X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Nowa12345 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 11 lipca 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia35 wrote:
    Dziewczyny,jestem po 1 poronieniu rok temu. Przez kolejny rok starania naturalne i stylmulowane - bez efektów. Zrobiłam badanie na mutacje i wyszły mi mthcr hetero i PAi 1 homo. Zmieniłam lekarza na takiego co się w tym bardziej orientuje o od razu przepisał mi clexane ( czyli heparynę) 5 dni po owulacji. Stwierdził ze acard przy tych mutacjach nie pomoże. Czy któraś z was brała te zastrzyki z heparyny jeszcze na etapie starań i coś to dało ?

    Hej, mam te same mutacje i brałam acard od owulacji i heparynę od pozytywnego testu. Zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu od starań z tymi lekami. Wszystko na razie Ok.

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 11 lipca 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miała któraś z was tak, że miała same biochemiczne i puste jaja i przy włączeniu acard i heparyny zarodek się rozwinął? Myślę cały czas czy to możliwe, że aż, tak te mutacje działają na mój organizm🤔

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 12 lipca 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili ja niestety nie wiem, ale skąd wiadomość, że zawsze jajo jest puste?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2021, 13:34

    preg.png
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 13 lipca 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Lili ja niestety nie wiem, ale skąd wiadomość, że zawsze jajo jest puste?
    Bo miałam dwa razy pod rząd w 8tc puste jaja, w szpitalu mi sprawdzali.. potem dwie biochem..I tak myślę sobie co może być przyczyną i czy teraz leki pomogą. Mam nadzieję że tak

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 14 lipca 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę... To trzymam kciuki, aby leki pomogły! A lekarz coś mówił, co może być przyczyną? Ja po cichu liczę, że mi też acard pomoże..mimo, że lekarze nie widzą wskazań... No cóż trzymam za nas kciuki. :) A Ty księgowa jak się czujesz? :)

    Księgowa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowa12345 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 14 lipca 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Dziewczyny miała któraś z was tak, że miała same biochemiczne i puste jaja i przy włączeniu acard i heparyny zarodek się rozwinął? Myślę cały czas czy to możliwe, że aż, tak te mutacje działają na mój organizm🤔

    Lili ja tak miałam :)

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7418 9639

    Wysłany: 14 lipca 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka, poza zawrotami głowy (które powoli odpuszczają) i ogromną sennością, jest dobrze 😊 dziekuje.
    Jestem wyspana, jak nigdy. Może to dlatego, że zawsze cierpiałam na bezsenność, a teraz zasypiam w 5 minut i budzę się koło 6 sama 🙈 niech tak zostanie, podoba mi się.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 17 lipca 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okazuje się, że mam dwie mutacje pai1hg, mhfhrv667 hetero.
    Zrobiłam wcześniej jeszcze badania, które wykazały
    wydłużona krzepliwość krwi.....
    Pozostałe wyniki są
    Ana 2
    Tyroksyna calkowita
    B12
    Tsh
    Tpo
    Tgab
    Crp
    Kwas foliowy
    Zelazo
    D-dimery
    Białko c i s
    P/c beta 2glikoproteinowr
    Antykoagulant toczniowy
    Aptt - wydłużony czas
    Ratio
    Transaminaza
    Homocysteina
    Antytrombina III

    Czy coś bierzecie przy tych mutacjach?
    Za mną dwa poronienia i ciąża pozamaciczna


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 18 lipca 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norka01 widzę u Ciebie pozytywny test!! Gratuluję:)
    Czyżbyś też wprowadziła tylko acard i się udało?? :)

    Księgowa cieszę się bardzo, że u Was wszystko dobrze:) I że spokojnie sobie rośniecie :D
    Po cichu mam nadzieję, że zaraz do Was dołączę.. chociaż już tyle miesięcy rozczarowań mnie spotkało, że się staram nie nakręcać, że w tym miesiącu będzie inaczej...

    Ewa 100, przy tych 2 mutacjach większość dziewczyn ma wprowadzony acard i metylowany kwas foliowy oraz witaminy z grupy B też w tej formie. Najlepiej znaleźć lekarza, który te mutację ogarnia.
    Bo co lekarz to inne teorie. Jedni mówią, że dużo ludzi posiada te mutację i nic się nie dzieje i nie mają znaczenia. Inni wprowadzają leki.
    Niestety nie napisałaś jakie masz wyniki tych pozostałych badań. Ale najlepiej skonsultować je z genetykiem lub hematologiem i ginekologiem prowadzącym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2021, 12:20

    Norka01 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5166 4767

    Wysłany: 18 lipca 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, postanowiłam do Was napisać, bo niedawno dostałam wyniki z testdna i okazało się, że mam dwie mutacje MTHFR 677C hetero i Pai1 hetero konsultowałam te wyniki z genetykiem z testdna ale szczerze nie jestem zadowolona z tej konsultacji... usłyszałam tylko ze te mutacje są bardzo częste i w sumie nie mają żadnego znaczenia dostałam zalecenie aby brać metylowane wit z grupy B na obniżenie homocysteiny i acard 75 po owulacji. Pytałam o heparyne w ciąży ale usłyszałam że nie ma takiej potrzeby bo to łagodna odmiana mutacji i heparyna nie jest konieczna. Tymczasem widzę u Was że w większości nawet przy mutacji hetero macie zalecenie na heparyne po pozytywnym teście... Nie wiem co robić, bo jestem już po jednej stracie I boję się że sam acard to za mało i nawet jeśli uda się zajść to znowu poronie. Czy zeby włączyć heparyne konieczne jest zalecenie od genetyka/hematologa czy decyzję o jej włączeniu moze podjąć sam ginekolog?

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 18 lipca 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję, decyzję o wprowadzenie heparyny może podjąć ginekolog. I masz łagodniejszą wersję, bo odziedziczyłaś wadliwy gen od jednego z rodziców-nie od obojga.. (ja mam wersję homozygotyczną, czyli niby gorszą) i od genetyk i od hematologa usłyszałam, że nie jest potrzebny, ani acard, ani heparyna :D Od endokrynologa, usłyszałam, że po pozytywnym teście powinnam mieć wprowadzoną heparynę. Ponieważ nie byłam jeszcze w ciąży, ciężko mi się odnieść do tego co powie ginekolog. Także co lekarz to opinia. Najlepiej znajdź lekarza, który ogarnia te mutację. Ciężko nam coś tu doradzić bo nie jesteśmy lekarzami i nie znamy całej Twojej historii leczenia. Najlepiej skontaktuj się z hematologiem. Może da Ci skierowanie na dalsze badania. I z tego co widzę lekarze w jednym mają rację. Te mutację z tego co widzę tu na forum, bardzo często się pojawiają.

    Ivanka93 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5166 4767

    Wysłany: 18 lipca 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka widze właśnie, że wielu lekarzy olewa ten temat ale chyba coś jednak jest na rzeczy skoro czytam, że wielu dziewczynom nawet z lagodniejsza wersja mutacji udaje się donosić ciążę dopiero na heparynie... skoro mówisz, że ginekolog tez moze podjąć decyzje o wdrożeniu heparyny to skonsultuje to jeszcze z nim chociaz wolałabym mieć podkładkę od hematologa czarno na białym.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 18 lipca 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Witajcie dziewczyny, postanowiłam do Was napisać, bo niedawno dostałam wyniki z testdna i okazało się, że mam dwie mutacje MTHFR 677C hetero i Pai1 hetero konsultowałam te wyniki z genetykiem z testdna ale szczerze nie jestem zadowolona z tej konsultacji... usłyszałam tylko ze te mutacje są bardzo częste i w sumie nie mają żadnego znaczenia dostałam zalecenie aby brać metylowane wit z grupy B na obniżenie homocysteiny i acard 75 po owulacji. Pytałam o heparyne w ciąży ale usłyszałam że nie ma takiej potrzeby bo to łagodna odmiana mutacji i heparyna nie jest konieczna. Tymczasem widzę u Was że w większości nawet przy mutacji hetero macie zalecenie na heparyne po pozytywnym teście... Nie wiem co robić, bo jestem już po jednej stracie I boję się że sam acard to za mało i nawet jeśli uda się zajść to znowu poronie. Czy zeby włączyć heparyne konieczne jest zalecenie od genetyka/hematologa czy decyzję o jej włączeniu moze podjąć sam ginekolog?
    Ja przy mutacji PAI homo dostałam heparynę od owulacji. Lekarz stwierdził ze z jego doświadczeń to pomaga i żeby spróbować 2-3 cykle. Poroniłam już raz i od roku nie mogę ponownie zajść. Oczywiście co lekarz to inna teoria. Hematolog nie widziała potrzeby a nawet uznała wsparcie heparyna za szarlatanstwo 😯w kłonicę niepłodności również zignorowali temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2021, 15:20

    Ivanka93 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7418 9639

    Wysłany: 18 lipca 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka, że się tak wtrącę za Norke, chociaz pewnie to potwierdzi, ale chce, zebys uwierzyła, że i Tobie się uda - tak, Norka ma wdrożony Acard 🥰

    Ivanka, generalnie rzecz biorąc PAI jest dość częsta mutacja i jeśli nie ma innych - związanych z trombofilia stricte to niestety lekarze zalecają tylko Acard. Co prawda, ja bym wzięła 150, a nie 75. Idąc dalej, straciłaś ciążę na wczesnym etapie, więc faktycznie przemyślałbym kwestie heparyny, ale na Twoim miejscu zapytałabym najpierw ginekologa - jeśli on będzie ja chciał wdrożyć to nie wydawałabym pieniędzy na hematologa 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2021, 15:22

    Ivanka93, Bunkierka lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5166 4767

    Wysłany: 18 lipca 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia35 wrote:
    Ja przy mutacji PAI homo dostałam heparynę od owulacji. Lekarz stwierdził ze z jego doświadczeń to pomaga i żeby spróbować 2-3 cykle. Poroniłam już raz i od roku nie mogę ponownie zajść. Oczywiście co lekarz to inna teoria. Hematolog nie widziała potrzeby a nawet uznała wsparcie heparyna za szarlatanstwo 😯w kłonicę niepłodności również zignorowali temat.

    Eh ja też odkąd poroniłam rok temu to nie widziałam dwóch kreseczek cały czas szukam czegoś co mi przeszkadza w zajściu badałam już hormony, robiłam monitoringi, sprawdzaliśmy nasienie, w przyszłym miesiącu mam hsg... teraz sprawdzałam właśnie mutacje moze acard coś pomoże widzę, że u wielu dziewczyn zdało to egzamin.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2021, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka tak ja na acardzie 150 i heparyna od pozytywnego testu, z tym że ja nie miałam nigdy problemu z zajściem w ciążę. Nie mogę jednak żadnej ciąży donosić, więc jeszcze nie dziękuję za gratki 🙂 odetchnę z ulgą jak dojdę do drugiego trymestry, o ile dojdę... Acard warto spróbować, szkody nie narobi a może pomóc, u mnie wkoncu pobieranie krwi trwa 5 sekund, krew sika aż miło 😂 wcześniej zawsze były problemy, bo słabo leciała.

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 20 lipca 2021, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki! Wierzę, że teraz się uda! U nas niby wszystko ok, ale nigdy nie zobaczyłam II kresek... Chociaż raz czy dwa okres mi się mocno przesunął, ale skończyło się jak zawsze.. bielą... Cóż zobaczę jak będzie w najbliższym czasie. A co do pobrania krwi, też miałam z tym problem, aż kiedyś mi pielęgniarka powiedziała, aby wypić wodę przed pobraniem krwi i problem znikł:) także polecam;)!

    Norka01 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4010 4794

    Wysłany: 21 lipca 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 17:11

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7418 9639

    Wysłany: 21 lipca 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123, homo jest gorsze, bo po obojgu rodziców, ale nie przejmuj się. Acard wystarczy, tylko od początku, nie w trakcie ciazy. PAI ma wpływ na zagnieżdżenie, a nie poronienia.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4010 4794

    Wysłany: 21 lipca 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 17:11

    Księgowa lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ