X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy
Odpowiedz

Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zetaa - a u mnie tylko przeciwciala przeciwko beta 2 glikoproteinie 1 wyszly pozytywne i bialko S niskie. Nie zawsze musi wszystko wyjsc zle, wystarczy tylko jeden wskaznik. Jesli ANA wyszly ci pozytywne to masz zespol antyfosfolipidowy. A homous to nie wiem co to jest.

    Czasami zastanawiam sie jak to bylo tak fajnie byc w ciazy. Z coreczka nie myslalam nawet o tym, ze cos moze pojsc nie tak, taka bylam wtedy bezteoska. A teraz? Teraz kazdy dzien w stresie. Co za swiat..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny, mi wyszła mutacja MTHFR a1298c dodatnia, p/c przeciw kardiolipinie IgG i IgM wyszły ok.
    Love napisz proszę, czy bierzesz kwasy foliowy w jakiejś innej postaci, żeby się przyswajał?

  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 2 października 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love ja wczoraj byłam na wizycie u nowego gina i właśnie kazał mi zrobić Antykoagulant tocznia i B2 glikoproteinie. Wcześniej miałam tylko zwykłe badanie potwierdzajace zespół antyfosfolipidowy, a teraz będziemy rozszeżać diagnostyke. Ciekawa jestem co wyjdzie.
    A przy następnej ciaży też będę brała clexane, dupka lub luteine i do tego aspiryne kardiologiczna też na rozrzedzenie.

    Strasznie jestem zadowolona zwczorajszej wizyty. W końcu normalny lekarz i odpowiedzi na pytania. Obym miała dobra intuicje co do tego lekarza. :-)

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva - biore tylko witaminy dla kobiet starajacych sie o dziecko tam jest podstawowa dawka kwasu foliowego 400. Biore te tabletki regularnie od dluzszego czasu juz. Lekarz mi powiedzial, ze branie wyzszej dawki kwasu foliowego moze maskowac anemie, a jesli bede brala 400 regularnie to w zypelnosci wystarczy. Dodatkowo biore jeszcze magnez, tak mi lekarz kazal. To wszystko narazie. Czyli kwas foliowy tylko w tabletce. A bedziesz brala inaczej?

    Agatka196 - ciesze sie, ze znalazlas fajnego lekarza, bo dobry lekarz to podstawa. Zrob badania, zrob bo sama beta 2 glikoproteina 1 swiadczy juz o zespole antyfosfolipidowym. Trzeba wszystko posprawdzac. Daj znac jak bedziesz juz cos wiedziala!!

    agatka196 lubi tę wiadomość

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 2 października 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva ja mam mutację MTHFR C677T heterozygota i muszę brać kwas foliowy na receptę 15mg ze względu na to że go nie przyswajam i witaminy prenatalne.

    dodatkowo mam:
    - P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgM ok 45-50 RU/ml oraz P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgA 3,8 RU/ml
    - P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2)i stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia: ziarnisty w mianie 1: 1000 nuclear dots w mianie 1: 100.
    Reszta wyników białko C,S, homocysteina, mutacja protrombiny, mutacji typu Leiden w genie czynnika V, APTT, wskaźnik PT, antytrombina III, d-dimery ilościowo wyszły ok.

    O dzidziusia staram się już w tym cyklu i już od tygodnia biorę steryd (czyli już przed zajściem w ciążę), a potem clexane i dupek, luteina -oczywiście jak się uda.

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę na razie kwas foliowy 5mg, i we wtorek mam wizytę, zobaczymy co powie, ale kupiłam sobie juz femibion natal 1, bo czytalam, że tam jest metafolina - czyli ponoć taka odmiana (nie wiem czy to dobrze okreslam) kwasu foliowego, który jest przyswajalny w przypadku mutacji MTHFR.

    Love - z tego co czytałam w Twoich wpisach tez masz tę mutację i Twój lekarz kazał Ci mimo to zażywać tylko podstawową dawkę?

    ola.321 ja homocysteine będę dopiero oznaczać, a te przeciwciala, które opisywałas to odnośnie zesp. anyfosfolipidowego?- ja jeszcze az tak zaawansowana nie jestem..

    trafić na konkretnego lekarza to już połowa sukcesu, bo mój poprzedni po moim drugim poronieniu stwierdził, że badań odnośnie zesp. antyfosfolipidowego to już się w sumie nie robi :/ ehh..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva - nie mam mutacji, nie wiem nic o tym przynajmniej. Wiem ze mam zespol antyfosfolipidowy i trombofilie. Natomiast 21 pazdziernika beda mi jeszcze robic jakies badania to dam znac co i jak, chociaz mam nadzieje, ze juz nic nie znajda. Ja biore wlasnie teraz Femibion Natal 1, ale mam ostatnie opakowanie i teraz bede brala inne witaminy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz Love dlaczego pokojarzyłam trombofilię z mutacją MTHFR, przeczytałam to tu: http://zdmdobra.pl/badanie/badania-molekularne-w-trombofilii/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva - ja mam problem z bialkiem S co juz wklada mnie do szufladki Trombofilia. Nie robilam natomiast badan tych mutacji genow, ale przypuszczam, ze zrobia mi w klinice teraz. Bardzo jestem ciekawa tych wszystkich badan.

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 4 października 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Eva, te badania są chyba w kierunku zespołu antyfosfolipidowego ale nie jestem pewna w sumie czy wszystkie. Ja wypisałam te które u mnie wyszły źle. Co do mutacji MTHFR to masz rację ona jest związana z trombofilią.
    Jeszcze jedno... faktycznie niektórzy twierdzą że powinnyśmy brać ten bardziej przyswajalny kwas foliowy w postaci metafoliny - ale akurat moja gin i mój immunolog w sumie zalecili zwyczajny tylko silniejszy na receptę.

    A ten Twój lekarz który twierdził że nie robi się już badań w kierunku zespołu antyfosfolipidowego to dobrze że to Twój były lekarz :).

    Pozdrawiam :)

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 11 października 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Mam hashimoto i biorę euthyrox 50 od maja, dwa cykle za mną z duphastonem, wysoka prolaktyna, więc też bromergon i acard , bo mam obecne ANA miano 1:320 typ świecenia jąderkowy i homogenny, zespół antyfosfolipidowy wykluczony. W następnym tygodniu jadę na ENA, powtórzenie ANA i podstawowe badania odnośnie pracy nerek i wątroby. Z mężem staramy się dwa cykle i nic. Boję się wyników tych badań, ponadto przed prolaktynę 625,8 (norma do 496), mlekotok, problemy ze wzrokiem i ból głowy zamierzam zrobić sobie rezonans magnetyczny.

    M&M
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 11 października 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka ale od 2 cykli się staracie czy dłużej? Do pół roku może się nie udawać nawet w pełni zdrowym parom więc spokojnie.
    Ja też biorę bromergon - z sumie nie miałam takich objawów jak Ty ale podwyższony poziom wyszedł mi we krwi. Prolaktyna to taka naturalna antykoncepcja wiec trzeba ją zbić przy starankach bo inaczej może być ciężko. Powodzenia na badaniach!

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka to w takim razie trzymam kciuki bo troche ci sie tego nazbieralo. Ola ma racje dwa cykle to malo, a robisz testy owulacyjne?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 października 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OD dwóch cykli dopiero, bo stwierdziłam, że wolę wcześniej zacząć niż potem czekać i czekać. A może się niedługo uda:) liczę na to.
    Love- nie robię testów, ale wiem ,ze owulację lipiec- sierpień miałam, we wrześniu byłam na wakacjach akurat w okresie owulacji, ale teraz w tym tygodniu idę na monitoring znowu.

    M&M
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 17 października 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez robiłam badania na zakrzepice.Dziś odebrałam wyniki w poradni genetycznej,czynnik v leiden i protrombina ok,wyszła mi jedynie mutacja w jednym z allei MTHFRc.665 i 1286A,a le czy to jest wina moich poronien to nie wiadomo.Mam jeszcze oznaczyc stężenie homocysteiny a jak będzie podwyższone to brac wit.b6,wit.b12 i kwas foliowy w postaci nieetylowanej.W ciąży zapobiegawczo leki zakrzepowe i encorton.

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 18 października 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Jako, że poroniłam swoją pierwszą ciążę, to nie zlecono mi żadnych badań oprócz tarczycy. Jednak postanowiłam zrobić kilka badań na własną rękę. Mam takie pytanie - czy wystarczą wyniki badań ANA1, antykoagulant tocznia, przeciwciała antykardiolipinowe IgG IgM? Czy ich wyniki dadzą mi jakąś pewność czy zespół antyfosfolipidowy mnie dotyczy czy nie? Niestety w jedynym laboratorium w moim regionie, które oferuje badania autoimmunologiczne są tylko te, a Pani, która tam pracuje nie ma o tym pojęcia.. :(

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 19 października 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że wystarczą, bo byłam dwa tyg temu u reumatologa z tymi i innymi badaniami odnośnie innej choroby.

    M&M
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 19 października 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Martoszka :)

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz na mutację MTHFR 1286A kazał brać 15mg kwasu foliowego i w sumie nic nie mówił na temat leków typu acard.. nie wiem czy na własną rękę zacząć, z jednej strony chciałam go spytać, że czytałam w internecie, ze przydałby się to brać, ale z drugiej to on jest lekarzem i wie co robi. nie wiem co robić a Wy jak myślicie?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 października 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie pytanie. Prywatnie robiłam ANA i wyszło:
    -miano 1:320
    -typ świecenia: jąderkowy, homogenny.
    Dostałam skierowanie do poradni kolagenoz i tam lekarka zrobiłam mrofologię inne z krwi, ENA(czyli profil ANA) i powtórzyć samo ANA.
    I wyszło:
    -miano 1:160
    -typ świecenia:ziarnisty, jąderkowy.
    Więc całkowita rozbieżność:/
    Lekarka powiedziała, że nie muszę brać leków i nic, bo nie mam nawet objawów i to moze być podwyższone w Hashimoto. Ale ja zapomniałam się zapytać czy jakbym była w ciąży to czy przez to że są podwyższone mimo wszystko to nie muszę brać heparyny. Jak sądzicie? Czy któraś z Was miała może podobnie?

    M&M
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ