X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G
Odpowiedz

Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G

Oceń ten wątek:
  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamaaaaa wrote:
    Zaproponuje to lekarzowi temu nowemu. Ale coś czuję że mnie weźmie no i tak do szpitala. I wolała bym iść na 2-3 dni A żeby mnie sprawdzili dobrze :) dzięki za odpowiedź i porady :)
    Kama, Ty jesteś z Krakowa jeśli dobrze kojarzę? :) do kogo teraz chodzisz? Bo wydaje się, że jesteś zadowolona ze swojego lekarza.

  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamaaaaa wrote:
    Tak z Krakowa ale jadę 1 raz do Bochni do Wojciech Gorczewski. Próbowałam się do niego dostać ponad rok i się udało:)
    Uff, rok czekania to trochę dużo! :) daj znać jak było jak już będziesz po :)

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Agni. Też mam plamienia 5 dni przed @.
    Nigdy wcześniej tak nie miałam.
    Za niedługo moja 2@ po łyżeczkowaniu. 1 była taka sama jak kiedyś (ilość, ból) . Tylko te plamienia przed były.

    Badalas progesteron? Bo mi tu dziewczyny doradziły aby zbadać.

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    Hej Agni. Też mam plamienia 5 dni przed @.
    Nigdy wcześniej tak nie miałam.
    Za niedługo moja 2@ po łyżeczkowaniu. 1 była taka sama jak kiedyś (ilość, ból) . Tylko te plamienia przed były.

    Badalas progesteron? Bo mi tu dziewczyny doradziły aby zbadać.
    Hej, jeszcze nie, bo wiesz co, ja odrazu po zabiegu nie miałam takiego plamienia. Dopiero ostatnie dwa cykle tak mi się porobiło, więc jeszcze się za to nie 'zabrałam'. Miałam nadzieję, że nie będzie się to powtarzać. A w którym dniu cyklu się powinno robić takie badanie? Zakres referencyjny z neta rzeczywiście jest czymś na co powinnyśmy patrzeć czy przy staraniach o dziecko powinien być jakiś konkretny poziom?

  • Kamaaaaa Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron najlepiej ok 21 dzien cyklu.

  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamaaaaa wrote:
    Progesteron najlepiej ok 21 dzien cyklu.
    Dzięki! To pewnie się za to zabiorę.

  • Nadiaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nigdy nie udało mi się zajść w ciążę, o którą staramy się już 2,5 lata. Z tego względu zrobiłam badania na trombofilie wrodzoną, wyszła mi mutacja genu PAI 4G/5G i MTHFR obie homozygoty. Lada moment podchodzimy do procedury in vitro, a żaden lekarz nie chce mi przepisać heparyny od transferu bądź od pozytywnego testu. Dobrze myślę że bez niej nie mam praktycznie szans na utrzymanie ciąży? Biorę tylko acard i on podobno ma wystarczyć na tą mutacje PAI. Dla lekarzy dopóki nie poronie to nie ma sensu przepisywać mi heparyny, tylko czy ja naprawdę muszę przez to też przechodzić, aby ktoś się tym porządnie zajął.

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5161 4765

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli w klinice nie chcą przepisać Ci heparyny to próbowałabym zdobyć zalecenia od genetyka lub hematologa.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadiaa wrote:
    Hej. Nigdy nie udało mi się zajść w ciążę, o którą staramy się już 2,5 lata. Z tego względu zrobiłam badania na trombofilie wrodzoną, wyszła mi mutacja genu PAI 4G/5G i MTHFR obie homozygoty. Lada moment podchodzimy do procedury in vitro, a żaden lekarz nie chce mi przepisać heparyny od transferu bądź od pozytywnego testu. Dobrze myślę że bez niej nie mam praktycznie szans na utrzymanie ciąży? Biorę tylko acard i on podobno ma wystarczyć na tą mutacje PAI. Dla lekarzy dopóki nie poronie to nie ma sensu przepisywać mi heparyny, tylko czy ja naprawdę muszę przez to też przechodzić, aby ktoś się tym porządnie zajął.

    Mam te same mutacje PAI również w homozygocie, pierwsza ciąża donoszona bez żadnych leków, więc według mnie jest nadzieja. Z tego co mi wiadomo heparyna jest włączana przy tej mutacji ale dopiero jeśli w wywiadzie występowały wcześniej poronienia, u Ciebie wcale nie musi się to tak skończyć. Poza tym te mutacje nie mają nic wspólnego z trudnościami z zajściem w ciąże, więc przyczyna trudności musiała być inna, jak wyniki partnera ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Zaczarowana75 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez problem z tymi mutacjami. Po dwóch poronieniach postanowiłam szukać problemu. Pierwsze 8 tyg drugie w 11 tyg. Serduszka przestaly bic. Obydwie ciaze obumarłe. Zaczęłam od trombofilii i kariotypu. Z pakietu trombofilii wyszło mi MTHFR_667C>T Układ homozygotyczny - nieprawidlowy i PAI-1 4G układ heterozygotyczny - nieprawidlowy. Co to oznacza? Jakie są rokowania? Czy miał ktoś podobna sytuację i udało mu się urodzić zdrowego dzidziusia? Nie dostałam opisu a może ktoś byl w podobnej sytuacji. Czy robić badania dalej? :((

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2134 1176

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnaś brać witaminy z grupy B w formie metylowanej. Zrobić dodatkowe badania w kierunku zakrzepicy. Bo to, że masz te mutację nie oznacza, że są aktywne. Ja mam te mutację w wersji homozygotycznej i od dr usłyszałam, że ma pacjentki z gorszymi mutacjami i zachodzą oraz donoszą ciążę... bez problemów.. Także temat trudny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2022, 15:37

    preg.png
  • sylwiiia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Dziewczyny wyszly mi mutacje czynnik V (Leiden), Mthfr, Paw-1 w ukladzie heterozygotycznyn.
    Wlasnie jestem po pierwszym criotransferze nieudanym.
    Czy myslicie ze przez te mutacje nie udalo sie z zagniezdzeniem zarodka? Lekarz proponowal Wam heparyne przy tych mutacjach od razu po owulacji?

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5161 4765

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiiia wrote:
    Czesc. Dziewczyny wyszly mi mutacje czynnik V (Leiden), Mthfr, Paw-1 w ukladzie heterozygotycznyn.
    Wlasnie jestem po pierwszym criotransferze nieudanym.
    Czy myslicie ze przez te mutacje nie udalo sie z zagniezdzeniem zarodka? Lekarz proponowal Wam heparyne przy tych mutacjach od razu po owulacji?

    V-leiden to już jest trombofilia heparyna koniecznie i to od owulacji albo i nawet od początku cyklu.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • sylwiiia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    V-leiden to już jest trombofilia heparyna koniecznie i to od owulacji albo i nawet od początku cyklu.
    Heparyne musi mi zlecic hematolog?

  • sylwiiia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiiia wrote:
    Czesc. Dziewczyny wyszly mi mutacje czynnik V (Leiden), Mthfr, Paw-1 w ukladzie heterozygotycznyn.
    Wlasnie jestem po pierwszym criotransferze nieudanym.
    Czy myslicie ze przez te mutacje nie udalo sie z zagniezdzeniem zarodka? Lekarz proponowal Wam heparyne przy tych mutacjach od razu po owulacji?
    Czy ktoras z dziewczyn miala podobna sytuacje do mojej? Prosze o kontakt 🙏

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5161 4765

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiiia wrote:
    Heparyne musi mi zlecic hematolog?

    Moze hematolog/ginekolog/genetyk skonsultuj najpierw ze swoim ginekologiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2022, 19:24

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Nataliaosw Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączam do dyskusji. U mnie 2 straty- jedna w 22tc wady letalne , 2 w 8tc obumarcie.. 3 ciąża donoszona i zdrowa - ale od razu jak już podejrzewałam ciążę czyli jakiś tydzień po zapłodnieniu brałam progesteron na podtrzymanie i... Przed ciąża zrobilam sobie "detoks"
    Z badań zrobiłam wszystkie hormonalne - wszystkie ok oprócz prolaktyny (ale już byłam wtedy na początku ciazy) oraz kortyzol podwyższony. Z badań pod kątem trombofili wyszła mi mutacja mthfr hetero i pai 1 homozygotyczna. Mój gin, od razu przepisał mi heparyne 400, acard brałam trochę później (podobno we wczesnej fazie może powodować u płodu wady serca) i brałam go chyba do 3 trymestru. Trochę poczytałam na temat tych mutacja naszych i wychodzi na to ze przy pai, głównym problemem jest utrzymanie ciąży w 1 trymestrze, możliwe obumarcia, ze względu na to że łożysko może się nie prawidłowo tworzyć a przez to zarodek nie dostaje to czego mu trzeba..
    Obecnie jestem w 4 ciąży- ten sam gin, od razu heparyna i luteina, boję się mega, wizyty mam co 2 tyg, mam co jakiś czas a to jakieś plamienia, a to małe krwawienie , 2 tyg temu byłam w 6tc, jutro idę na wizytę i się okaże czy nadal ciąża zywa .. przy naszych mutacjach to jak to mawiam " byle do 2 trymestru" .. 1.03 mam już umówione badania prenatalne, jak dotrwa ciąża to jeszcze aby to badanie żeby było dobre to już będzie chyba z górki...
    Polecam przed ciąża zestaw witamin: b complex, wit e(zwłaszcza czy pai1) , wit d3 4000j +k2 mk7, chlorella i spirulina, wit c do 2000mg witaminy zawsze przyjmować podczas tłustego posiłku (zwłaszcza d3)
    Dodam że robiłam w ciąży wszystko byle nie schudnąć.. chudłam w 1 i skończyło się wadami u dzidzi.. czytałam że przy spalaniu tkanki tłuszczowej uwalniają się toksyny .. wolę żeby nie uwalniały się w trakcie ciąży 🙄 pilam przed ciąża różne herbatki, robiłam koktajle z jarmuzem itd..
    Czytam wasze komentarze i tak widzę że co lekarz to inna opinia, ja trafiłam na pracę doktoranta gdzie wskazywał na związek mutacji pai a utrzymanie ciąży.. i tam zalecał heparyne podczas ciąży, a nie w ciąży stwierdził że wystarczy suplementacja wit e, c , b i d3 ..

  • Mamainprogress Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 1 lutego 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) to wszystko jest straszne, musimy przechodzić przez jedno, drugie poronienie i lekarze nadal nie widzą powodu żeby przepisać Heparynę. Uważam ze trzeba cisnąć, albo zmienić lekarza. Sama bardzo się boje np ze dawka 0.4 może nie wystarczyć, genetyk powiedział ze mutacja Protrombiny II to jest już Trombofilia, moj lekarz daje mi Heparynę na PAI ale na temat Protrombiny nie wie za dużo. Ostatnio byłam na monitoringu u innego lekarza, poprosiłam go o receptę na Clexane a ten ze mi nie wypisze bo PAI podobno tez się nie kwalifikuje wg niego. Pytam ile musimy razy przechodzić przez straty żeby nas ktoś posłuchał. Moj 7 tyg zarodek nie rósł ale serduszko biło jeszcze ponad 10 dni było to mega traumatyczne. Po badaniu genetycznym wyszło ze był zdrowy chłopiec, wyszła również Trombofilia, jestem prawie pewna ze skrzep był powodem tej straty, a teraz muszę walczyć z lekarzami o leki które mogą mi pomóc. Katastrofa normalnie :(

    Starania o ❤️ Od 2021 marzec
    1 ciąża - październik 2021 💔 7tc
    3 IUI - Lipiec 🍀
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5161 4765

    Wysłany: 1 lutego 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamainprogress wrote:
    Cześć dziewczyny :) to wszystko jest straszne, musimy przechodzić przez jedno, drugie poronienie i lekarze nadal nie widzą powodu żeby przepisać Heparynę. Uważam ze trzeba cisnąć, albo zmienić lekarza. Sama bardzo się boje np ze dawka 0.4 może nie wystarczyć, genetyk powiedział ze mutacja Protrombiny II to jest już Trombofilia, moj lekarz daje mi Heparynę na PAI ale na temat Protrombiny nie wie za dużo. Ostatnio byłam na monitoringu u innego lekarza, poprosiłam go o receptę na Clexane a ten ze mi nie wypisze bo PAI podobno tez się nie kwalifikuje wg niego. Pytam ile musimy razy przechodzić przez straty żeby nas ktoś posłuchał. Moj 7 tyg zarodek nie rósł ale serduszko biło jeszcze ponad 10 dni było to mega traumatyczne. Po badaniu genetycznym wyszło ze był zdrowy chłopiec, wyszła również Trombofilia, jestem prawie pewna ze skrzep był powodem tej straty, a teraz muszę walczyć z lekarzami o leki które mogą mi pomóc. Katastrofa normalnie :(

    Ja poszłam po prostu do hematologa o którym wiedziałam że przepisuje heparyne na pai dostałam zalecenie na piśmie z którym każdy lekarz wypisze mi receptę bo tak zaleca specjalista jeśli się boisz ze ktoś Ci tej recepty nie wystawi to tez udaj się do hematologa po zalecenia. Dawkę heparyny dobierał mi pod wagę (0,1 na kg masy ciała)

    Mamainprogress lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Zatroskana Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 1 lutego 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie heparyne przepisała moja ginekolog jak tylko zadzwoniłam do niej, że w ręce trzymam blady test. Heparyna dla ciężarnych jest w 100% refundowana. (PAI1 w homozygocie i MTHFR w heterozygocie)

    Mamainprogress lubi tę wiadomość

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ