X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa, na początku nie idzie wyczuć lekarza. Ja dopiero swojego wyczuwam i widzę ma bardzo dobre opinie i za tym też idę. Mój lekarz bierze pod uwagę zalecenia dr. Paśnika - Immunologa z Łodzi i właśnie do niego jadę w sierpniu. Mam nadzieję, że i mi pomogą 🙏

    O kurcze to masz sytuację cięższą z tą tarczycą. Najważniejsze, że jest ona do opanowania i masz na nią leki. Zobaczysz uda się szybciej niż myślisz😊 Wcale się nie dziwię, tez oszaleje w sierpniu pewnie jak dostanę receptę i nowe zalecenia 😁 jesteś o krok bliżej do celu 🍀✊Dziękuję za kciuki i ja również trzymam kciuki za was 😊


    Norka, niech te trzy miesiące przerwy będą pełne odpoczynku i dobrego nastawienia 😊
    Ja natomiast dowiem się w sierpniu kiedy będziemy mogli się starać i jakie nowe badania i zalecenia. Pewnie potrwa z pół roku. Ale jesteśmy dobrej myśli 🙏❤️

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Dziewczyny mam totalny mętlik q głowie. W marcu tego roku urodzilam synka w 36 tc (martwy porod) . Nikt dalej mnie nie pokierował więc na własną rękę zrobiłam m.in badania na trombofilie I wyszły mi mutacje mthfr I pai 1 obie w homozygicie . Postanowiłam skonsultować to z kilkoma ginekologami żeby uniknąć kolejnego nieszczęścia. I tak :
    1 ginekolog powiedział że mam brać od staran acard 75 a od pozytywnego testu acard 150 I Fraxiparine 0.4

    2 ginekolog zupełnie olal temat twierdząc że przecież ta mutacje ma co druga kobieta a jednak są ciążę donoszone i nie ma potrzeby brania czegokolwiek

    3 ginekolog powiedział że absolutnie acardu nie bierze się przy staraniach i mam brać Neoparin 0.4 od pozytywnego testu i dopiero od 12 tc jeśli będzie potrzeba to acard zostanie włączony.

    W między czasie hematolog znając moja historie czyli poronienie w 6 tc I martwy porod w 36 tc stwierdził, ze heparyna jak najbardziej a temat acardu został pominięty.

    Co robić? Jakiego lekarza słuchać?
    Ja już mam za dużo myśli na ten temat i sama nie wiem jaka droga pójść.

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili trzy miesiące właśnie minęły. Miałam łyżeczkowanie w marcu. Dostałam wkoncu @ i będę wyczekiwać owulacji 😊 Boje się pozytywnie nastawiać, ale nadzieja jakaś jest że będzie dobrze. Zobaczymy kiedy uda się zajść. Poprzednio udało się w 2 i w 1 cyklu starań.

    Lucy ja zaczęłam acard75 juz brać, to zwykla aspiryna , szkody nie wyrządzi a jak może pomóc to będę się łapać wszystkiego. Mi to poleciła genetyk + heparyna od pozytywnego testu, ginekolog się z tym zgodziła.

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje że nie zaszkodzi a może pomóc.
    Ale jak widać lekarz lekarzowi nie równy.
    I tak waham się pomiędzy lekarzem nr 1 i nr 3 do prowadzenia mnie przed i w czasie ciąży...
    Gin nr 1 prowadziła mi ostatnia ciążę a gin nr 3 jest podobno super lekarzem do trudnych przypadków.

    Taka zagwozdka ...

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy, wybrałabym pierwszego gina, gdybym była na Twoim miejscu. Acard możesz brać spokojnie. W dawce 75 nie zaszkodzi (co najwyżej na okres miesiączki możesz odstawić).

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy91 wrote:
    Hejka. Dziewczyny mam totalny mętlik q głowie. W marcu tego roku urodzilam synka w 36 tc (martwy porod) . Nikt dalej mnie nie pokierował więc na własną rękę zrobiłam m.in badania na trombofilie I wyszły mi mutacje mthfr I pai 1 obie w homozygicie . Postanowiłam skonsultować to z kilkoma ginekologami żeby uniknąć kolejnego nieszczęścia. I tak :
    1 ginekolog powiedział że mam brać od staran acard 75 a od pozytywnego testu acard 150 I Fraxiparine 0.4

    2 ginekolog zupełnie olal temat twierdząc że przecież ta mutacje ma co druga kobieta a jednak są ciążę donoszone i nie ma potrzeby brania czegokolwiek

    3 ginekolog powiedział że absolutnie acardu nie bierze się przy staraniach i mam brać Neoparin 0.4 od pozytywnego testu i dopiero od 12 tc jeśli będzie potrzeba to acard zostanie włączony.

    W między czasie hematolog znając moja historie czyli poronienie w 6 tc I martwy porod w 36 tc stwierdził, ze heparyna jak najbardziej a temat acardu został pominięty.

    Co robić? Jakiego lekarza słuchać?
    Ja już mam za dużo myśli na ten temat i sama nie wiem jaka droga pójść.
    Cześć Lucy, bardzo mi przykro i bardzo Ci współczuję z powodu straty 🥺ściskam Cię mocno 🤗 lekarz co olał sprawę nie znajdę sobie sprawy, że jest problem.. Ja też usłyszałam kilka wersji od kilku lekarzy, że takie mutacje ma połowa ludności i dzieci rodzą.. 😒Szybko zmieniłam lekarza . Acard nie zaszkodzi przed staraniami, jedynie podczas miesiączki nie bierz. A heparyna to już nawet od owulacji. Ja właśnie będę miała od owulacji( u mnie problem z zagnieżdżeniem się zarodka) o acardzie jeszcze wspomnij lekarzowi, że będziesz go brać, będziesz spokojniejsza, że lekarz wie. Życzę Ci dużo siły i spokoju! ❤️

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, a jaka dawkę heparyny będziesz brała?
    No i od owulacji potwierdzonej na monitoringu, czy testy + temperatura?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Norka właśnie mam problem, bo od jakiegos czasu jestem na forum i nie śledziłam waszych historii tutaj. To dobrze, że już te trzy miesiące zleciały i możecie działać 😁✊ nie myśl ciągle o ciąży i staraj się zająć czymś. To ponoć lepiej wpływa 😁 a wiem wiem, łatwo się mówi 🙈 trzymam kciuki mocno i zobaczysz, że teraz się uda 🤗

    Norka01 lubi tę wiadomość

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Lili, a jaka dawkę heparyny będziesz brała?
    No i od owulacji potwierdzonej na monitoringu, czy testy + temperatura?
    Szczerze mówiąc dopiero będziemy ustalać. Po wizycie u immunologa będę wiedziała. Mój ginekolog z góry powiedział o heparynę od owulacji. Nic nie mówił, bo pewnie weźmie też zalecenia immunologa. Owulacja będzie potwierdzona monitoringiem. A jak u ciebie będzie?

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze względu na protrombine mam przyjmować od zakończenia miesiączki do skutku. Zastanawiam się, czy nie zacząć teraz od owulacji, bo mam możliwość, a zalecenia są już dawno, tylko mój gin na urlopie i dopiero 1.07 mam wizytę (w sumie od owu do wizyty różnica tylko 5 dni). A w tym drugim przypadku będę cykl do tyłu.. Sama nie wiem 🙈

    Ale co ważne - będę przyjmować 0,4 (stosunek powinien być 0,1 do 10kg wagi). Nie wiem, ile wazysz, ale wiem, że to istotne w razie czego. Przy czym też istotne jest to, że jeśli nie ma jakichś większych wskazań to czasem lekarze przepisuja 0,4 wlasnie jako dawkę profilaktyczna i to też jest okej, wszystko zależy od przyczyny.

    Ze mną heparyna zostanie do końca życia - nawet lecąc samolotem muszę ją przyjmować 🙈

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili dzięki za kciuki😊

    Jestem ciekawa jaka ja dawkę heparyny dostanę. Jestem dziwnym przypadkiem. Na wynikach zespołu antyfosfolipidowego wyszło, że mam przedłużony czas krzepnięcia, co wiąże się z rzadka krwią a zawsze podczas pobierania krwi jest problem, bo krew jest gęsta i nie chce lecieć 🤷 Niestety badania na zespół robiłam miesiąc temu zamiast od razu po poronieniu i niewiem czy w ciąży mi się to nie zmienia. Według wagi powinnam mieć 0,6 🙈

    Dzisiaj spędziłam fajny dzień, na słoneczku, z zimnym arbuzem. Żyć nie umierać. Człowiek od razu zapomina o wszystkich stresach i niepowodzeniach 😁

    Lili❤️ lubi tę wiadomość

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Lucy, wybrałabym pierwszego gina, gdybym była na Twoim miejscu. Acard możesz brać spokojnie. W dawce 75 nie zaszkodzi (co najwyżej na okres miesiączki możesz odstawić).

    Tzn ja acard biore i tak mimo tego co powiedział lekarz nr 3 bo wiem że mi to nie zaszkodzi a może pomóc.
    ;) zwłaszcza że to dawka profilaktyczna

    Księgowa lubi tę wiadomość

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norka, a zawsze masz tak gęsta krew? Jeśli tak, to przed badaniem wypij szklankę wody 😊 powinno być lepiej.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • antna Przyjaciółka
    Postów: 90 32

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Odebralam dziś wyniki i wyszło mi MTHFR 1298A hetero i co gorsza PAI 1 homo... Zrobiłam, żeby nie brać heparyny do transferu a tu zonk.
    Co wasi lekarz na to Pani 1 homo?

    09.2015- rozpoczęcie starań
    09.2016r - niepłodność idiopatyczna
    02.2018- ICSI = 6 zapłodnionych = blastka 4.1.2 = FET 😔
    04.2019r - ICSI = 6 zapłodnionych = blastki 4aa i 4bb
    05.2019 ET 😍
    01.2020👨‍👩‍👧‍👧
    Zimowisko: ❄️4bb Fet 09.21😔
    11.21r naturals🤰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa dzięki, spróbuję tego patentu następnym razem. Tak, za każdym razem mam gęsta, na dodatek nie widać żył. Ostatnio tak mi wymęczyli rękę, że bolała przez tydzień 😐

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antna kilka wiadomości wcześniej pisałam co na moje pai homo powiedział genetyk 😉

    antna lubi tę wiadomość

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antna wrote:
    Hej dziewczyny. Odebralam dziś wyniki i wyszło mi MTHFR 1298A hetero i co gorsza PAI 1 homo... Zrobiłam, żeby nie brać heparyny do transferu a tu zonk.
    Co wasi lekarz na to Pani 1 homo?

    U mnie Acard na samo PAI, ale biorąc pod uwagę transfer to moze byc zalecana heparyna.

    Norka, mam nadzieję, ze woda pomoże i nie będziesz się więcej męczyć. Swoją droga, to niezbyt dobrze, że krew jest gęsta.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam nadzieję że to nie zwiastuje jakichs większych problemów. Pożyjemy, zobaczymy 🙂

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy po acardzie norma jest bardziej obfita @ ?
    Dziś mam 2 dzień i jest to jakaś masakra , taki wodospad.

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam skąpą @, nawet bardziej niż jak nie brałam acardu to niewiem czy to ma jakiś wpływ.

‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ