X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poród martwego dziecka
Odpowiedz

Poród martwego dziecka

Oceń ten wątek:
  • ALKA7 Przyjaciółka
    Postów: 87 35

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę Kate ze też jesteś po cc. Ile czasu lekarz zalecił wam odczekać do kolejnych starań?

    Listopad 2010 - wspaniały synek
    Wrzesień 2016 r. [*] 40 tc - Zosia - mój kochany Aniołek
    Czerwiec 2018 - córeczka Julia
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alka, dziękuję za odpowiedzi. Nam początkowo kazali czekać rok. Ja miałam cc robione na szybko, w 28 tc i to ponoć też jest gorszy przypadek, kiedy to cięcie jest wykonywane na macicy nie w pełnym rozmiarze. Ale wczoraj gin mówił, że bardzo dobrze ta blizna wygląda i możemy zacząć trochę szybciej. Tak wstępnie z mężem planowaliśmy spokojnie zacząć działać w listopadzie, bo podejrzewam, że i tak szybko nie uda mi się zajść. W obie ciąże zaszłam po 6-7 cyklach

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • ALKA7 Przyjaciółka
    Postów: 87 35

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w obie ciążę zaszlam od razu ale kto wie jak będzie teraz... Ja bardzo bym chciała zacząć trochę wcześniej, ale też mówią że rok. Jestem już po dwóch cc.

    Listopad 2010 - wspaniały synek
    Wrzesień 2016 r. [*] 40 tc - Zosia - mój kochany Aniołek
    Czerwiec 2018 - córeczka Julia
  • aZg Ekspertka
    Postów: 196 85

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny i jak tam u Was?

    U mnie do przodu. W międzyczasie byłam u lekarza i już dał 100% zielonego światła. I choć zaraz po porodzie jedyne o czym myślałam to ponowna ciąża i starania to teraz się boję, bo wiem, że w każdym momencie może być coś źle, ale i potęguje to jakiś taki żal we mnie, że wcale nie powinnam się znowu starać tylko mieć już koło siebie mojego Synka. Znowu ta mieszanka uczuć. Staram się jednak odganiać wszystkie złe myśli.

    Mamo Blanusi, Bbasiu dajcie znać, co u Was?

    Całuję mocno!

    Córeczka - 2015
    Synek - [*] 37tc - 2017
    Synek - 2018
  • Bbasia Koleżanka
    Postów: 81 18

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej to powodzenia w działaniach. To chyba są normalne zmartwienia bo sama ogólnie myśląc o kolejnej ciąży (chociaż w moim przypadku to jeszcze za wczas) to bardzo chciałabym ale z drogiej strony to strach przed tym co moze sie zdarzyć. Mówią mi że tak nie można myśleć. Więc jeśli zależy Ci to nic tylko działać.

    U mnie ogólnie jakoś leci wszystko zależy od dnia. Najgorsze poranki kiedy trzeba z łóżka wstać ale później jakos leci. Obecnie czekamy na pomnik dla maluszka. W czwartek mam wizyte kontrolną ciekawe co tam powie.
    Również pozdrawiam

    Marcin 15.05.2017 [*] 37tc

    Michał 31.07.2018 ;-)
  • Mama Blanusi Przyjaciółka
    Postów: 117 46

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dzisiaj mijaja dwa miesiaca... Nawet nie wiem kiedy to minelo,mam wrazenie ze to wszystko wczoraj sie wydarzylo.

    Moj lekarz dal nam zielone swiatlo co do staran,rowniez mam rozne mysli...czy psychika mi pozwoli...
    Pozdrawiam

    Mama Blanusi

    Blanka 19.04.2017 [*] 40tc
    Nikodem 15.01.2019 ❤
  • Agnieszka90 Przyjaciółka
    Postów: 115 45

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azg ciesze się, ze tez macie juz zielone światło :) Twoje mysli sa jak najbardziej normalne mialam, mam identyczne ! Ale jakby nie bylo idziemy do przodu ;) znaleźliśmy nowwgo Goscia od pomnika, jest koncepcja jest umowa ale nie bwde zapeszac ;)
    :*

    ,,Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku jest pamięć o wczorajszej radości’

    Zuzia 15.10.2016 32tc [*]
    Tęczowa Ola 04.09.2018
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki chciałam z Wami popisać ...
    ja swoją córcię urodziłam w 16tc
    jakie badania Wam doktorki zlecały ?

    SoniaK
  • aZg Ekspertka
    Postów: 196 85

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniu bardzo mi przykro, że też do nas trafiasz :(. Czy wiesz, co spowodowało tak przedwczesny poród? U mnie synuś miał węzeł na pępowinie, który się zacisnął, więc nic po porodzie nie kazali mi badać, ale może dziewczyny coś podpowiedzą.
    Jedyne oprócz standardowych badań krwi co mi sprawdzili jeszcze w szpitalu to krzepliwość krwi. Tulę Cię mocno.

    Bbasiu, też tak miałam, że nie byłam w stanie zwlec się rano z łóżka, bo nie widziałam w tym sensu, ale potem rzeczywiście, jakoś leciało, aż z każdym dniem było trochę lepiej. Daj znać po wizycie, co powiedział lekarz.

    Mamo Blanusi u mnie mijają 3 miesiące, ale też czasem mam wrażenie, że wszystko było wczoraj, albo że w ogóle się nie wydarzyło, że to był jakiś sen.

    Agniesiu, super z pomniczkiem. Nasz już stoi.

    A co do myśli związanych ze staraniami to macie rację. Bardzo chciałabym, żeby moja rodzina była większa. Zawsze marzyłam o przynajmniej dwójce dzieci i nie mogę się poddać.

    Córeczka - 2015
    Synek - [*] 37tc - 2017
    Synek - 2018
  • Agnieszka90 Przyjaciółka
    Postów: 115 45

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniak przykro, ze do nas dołączyłas moooooocno przytulam :* a tp Twoje pierwsze Dziecie? Jak z Twoim mezem ? I jak teraz sie czujesz ? ja miałam komplet badan jaki tylko jest mozliwy w ciazy bo mam Gina starej daty ;) a porod nic nie wykazal co moglo byc przyczyna sama sekcja zwlok tez, wiec nie mialam juz zadych badan po oprócz standardowych jak Azg. Mam miec jeszcze genetyczne ale to jak juz bede w ciazy bo ma nam zalatwic bezplatnie :D

    ,,Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku jest pamięć o wczorajszej radości’

    Zuzia 15.10.2016 32tc [*]
    Tęczowa Ola 04.09.2018
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje pierwsze, po invitro
    jak byłam w 12tc na usg to lekarz zauważył obrzęk calego płodu i nt-11
    było źle, powwiedział na 100%
    poszłam na amniopunkcję, ale już serduszko nie biło
    mówili, że to zespół turnera, takie tylko przypuszczenia
    chorują na to tylko dziewczynki
    żeby pochować, trzeba było zbadać płeć
    była to dziewczynka
    mówią, że to pech i rzadko się zdarza

    SoniaK
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wasze historię jak czytałam, każda inna ... wyłam na maxa
    bardzo Wam wszytkim współczuję

    SoniaK
  • Bbasia Koleżanka
    Postów: 81 18

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniak mnie również jest bardzo przykro z tego co Cie spotkało. Przytulam Cie.

    Marcin 15.05.2017 [*] 37tc

    Michał 31.07.2018 ;-)
  • Mama Blanusi Przyjaciółka
    Postów: 117 46

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro SoniaK z powodu tego co Cie spotkalo.

    jestesmy z Toba!

    Mama Blanusi

    Blanka 19.04.2017 [*] 40tc
    Nikodem 15.01.2019 ❤
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem spokojna, że pochowałam ... teraz tylko jestem w rozsypce
    nie wiem od czego zacząć
    jakieś badania tylko jakie
    wcześniej robiłam kadriotypy i były ok
    może spytam jak blondyka, ale czy to badanie się powtarza

    SoniaK
  • dydone Przyjaciółka
    Postów: 163 33

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj SoniuK przykro mi że straciłaś swoje Maleństwo! Jeżeli chodzi o kariotypy to jest badanie genetyczne i nie powtarzasz, go bo nic się nie zmienia przez całe życie. Jeżeli Córeczka miała zespół turnera, to jest to wada genetyczna więc jeżeli kariotypy macie ok, to był to zupełny przypadek i nie powinien się nigdy powtórzyć. Jeżeli to było przyczyną to wydaje mi się że nie ma potrzeby robić więcej badań. Zresztą jeżeli robiłaś in vitro to z pewnością Twój lekarz prowadzący z kliniki powinien coś Ci poradzić, bo przed in vitro miałaś przecież całą masę badań i trzeba to przejrzeć i przeanalizować. Jeżeli masz Mrozaczki to w niedługim czasie myślę, że max 3 mies. możesz znowu mieć transfer. Jeżeli nie masz to jesteś w tym samym punkcie co ja- czyli wszystko od początku niestety..

    02.01.2019 r. Maria , Szymon [*] 39 tc , Aniołek [*] 8 tc, Aniołek [*] 5 tc, Aniolek [*] 7tc
    km5sgu1ri0500snx.png
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję ślicznie za odpowiedź, mam 3 mrozaczki
    i boję się je brać
    za dużo badań nie miałam, a te które robiłam w normie wszystkie

    SoniaK
  • dydone Przyjaciółka
    Postów: 163 33

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strach niestety zawsze już będzie nam towarzyszył, tragedie które nas dotknęły raz na zawsze pozbawiły nas tego beztroskiej nieświadomości- że nic złego nie może się wydarzyć- niestety może i to na każdym etapie, ale jeżeli nie zaryzykujesz to być może stracisz szanse by powiedzieć tak jak Biedroneczka- Jestem szczęśliwa

    02.01.2019 r. Maria , Szymon [*] 39 tc , Aniołek [*] 8 tc, Aniołek [*] 5 tc, Aniolek [*] 7tc
    km5sgu1ri0500snx.png
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak to prawda ... muszę zrobić wszystko

    19Biedroneczka91 lubi tę wiadomość

    SoniaK
  • Bbasia Koleżanka
    Postów: 81 18

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie po ilu tyg od urodzenia dostaluscie okres?

    Marcin 15.05.2017 [*] 37tc

    Michał 31.07.2018 ;-)
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ