X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy
Odpowiedz

Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Was wszystkie.
    wczoraj dostałam skierowanie na badania na zespół antyfosfolipidowy
    - czas protrombinowy
    - INR
    - wskażnik protrombinowy
    - Fibrynogen (met. Claussa)
    - APTT - czas częściowej tromboplastyny po aktywacji
    - Antykoagulant toczniowy ( w oparciu o dRVVT )
    - Czynnik VII
    - Aktywność antytrombiny (metodą chromogenną, anty IIa)
    - Aktywność białka C (met. chromogenną)
    - Antygen wolnego białka S
    - Test APCR
    - Miano przeciwciał antykardiolipinowych w klasie IgG
    - Miano przeciwciał antykardiolipinowych w klasie IgM
    - Miano przeciwciał przeciw Beta-2-Glikoproteinie I w klasie IgG
    - Miano przeciwciał przeciw Beta-2-Glikoproteinie I w klasie IgM

    oraz pracownia choroby von Willebranda
    - mutacja genu czynnika V typu Leiden
    - mutacja genu protrombiny G20210A

    sorrki, że się tak rozpisałam, ale ogólnie boje się tych badań bo nie wiem co mi z nich wyjdzie i nie wiem co mnie czeka jeżeli będzie coś nie tak...
    możecie coś poradzić? może ktoś coś wie:) które są najgorsze i co mi grozi jeżeli je posiadam... wizyte prawdopodobnie mam dopiero 29.12 ( o ile wszystkie wyniki badań będą ) wiec troszkę niepewności przede mną...
    ale mam je na NFZ to najważniejsze...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOLCZU20 ja się w zespole antyfosf. nie "specjalizuję" dla mnie to czarna magia co napisałas..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może się ktoś "specjalizuje"...
    poczekam :)

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 30 października 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam wszystkie te badania i u mnie wyszły ok...jedynie rozszerzone badanie na zakrzepice wykazało mutacje w genie mhfr...genetyk powiedziała,że ta mutacja nie ma bezpośredniego wpływu na poronienia ale kto to wie ...jednak do poronień dochodzi.Jesli wyjdzie Ci zespół antyfosfolipidowy to przed ciążą powinnas brać większą dawke kwasu foliowego i acard...a w ciąży zastrzyki z heparyny i jakiś steryd,żeby nie odrzuciło ciąży..tak twierdzi moj gin...ja zaczynam starania od listopada i będe na takim właśnie zestawie...

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję;)
    Zobaczymy co wyjdzie...

  • zetaaa Autorytet
    Postów: 693 524

    Wysłany: 24 listopada 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benitka ja wlasnie tez zaczynam starania po przerwie na takim samym zestawie..powodzenia a jaki steryd dostaniesz mi nic o sterydzie nie powiedzial gin

    f2w39n73ppbyifp9.png[/url]
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 25 listopada 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja straciłam dwie ciąże. Pierwsza obumarła, drugą poroniłam. Dwa razy miałam zabieg. Miałam już sporo badań, ale to drugie poronienie skutecznie wyleczyło mnie z myśli o ciąży. Dopiero ostatnio mąż zaczął coś przebąkiwać o dziecku. No i wreszcie sprawdziłam w necie co oznaczają moje wyniki genetyczne...

    Kariotypy mamy prawidłowe.
    Czynnik V leidem mam ujemny.
    Mutację MTHFR oba mam dodatnie.

    Lekko się podłamałam. A do ginekologa idę dopiero 12 grudnia.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • mariooola3 Debiutantka
    Postów: 14 11

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam wątku o clexane no i jest...
    Dziewczyny ja miałam zakrzepicę, zatorowość płucną itd. generalnie byłam jedną nogą na tym świecie...ale wychodząc z założenia, że każdemu z nas zostało coś kiedyś " w gwiazdach zapisane" staram się nie dołować i zaczęliśmy z mężem działania o dzidziusia:) Odstawiłam acenokumarol i jestem obecnie na clexane...Zastrzyki znam bo już nie raz miałam serie tygodniowe, np. przed wyrwaniem zęba musiałam przejść z aceno na clexane...
    Mam kilka pytań moje Kochane Dziewczyny, jak wygląda stosowanie clexane , kiedy brzuch zaczyna rosnać? Gdzie wtedy najlepiej robić zastrzyki, bo wiadomo skóry-tłuszczyku na brzuchu już wtedy się raczej nie złapie? Jak radzicie sobie z siniakami? Generalnie piszę tutaj, bo wiadomo w kupie zawsze raźniej;p

    mariooola3
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeżeli tu jeszcze zaglądacie to ja mogę coś powiedzieć o clexane.
    Brałam clexane 60 w 2 ciąży przez jakiś miesiąc do czasu poronienia.
    Przed braniem pielęgniarka mnie przeszkoliła, ale wiadomo że każdy musi znaleźć swoją metodę.
    Strzykawkę trzeba wbijać prostopadle, powiedziała że po wbiciu warto delikatnie pociągnąć tą część co się wciska "nie wiem jak się nazywa :)" i jeżeli wyjdzie troszkę krwi to wyciągami strzykawkę i ją wyrzucamy! Jeżeli krew nie leci to się wbijamy, ponieważ ten zastrzyk nie jest dożylny :).
    Ale... w praktyce tego nie sprawdzałam :) bo bałam się robić zastrzyk a co dopiero jeszcze testować czy wyjdzie krew :).
    Więc wpijałam się dookoła pępka, prostopadle ściskając fałd. Z mojego doświadczenia wynika że najlepiej przy wyciąganiu cały czas zacistać fałd bo jeżeli pojawi się troszkę krwi przy wyciąganiu strzykawki to puszczenie fałdu spowoduje dużo większy siniak jak trzymanie go jeszcze przez chwilkę po wyciągnięciu igły :).
    Wiecie... to jest moja praktyka i nie wiem czy dobrze robię, ale jeżeli macie swoje sprawdzone sposoby to dajcie znać :) skorzystam jak uda mi się następnym razem zajść w ciążę :). Pozdrawiam :)

    aaa i mam MTHFR heterozygotę, dodatnie ANA i przeciwciała przeciwko beta2glikoproteinie.
    Dodatkowo biorę steryd Metypred już teraz przed zajściem w ciążę, ponoć encorton jest mniej bezpieczny dla płodu a przy braniu go przez długi czas powoduje szybsze tycie :/.

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • mariooola3 Debiutantka
    Postów: 14 11

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje trochę mi rozjaśniłaś w głowie:) Ja mogę Ci jeszcze podpowiedzieć, co zauważył mój mąż, bo on robi mi zastrzyki. W fałd, który ściskam wbija igłę do samego końca, jak wbije za płytko ból jest dużo gorszy i po wyjęciu igły "rozchodzenie " zastrzyku jest dość bolesne:( A jak wbija do końca mniej a czasem w ogóle nie boli i nie robią się siniaki

    mariooola3
  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To cieszę się że pomogłam :) co do wbijania nie dodałam tego ale tak jak Ty zawsze wbijałam igłę do końca :).
    Poprzednio tylko źle napisałam odnośnie tego, że jak pociągniemy do góry tą część co się wciska i jak nie będzie krwi to napisałam że się wbijamy... ale wbić do końca trzeba się już na samym początku :) to tak dla wyjaśnienia bo źle napisałam :).

    Siniaki prędzej czy później się pojawią czego oczywiście nie życzę ;).
    A z jakiego powodu bierzesz clexane?

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariola ja tez bralam zastrzyki z heparyny, ale nie doczekalam sie duzego brzuszka, niestety :( Moj gin mowil ze jak brzuch bedzie duzy to w wewnwtrzna strone ud robic zastrzyki.

    Tak sie zastanawial , ze ja tez pewnie powinnam brac jakis steryd. Poronilam juz 6 razy, ostania ciaza na heparynie i acardzie ale bez starydu.
    Zeta dodam ze tez mieszkam i lecze sie w Irlandii wiec moze poprostu tutaj nie praktukuja podawania sterydow, ale przy nastepnej wizycie zapytam.

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • ola.321 Autorytet
    Postów: 1548 2195

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiniusia00 - w PL też nie wszyscy lekarze stosują sterydy, ja akurat je biorę i moja gin nie ma z tym problemu. Dodatkowo chodzę na konsultacje do immunologa i to właściwie on pierwszy je zasugerował, więc może uda Ci się umówić w Irlandii to takiego specjalisty i on coś doradzi?
    Sterydy zaczęłam brać dopiero 2 miesiące temu czyli już po obu poronieniach i liczę gorąco że z ich pomocą następną ciążę donoszę szczęśliwie, ale nawet one nie dają gwarancji że następnym razem wszystko się uda :/.
    Pozdrawiam!

    l22ntv73ar096ms1.png
    dqprj44jdaytfglm.png

    09.2013r (10tc)
    07.2014r (9tc)
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 858 1361

    Wysłany: 7 lutego 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny,

    jestem po poronieniu i ciąży biochemicznej, wyszły mi przeciwciała ANA, aktualnie czekam na wynik ANA2. Aby wykluczyć wszelkie komplikacje w przyszłości za miesiąc czeka nas histeroskopia diagnostyczna oraz badanie nasienia (macica z przegrodą).
    W związku z dodatnim wynikiem ANA dostałam od ginekologa skierowanie do reumatologa. Dopiero bo ustaleniu co jest dokładnie nie tak, czeka mnie przyjmowanie prawdopodobnie heparyny, acardu i sterydów.
    Ola.321 i tu pytanie do Ciebie - czy zgłębiałaś temat dodatniego wyniku ANA? Z czego on wynika.

    Mimo wszystko jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze kolejną ciążą będzie już wszystko ok :)

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mam do Was pytanie, czy gin Wam zlecił wszystkie te badania na trombofilie czy same się skierowalyscie, czy to był reumatolog?.. Jak długo TRWA ta diagnostyka, przede mną badania na przeciwciała antykardio. Sama się kieruje gin mi cos tam wspomniał. A i czy mogę miesiąc po promieniu już robić te badania?.. Będę wdzięczna za info...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 17:15

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badań na zespół antyfosfolipidowy i trombofilię są różne opinie, jedni twierdzą że trzeba badania wykonać do 6 tyg po poronieniu inni że nie ma znaczenia kiedy się je zrobi :) sama niedawno przez to w głowę zachodziłam, ja robiłam badania ponad dwa miesiące po poronieniu
    Robiłam narazie zespół antyfosfolipidowy i za wszystko płaciłam bo u mnie w mieście nie robią takich badań tylko pobierają krew i wysyłają do w-wy, żadna przychodnia nie ma podpisanej umowy na wykonywanie tych badań
    Zależy skąd jesteś bo gdzieś czytałam że jednej kobiecie po poronieniach lekarz rodzinny dał skierowanie na badania przeciwciał antykardiolipinowych i LA także musisz popytać jak to jest w twoim mieście :)

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, mi lekarka rodzinna dała skierowanie do Warszawy do Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, chociaż mieszkam w woj. łodzkim w małym miasteczku....
    także spokojnie możesz dostać skierowanie na NFZ...

  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale lekarz rodzinny nie da skierowania na te badania tylko tak jak piszesz KOLCZU trzeba do instytutu bądź pewnie do hematologaa, dzięki myślałam, ze to musi być reumatolog. Bardzo mi pomogłaś
    November ja właśnie poniedzieli chce zrobić te badania też już trochę czasu minęło ale nie 6 tyg jeszcze :)

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może rzeczywiście nie doczytałam i źle zrozumiałam że rodzinny dał skierowanie do konkretnej poradni a nie na badania :/ ale prawda taka że po poronieniach należą się nam badania na nfz i trzeba z tego korzystać jak można :)

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    November w każdym razie wiem teraz, że to hematolog się tym zajmuje, ja myślałam, że reumatolog :). Zgadza się należą się nam ale traktowanie na NFZ jest skandaliczne te terminy. Ja dzwoniłam w wiele miejsc na kariotypy i wszędzie terminy na wrzesień/ październik skandal!!!! Udało mi się szybciej ale tylko dlatego, że obejdą przepisy i będą honorować skierowanie od rodzinnego a nie od genetyka MASAKRA!!!!

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ