Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 🌱 Nowy początek 🌱
Odpowiedz

🌱 Nowy początek 🌱

Oceń ten wątek:
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3453 6299

    Wysłany: 22 maja, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Daisy niech szczęście trwa. 🥹

    🌿Zielona przykro mi. Niestety co do badań nie pomogę, ale na pewno któraś z Dziewczyn podpowie. 🍀

    Daisy1 lubi tę wiadomość

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7436 16456

    Wysłany: 22 maja, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona, my robiliśmy kariotypy w Alabie. Często są duże zniżki i wychodziło najkorzystniej 🙂

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 22 maja, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Czy to była Jarosz? Bo ja też tak usłyszałam.
    Od Pasnika z kolei cross i allo a reszta badań nie bo jedna ciąża urodzona już była.
    I bądź tu mądry 😂


    Nazwisko podobne: Janosz ale to nie ta sama 😂 nie wiem już sama co robić, myślałam że w tych badaniach znajdę opowiedz.
    Brzmi to absurdalnie, ale bardzo bym chciała by okazało się, że była to losowa wada genetyczna

    @Avocado
    Ja miałam torbiel właśnie po owulacji nazywała się torbiel krwotoczna dostałam na to dupka i po miesiączce już jej nie było

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 16:32

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Iskierka ✨ Autorytet
    Postów: 295 345

    Wysłany: 22 maja, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🦋Awokado ja mam problem z torbielami krwotocznymi. W cyklu, w którym miałam CP miałam dwie torbiele krwotoczne (owulacja była z prawego i lewego jajnika). W poprzednim cyklu znowu miałam torbiel, dlatego wstrzymywali się ze stymulacją. Z tego co lekarka mi powiedziała, to one mogą się pojawiać, ale ważne czy się szybko wchłaniają. U mnie jest właśnie problem z wchłanianiem.

    29 👩🏼 33 👱🏻‍♂️ 8 (2018) 👧 z ZD

    Starania o drugie dziecko od 09.2024

    12.2025 - CB 💔
    01.2026 - CP 💔

    💊 11.2025 clo - CB
    💊 12.2025 clo - CP
    💊 05.2025 lametta + Ovitrelle - IUI ⏳

    👩🏼 - 04.2026 laparoskopia diagnostyczna, chromotubacja - oba jajowody nie do końca drożne, usunięte zrosty, brak swoich owulacji
    👱🏻‍♂️ - obniżona morfologia - lekka poprawa (01.2025 vs 02.2026):
    • koncentracja: 22,8 vs 134,6 mln/ml
    • całkowita liczba: 102,6 vs 538,5 mln
    • ruch postępowy: 47% vs 65%
    • ruch całkowity: 75% vs 75%
    • morfologia: 0% vs 3%
    • fragmentacja DNA: nie badano vs 13%
    • HBA: nie badano vs 82%
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 763 1467

    Wysłany: 22 maja, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielona007 wrote:
    Cześć dziewczyny, czytam Was zza krzaka, jestem po drugim poronieniu, tym razem miało być inaczej... Ale niestety wjeżdża diagnostyka, mam pytanie gdzie warto wykonać badanie kariotypów?
    @Zielona007 my też w Alabie, bo często wpadają tam zniżki. Przytulam za stratę 🫂

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Czekająca7 Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 22 maja, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam alab. Często mają zniżki i polecam też skorzystać z cashbacku letyshop :)

    01.2026 - poronienie samoistne 5/6 tydzień
    04.2026 - poronienie zatrzymane 9 tydzień (rozwój zatrzymany w 6/7 tygodniu)
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 357 287

    Wysłany: 22 maja, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kariotypy też w alabie, wychodziło najtaniej i finalnie całkiem szybko były wyniki.

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • zielona007 Koleżanka
    Postów: 46 24

    Wysłany: 22 maja, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź i za wsparcie ❤️

    2021💙
    09.25 6 tc 💔
    01.26 cb 💔
    05.26 8+4 tc 💔
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1111 1949

    Wysłany: 22 maja, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Nazwisko podobne: Janosz ale to nie ta sama 😂 nie wiem już sama co robić, myślałam że w tych badaniach znajdę opowiedz.
    Brzmi to absurdalnie, ale bardzo bym chciała by okazało się, że była to losowa wada genetyczna

    @Avocado
    Ja miałam torbiel właśnie po owulacji nazywała się torbiel krwotoczna dostałam na to dupka i po miesiączce już jej nie było

    Rozumiem Cię, ja też przy diagnostyce czasami „chciałam” żeby coś wyszło i moglibyśmy to naprawić żeby w końcu się udało. Ale ta cała immunologia i spojrzenie każdego lekarza w inny sposób, wprowadza mnie w niepokój i brak zaufania do samej immunologii fakt że u mnie w końcu coś zadziałało, ale w styczniu na nam nie wyszło, takim samym protokole jak udanym transferze w marcu. Zarodki oba były badane genetycznie z tej samej procedury.

    Dziękuję dziewczyny za Wasze odpowiedzi . Moja torbiel chyba nie krwotoczna, a z płynem. Nic w sumie nie mówił jaka to może być. Powiedział że po owulacji na prawym jajniku po ciałku żółtym.

    Czekam na obecną miesiączkę jak nigdy…

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 763 1467

    Wysłany: 22 maja, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ms.paranoya, super się złożyło z wyjazdem, relaksuj się i wypoczywaj wśród pięknych widoków, a maluszek niech się tam rozgaszcza 🐣🤞

    @Biochemiczka, nie wiem czemu ale jakoś mi się ubzdurało, że Ty już od jakiegoś czasu jesteś na wolnym/l4 😄 Cieszę się, że jest "nudno", choć lepiej nie zapeszajmy przed kolejnym trymestrem 🤭

    @Nadzieja09, nie puszczam kciuków, walczyłaś jak lwica i przeszlaś bardzo długą drogę, żeby znów zobaczyć dwie kreseczki. Oby teraz już było tylko dobrze i niech beta szybuje do góry! 🤞

    @Iskierka ✨, czekamy na testowanie 🤞🤞☘️☘️

    @Dziękuję Dziewczyny za miłe słowa. Bardzo doceniam, że mamy tutaj takie miejsce gdzie możemy dzielić się swoimi smutkami i radościami. Wtedy ta walka o maleństwo jest taka hmm..mniej samotna, a tyle wsparcia wokół naprawdę dodaje siły ❤️

    Jusia92, Iskierka ✨, nadzieja09, ms.paranoya, MadzikPc92, Laurelli lubią tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Jusia92 Autorytet
    Postów: 380 698

    Wysłany: 22 maja, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień nasz kochana duszyczko, powtarzałaś dziś betę? 🤞🏻

    Daisy1, Cień lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 ‘92 & ‘89

    06/25 - 💔 poronienie zatrzymane (12tc/9tc)

    26.05.26 ⏸️
    27.05.26 bhcg 189 mIU/ml; prog 31,2 ng/ml
    29.05.26 bhcg 448 mIU/ml
    1.06.26 bhcg 2108 mIU/ml
    Szczęściu trwaj ❤️🌈

    🔸 G20210A hetero
    🔸 MTHFR C677T hetero
    🔸 PAI-1 4G/4G homo

    preg.png
  • yecikowa Przyjaciółka
    Postów: 107 241

    Wysłany: 22 maja, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Daisy cudowna wiadomość! Czytając ją ucieszyłam się tak, jakby to były moje wyniki☺️

    Daisy1, Cień lubią tę wiadomość

    '89 👷‍♀️ & 👷'88

    💓👶2023, cc

    ⏸️ 11.2025
    💔 12.2025 poronienie samoistne 10tc / (6+4)
    💔 03.2026 cb

    ⏸️ 20.04.2026 🌱🌈 + 💉 Neoparin
    9dpo beta 23,27; 11dpo beta 103,54; 14dpo beta 566,3; 16dpo beta 1133,25; 18dpo beta 2414,7; 24dpo beta 17682,2; 30dpo beta 60560,56

    06.05 jest ❤️
    15.05 1,1cm 🧡
    29.05 2,33cm 💛
    12.06 4,74cm 💚
    NIPT - niskie ryzyka i 🩷
    23.06 7,06cm ❤️ prenatalne, wszystko ok

    ✅️ tsh, zespół antyfosfolipidowy
    ⚠️ trombofilia, mutacje MTHFR (hetero), V-Leiden, PAI-1 4G/5G

    preg.png
  • Paola2604 Autorytet
    Postów: 384 474

    Wysłany: 22 maja, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Daisy wspaniała wiadomość ❤️

    Daisy1, Cień lubią tę wiadomość

    2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
    2010- syn👶duphaston
    2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
    2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
    2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
    2024-ciaza zatrzymana,
    poronienie 11 tydz, duphaston
    2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin

    Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo

    Po 7 ciąży
    HLAC C1 grupa *07 *12

    Kir AA
    Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm

    Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var

    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 22 maja, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy1 wrote:
    Dziewczyny! Dzisiejsza wizyta to jak niebo, a ziemia! Endometrium bez cech zapalnych, ani przekrwień, ciachnęliśmy jeszcze ostatni raz mięśniaka, który odrósł i doktor kosmetycznie usunął delikatne zrosty - już jest czyściutko, tak jak powinno być! Odstawiam aridye i jak tylko wróci owulka możemy się znów starać, ponoć kolejne 6 mcy to teraz najlepsze okienko. Dziękuję za wszystkie myśli i kciuki 🥰 Dziś jestem szczęśliwa 🙂

    Daisy1, super wiadomość, schodzisz z ławki rezerwowej ❤️ w takim razie warto było czekać! Cieszę się bardzo i trzymam kciuki za owocne starania 😘

    Cień, Daisy1 lubią tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 22 maja, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia92 wrote:
    Cień nasz kochana duszyczko, powtarzałaś dziś betę? 🤞🏻


    Hej

    Jak było 0 tak jest 0.
    To nie był mój czas.

    Innym razem.

    Trzeba o tym zapomnieć i działać dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 19:49

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 22 maja, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Hej

    Jak było 0 tak jest 0.
    To nie był mój czas.

    Innym razem.

    Trzeba o tym zapomnieć i działać dalej.

    Następnym razem Kochana 😘 jeszcze przyjdzie ten dzień..

    Cień lubi tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 22 maja, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafiki wrote:
    Następnym razem Kochana 😘 jeszcze przyjdzie ten dzień..


    Troszkę się pocieszyłam.
    Zjadłam lody, frytki i śliwki w czekoladzie, popiłam mrożoną kawą, a teraz oglądam głupoty w TV 😅
    Od jutra wracam na orbitrek i pilnowania diety 💪.

    Daisy1, _Dysia_, Rafiki, Iskierka ✨, Jusia92, Paola2604, Laurelli lubią tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 22 maja, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Jusia92

    Dziękuję Ci za pamięć.
    Jeszcze kiedyś razem poświętujemy 😘

    Jusia92 lubi tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Olcykowa Autorytet
    Postów: 2112 2160

    Wysłany: 22 maja, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy, cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem i jesteś zadowolona 😌 trzymam mocno kciuki, żeby sie szybko udało 🤞

    Cień, Daisy1 lubią tę wiadomość

    👩🏻 93 👦🏻 92 👶 22
    Mięśniak macicy, PCOS, Pai-1 hetero
    💉 Acard, Clexane, Cyclogest

    2026r. ⏳
    👦🏻 badanie nasienia ✅ chromatyna ✅
    👩🏻 Androgeny ❌ HOMA-IR ✅
    biocenoza/posiew 🧫 🆗
    🔜biopsja?

    22.05.2026r. ⏸️ 🌈
    29dc - bhcg 146 ✨ prog 36
    32dc - bhcg 571, prog 51,9 (148%)
    35dc - bhcg 2265, prog 48,8 (151%)
    08.06 - jest 💗
    Zostań z nami maluchu! 🍀

    preg.png

    07.2025r. - powrót do starań o rodzeństwo 🍀
    2cs- 8tc poronienie zatrzymane 6+2 💔 09.2025r.

    ✨23.08.2022r. F 🩵 🌈

    2021r. - 2x 5tc 💔
  • Olcykowa Autorytet
    Postów: 2112 2160

    Wysłany: 22 maja, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień, przytulam Cię mocno 🫂 dogadzaj sobie teraz jak tylko chcesz. Mam nadzieję, że niebawem wszystko się ułoży ✨

    Cień lubi tę wiadomość

    👩🏻 93 👦🏻 92 👶 22
    Mięśniak macicy, PCOS, Pai-1 hetero
    💉 Acard, Clexane, Cyclogest

    2026r. ⏳
    👦🏻 badanie nasienia ✅ chromatyna ✅
    👩🏻 Androgeny ❌ HOMA-IR ✅
    biocenoza/posiew 🧫 🆗
    🔜biopsja?

    22.05.2026r. ⏸️ 🌈
    29dc - bhcg 146 ✨ prog 36
    32dc - bhcg 571, prog 51,9 (148%)
    35dc - bhcg 2265, prog 48,8 (151%)
    08.06 - jest 💗
    Zostań z nami maluchu! 🍀

    preg.png

    07.2025r. - powrót do starań o rodzeństwo 🍀
    2cs- 8tc poronienie zatrzymane 6+2 💔 09.2025r.

    ✨23.08.2022r. F 🩵 🌈

    2021r. - 2x 5tc 💔
‹‹ 232 233 234 235 236 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ