejsze więc myślę że po 150 tez będzie w porządku oczywiście uprzedzę mojego lekarza o tym na wizycie.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać co powiedział. Bo ja mam mutację, ale w wariancie homozygotycznym...

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Daj znać co powiedział. Bo ja mam mutację, ale w wariancie homozygotycznym...

    Przy homozygotach to w ogóle zalecają acard + heparyne. Jeśli mój ginekolog nie zdecyduje sam o wprowadzeniu heparyny od pozytywnego testu to mam na oku hematologa, który przepisuje takie zalecenie nawet w heterozygocie. Może warto właśnie poszukać konkretnego lekarza w Twojej okolicy, który wiadomo ze takie zalecenie daje niż bujać się po przypadkowych, bo tak to wiadomo zależy na kogo trafisz...

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na to, czy się komuś uda z tymi mutacjami, czy nie składa się wiele rzeczy - pamiętajcie, że sam test DNA świadczy wyłącznie o skłonności, a nie o posiadaniu choroby. Dlatego warto zrobić badania na krzepliwość krwi - gwarantuję Wam, że lekarze też wtedy inaczej na to spojrzą. :)

    Czyli innymi słowy Bunkierka, moze być tak, że Pani A ma PAI, nie brała niczego i zaszła, ale w przeciwieństwie do Pani B z tą samą mutacją, miała idealne wyniki krzepliwości (zatem odziedziczyła gen, ale nie ma żadnych klinicznych objawów).

    Ivanka, myślę, że część wyników będzie wcześniej - na białko C/S się dłużej czeka, ale pozostałe powinny być w ten sam dzień albo na drugi, więc obserwuj sobie :)

    PS. Dodam jeszcze, że ja mam PAI homo, ale na to mam wyłącznie Acard. Heparyne mam z uwagi właśnie na obniżone parametry krzepnięcia w badaniach krwi. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 14:09

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Dziewczyny, na to, czy się komuś uda z tymi mutacjami, czy nie składa się wiele rzeczy - pamiętajcie, że sam test DNA świadczy wyłącznie o skłonności, a nie o posiadaniu choroby. Dlatego warto zrobić badania na krzepliwość krwi - gwarantuję Wam, że lekarze też wtedy inaczej na to spojrzą. :)

    Czyli innymi słowy Bunkierka, moze być tak, że Pani A ma PAI, nie brała niczego i zaszła, ale w przeciwieństwie do Pani B z tą samą mutacją, miała idealne wyniki krzepliwości (zatem odziedziczyła gen, ale nie ma żadnych klinicznych objawów).

    Ivanka, myślę, że część wyników będzie wcześniej - na białko C/S się dłużej czeka, ale pozostałe powinny być w ten sam dzień albo na drugi, więc obserwuj sobie :)

    PS. Dodam jeszcze, że ja mam PAI homo, ale na to mam wyłącznie Acard. Heparyne mam z uwagi właśnie na obniżone parametry krzepnięcia w badaniach krwi. :)

    Kurde właśnie zastanawiam się czy coś wyjdzie w tej krzepliwości, na skierowaniu nie miałam białka s i c, a miałam zaznaczone wszystkie badania dotyczące krzepliwości dostępne w mojej przychodni na skierowaniu było tylko:
    PT + INR
    APTT
    Fibrynogen
    D-Dimery
    AT III
    Moze dorobię prywatnie? I tak musze w tym miesiącu sprawdzić homocysteine czy spadła.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Kurde właśnie zastanawiam się czy coś wyjdzie w tej krzepliwości, na skierowaniu nie miałam białka s i c, a miałam zaznaczone wszystkie badania dotyczące krzepliwości dostępne w mojej przychodni na skierowaniu było tylko:
    PT + INR
    APTT
    Fibrynogen
    D-Dimery
    AT III
    Moze dorobię prywatnie? I tak musze w tym miesiącu sprawdzić homocysteine czy spadła.

    PT, INR, APTT powinnaś mieć szybko wyniki - one już będą coś pokazywały. Pozostałe rzadko są odbiegające od normy, jeśli te pierwsze są dobre. Myślę, że nie musisz chwilowo ich robić 😊 jeśli te będą nieprawidłowe to wtedy je zrobisz.
    Przy czym na wszelki wypadek napisze, że białko C i S trzeba zrobić tam, gdzie laboratorium jest na miejscu, bo o ile dobrze pamiętam próbka musi się znaleźć w 30 minut w laboratorium. 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    PT, INR, APTT powinnaś mieć szybko wyniki - one już będą coś pokazywały. Pozostałe rzadko są odbiegające od normy, jeśli te pierwsze są dobre. Myślę, że nie musisz chwilowo ich robić 😊 jeśli te będą nieprawidłowe to wtedy je zrobisz.
    Przy czym na wszelki wypadek napisze, że białko C i S trzeba zrobić tam, gdzie laboratorium jest na miejscu, bo o ile dobrze pamiętam próbka musi się znaleźć w 30 minut w laboratorium. 😊

    Okej to dobrze wiedzieć, dzięki 😊

    Księgowa lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy pytałam. Ale czy białko c i s można robić biorąc acard?

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Nie wiem czy pytałam. Ale czy białko c i s można robić biorąc acard?

    Wydaje mi się że żadnego badania związanego z krzepliwoscia nie powinno się robić na acardzie:


    Przed pobraniem próbki musi upłynąć co najmniej 10 dni od ostatniego epizodu zakrzepowego i dwa tygodnie od czasu odstawienia doustnego leczenia przeciwzakrzepowego

    Księgowa lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 17:12

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2169 1191

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Dziewczyny! Jak sytuacja u Was? Jak przebiegły rozmowy z lekarzami na temat mutacji? Jakieś dobre nowiny? ;)

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5163 4766

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Hey Dziewczyny! Jak sytuacja u Was? Jak przebiegły rozmowy z lekarzami na temat mutacji? Jakieś dobre nowiny? ;)

    U mnie na razie nic nie wiadomo w piątek ide do gina powiem mu o biochemie zapytam wprost o heparyne, a jak u Ciebie? Rozmawiałaś z ginem o mutacjach ?

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ