X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Puste jajo/ciąża bezzarodkowa
Odpowiedz

Puste jajo/ciąża bezzarodkowa

Oceń ten wątek:
  • Milena0011 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 sierpnia, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taką sytuację. 3 tygodnie temu na USG pęcherzyk 26/21 krew brak ciąży, teraz na USG ciąża, beta 6,800 różnica, om 9 na 6 tydzień. Niby ciąża się nie rozwija, a jednak tym razem jest coś widoczne. Brak czynności serca. Może w 9 tygodniu byłoby to dziwne ale jeżeli to około 6 to czy jest jeszcze nadzieja? Lekarz wysłał mnie na usunięcie. W szpitalu beta większa. W przyszłą środę mam USG. Na poprzednim USG płyn w zatoce douglasa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia, 10:53

  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 337 470

    Wysłany: 3 sierpnia, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena0011 wrote:
    Ja mam taką sytuację. 3 tygodnie temu na USG pęcherzyk 26/21 krew brak ciąży, teraz na USG ciąża, beta 6,800 różnica, om 9 na 6 tydzień. Niby ciąża się nie rozwija, a jednak tym razem jest coś widoczne. Brak czynności serca. Może w 9 tygodniu byłoby to dziwne ale jeżeli to około 6 to czy jest jeszcze nadzieja? Lekarz wysłał mnie na usunięcie. W szpitalu beta większa. W przyszłą środę mam USG. Na poprzednim USG płyn w zatoce douglasa.

    Ja miałam puste pęcherze usuwane przy becie 33 tysiące. Był to 9 tydzień z USG nie z OM.

    preg.png
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam, sama mam trudną sytuację. Ostatnia miesiączka 25.06, tydzień temu pierwsze USG, wczoraj drugie. Jest pęcherzyk ciążowy, żółtkowy, a zarodka brak. Lekarz zlecił mi beta HCG. Poprzednie robiłam 28.07, wynik 3358. Wczoraj 38096 więc przyrost jest. Kazał za dwa dni powtórzyć betę i czekać ale też nastawiać się na możliwość pustego jaja. Nie powinnam się stresować ale z nerwów chodzę po ścianach ☹️

  • BorówkowaGłowa Autorytet
    Postów: 477 732

    Wysłany: 7 sierpnia, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nellien, daj sobie jeszcze trochę czasu 🙂 ja miałam ostatnią miesiączkę 12.06 i tydzień temu (6+5 wg OM) był pęcherzyk ciążowy, jakiś zarys pęcherzyka żółtkowego którego się nie dało zmierzyć i tyle. A w poniedziałek był zarodek 0.67 cm z bijącym sercem ☺️ wg OM 7+5 a wg USG 6+4 więc o tydzień młodszy, chociaż owulacje mam dość regularne. Lekarz mówił że owulacja się mogła przesunąć, potem implantacja i tydzień się zgubił. Życzę Ci pozytywnego rozwiązania sytuacji!

    pp2018 lubi tę wiadomość

    36 cs
    3 IUI 🍀
    04.23 - Hello, world 🤱

    1 cs
    08.24 💔
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 8 sierpnia, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam kolejną betę, wynik 52267. Wysoki ale przyrost poniżej normy. Już nie wiem co mam myśleć ☹️

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5764 11141

    Wysłany: 8 sierpnia, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nellien wrote:
    Zrobiłam kolejną betę, wynik 52267. Wysoki ale przyrost poniżej normy. Już nie wiem co mam myśleć ☹️
    Przy tak wysokich wartościach te przyrosty też trochę zwalniają, więc nie ma co patrzeć na to, czy to poniżej normy 60%.
    Jeśli rośnie i to w tysiącach, to tu nie ma się do czego przyczepić. USG już tylko prawdę powie.
    Moje puste jajo po becie 33400 zbadanej w jednym tygodniu w kolejnym zaliczyło jej spadek na 25300. Nie wiem do jakiej wartości maksymalnej beta urosła, bo jajo jeszcze chwilkę rosło, jak wynikało z USG, no ale sama zaczęła spadać.

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 8 sierpnia, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam do innego lekarza. Potwierdził diagnozę, uznał że beta niewiele tu ma do rzeczy. Jest puste jajo, czekam na poronienie.

  • BorówkowaGłowa Autorytet
    Postów: 477 732

    Wysłany: 8 sierpnia, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nellien, nie chcę podważać kompetencji lekarzy, ale beta przyrasta, więc spróbuj jeszcze za tydzień sprawdzić USG. Czy ten lekarz u którego byłaś dzisiaj także widział pęcherzyk żółtkowy? Tak jak pisałam jestem dwa tygodnie przed Tobą a dopiero w ten poniedziałek zobaczyłam zarodek, nie puszczam kciukow za Ciebie.

    Nellien lubi tę wiadomość

    36 cs
    3 IUI 🍀
    04.23 - Hello, world 🤱

    1 cs
    08.24 💔
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 8 sierpnia, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BorówkowaGłowa wrote:
    Nellien, nie chcę podważać kompetencji lekarzy, ale beta przyrasta, więc spróbuj jeszcze za tydzień sprawdzić USG. Czy ten lekarz u którego byłaś dzisiaj także widział pęcherzyk żółtkowy? Tak jak pisałam jestem dwa tygodnie przed Tobą a dopiero w ten poniedziałek zobaczyłam zarodek, nie puszczam kciukow za Ciebie.

    Uwierz mi, mam taki mętlik w głowie, że nie wiem już co myśleć… wiem kiedy miałam owulację i kiedy była możliwość zajścia w ciążę, przez co nie wydaje mi się, że doszlo do tego później, bo fizycznie nie było jak. Na dzisiejszym USG pęcherzyk ciążowy miał 15 mm, żółtkowy 3,5 mm. Zarodka brak. Lekarz pokazał mi małe zgrubienie na pęcherzyku żółtkowym, jego zdaniem to pozostałość po obumarłym zarodku. Stwierdził, że z jego 30 letniego doświadczenia on nie widzi szans na rozwój tej ciąży. Tak jak pisałam, to obcy lekarz, poszłam do niego dziś prywatnie. Niezależnie od tego z wynikami bety kontaktowałam się z “moim” lekarzem. On powiedział mi, żebym w poniedziałek przyszła na USG bo beta przyrasta ale za wolno więc wynik jest niejasny. Powiedział, że w pon już powinno się wyjaśnić. Ja nie wiem, nie chcę sobie już robić nadziei bo jak dotąd nic pozytywnego nie usłyszałam… Zdaniem tego lekarza, u którego byłam prywatnie, wielkość pęcherzyka potwierdza wiek ciąży na 6/7 tydzień więc zarodek powinien być widoczny. Szczególnie przy takiej becie.

    Bardzo Ci dziękuję za wsparcie 😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 22:27

  • BorówkowaGłowa Autorytet
    Postów: 477 732

    Wysłany: 8 sierpnia, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Cię doskonale, bo sama dopiero co miałam taki mętlik w głowie i wciąż jestem pełna obaw co to będzie, ale mam identyczną sytuację. Wiem kiedy miałam owulacje, wiem kiedy była szansa na zapłodnienie, a mimo to wiek ciąży jest opóźniony o 8 dni. Jak? Nie mam pojęcia. Łatwiej jest uwierzyć w takie przesunięcia jak ma się wątpliwości co do przebiegu cyklu, ale jak widzę po sobie organizm to nie maszyna i różne rzeczy się zdarzają.

    Nellien lubi tę wiadomość

    36 cs
    3 IUI 🍀
    04.23 - Hello, world 🤱

    1 cs
    08.24 💔
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 sierpnia, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BorówkowaGłowa wrote:
    Rozumiem Cię doskonale, bo sama dopiero co miałam taki mętlik w głowie i wciąż jestem pełna obaw co to będzie, ale mam identyczną sytuację. Wiem kiedy miałam owulacje, wiem kiedy była szansa na zapłodnienie, a mimo to wiek ciąży jest opóźniony o 8 dni. Jak? Nie mam pojęcia. Łatwiej jest uwierzyć w takie przesunięcia jak ma się wątpliwości co do przebiegu cyklu, ale jak widzę po sobie organizm to nie maszyna i różne rzeczy się zdarzają.

    O kurczę, to rzeczywiście mamy niemal identyczną sytuację… teraz to już zupełnie nie wiem myśleć. Skoro w tym tyg u Ciebie pojawił się zarodek to może i ja powinnam poczekać chwilę dłużej, nie wiem już teraz nic. Jakie miałaś wymiary pęcherzyka ciążowego? Mi lekarz na jego podstawie potwierdził wiek ciąży, stąd brak wiary w pojawienie się tak późno zarodka, bo jego zdaniem pęcherzyk ciążowy pasuje wielkością do planowej daty owulacji.
    Zazdroszczę Ci lekarza, który nie tłukł Ci do głowy od razu poronienia. Ja na takiego w moim mieście nie trafiłam niestety 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia, 07:48

  • BorówkowaGłowa Autorytet
    Postów: 477 732

    Wysłany: 9 sierpnia, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz kazał mi się nie nastawiać ani pozytywnie, ani negatywnie, tylko poczekać tydzień. Spróbuj też wytrzymać do poniedziałku, wtedy już się wszystko wyjaśni 🍀

    36 cs
    3 IUI 🍀
    04.23 - Hello, world 🤱

    1 cs
    08.24 💔
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 sierpnia, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek będę miała wg. kalkulatora 6t6d nie wiem czy to teoretycznie i tak nie mogłoby być zbyt wcześnie… Czy to nie jest też tak, że w szpitalu, by wywołać poronienie, pęcherzyk musi mieć wielkość 25mm?

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10303 14066

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nellien wrote:
    W poniedziałek będę miała wg. kalkulatora 6t6d nie wiem czy to teoretycznie i tak nie mogłoby być zbyt wcześnie… Czy to nie jest też tak, że w szpitalu, by wywołać poronienie, pęcherzyk musi mieć wielkość 25mm?
    Zarodek ma czas się pojawić do wielkości pęcherzyka 25 mm więc może być tak, że będą czekać do 25 mm żeby stwierdzić ciążę bezzarodkową. Daj sobie jeszcze tydzień

    Nellien lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Zarodek ma czas się pojawić do wielkości pęcherzyka 25 mm więc może być tak, że będą czekać do 25 mm żeby stwierdzić ciążę bezzarodkową. Daj sobie jeszcze tydzień
    Nawet jeśli beta zacznie spadać to warto czekać?

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5764 11141

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nellien wrote:
    Nawet jeśli beta zacznie spadać to warto czekać?
    Spadek bety nigdy nie oznacza czegoś dobrego, ale może być efektem różnych rzeczy. I tak najbardziej wiarygodne będzie USG w poniedziałek.

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 sierpnia, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam Was najmocniej. Ja po prostu jestem kłębkiem nerwów. Nie wierzę już, że będzie dobrze i z jednej strony chciałabym to mieć jak najszybciej za sobą a z drugiej, boję się podejmować decyzję za wcześnie. Mam 35 lat to moja pierwsza, wyczekana ciąża. Jestem w totalnej rozsypce 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia, 13:31

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10303 14066

    Wysłany: 9 sierpnia, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nellien wrote:
    Nawet jeśli beta zacznie spadać to warto czekać?
    Ale z tego co rozumiem to Tobie beta nie spada tylko przyrost zmalał ? A przy takich wartościach to nie dziwne, że przyrost jest mały. Teraz tylko obraz USG

    Nellien lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 sierpnia, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Ale z tego co rozumiem to Tobie beta nie spada tylko przyrost zmalał ? A przy takich wartościach to nie dziwne, że przyrost jest mały. Teraz tylko obraz USG
    Tak, zmalał. Po prostu zastanawiam się, czy w poniedziałek, jeśli nadal nie będzie zarodka warto jeszcze w ogóle czekać ☹️ Myślałam, że może wtedy poproszę o betę i to coś rozjaśni. Mam wrażenie, że lekarz już postawił krzyżyk.

  • Nellien Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 11 sierpnia, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaje do głowy, nie wiem jak dotrwam do jutra tylko po to, by usłyszeć wyrok ☹️

‹‹ 10 11 12 13 14
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ