Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 21 lipca 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    A przez ponad rok nawet nawet biochemow nie miałam. Wzięłam acard i pyk ciąża. Dziekuje Księgowa! Może faktycznie samo poronienie to był losowy przypadek a acard jednak pomógł żeby ta ciąża w ogóle się pojawiła. Lecę czytać od początku wątek 🙈

    Pamiętaj, że nawet zdrowa para czasem stara się 12 miesięcy! A Wam się już raz udało, więc teraz będzie z górki. ❤️

    Karo123 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2349 1327

    Wysłany: 28 lipca 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna konsultacja genetyczna i taka sama opinia. (Genetyk, która pracuję również w klinice leczenia niepłodności). Mutację, które mam nie mają wpływu na zagnieżdżenie się zarodka i nie ma wskazań do brania acardu:/ jedynie są wskazaniem aby brać metylowany kwas foliowy, wit b2, b6 i b12. I szczerze mówiąc tracę nadzieję, że znajdziemy przyczynę niepowodzeń i że się uda... :(. I komu wierzyć... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2021, 13:53

    💓 39+0

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 28 lipca 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Kolejna konsultacja genetyczna i taka sama opinia. (Genetyk, która pracuję również w klinice leczenia niepłodności). Mutację, które mam nie mają wpływu na zagnieżdżenie się zarodka i nie ma wskazań do brania acardu:/ jedynie są wskazaniem aby brać metylowany kwas foliowy, wit b2, b6 i b12. I szczerze mówiąc tracę nadzieję, że znajdziemy przyczynę niepowodzeń i że się uda... :(. I komu wierzyć... :(

    A przypomnij mi, co na to Twoj ginekolog?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2349 1327

    Wysłany: 28 lipca 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wysłał mnie z tymi mutacjami do hematologa. I z jego opinią będę wracać do ginekologa. Ale w każdej opinii jest, że nie mam nic stosować. I że wszystko jest ok. Także w przyszłym miesiącu będę się umawiać do mojego lekarza prowadzącego i On pewnie będzie się stosował do tego co napisał hematolog...

    💓 39+0

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 28 lipca 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Mój wysłał mnie z tymi mutacjami do hematologa. I z jego opinią będę wracać do ginekologa. Ale w każdej opinii jest, że nie mam nic stosować. I że wszystko jest ok. Także w przyszłym miesiącu będę się umawiać do mojego lekarza prowadzącego i On pewnie będzie się stosował do tego co napisał hematolog...

    Kochana, jeśli nie widziałaś skutków ubocznych Acardu to ja bym go brała. A ty masz PAI, dobrze pamiętam?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2349 1327

    Wysłany: 28 lipca 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dobrze pamiętasz PAI-1 w układzie homozygotycznym oraz MTHFR (A1298C). A ponieważ homocysteinę mam w normie bo zmieniłam formę przyjmowanego kwasu foliowego, to ani hematolog, ani genetycy nie widzą powodu, aby coś zmieniać czy brać. Jedyna propozycja, aby sprawdzić ewentualnie kariotyp... tylko tyle. :(

    💓 39+0

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 28 lipca 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Tak dobrze pamiętasz PAI-1 w układzie homozygotycznym oraz MTHFR (A1298C). A ponieważ homocysteinę mam w normie bo zmieniłam formę przyjmowanego kwasu foliowego, to ani hematolog, ani genetycy nie widzą powodu, aby coś zmieniać czy brać. Jedyna propozycja, aby sprawdzić ewentualnie kariotyp... tylko tyle. :(

    A może skontaktuj się z prof. Jezela-Stanek? Ona zaleca Acard przy PAI.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 28 lipca 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😊 są tu dziewczyny co mają haschimoto? Jak wyglądały wasze starania? Utrudniało wam to zajście w ciążę?

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4079 4844

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 17:11

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Witajcie 😊 są tu dziewczyny co mają haschimoto? Jak wyglądały wasze starania? Utrudniało wam to zajście w ciążę?

    Kochana, ja mam między innymi Hashimoto.
    Jeśli są aktywne przeciwciała to może to utrudniać zajscie w ciążę.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5528 5050

    Wysłany: 28 lipca 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka a robiłaś dodatkowe badania na krzepliwosc? Mnie mój gin dał skierowanie jak mu pokazałam wyniki mutacji pytałam o hematologa powiedział że możliwe że też mnie skieruje ale najpierw badania. Co do acardu ja bym brała na własną rękę na Twoim miejscu u mnie teraz pierwszy cykl z acardem i coś się zadziało bo dziś beta 10 mlU/ml co prawda myślę że to niestety biochem ale po roku od poronienia to dla mnie i tak postep.

    🙋‍♀️93' & 🙋‍♂️91'

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Paulina1106 Autorytet
    Postów: 1180 1225

    Wysłany: 28 lipca 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    W poniedziałek otrzymałam wynik moich badań mutacji.
    3 dni zajęło mi przeczytanie całego wątku😂
    Mam mutację MTFR hetero i Pai homo…

    Staramy się od kwietnia 2020 roku.
    W sierpniu zobaczyłam upragnione ⏸, beta 200. Dwa dni potem zaczęłam krwawić i beta zaczęła spadać. Jako, że ciąża nie potwierdzona USG to zakwalifikowane jako ciąża biochemiczna. Ale po opisach dziewczyn widziałam, że po biochemie krwawienie podobne jak okres i mogły się starać dalej w kolejnym cyklu. U mnie krwawienie i potem plamienia trwały prawie przez miesiąc…

    Teraz z jednej strony jestem przerażona wynikiem, ale też cieszę się, że być może znalazłam przyczynę niepowodzeń i może coś ruszy.
    Czekam na konsultację z moim hematologiem- ale już profilaktycznie wdrożyłam acard 75:)

    Księgowa i Norka- wasze historie napawają mnie optymizmem na przyszłość- po diagnozie może się szybko udać.

    Księgowa- zainteresowałaś mnie tematem skrzepów podczas 🐵- zawsze myślałam ze to normalne i tak właśnie okres ma wyglądać.

    👩‍💼 37
    👨‍💼 41

    08.2020 💔
    03.2022 7+5 Lilka 👼
    01.2026 cb

    MTFR hetero😿 PAI homo😿
    KIR BX nieobecny: 2DS3
    Cross match -25% ➡️ 2% 🎉
    Allo mlr- 37%➡️ 55,2🎉

    14.11.2022 ⏸️ 🙏🏻
    03.08.2023 👶🏻 Izabela
    3920g, 57cm💪🏻

    age.png

    22.06.2024 ⏸️ 🙏🏻
    20.02.2025 👶🏼 Patrycja
    3120g, 55cm🍬

    age.png

    13.02.2026 ⏸️ 🙏🏻

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 29 lipca 2021, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, uwierz mi, że z ręką na sercu, gdyby ktoś mnie zapytał o to pół roku temu to powiedziałabym, że to normalne 🙈 dziś wiem, że nie. Kosztowało mnie to sporo energii, czytania, zagłębiania się w to wszystko, ale.. Cieszy mnie to, że ktoś jeszcze z tego korzysta.

    Ivanka, ja to już pisałam na innym wątku, ale napisze też tu. To nie biochem, tylko początek ciazy ❤️

    Ivanka93 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2349 1327

    Wysłany: 29 lipca 2021, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Bunkierka a robiłaś dodatkowe badania na krzepliwosc? Mnie mój gin dał skierowanie jak mu pokazałam wyniki mutacji pytałam o hematologa powiedział że możliwe że też mnie skieruje ale najpierw badania. Co do acardu ja bym brała na własną rękę na Twoim miejscu u mnie teraz pierwszy cykl z acardem i coś się zadziało bo dziś beta 10 mlU/ml co prawda myślę że to niestety biochem ale po roku od poronienia to dla mnie i tak postep.

    Jeszcze nie. Ale nie wiem czy ma sens robić to badanie jak obecnie biorę acard i wynik może wyjść zafałszowany..

    I wydaje mi się, też, że u Ciebie początek ciąży! Gratuluję! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 08:45

    Ivanka93 lubi tę wiadomość

    💓 39+0

    age.png
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 31 lipca 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ma któraś z was Haschimoto? Czy któraś miała tak, że nic nie wiedziała o Haschimoto i były poronienia? I potem gdy były leki włączone to się udało zajść w zdrowa ciążę?
    Ja właśnie teraz dowiedziałam się o tym. I myślę, że to przede wszystkim jest problem i dlatego mam poronienia 🤔

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 31 lipca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Kochana, ja mam między innymi Hashimoto.
    Jeśli są aktywne przeciwciała to może to utrudniać zajscie w ciążę.
    Miałam takie zamieszanie, że zapomniałam, że już tu pisałam takiego posta, 🤦‍♀️😅
    A jak sprawdzić czy przeciwciała są aktywne?
    A jakie leki bierzesz na to? I jakąś dietę masz?
    Ja od razu zachodzę w ciążę, jednak są poronienia 😔 jestem ciakawa czy to jest przez to haschimoto 🤔

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 31 lipca 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Miałam takie zamieszanie, że zapomniałam, że już tu pisałam takiego posta, 🤦‍♀️😅
    A jak sprawdzić czy przeciwciała są aktywne?
    A jakie leki bierzesz na to? I jakąś dietę masz?
    Ja od razu zachodzę w ciążę, jednak są poronienia 😔 jestem ciakawa czy to jest przez to haschimoto 🤔

    W tym momencie biorę leki na nadczynność - ja mam dwie choroby - Hashimoto i Gravesa-Basedowa 😔 jeszcze gorzej że się tak wyrażę.

    Zrób sobie anty-TG i anty-TPO - to bada poziom przeciwciał.

    Do diet się nie nadaje, ale generalnie dużo ryb się powinno i uważać na warzywa strączkowe. Warto brać witaminy prenatalne z jodem. 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 31 lipca 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    W tym momencie biorę leki na nadczynność - ja mam dwie choroby - Hashimoto i Gravesa-Basedowa 😔 jeszcze gorzej że się tak wyrażę.

    Zrób sobie anty-TG i anty-TPO - to bada poziom przeciwciał.

    Do diet się nie nadaje, ale generalnie dużo ryb się powinno i uważać na warzywa strączkowe. Warto brać witaminy prenatalne z jodem. 😊
    Ah No tak, przecież już mi opisywałaś swoją sytuację i przepraszam, ale nie pamiętałam 🤦‍♀️
    Ja zrobiłam te badania i wyszło mi anty TG 202, 2 gdzie norma to 150. I na tej podstawie lekarz stwierdził, że mam haschimoto i lekka nie doczynność. Czekam na wizytę do endokrynologa.
    Też myślę nad dieta, bo lekarz namawia i sama nie wiem 🤔

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10083 12426

    Wysłany: 31 lipca 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Ah No tak, przecież już mi opisywałaś swoją sytuację i przepraszam, ale nie pamiętałam 🤦‍♀️
    Ja zrobiłam te badania i wyszło mi anty TG 202, 2 gdzie norma to 150. I na tej podstawie lekarz stwierdził, że mam haschimoto i lekka nie doczynność. Czekam na wizytę do endokrynologa.
    Też myślę nad dieta, bo lekarz namawia i sama nie wiem 🤔

    USG jest też bardzo ważne. Ale jeśli masz niedoczynność i Hashimoto to pewnie biorąc pod uwagę Twoja historie, endokrynolog przepisze Ci leki. Nie jest to w każdym razie nie do przejścia 😊
    Co do diety - pytanie, czy potrafisz. 😊 Najlepiej byłoby szukać dietetyka klinicznego, który ma pojęcie nie tylko o diecie, ale diecie w konkretnych chorobach. Ja się do tego nie nadaje, więc odpuscilam 🙈

    Nic nie szkodzi 🥰

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 793 454

    Wysłany: 31 lipca 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    USG jest też bardzo ważne. Ale jeśli masz niedoczynność i Hashimoto to pewnie biorąc pod uwagę Twoja historie, endokrynolog przepisze Ci leki. Nie jest to w każdym razie nie do przejścia 😊
    Co do diety - pytanie, czy potrafisz. 😊 Najlepiej byłoby szukać dietetyka klinicznego, który ma pojęcie nie tylko o diecie, ale diecie w konkretnych chorobach. Ja się do tego nie nadaje, więc odpuscilam 🙈

    Nic nie szkodzi 🥰

    Tak, mam dietetyka klinicznego i nie źle kasuje 😮 u mnie z dieta będzie ciężko 😱 już nie umiem sobie tego wyobrazić.. Poczekam za wizyta i zobaczymy 😊 dziękuję Ci bardzo 😘
    A ty jak się czujesz? Wszystko dobrze? 😊

‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ