X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanapa a Ty kochana absolutny zakaz czytania internetowych for :) wiem ze ciekawosc jest silniensza, ja tez na poczatku czytalam i za przeproszeniem sralam w gacie ze cos jest nie tak. Nie czytaj, bo oszalec mozna. Bete masz sliczna i oby tak dalej. Badz dobrej mysli i zero czarnowidztwa i stresow! Teraz musisz o siebie dbac :) nie tylko fozycznie, ale psychicznie tez :) trzymam kciuki i czekam na dobre wiadomosci od Ciebie :) calusy mysza :*

    kanapa, moremi lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanapa a co do pracy, jesli masz umowe to wazne, zeby macierzynski wyciagnac w razie czego. Ale pamietaj jakby cos sie dzialo, jakies komplikacje czy cos, chala z ta robota, kasa zawsze sie jakos.znajdzie a zdrowie Twoje i malucha najwazniejsze. Ja jestem bezrobotna, bez sznas na zasikek czy urlop macierzynski platny, ale pies to tracal, leze w domu i podziwiam zmiany w moim ciele. Bedzie cienko z kasa, ale bedziemy we troje w koncu :) a o tym najmocniej marzylismy przeciez.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 17:40

    Magic, moremi lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też się umowa kończy w sierpniu i też na 100% nie jestem pewna czy mi ją przedłużą. Ale jestem za to pewna że dziecko jest najważniejsze.

    Magic lubi tę wiadomość

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JusWik daj spokoj. Martwisz sie praca... ja mam prace ktora kocham ale pamietaj Ty i ten maly cud w Twoim brzuszku jeat teraz najwazniejszy. Powiedz kiedy bedziesz chciala... a raczej bedzies Ty pewnie sie czula. I zapamietaj NIE OGLADAJ SIE NA INNYCH.I NA NIC. Teraz Ty musisz dbac o siebis i malenstwo :)

    JusWik, voda lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    JusWik daj spokoj. Martwisz sie praca... ja mam prace ktora kocham ale pamietaj Ty i ten maly cud w Twoim brzuszku jeat teraz najwazniejszy. Powiedz kiedy bedziesz chciala... a raczej bedzies Ty pewnie sie czula. I zapamietaj NIE OGLADAJ SIE NA INNYCH.I NA NIC. Teraz Ty musisz dbac o siebis i malenstwo :)
    nie kochana właśnie dokładnie tak myślę ja TY, nie ma co się na pracę oglądać. Ja jeszcze nie jestem w ciąży (może nie wiem jeszcze że jestem hehe) ale nawet tak się znowu uda to wogóle pracą się nie przejmuję :)

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I prawidlowo. :) Praca jak praca swojemu mezowie powiedzialam ze jak po urodzeniu dziecka nie bede miec juz klientek to kurde do sklepu na kase pojde :) albo teraz poszukam pracy na umowe i zajde w ciaze :) choc moja dzialalnosc bardziej mi sie oplaca :)
    A co mi sie ubzdyralo ze Ty w ciazy jestes??? xD ale zycze Ci abys miala swoje upragnione szczescie :)

    JusWik lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej mozna się przyłaczyć??
    Mam problem.. Ja również jestem po poronieniu, 2 marca dostałam tableteke poronna oddałam całego maluszka ,ale moje endometrium było za duże i musieli mnie łyżeczkować.. Teraz 1 kwietnia byłam na kontroli ,macica ładnie zagojona ale ja nadal nie dostałam okresu a jest to już 40 dzień :(

    JusWik lubi tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej gusiaa jasne że mozesz sie do nas przylaczyc wszyscy borykamy sie z podobnymi problemami. Moja pierwsza @ pp przyszla z tygodniowym opóźnieniem w 38 dc także u u ciebie niedługo sie zjawi.

    Dziewczyny moja dzisiejsza beta po wizycie na onkologii 5,59 (ostatnia 119) spadła i to nie spodziewałam sie że aż tak - jestem szczesliwa. Chyba w koncu pozegnałam się z zaśniadem! USG w porządku - choć endomentrium 6 mm ni ewiem czy nie za cieniutkie i są piękne pecherzyki owulacyjne jeden dominujacy 21mm takze wszystko wraca do normy. Wiec zaczynam odliczac czas do zielonego światełka. Lekarz kazał odczekać pól roku :(

    kanapa, JusWik, Magic, ampoule, moremi lubią tę wiadomość

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlencia pol roku zleci, zobaczysz. Najwazniejsze, ze wszystko wraca do normy rybka! Swietna wiadomosc <3

    JusWik, Magic, moremi lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    Hej hej mozna się przyłaczyć??
    Mam problem.. Ja również jestem po poronieniu, 2 marca dostałam tableteke poronna oddałam całego maluszka ,ale moje endometrium było za duże i musieli mnie łyżeczkować.. Teraz 1 kwietnia byłam na kontroli ,macica ładnie zagojona ale ja nadal nie dostałam okresu a jest to już 40 dzień :(
    ja dostałam po 42 dniach, więc jeszcze z tydzień spokojnie poczekaj a jak @ nie będzie to idź do lekarza na wywołanie lub jeszcze jakiś czas poczekaj,jeżeli nie chcesz iść do gina tak od razu, choć dobrze byłoby wszystko sprawdzić

    JusWik, Magic lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka wrote:
    ja dostałam po 42 dniach, więc jeszcze z tydzień spokojnie poczekaj a jak @ nie będzie to idź do lekarza na wywołanie lub jeszcze jakiś czas poczekaj,jeżeli nie chcesz iść do gina tak od razu, choć dobrze byłoby wszystko sprawdzić

    Ja pierwszą po zabiegu dostałam dokładnie po 60 dniach :/ fakt jest takie, że może przyjść nawet do 90dni...

    Marlencia- wspaniała wiadomość! Najważniejsze, że wszystko wraca do normy :) pół roku minie w oka mgnieniu :) będę trzymac kciuki za powodzenie!

    Dzięki Voda za bana na czytanie for ;) ale ciężko będzie, oj ciężko... :P

    Co do pracy to mam świadomość tego, że zdrowie nasze jest najważniejsze ale jest mi zwyczajnie głupio że tak szybko od zatrudnienia zaszłam- jakby specjalnie ;) przede wszystkim poczekam z informowaniem kogokolwiek do końca 3 m-ca no bo nigdy nic nie wiadomo...:/ po co się wychylać wcześniej? Największy mam problem w tym momencie z zaprzestaniem wypierania ze świadomości informacji, że jestem w ciąży. Boję się tego, że jak zacznę się cieszyć to się szybko skończy. Nikt nie wie o moim stanie za wyjątkiem męża... Ech... czemu życie nie jest prostsze? ;)
    Pozdrawiam Was cieplutko :) dobrze, że jesteście :)

    szpilka, voda, JusWik, Magic, moremi lubią tę wiadomość

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana to zupelnie normalne. Ja do 12 tc nie umialam sie cieszyc ciaza. Ciagle chdzilam przerazona i smutna, powtarzalam, ze drugi raz tego nie przezyje. Poprzednia cisze stracilam wlasnie w 12tc i byl on dla mnie ta smutna bariera do przejscia w tej ciazy. Pierwsze usg mnie wcale nie uspokoilo w 8 tc, mimo ze widzialam serducho. Nocami zdazalo mi sie plakac ze strachu. Potem minal 12 tc, w 13 mialam usg i zobaczylam malego czlowieka, ktory niesamowicie sie wiercil, machal rekami i nogami, to byl moment w ktorym w pelni uwierzylam, ze jestem w ciazy i ze tym razem wszystko idzie dobrze. Co miesiac na wizycie kiedy slysze od mojego lekarza, ze wszystko ok xoraz mocniej wierze, ze bede szczesliwa mama :)
    Jesli myslisz, ze bedziesz sie bala cala ciaze, to mysle, ze masz racje. Ja nadal sie boje, ale mam przyjaciolke, ktora wyprzedza mnie z ciaza o 5 tygodni, to jej pierwsza ciaza, nie przezyla poronienia, a boi sie tak samo jak ja. Kazda przyszla mama sie boi, to naturalne. Moze my po naszej stracie boumy sie na poczatku bardziej, ale z czasem nadzieja i radosc z nowego czlonka rodziny w drodze staja sie w glowie glosniejsze niz strach :)
    Dziewczyny na tym forum nauczyly mnie bardzo waznej rzeczy:
    MYSL POZYTYWNIE :)
    :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 22:09

    peppapig, JusWik, Magic, Ewelcia, moremi lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlencia dobra wiadomosc:)
    Kanapa dokladnie - mysl pozytywnie:) a co do pracy to ja tez za fajnie nie mam bo rok temu zmienilam prace i do tej pory mam uowy smieciowe ( o prace ale tymczasowa) przedluzane co 2 tygodnie lub co miesiac. jak zajde w ciaze to zaklad automatycznie nie przedluza umowy wiec do dnia porodu bedzie placil mi ZUS a potem niccc ani macierzynskiego ani nic:( Teraz mi sie udalo bbo jak bylam w ciazy to dostalam akurat umowe na miesiac i po poronieniu zdazylam wrocic w ostatni dzien umowy wiec mi ja przedluzyli... Chodza sluchy ze teraz w maju lub w czerwcu moge dostac pood zklad na 2 lata wiec bym sie wyrobila ładnie z powortem gdybym zaszla w ciaze. Nie fajnie tak isc na L4 ciążowe zaraz po tym jak sie dostalo umowe, ale mam to gdzies dziecko jest dla mie wazniejsze wiec sie staram. POstaram sie wytrzymac chociaz do 8 tygodnia w pracy dopoki serce nie zacznie ladnie bic i bede musiala isc na L4 b pracuje na produkcji i na 3 zmiany...

    JusWik, Magic, moremi lubią tę wiadomość

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane,
    dobre wieści wyczytałam od was :) :D
    gusiaa ja miałam zabieg 17 marca i jeszcze @ nie mam i narazie się nie zanosi żebym go dostała, ale czekam jak nigdy na niego! mam nadzieję że niebawem zawita.

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kanapa wrote:
    Ja pierwszą po zabiegu dostałam dokładnie po 60 dniach :/ fakt jest takie, że może przyjść nawet do 90dni...

    Marlencia- wspaniała wiadomość! Najważniejsze, że wszystko wraca do normy :) pół roku minie w oka mgnieniu :) będę trzymac kciuki za powodzenie!

    Dzięki Voda za bana na czytanie for ;) ale ciężko będzie, oj ciężko... :P

    Co do pracy to mam świadomość tego, że zdrowie nasze jest najważniejsze ale jest mi zwyczajnie głupio że tak szybko od zatrudnienia zaszłam- jakby specjalnie ;) przede wszystkim poczekam z informowaniem kogokolwiek do końca 3 m-ca no bo nigdy nic nie wiadomo...:/ po co się wychylać wcześniej? Największy mam problem w tym momencie z zaprzestaniem wypierania ze świadomości informacji, że jestem w ciąży. Boję się tego, że jak zacznę się cieszyć to się szybko skończy. Nikt nie wie o moim stanie za wyjątkiem męża... Ech... czemu życie nie jest prostsze? ;)
    Pozdrawiam Was cieplutko :) dobrze, że jesteście :)
    kanapa i nie czytaj, kup sobie pare książek ja zamierzam jak oczywiscie uda nam się zajść w niedługim czasie w ciąże to mam całe mnóstwo harlekinów :) trzeba dużo czytać i dużo słuchać muzyki :) głupio Ci??? a ja w zeszłym roku jak miałam podejrzenie ciąży pozamacicznej to działalność miałam od 1 września a operację usunięcia torbielki odpowiedzialnej za fałszowanie mi wyników miałam 13 września!! :) daj spokój, się przejmujesz :)

    voda to jest prawda, że strach zawsze będzie :) pierw pierwsze usg, potem 12-13 tyg, potem 22-24tyg, potem 32-33 tyg(chyba coś pomyliłam to przepraszam), także co miesiąc coś :) ja wierze mocniutko, że kolejna ciążą będzie tą szczęśliwą i donoszoną :) nie moge się jej doczekać :) bardziej tego stanu... bo teraz będac w ciąży odeszła mi ochota na słodycze :) dbałam o siebie, zaparć nie miałam prawie w ogóle,ani wymiotów także mi stan w ciąży bardzo odpowiadał bo czułam się rewelacyjnie :) teraz trochę gorzej, bo biorę leki na tarczycę, ale trzymam się :) jestem dzielna!

    a tak ogólnie co do @ po poronieniu, to ja w zeszłym roku po operacji, 13 wrzesnia około 10 dni plamiłam, a pierwszą @ dostałam 16 października :) także wiem, bo znam siebie i wiem, że przyjdzie całe szczęście po majówce, bo mamy wyjazd nad morze :D nie bój się gusiaa przyjdzie, a jak będziesz się stresować to uwierz jeszcze na złość małpa się będzie spóźniać ;)

    Tule Was kochane wszystkie i każdą z osobna mocniutko :*

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:01

  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech... Dziś była wizyta u gina- powiedział, że beta ok ale muszę zrobić powtórkę w środę. Nie badał- stwierdził że pierwsze usg zrobimy 25 kwietnia- chyba oszaleję z niecierpliwości! ;)
    Magic, musiałabyś mi pranie mózgu zrobić żeby przestawić mój tok myślenia na inne tory :P mam kilka pozycji do przeczytania więc nudzić się nie będę- dobrze, że pracę mam absorbującą to przynajmniej czas szybciej zleci do wizyty...
    Majóweczka zapowiada się obiecująco- Magic, gdzie jedziecie? bo ja z moim małżem też nad Bałtyk wybieramy się :)
    Ewelcia- bierz przykład ze swojego avatara! Dużo melisy na spokojność ciała i przyjemnych zajęć na spokojność umysłu :)

    voda, Mimi86, Ewelcia lubią tę wiadomość

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny;DD uspokoiłyście mnie ,boli mnieod kilku dni brzuch i piersi więc pewnie @ za rogiem:)
    Ja 2 marca dostałam tabletkę , a 3 miałam łyżeczkowanie..

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanapa, Ewelcia dobre wiadomosci:) bedzie dobrze :)

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego fajnie jak sie czyms mysli zajmie :)
    Kanapa my jedziemy gdzies kolo Wladka a dokladnie to nie wiem :) bo ze szwagierja sie zagadalam i mi umknelo ;)
    Ewelcia nie stresuj sie o tydzien to nie jest jakas patoligia. Ja mialam roznice 16 dni! I mi lekarz mowil ze sa przypadki gdzie roznica byla miesiac! Jak u mojej kolezanki tak bylo. Kochana odpoczywaj, spaceruj i badz dzielna. Wiem jak latwo to powiedziec ale wiesz no :) chcialasbyc w ciazy wiec teraz glowa do gory :)
    gusiaa to dobrze ze zaraz przyjdzie :) bedziesz mogla pojsc na kontrole :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2014, 11:03

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ