X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy
Odpowiedz

Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy

Oceń ten wątek:
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 25 września 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś u mojej gin, dostałam receptę na Clexane 80 więc jeszcze wyższą dawkę niż miałam w 2 ciaży.

    Love-zapytaj o ten Clexane bo moi dwaj lekarze zalecają dużo wyższe dawki, dziś gin mi powiedziała że nawet 60 to wg niej trochę mało, ale nie chce Ci też mieszać w głowie ;)

    Miru-mi też późno testy wychodzą, a właściwie o ciąży dowiaduję się dopiero z badania krwi. Mi akurat beta zaczyna coraz słabiej przyrastać i następuje poronienie.

    A ja od dziś zaczynam brać Metypred aby mój organizm nie odrzucał ciąży i mogę się już starać- w końcu :),
    pozdrawiam :)

    Miru, Najmłodsza_staraczka lubią tę wiadomość

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 25 września 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love-a Ty masz jakieś doświadczenie z Encortonem i Clexanem? Ja zamiast Encortonu biorę właśnie Metypred i mam nadzieję że z tym zestawem dam radę

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 25 września 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniu w styczniu robiłam badanie na oznaczenie ciał anty kardiolipidowe w klasie ING i IgM i jedno wyszło ok a drugie średnio dodatnie. 19
    Norma na ujemny mniej niż 13. Dodatni powyżej 40 a bardzo dodatni powyżej 80

    Powiedziała mi gin ze to zespół antyfosfolipidowy i ze mam brać acard. I tyle.

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola - mnie lekarz powiedzial, ze nastepnym razem ajk zajde w ciaze to obowiazkowo Encorton i Clexane, ale to powoedzial lekarz w Polsce, teraz szukam tutaj odpowiedniego :/

    Miru - zapytalam bo lekarz mi powiedzial, ze sam Acard to raczej na psychike moze tylko dzialac, ale nie wiem wiesz co lekarz to opinia. W kazdym razie on uwaza, ze sam Acard to za malo. Ja przeciwciala kardiolipidowe mam ok, ale mam problem z przeciwcialami przeciwko beta-2-glikoproteinie-1 i mam bardzo niskie bialko S.

    Widzicie, najgorsze, ze co lekarz to opinia. Ciezko jest stwierdzic kto ma racje a kto jej nie ma. W kazdym razie zapytam lekarza o te dawki Clexane, bo mnie to bardzo interesuje. Bardzo sie boje zebym znowu nie stracila dziecka, a jesli dawka leku ma o tym zdecydowac to chce jak najwyzsza.

  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 26 września 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love właśnie co lekarz to opinia.
    Ja staram się nie popaść w paranoję bo wiem ze to sprawi jeszcze większe trudności
    postaram się na spokojnie do tego podejść :)

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miru - no wlasnie chyba trzeba na spokojnie. Chociaz latwo sie mowi..

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 26 września 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love- to Ty masz brać podobne leki jak ja, clexane i encorton. Ja zamiast encortonu dostałam metypred (on ma podobne działanie tylko podobno mniej działa na dzidziusia) i moja gin mówiła żebym już zaczęła brać więc biorę i czekam na efekty uboczne... :/. A czy robiłaś badania przeciwciał ANA?

    Miru-przy zespole antyfosfolipidowym warto zapytać o clexane, ja też teraz chce podejść na spokojnie :) ale faktycznie łatwiej się mówi niż robi :)

    agatka-a jaką dawkę clexane Ty brałaś?

    Ja mam przeciwciała przeciwko beta-2-glikoproteinie-1 tak jak Ty Love, mam je w granicach 40-50 i przeciwciała ANA oraz mutację genu MTHFR :/
    Myślę pozytywnie następnym razem musi być dobrze!! :) trzymajcie się cieplutko :)

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola - ANA mam wynik ujemny 0,23. Jedynie co to te przeciwciala przeciwko beta-2-glikoproteinie-1 mam w okolicach 30 a norma ponizej 20. No i to bialko S, ale akurat jego niedobor swiadczy o trombofilii. Dzisiaj dostalam wyniki kariotypow moich i meza i wyniki sa prawidlowe. A ta mutacja genu to osobne badanie?

  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 26 września 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Clexane będzie podany po pozytywnym teście :)

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 26 września 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love tak to osobne badanie, jest to powiązane z trombofilią właśnie. Ja robiłam badanie mutacji MTHFR, mutacji V Leiden i Protrombiny z tego co pamietam. Ja mam tą MTHFR heterozygotę a inne mam ok. Badania te dotyczą właśnie tematu zakrzepicy.

    Miru- to dobrze że masz clexane :)
    Ja robiłam sobie zastrzyki w 2 ciąży przez kilka tygodni :) muszę przyznać, że wymaga to odwagi ale wszystko jest do przejścia :)

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 26 września 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się ze to i tak nie pomoże. ..
    ale trzeba zdać się na los. Mój lekarz jeden uważa że podtrzymywanie ciąży jest ok a drugi ze do 8 tygnic nie robi bo jak płód jest zdrowy to i tak wytrzyma.

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, bylam wczoraj u ginekologa. Pytalam o dawki lekow. Dla mnie bedzie Clexane 40mg bo mam problem tylko z jednym wskaznikiem. Jesli problem jest z trzema lub czterema wtedy podaje sie wiecej, 60 lub 80mg tak mi powiedzila. Po pozytywnym tescie mam szybko przyjsc i dostane Encorton 10mg, Clexane 40mg i Acard (Aspiryna) 75mg. Zaczynamy starac sie od listopada. Jestem cala w stresie.
    W 14 dniu cyklu wyszedl mi pozytywny test owulacyjny. Wczoraj jednak na usg pani doktor powiedziala, ze nie widzi pecherzyka przodujacego i owulacji nie bylo. Testy mam robic dalej, dzisiaj jest 17 dzien cyklu, moze wystapi kolo 20-25 dnia? Nie wiem, ale tak zwykle bylo przed ostatnim porodem.

    Miru - ja tez sie boje, ale wierze, ze bedzie dobrze. Wierze, ze znalazlam dobrego lekarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zapomnialabym.. Czy Acard bierzecie starajac sie o dziecko tez? Przeczytalam, ze moze on utrudniac zagniezdzanie sie, a w innym miescy, ze ulatwia jak w koncy z tym jest? :/

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 28 września 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miru - musimy myśleć pozytywnie, to jest jedna wielka niewiadoma, ja miałam nadzieję że przy drugiej musi być ok bo brałam clexane ale okazało się że dla mnie to za mało. Jeżeli nie masz innych problemów to clexane mam nadzieję pomoże :).

    Love - ja acardu nie biorę bo mam alergię/uczulenie i nie powinnam brać aspiryny. Ale lekarze często łączą clexane i acard więc to chyba dobrze że go dostaniesz.
    Jeszcze zastanawiam się nad jednym, bo ja nie czekam ze sterydem na ciażę. Ja staram się od tego miesiąca i biorę go już od piątku czyli ok 7dc, bo moja gin mówi że nawet 2 tygodnie przed testem pozytywnym to za późno. Widocznie są różne opinie na ten temat. Ja biorę Metypred 8mg a jak test będzie pozytywny to zwiększam do 16mg. Więc nie wiem czy może faszeruję się bez potrzeby... ale w sumie ufam mojej gin, bo inny immunolog też kazał mi brać steryd 2 tyg przed ciążą. Zobaczymy co to z tego będzie.

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • zetaaa Autorytet
    Postów: 693 524

    Wysłany: 28 września 2014, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc u mnie wyszedl pozytywny test ANA lekarz zalecil aspiryne i za dwa mc zbadac mam jeszcze raz czekam a i duphaston dostalam bo mam krotkie fl..maz ma slabe nasienie...dwa razy test dodatni ciazowy po czym okres przyszedl...maz je witaminy czekamy na badania krwi jego ..
    Czytalam ze heparyna +aspiryna jest skuteczna..

    f2w39n73ppbyifp9.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zetaa - tylko ANA ci wyszly czy cos jeszcze? Wydaje mi sie, ze sama aspiryna to za malo. Powiedz tez mezowi zeby przypadkiem telefonu w kieszeni nie nosil. Zreszta pewnie lekarz wam powiedzial.
    Robilas wszystkie badania na zespol antyfosfolipidowy?

  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 29 września 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love wrote:
    Zetaa - tylko ANA ci wyszly czy cos jeszcze? Wydaje mi sie, ze sama aspiryna to za malo. Powiedz tez mezowi zeby przypadkiem telefonu w kieszeni nie nosil. Zreszta pewnie lekarz wam powiedzial.
    Robilas wszystkie badania na zespol antyfosfolipidowy?

    Love o co chodzi z tym telefonem?

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka nam lekarz powiedzial kilka lat temu jak sie staralismy pierwszy raz, ze telefon wydziela cieplo i grzeje jajka :) jakies promieniowanie niekorzystne tez jest. Z tego powodu np. Laptopa mezczyzna nie powinien na kolanach trzymac.

  • zetaaa Autorytet
    Postów: 693 524

    Wysłany: 29 września 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wyszly tylko ana pozytywne reszte negatywne..nie wiem dlaczego tak jest i co to mize powodowac...czytam w necie i jakos nie moge znalesc ja mam homous cos tam i plamiste ziarniste....co to oznacza?

    f2w39n73ppbyifp9.png[/url]
  • zetaaa Autorytet
    Postów: 693 524

    Wysłany: 30 września 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anti-dsDNA, SSA/LA/RO, Centromere protein B, jo1, Sm, sm/RNP, Ribosomal-P-Protein, Scl70 wszystkie ujemne negatywne

    tylko ANA Titre 200

    f2w39n73ppbyifp9.png[/url]
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ