Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 🌱 Nowy początek 🌱
Odpowiedz

🌱 Nowy początek 🌱

Oceń ten wątek:
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 355 283

    Wysłany: 14 maja, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mq, Dudu, dziękuję Wam bardzo!

    @Malinka, nie musisz teraz decydować. Planujesz teraz z tego co pisałaś sporo badań, więc myślę że to dobry pierwszy krok. Ja szczerze mówiąc już żadnemu lekarzowi nie ufam w 100%, wszystko sama jeszcze tysiąc razy weryfikuje. I cieszę się bardzo że jest to forum, bo na razie wiedza albo sugestie stąd dały bardzo duzo.

    MadzikPc92, Malinka18 lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 14 maja, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, tu nomenklatura jest różna ale powiem ci jak mi zlecała gin w Instytucie Rodziny: robimy ANA 1 (wg starego nazewnictwa ANA9) i jeśli miano =/>320 poszerzamy o ANA2 i 3 (chyba wg starej nazwy to ANA23.) Ja dostałam od nich opłacone kilka zł taniej skierowania na których było dopisane ANA 9 i dodatkowe nieopłacone na ANA23. Jakże ciekawy poranek miała pani z Alab gdy przyszłam zrobić to pierwsze 😅🫣 Finalnie coś tam mi dobrała, miano wyszło 1/80 i info na wyniku „NIE WYKRYTO”
    Temat zamknięty. Wyniki widziała dr Jankowska i też spoko ale zleciła mężowi ANA 3 (którekolwiek to jest lol)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 15:16

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 763 1465

    Wysłany: 14 maja, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Malinka18, bardzo mi przykro, przytulam Cię 🫂
    Jeśli mogę coś od siebie podpowiedzieć, to oprócz immunologii i problemów z krzepnięciem zwróciłabym jeszcze uwagę na temat endometrium. Pamiętam, że mówiłaś kiedyś, że słabo przyrastało i wspominałaś też o problemach jelitowych. Może warto sprawdzić, czy nie stoi za tym jakiś stan zapalny albo kwestia hormonalna- może biopsja albo histero dałyby też dodatkową informację.
    Ja sama byłam u kilku lekarzy i spotkałam się z podejściem typu "na USG wszystko widać" i odradzano mi dalsze badania, czy biopsję. Dostawałam dodatkowy estrogen, a mam poczucie, że to tylko maskowało prawdziwy problem. Warto czasem zaufać też własnej intuicji. Ściskam Cię mocno 🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja, 16:13

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 14 maja, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak, biopsja była moim „ a j…ć to” po marcowym CB.
    Wbrew pozorom nie było to jakieś traumatyczne ale może odbieram to tak przez poprawny wynik. Jedynie koszt spory.

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 14 maja, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Daisy1
    To prawda Endo bardzo słabo rosło max po owu miałam 9mm, do tego jeszcze non stop zapalenie pęcherza, możesz mieć rację, dziękuję nie pomyślałam o tym, z tego co widzę to miałaś robiona mini histero co to dokładnie znaczy czym się różni?
    Przytulam również dziękuję za wsparcie ❤️‍🩹


    @Dudu
    Faktycznie jakieś pokręcone te nazwy miałaś 😅 no to zrobię może tak jak Ty, po kolei, już i tak lista zrobiła mi się długa, biopsję robił Ci zwykły ginekolog czy trzeba specjalnie się gdzieś na to badanie umawiać?

    Dziewczyny jesteście niesamowite, bardzo Wam dziękuję, jestem wdzięczna za wszelkie rady i słowa otuchy ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 19:37

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 14 maja, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biopsję miałam w instytucie rodziny w Warszawie, robiła mi moja gin u której byliśmy w styczniu. Najpierw USG a potem jazda. Biopsja okolowulacyjnie chyba w 12 dniu byłam.
    Dłużej się stresowałam niż to trwało ale odczucie bólu jest pewnie subiektywne.
    Na tej wizycie też chwilę porozmawiałam z nią co i jak dalej po tym cb więc miałam jakby wizytę też :p
    Jednorazowo po biopsji dają w IR antybiotyk na wieczór.
    Koszt 890 zł z oznaczeniem CD138. CD138 chyba dodatkowo 490.

    Ja chce trochę teraz „odpuścić” z badaniami na własną rękę i zaufać lekarzowi. Nie wiem na ile będzie mi odpowiadać ta droga którą obierze.
    Jestem zmęczona poleganiem tylko na sobie i intuicji choc wydaje mi się mega poprawna. Jedynie bym te badania zrobiła na jesieni a nie w styczniu żeby już nie czekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 20:00

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • bluebell Autorytet
    Postów: 446 222

    Wysłany: 14 maja, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dołączam, wczoraj miałam łyżeczkowanie po pustym jaju w 6tc.

    Mam już synka, udało się zajść wtedy po drugiej inseminacji, mąż ma problemy z morfologią plemników.

    Rok i miesiąc po cc zaczęliśmy się znowu starać i udało się w pierwszym cyklu, byliśmy w szoku… szczęście niestety nie trwało długo bo beta zaczęła słabo przyrastać i już widziałam co się święci.

    Najgorsze było oczekiwanie, czy coś z tego jeszcze będzie czy nie. Teraz czuję lekka ulgę że już mam ten szpital za sobą, że możemy zacząć od nowa.

    Liczę, że szybko będziemy mogli wrócić do starań :)

    Starania od 06.2022

    👩🏼 34

    Kwiecien 2024 1 IUI 😭
    Maj 2024 2 IUI 🥳🙏🏻
    Luty 2025 🍼👶❤️ synek

    21.04.2026 II
    13.05.2026 6+3 puste jajo
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 763 1465

    Wysłany: 14 maja, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    @ Daisy1
    To prawda Endo bardzo słabo rosło max po owu miałam 9mm, do tego jeszcze non stop zapalenie pęcherza, możesz mieć rację, dziękuję nie pomyślałam o tym, z tego co widzę to miałaś robiona mini histero co to dokładnie znaczy czym się różni?
    Przytulam również dziękuję za wsparcie ❤️‍🩹
    @Malinka18, główna różnica polega na użyciu cienkich, małych narzędzi (minihisteroskopu) o średnicy do 5 mm. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania wziernika ani mechanicznego rozszerzania szyjki macicy. Zabieg jest przez to małoinwazyjny, można go wykonać w gabinecie i nie wymaga narkozy- wystarczy znieczulenie miejscowe.

    @Cień, ja też witam kropeczka, i mocno trzymam za Was kciuki!!🤞☘️

    @Milunia, przytulam za smuteczki, czekamy na nasze słoneczko po burzy 🌈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 21:14

    Cień lubi tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 763 1465

    Wysłany: 14 maja, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Jusia92, miło, że dałaś znać i zaglądasz, myślałam o Tobie 😘 Późniejsza owulacja sama w sobie jeszcze o niczym złym nie świadczy, u mnie właśnie z tych późniejszych pojawiały się dwie grube kreseczki 😊 Doczytałam, że wizytę miałaś dzisiaj, jak pęcherzyk?

    Jusia92 lubi tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Bratek3738 Koleżanka
    Postów: 71 12

    Wysłany: 14 maja, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Za niedługo będę mieć robiony test IPLE czy któraś z Was miała go wykonany? Czy coś wniósł? Mój lekarz bardzo mnie namawia na to badanie . Proszę o opinie 🙂

  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 15 maja, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    15.05 yecikowa - kontrolne USG 🌱

    Powodzenia dzisiaj 🤞😘

    Dawdler34, yecikowa lubią tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 15 maja, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @bluebell
    Przykro mi z powodu poronienia 😔🫂 Dobrze, że napisałaś ❤️‍🩹 Na tym wątku dostaniesz mnóstwo wsparcia. Dziewczyny są cudowne, bardzo wspierające — zawsze wysłuchają i coś doradzą 🌷

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 15 maja, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek3738 wrote:
    Hej dziewczyny

    Za niedługo będę mieć robiony test IPLE czy któraś z Was miała go wykonany? Czy coś wniósł? Mój lekarz bardzo mnie namawia na to badanie . Proszę o opinie 🙂
    Hej, ja jeszcze nie mialam ale planuję zrobic jeśli najniższy transfer mi nie wyjdzie. Mnie mocno namawiał dr Sydor i faktycznie jak zobaczyłam jak wyglądają wyniki tego testu (przynajmniej z Krosna), to wydaje mi się ze lekarz moze wyciągnąć naprawde duzo informacji na temat leczenia. Daj znac kiedy będziesz miala badania no i oczywiście jak wyniki 😉

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Ninia Autorytet
    Postów: 972 1274

    Wysłany: 15 maja, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    @ Daisy1
    To prawda Endo bardzo słabo rosło max po owu miałam 9mm, do tego jeszcze non stop zapalenie pęcherza, możesz mieć rację, dziękuję nie pomyślałam o tym, z tego co widzę to miałaś robiona mini histero co to dokładnie znaczy czym się różni?
    Przytulam również dziękuję za wsparcie ❤️‍🩹


    @Dudu
    Faktycznie jakieś pokręcone te nazwy miałaś 😅 no to zrobię może tak jak Ty, po kolei, już i tak lista zrobiła mi się długa, biopsję robił Ci zwykły ginekolog czy trzeba specjalnie się gdzieś na to badanie umawiać?

    Dziewczyny jesteście niesamowite, bardzo Wam dziękuję, jestem wdzięczna za wszelkie rady i słowa otuchy ❤️
    To ja wtrącę swoje trzy grosze w temacie zapaleń pęcherza. Też miałam ciągle, kilka razy w roku antybiotyk aż w końcu trafiłam do dobrej urlolog, porządnie mnie przeleczyla i zapisała suplementację. Wtedy powoli planowałam start pierwszych starań ale ona zasugerowała, że jak mi się nie spieszy to bym odczekała chociaż pół roku by ogarnąć pęcherz. Może te nawracające zapalenia u Ciebie to też jaki trop.

    👱🏻‍♀️ 91
    Kariotypy ✅
    17.10.2025 💔🩷👼 Rita 16tc, triploidia matczyna
    12.2025 start starań o drugą ciążę 🥹
    1.2026⏸️ 2 cs
    03.2026 Panorama ok, czekamy na zdrowego 🩵

    preg.png
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 15 maja, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Dr Sydor ma na pewno zupełnie inne podejście niż dr Jarosz - z tego co zauważyłam jest bardziej "oszczędny" w przepisywaniu lekow. U dr Jarosz mialam zapisany Accofil, immunosupresję Equoralem, Encorton, Hydroxychloroquine, Acard, Prograf. Dr Sydor powiedzial mi, że na podstawie wynikow moich badańz krwi on nie widzi wskazan do jakichkolwiek leków (poza Accofilem, bo pomimo ze stwierdził, że KIRy mam prawidłowe, to jednak Accofil mocno wspiera implantację).
    Ja na wizytę przyjechałam juz z całym segregatorem badan, ale wiem ze dr najczęściej zleca cross-match, allo-MLR, cytokiny, subpopulację, badanie na celiakię (IgA calkowite i przeciwciala przeciw transglutaminazie tkankowej), ANA, trombofilię, APS, KIRy.
    Ja akurat allo-MLR nie mialam wcześniej zrobionego (bo dr Jarosz nie uznaje tego badania), ale dr Sydor nie kazał mi go dorabiać.
    Dr najbardziej poleca robic badania w Prokocimiu w Krakowie (tam też wychodzą najtaniej np. Allo-mlr w Diagnostyce ponad 900zl, w Prokocimiu ok. 400; tak samo cross- Diagnostyka ponad 400, Prokocim ok 200). Jeśli nie masz możliwości, to wlaśnie Diagnostyka jest też ok dla dra. Tylko w Prokocimiu trzeba się wcześniej umawiac (jak będziesz chciała podeślę Ci kontakt).
    U dra bardzo ważnym badaniem jest test IPLE (jest to badanie immunohistochemiczne chyba 8 markerów cd), niestety dosc drogie. Wg niego to największa skarbnica wiedzy tego co dzieje się w macicy. Ale z tym wytrzymałabym się na pewno do wizyty i jego ewentualnych zalecen. Ja planuję je zrobić w przypadku kolejnego nieudanego transferu.
    Na wizytę możecie też zabrać badania partnera.
    Ja akurat byłam na wizycie w Tarnowie (tam jest najkrótszy czas oczekiwania).

    Mq1991, ja odniosłam dokładnie takie samo wrażenie jesli chodzi o Dra Sydora. Każdy lekarz wczesniej obstawiał mnie tak samo jak Ciebie Encortonem, HCQ, Accofilem, heparyną itd, a doktor u mnie w ogóle nie widział wskazań do tych leków poza Accofilem. Robiłam IPLE dla doktora, w którym wszystko wyszło w normie i chyba tylko ze względu na wcześniejsze niepowodzenia dostałam immunoglobuliny do ostatniego transferu, ale i tak się nie udało.
    Jak dostawałam furgonetkę leków to wydawało mi się, że jestem w końcu dobrze przygotowana i dawało mi to poczucie, że w końcu ktoś chce mnie leczyć i na pewno się uda, a teraz w sumie sama już nie wiem.

    Mq1991 lubi tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 15 maja, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy1 wrote:
    @Malinka18, bardzo mi przykro, przytulam Cię 🫂
    Jeśli mogę coś od siebie podpowiedzieć, to oprócz immunologii i problemów z krzepnięciem zwróciłabym jeszcze uwagę na temat endometrium. Pamiętam, że mówiłaś kiedyś, że słabo przyrastało i wspominałaś też o problemach jelitowych. Może warto sprawdzić, czy nie stoi za tym jakiś stan zapalny albo kwestia hormonalna- może biopsja albo histero dałyby też dodatkową informację.
    Ja sama byłam u kilku lekarzy i spotkałam się z podejściem typu "na USG wszystko widać" i odradzano mi dalsze badania. Dostawałam dodatkowy estrogen, a mam poczucie, że to tylko maskowało prawdziwy problem. Warto czasem zaufać też własnej intuicji. Ściskam Cię mocno 🫂

    Daisy1, ja też uważam, że histeroskopia to zawsze dobry pomysł. U mnie było na usg zawsze pięknie, endometrium zawsze zgodny obraz z fazą cyklu, a w histero: polip, zrosty i zapalenie endometrium. Mi wręcz odradzał jeden lekarz robienie histeroskopii, bo „będziesz musiała się położyć na 3 dni do szpitala”, a ja załatwiłam wszystko w jeden dzień w innej placówce i to była najlepsza decyzja.

    Mq1991, Daisy1 lubią tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 15 maja, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Hej 😊
    Czuję się ogólnie dobrze, oby nie zapeszyć 🤞. Jestem do końca tygodnia na L4, później się zobaczy. Lekarka z kliniki mówi, że nie ma wskazań do L4 — ona nie zna mojego toksycznego emocjonalnie środowiska pracy (takiego „Czarnobyla”).
    Co do testowania, chcę wytrwać do przyszłego piątku i w 9 dpt zrobić betę. Takie są plany.
    Sikane testy mam w apteczce — kupiłam je już w styczniu. Niby nie planuję robić ich tak wcześnie albo wcale, bo miałam podane Ovitrelle, więc nie ma sensu wcześniej się testować.
    Rozmawiałam o tym testowaniu wczoraj z Laurelli i przyśnił mi się przedziwny sen. Śniło mi się, że miałam dwa testy ciążowe i oba były dodatnie. Dopiero później zauważyłam, że było napisane, że ciąży nie ma. A ja już dzień po transferze wmówiłam sobie, że widzę dwie kreski 😅
    Moja głowa nakręca się do tego stopnia, że te testy już mi się śnią.

    Przesyłam dużo dobrych myśli, Cień ❤️
    Niech ten sen się spełni 🌈

    A co do L4 to zrób jak czujesz. Długo się przygotowywałaś do tego transferu i myślę, że lekarz rodzinny przedłuży zwolnienie bez problemu jeśli jest ci to potrzebne.

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 15 maja, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem +1 co do histero. Da się ogarnąć w jeden dzień max w 1 dobę szpitalną :D Jeśli budżet pozwala można też zrobić minihistero w gabinecie ale nie wiem jak porównywalnie. Ostatnio dr Strus wstawiał relacje z histero w gabinecie w RCM.
    Ja wolałabym jednak pod narkozą, tak jak miałam, ale to było 2 lata temu!
    Teraz ponoć się nie używa już kulociągów i robi jak najbardziej delikatnie. W Warszawie polecana jest mega Karowa, ale czeka się tam nawet do roku. Różne są te kolejki ale moim zdaniem warto bo nawet jeden mikropolip zadziała jak „wkładka domaciczna”.

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Bratek3738 Koleżanka
    Postów: 71 12

    Wysłany: 15 maja, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Hej, ja jeszcze nie mialam ale planuję zrobic jeśli najniższy transfer mi nie wyjdzie. Mnie mocno namawiał dr Sydor i faktycznie jak zobaczyłam jak wyglądają wyniki tego testu (przynajmniej z Krosna), to wydaje mi się ze lekarz moze wyciągnąć naprawde duzo informacji na temat leczenia. Daj znac kiedy będziesz miala badania no i oczywiście jak wyniki 😉


    Hej
    Będę miała wykonywany test IPLE Krośnie , cena dość atrakcyjna w porównaniu do innych placówek. Będę miała go wykonywany w oknie implantacyjnym czyli za ok 3 tygodnie. Oczywiście dam znać jak wyniki. 🙂

    Mq1991 lubi tę wiadomość

  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 15 maja, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek3738 wrote:
    Hej dziewczyny

    Za niedługo będę mieć robiony test IPLE czy któraś z Was miała go wykonany? Czy coś wniósł? Mój lekarz bardzo mnie namawia na to badanie . Proszę o opinie 🙂

    Ja miałam i uważam, że warto zrobić. Poza szeroką immunologia w macicy wskazuje też czy są obecne tętniczki spiralne i czy jest dobre okno implantacyjne.
    Od razu jest też napisane do jakich leków jest wskazanie.

    Cień, Mq1991 lubią tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ