X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poród martwego dziecka
Odpowiedz

Poród martwego dziecka

Oceń ten wątek:
  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 205 98

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy Wam ktoś mowił, że te infekcje mogly być przyczyną śmierci dzieci? Bo taka hipotezę wysnuła ostatnio lekarka po tym jak się okazało, że hematologicznie wszystko ok. Powiedziala, ze nie da sie tego w zaden sposob teraz potwierdzic ale, że taka nagła śmierć wskazuje na to, ze mogla byc jakas infekcja… oczywiscie zadnych objawow nie mialam.
    20 czerwca ide jeszcze do innej ginekolog, profesor ,, od trudnych przypadków”. Nie wiem czy wizyta wniesie cos nowego ale moze bedzie miala pomysl czy cos jeszcze warto zbadac. Zależy mi też zeby obejrzala blizne w kontekscie starań. To już bedzie 3 ginekolog, ktos by powiedzial, ze przesadzan ale trudno, czuje, ze tego potrzebuje
    Wrocilam juz do pracy, jest lepiej niz myslalam. Aczkolwiek jest coś smutnego w powrocie do ,, normalnej” rzeczywistosci, kiedy dla mnie ona tak bardzo sie zmienila

  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 803 580

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molusia, ja mam po prostu brać invag. Ale ostatnio mimo brania invag przyszła grzybica, więc.... 🤷🏼‍♀️

    Anne, ja poroniłam w 18t właśnie z powodu infekcji wewnątrzmacicznej. Niestety nie wiadomo jaka bakteria. W histpat wyszło, że na owodni był ropień. Pewnie dlatego wcześniej krwawilam i odeszły mi wody. W szpitalu z każdym dniem rósł poziom crp, więc ewidentnie była infekcja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2023, 10:34

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • molusia88 Przyjaciółka
    Postów: 96 21

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora, zastanawiam się czy jakieś doustne są? Bo ja to nie lubię tak dopochwowo, zawsze sobie coś tam podrażnię i potem plamie, no i mam nadżerkę :(

    Anne89, mi zaraz po porodzie wyszły E. coli, gin mówiła, że to nie wykluczone że miało wpływ u mnie na przedwczesny poród i skurcze, skrócenie szyjki itp., ale pewnie jest wiele czynników, które się nałożyły i to spowodowało.

    "- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
    - Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika"

    27.04.2021 Synek 😍
    21.03.2022 Córeczka 💔 🦋 (poród przedwczesny 26tc)

    Od grudnia 2022 ➡ starania o 🌈 ➡ 21.03.2023 ❤️😍

    29.10.2023 tęczowe bliźniaki synek W. i I. 🌈
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 803 580

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już po poronieniu w badaniach nic nie wyszło. Ale to dlatego że w szpitalu dostawałam antybiotyki. Cokolwiek było zostało wyleczone. Też tak sobie jeszcze myślę jaki wpływ na to wszystko miał fakt, że od momentu odejścia wód do przyjęcia na oddział minęło około 8-9 godzin.
    Molusia są też doustne. Ale nie wiem czy działają podobnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2023, 10:46

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1399 1825

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molusia, są chyba jakieś żele które ułatwiają aplikacje dopochwowe. Może by pomogło?

    Czytalam też gdzieś że warto stosować probiotyk i doustnie i dopochwowo.

    | 👩‍🦰30l |👨‍🦱 32l |

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔
    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'
    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Ayayanee po jakim czasie id CC dostałaś zielone światło ? Nie wiem czy pytałam , ale jak patrzę na Twój wykres starań to tak jakbyś dostała po 5 miesiącach ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2023, 07:52

    preg.png
  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1399 1825

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka222, tak. Na kontroli, 3 Msc po porodzie już miałam powiedziane ze od września możemy myśleć o staraniach. Później poszłam na wizytę we wrześniu dla potwierdzenia. Dostałam 'Zielone światło' ALE z zastrzeżeniem żeby ogarnąć tsh bo strasznie mi fikalo z wartości 0,002 do 3, 70. Byłam już akurat umówiona na wizyte u mojej endo.

    Wyszło na to że i tak udało się rok po cc.

    | 👩‍🦰30l |👨‍🦱 32l |

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔
    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'
    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayayanee wrote:
    Inka222, tak. Na kontroli, 3 Msc po porodzie już miałam powiedziane ze od września możemy myśleć o staraniach. Później poszłam na wizytę we wrześniu dla potwierdzenia. Dostałam 'Zielone światło' ALE z zastrzeżeniem żeby ogarnąć tsh bo strasznie mi fikalo z wartości 0,002 do 3, 70. Byłam już akurat umówiona na wizyte u mojej endo.

    Wyszło na to że i tak udało się rok po cc.


    Właśnie wiem , niestety to nie takie prosto . Ja mam za sobą długa drogę , dlatego dopytuje . Idę 30 czerwca do lekarza na kontrole . To będą 4 miesiące. Zobacze co powie .

    Nie straszyli Was ciąża pozamaciczna ?
    Ja to już boje się wszystkiego :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2023, 11:43

    preg.png
  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1399 1825

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama się straszyłam. 😶 Wymyślałam sobie ciagle coś ;)
    W prawdzie w planie gdyby nie udało się w kwietniu to miałam umawiać droznosc jajowodów.

    | 👩‍🦰30l |👨‍🦱 32l |

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔
    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'
    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 205 98

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie wymyślania sobie ciągle czegoś - ja mam wrażenie, że teraz tak mam odnośnie płodności/ciąży. Ciagle o czymś czytam, boje się, że coś moze byc nie tak, że na pewno albo nie bede mogła zajść w ciąże albo cos bedzie nie tak, czy to z ciąża czy z dzieckiem. Wiekszosc tych lękow wymyślam sobie bez zadnych podstaw, tak jakbym nie byla w stanie uwierzyc, że to wszystko sie moze dobrze skonczyć, ze moge jeszcze być mama żywego i zdrowego dziecka…

  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5950 5446

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne, to niestety normalne...
    Ja po urodzeniu małej trafiłam na sor z czymś, co normalnie nie zrobiłoby na mnie wrażenia, ale juz sobie wkrecalam ze cos poszło nie tak przy porodzie..
    Potem długi czas się bałam ze nie zajdę w ciążę, jak już zaszlam to pierwsza myśl była, że fajnie ze jest ciąża, ale co jeśli się skończy jak poprzednio?
    W pierwszej ciąży bałam się tych 12 tygodni, po których wszystko się może zdarzyć...pamiętam jak na pierwszym usg powiedział, zs widzi malutki pęcherzyk w macicy, a ja pomyslalam "no a gdzie miałby być?" Za drugim bałam się dosłownie wszystkiego co gdziekolwiek wyczytałam... 🫣

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo … boje się ze wszystko co najgorsze można wyczytać ja będę miała :(

    Mam pytanie co do ,, dziury w macicy po CC”( nie wiem jak die to dokładnie nazywa bo nawet nie chce o tym czytać żeby tego na siebie nie ściągać ).Miałam badanie po 6 tyg od CC i było Ok wszystko ładnie wyglądało czy ona może pojawić się później ?:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2023, 10:02

    preg.png
  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 205 98

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak czyli to chyba normalne po takich przejsciach jak nasze…
    co do tej ,,dziury” to sie chyba nazywa niche. u mnie na drugim usg wlasnie lekarka powiedziala, ze widzi niewielki ubytek ale, jedyne co powiedziala, ze trzeba rok odczekac i tyle. Potem zaczelam czytac i się nakrecilam strasznie, wpadlam w panike ale z tego co doczytalam to kluczowa jest grubosc blizny w miejscu ubytku a u mnie jest ladna, w najcienszym miejscu 5 mm. Za tydzien mam wizyte u kolejnej ginekolog dopytam jeszcze o to. Ale też już staram się na wlasna ręke nie czytać bo się strasznie nakrecam a potem u lekarza się okazuje, że problemu nie ma

  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do pierwszego USG wg nie wiedziałam ze takie coś może być :/ na pierwszym nie miałam nic , ale znając życie jak pójdę teraz tez coś wyjdzie … ja ciagle mam pod górkę :(:/

    preg.png
  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 205 98

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie u mnie na pierwszym usg lekarka powiedziala, ze blizna bardzo ladna, gruba, tylko widac, ze jeszcze się musi zagoic. Jakies dwa miesiace pozniej, kolejna lekarka powiedziala o tej ,,niszy” ale jedyne co to powiedziala, to zeby teraz nie zachodzic i poczekac rok po cc. Ja się sama potem nakrecilam czytajac artykuly w internecie i fora. Dlatego tez uznalam, ze chce to jeszcze raz sprawdzić i wypytać, mam nadzieje, ze panikuje bez potrzeby

  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To drugie badanie po jakim czasie dokładnie od CC miałaś ?
    Masz tego jakieś objawy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2023, 16:07

    preg.png
  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 205 98

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3,5 miesiaca od CC. Objawów zadnych, podobno czesto objawem sa przedluzajace sie plamienia po miesiaczce - ja mam tak, ze faktycznie ostatnie 2/3 dni okresu to plamienie ale nawet razem z tym plamieniem nie trwa to dluzej niz 7 dni czyli w normie. Zobaczymy co powie lekarka na tej wizycie 20ego bo teraz sie znowu zaczelam tym stresowac

  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam nie chciałam żeby to do Ciebie wróciło . Skoro miałaś grubość dobra to na pewno będzie wszystko Ok . Ja na razie miałam jedna miesiączkę wiec ciężko cokolwiek stwierdzić :/ musimy wierzyć ze wszystko będzie dobrze .

    Jak u Was z ruchem ? Chodzicie na rower itd ? Nie wiem czy to dobre czy nie i na razie raczej staram się trzymać spacerów tylko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2023, 16:40

    preg.png
  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 205 98

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile czasu minelo u Ciebie od CC? Przepraszam ale nie pamietam dokladnie?
    Oficjalne zalecenia sa takie, ze 3 miesiace po cc mozna cwiczyc. Ja konsultowalam to z fizjo jak chodzilam na ta terapie blizny i ona po 2 miesiacach dala mi takie delikatne cwiczenia aktywujace brzuch a jak bylam po 3,5 to powiedziala, ze moge powoli wracac do normalnej aktywnosci. Na spacery chodzilam od samego poczatku, teraz wrocilam do jogi i cwiczeń z roznymi filmikami na yt. Na razie zaczynam od takich delikatnych i ,, dla poczatkujacych” żeby powoli się rozruszać. Cwiczenia bardzo dobrze mi robią na glowę wiec to dla mnie ważne. No i oczywiście się naczytalam o tym, ze aktywnosc fizyczna dobrze robi na płodność. To chore ale niestety to jest coś co jest dla mnie najwieksza motywacją w tym momencie… innym glupio mi się do tego przyznać ale wiem, że Wy to rozumiecie.
    Wydaje mi się, że rower nie powinnien byc problem :) ostroznie trzeba przede wszystkim z cwiczeniami stricte na brzuch albo z jakimis ciezarami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2023, 17:39

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne89 trochę jakbym widziała siebie sprzed kilku miesięcy... Czytanie o wszystkim co się może zadziać, rozkładanie wszystkiego na czynniki pierwsze i tworzenie czarnych scenariuszy. Psycholog pomogła mi trochę to wszystko w głowie poukładać przeczekać na zielone swiatlo, później czekanie na dwie kreski, całą ciążę, poród... i tak jakoś przetrwałam do 23 maja kiedy na świecie pojawiła się nasza tęczowa Anielka 🩷 nie chciałam wcześniej pisać i dokładać Wam ciezkich emocji na dzien mamy i dzień dziecka.
    Pamiętajcie że nawet jeśli teraz wszystko wydaje się czarną dziura to gdzieś tam na końcu czeka na Was dobro i nadzieja na lepsze jutro 🍀
    Potrzeba czasu i góry cierpliwości ale zdecydowanie to wszystko jest tego warte. Ściskam Was wszystkie mocno!

    Ania0301, Anne89, inka222, Misiaa, AnnaAneczka lubią tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
‹‹ 597 598 599 600 601 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ