X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2148 1184

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja postanowiłam zaryzykować i dopiero zaczęłam brać acard 75 na noc i czekam na kontakt z lekarzem (hematologiem i później jeszcze raz z genetykiem i zobaczę co mi powiedzą)... A może zdarzy się cud i nie będę musiała już chodzić po lekarzach... A ograniczyć się tylko do jednego...

    Księgowa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy91 wrote:
    A czy po acardzie norma jest bardziej obfita @ ?
    Dziś mam 2 dzień i jest to jakaś masakra , taki wodospad.

    Mnie genetyk mówiła, zeby odstawić na @, bo może być "cięższa". Ginekolog stwierdził, że jak chce to mogę spróbować i odstawić, jak bedzie gorsza, więc ja zdecydowałam się, bo jestem osobą, która nie lubi mieć przerw, bo potem zapominam, co i kiedy 🙈
    U mnie się nic nie zmieniło, ale niektóre dziewczyny odstawiaja. Zależy od organizmu.

    Ale może tak być, że okres jest bardziej obfity, wtedy lepiej odstawić na te parę dni acard.

    iiyama lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka, trzymam kciuki! Znam parę taki dziewczyn, którym acard wystarczył. 🍀

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Księgowa to ja bym już teraz zaryzykowała na twoim miejscu skoro masz takie zalecenia. Jesteś obstawiona lekami to możesz być spokojniejsza, a wizyta 1 lipca to i tak blisko. Ale decyzja oczywiście należy do ciebie. Co do heparyny to słyszałam właśnie, że trzeba kontrolować też wagę w ciąży by w razie w zwiększyć ją.

    O kurcze to rzeczywiście z tą heparyną masz przekichane🙉🙈

    Norka ja też mam zawsze problem ze znalezieniem żył😒ostatnio za trzecim razem mi się wbiła 🙈 ja jutro mam wizytę kontrolną po zabiegu, oby było wszystko dobrze 🙏

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Księgowa to ja bym już teraz zaryzykowała na twoim miejscu skoro masz takie zalecenia. Jesteś obstawiona lekami to możesz być spokojniejsza, a wizyta 1 lipca to i tak blisko. Ale decyzja oczywiście należy do ciebie. Co do heparyny to słyszałam właśnie, że trzeba kontrolować też wagę w ciąży by w razie w zwiększyć ją.

    O kurcze to rzeczywiście z tą heparyną masz przekichane🙉🙈

    Norka ja też mam zawsze problem ze znalezieniem żył😒ostatnio za trzecim razem mi się wbiła 🙈 ja jutro mam wizytę kontrolną po zabiegu, oby było wszystko dobrze 🙏

    Bunkieterka trzymam kciuki 🍀✊✊

  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. dzisiaj otrzymalam wyniki badan i okazalo sie ze mam mutacje Mthfr i pai 1. Kilka razy stracilam ciaze, pewnie to moglo byc powodem.
    Powiedzcie mi prosze do kogo sie zglosic zeby dostac odpowiednie leki? Najlepiej juz od etapu staran, bo z tym tez jest problem :/

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, tak właśnie zrobię, ale dopiero od owulacji, bo mamy jeszcze wesele i z chęcią się wybawie, tym bardziej, że dobrze się zapowiada ❤️

    Nagana - genetyk albo ginekolog.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagana wrote:
    Hej. dzisiaj otrzymalam wyniki badan i okazalo sie ze mam mutacje Mthfr i pai 1. Kilka razy stracilam ciaze, pewnie to moglo byc powodem.
    Powiedzcie mi prosze do kogo sie zglosic zeby dostac odpowiednie leki? Najlepiej juz od etapu staran, bo z tym tez jest problem :/

    Ginekolog, hematolog

    Osama lubi tę wiadomość

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A polecilybyscie jakies konkretne nazwiska? Obojetnie gdzie :)

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genetyk to prof. Jezela-Stanek.
    Hematolog to prof. Sebastian Grosicki.
    Oboje maja teleporady.

    Ginekolog no to już myślę masz 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genetyk - Karolina Ochman , przyjmuje na teleporady , pracuje w Invicta w Gdańsku

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest tu osobka, która przyjmowała heparyne już w trakcie starań i pomogło to z zajściem w ciążę?

    Zaczęłam mieć wątpliwości. 😔

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :)
    Tak, gina mam, i nawet go juz spytalam, to powiedzial ze jak zajde w ciaze to da mi clexane. Ale powiedzial ze jeszcze to z kims skonsultuje, wiec moze zmienic zdanie.
    A czy ten lek powinno sie brac od pozytywnego testu, serduszka czy owulacji?

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagana, wszystko zależy - ja mam od początku starań, po miesiączce, bo mam protrombine i źle wyniki krwi.
    A jeśli to jest profilaktyka to często od pozytywnego testu.

    Cynomankaa_27 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od pozytywnego testu

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u 2 hematologow I obie stwierdziły że przy moich wariantach mutacji i z takimi wynikami krwi acardu brać nie muszę bo zwiększa on też ryzyko krwawień i krwotoków a na początku ciazy jest to niebezpieczne.
    Heparyna od pozytywnego testu , po 2 tygodniach brania zrobić badania i pod to dobrana będzie dawka.

    Receptę dostałam. Leki wykupilam . Teraz tylko czekać na dwie kreski

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2148 1184

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że każdy lekarz ma inne podejście. Mi hematolog i genetyk powiedzieli, że przy tych moich 2 mutacjach nic nie muszę robić (i że to są mutację takie delikatniejsze) i nic nie muszę przyjmować (mam w lipcu jeszcze jedną konsultację u genetyka i we wrześniu u hematologa - wizyty na NFZ). Hematolog zlecił mi jeszcze dodatkowe badania, aby wykluczyć zakrzepicę. Zdziwił się, że sama zaczęłam brać acard... i tak zamieszałam w rozmowie, że nie wiem czy mam brać dalej czy nie (czekam jeszcze na opis z wizyty to się dokładnie dowiem). Ale pod koniec rozmowy powiedział, że nawet jak uda mi się zajść w ciąże to raczej nie będzie mi potrzebna heparyna. Ale mam jeszcze zrobić dodatkowe badania tak dla pewności.

    I tak się zastanawiam z czego wynika taka rozbieżność w opinii.. Wiem, że każdy przypadek jest inny i oprócz tych wyników na pewno patrzą na inne rzeczy... Ale to jest dziwne.. W sumie dopiero z forum dowiedziałam się, że jak kwas foliowy jest powyżej normy to coś jest nie tak.. wcześniej żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi, tylko sama czytając forum zobaczyłam wpis, że tak nie powinno być i profilaktycznie wprowadziłam sama zmianę i chyba dzięki temu moja homocysteina jest ok i poziom kwasu foliowego teraz jest w normie...
    I szczerze mówiąc czuję taką ogromną bezsilność i nachodzi mnie myśl, że nigdy nie zostanę Mamą... Szczególnie, że zakładałam, że w czerwcu będę już w ciąży, że innej opcji nie ma... I niestety życie zweryfikowało... :(

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka, jeśli chodzi o same mutacje PAI i MTHFR to myślę, że duży wpływ ma tutaj literatura angielska - jeśli lekarz nie czyta zagranicznych artykułów to o tym nie wie.

    W pozostałych przypadkach - V-Leiden, protrombina znaczenie mają również wyniki badań z krwi (panel krzepliwosci). Stąd pewnie te wszystkie rozbieżności.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość lekarzy podchodzi do mthfr I pai , jako do problemu który "przecież ma połowa społeczeństwa "
    Przerażające to jest ....
    Dlatego ciężko znaleźć mi np.ginekologa który poprostu nie oleje sprawy .

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie u genetyka, ale on właśnie z tych "mutacje ma połowa społeczeństwa". Według niego nie warto tego badać, tak samo po co badać homocysteine, kwas foliowy, zespol antyfosfolipidowy, nasienie, po co witaminy metylowane... Po co i po co, aż miałam ochotę odpowiedzieć coś brzydkiego 😂

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ