X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy
Odpowiedz

Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy

Oceń ten wątek:
  • gogo19 Ekspertka
    Postów: 159 95

    Wysłany: 11 maja 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w trakcie diagnostyki. mam już część wyników:

    Antykoagulant tocznia 33,83 sek zakres referencyjny 30,50-40,60

    P/c antykardiolipinowe IgG 6,3 zakres referencyjny ujemny<15,0

    P/c antykardiolipinowe IgM 3,8 zakres referencyjny ujemny<12,5

    P/c ANA panel ENA (021) ujemny zakres referencyjny ujemny<8
    SSA (52,60kD) 1,34
    SSB 2,05
    Sm 2,26
    Sm/RNP 1,38 tego to za bardzo nie rozumiem co to za wyniki
    Scl70 1,63
    Jo-1 2,43

    Proszę Was dziewczęta jak miałyście podobne badania o wypowiedzi. Będę bardzo wdzięczna.

  • gogo19 Ekspertka
    Postów: 159 95

    Wysłany: 16 maja 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doszły jeszcze Przeciwciała przeciwjądrowe ANA-nie wykryto
    P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgG 0,04 SGU ujemny<20
    dodatni>20

    P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgM 1,5 SMU ujemny<20
    dodatni>20

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 16 maja 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gogo19 wrote:
    Doszły jeszcze Przeciwciała przeciwjądrowe ANA-nie wykryto
    P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgG 0,04 SGU ujemny<20
    dodatni>20

    P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgM 1,5 SMU ujemny<20
    dodatni>20


    Ja w badaniach nie pomogę (a miałaś przeciwciała przeciwko fosfatydyloserynie?), ale powiem Ci, że czasem badania wychodzą ujemne, a jednak wiele wskazuje, że jest coś nie tak, tzn. podczas ciąży hormony tak wpływają na człowieka, że coś się zmienia z krzepliwością itd. Ja miałam prawie wszystkie ujemne, jeden wynik na granicy a teraz w ciąży biorę clexane, a krzepliwość i tak jest na dolnym poziomie.

  • gogo19 Ekspertka
    Postów: 159 95

    Wysłany: 17 maja 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P/c przeciwko fosfatydyloserynie nie robiłam jeszcze. Zapewne lekarz już nie będzie poszerzał diagnostyki, bo wspominał, że i tak czy siak będzie trzeba brać clexane. Jestem też po wizycie w Poradni Genetycznej i czekam na wyniki genu MTHFR, protrobiny i czynnika V Leiden. W listopadzie dopiero mamy kariotypy. Jestem po dwóch stratach i jednej ciąży biochemicznej i opadam z sił, choć pragnienie rodzeństwa dla mojego synka (9Lat) jest przeogromne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 18 maja miałam zabieg łyżeczkowania. Był to 9 tc płód obumarł w 6 tc. Nigdy nie słyszałam bicia serca mojego okruszka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i zaczęły się poszukiwania. W 2011r miałam incydent zatorowości płucnej i lekarz podejrzewa Trombofilie lub zespół antyfosfolipidowy. Dzisiaj byłam w poradni genetycznej I lekarz zlecił wykonanie panela nadkrzepliwości. Wiecie może jakie badania wchodzą w jego skład? Czy poziom d'dimerów może sugerować przyczynę obumarcia? W 4 tc wynosiły 250 a 3 tygodnie później już 1112 przy normie 500?

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia a w ciąży miałaś włączona jakąś profilaktyke przeciwzakrzepową w związku z tym incydentem?
    Jeśli zlecał genetyk to myślę, że mutacja VLeiden, MTHFR i genu protrombiny.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam za sobą dwie ciąże obumarłe i aktualnie jestem w ciąży trzeci raz. W badaniach wyszło mi że mam przeciwciała przeciwjądrowe 1:160, podwyzszony antykoagulant tocznia, przeciwciala antykardiolipidowe ujemne. Lekarz ktory zlecał badania stwierdził ze gdy zajde będę brała heparynę. Niestety teraz gdy jestem w ciąży chodze do innego lekarza, do tamtego nie mam dostępu. Ten lekarz wypisał mi duphaston, acard i euthyrox na problemy z tsh. I powiedział że nie wiedzi wskazania do clexane, bo nie mam stwierdzonego zespołu antyfosfolipidowego. Dziś zaczął się piąty tydzień a ja panikuje. Boje sie że acard nie wystarczy i za chwilę mi ciąża obumrze. W poniedziałek mam wizytę kontrolną i chyba będę probowała wymusić clexane. Dziewczyny jak wyglądała u was sytuacja? Od kiedy brałyście heparynę? Nie będzie dla mnie za późno?

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • _poznanianka Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O czym świadczą te wyniki:
    P/c antyfosfolipidowe klasy IgM A1 0,8 0,0 — 10,0
    P/c antyfosfolipidowe klasy IgG 3,0 0,0 — 10,0

    Wiem=widzę, że mieszczą się w normach, ale może... można coś jeszcze o nich powiedzieć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam włączonej żadnej profilaktyki. W trakcie ciąży zmieniłam lekarza a ten się zdziwił że nikt nie zasugerował trombofili. Niestety na tej samej wizycie okazało się że serduszko nie zaczęło bić

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poznanianka - z tych badań wynika, że nie masz APS. Ale to może wyjść w normie a inne badania w tym kierunku już nie. Powinnaś jeszcze zrobić przeciwciała ANA, antykoagulant tocznia i przeciwciała przeciw B2-glikoproteinie żeby tak całkiem wykluczyć APS.

    Czasem te przeciwciała aktywują się dopiero w ciąży i ważne jest zrobić je na samym początku ciąży zaraz po pozytywnym teście lub jeśli się poroniło to tż jak najszybciej, do 6 tygodni po. Jak wyjdą dodatnie po poronieniu zaraz to powinno się powtózyć po 3 miesiącach - jeśli wyjda znów dodatnie to APS wrodzony, a jeśli negatywne to znaczy, że tylko w ciąży się robi i niektórzy lekarze w takim przypadku nie zalecają Clexane, ale większość raczej tak.

    _poznanianka lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • _poznanianka Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! (Czekam jeszcze na wyniki innych badań)
    Jestem 3 tygodnie po wywołanym porodzie w 23tc, nieznana jest przyczyna zatrzymania akcji serca Dziecka... stąd szukam, badam.
    Niestety lekarze nic nie proponują, nie sugerują jakie badania warto zrobić.
    Można tylko uważnie czerpać z wiedzy internetowej.

  • _poznanianka Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze kolejne wyniki.
    Proszę, jeśli ktoś mógłby je zinterpretować, będę wdzięczna.

    Homocysteina (L62) 5,47 µmol/l 3,70 — 13,90
    Antykoagulant tocznia - test przesiewowy 38,19 sek 30,50 — 40,60
    Białko S (G07) 64,9 % 60 - 130%
    Białko C (G05) 120,6 % 70,0 — 140,0



    //Wcześniejsze:
    P/c antyfosfolipidowe klasy IgM A1 – 0,8 MPL- U/ml 0,0 — 10,0
    P/c antyfosfolipidowe klasy IgG 3,0 GPL- U/ml 0,0 — 10,0

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poznanianka wszystkie wyniki lapia sie w normie. Homovysteine masz bardzo ladna, zespolu antyfosfolipidowego tez raczej nie masz bo wyniki sa ujemne. Czy badanie genetyczne dziecka tez robiliscie?

    _poznanianka lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • _poznanianka Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję reni86!

    A to nie jest tak, że skoro białko S spada w ciąży, to znaczy, że teraz - 3 tygodnie po porodzie - podniosło się?... wiem, wiem, piszę może niestworzone rzeczy... ale tak bardzo chciałabym poznać przyczynę, dowiedzieć się, co się stało.

    Na badania genetyczne czekamy, jak informowano mnie w piątek, powinny być do środy - do tej najbliższej środy.
    A badanie łożyska - jego opis - był bardzo lapidarny i lekarz powiedział, że nic nie wnosi.

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że się wtrącę. Cześć Dziewczyny! Poznanianka, równie dobrze białko S jeszcze nie podniosło się po ciąży, powtórz za jakiś czas. A robiłaś pełną diagnostykę pod kątem ukł krzepnięcia - leiden, protrombina ?

    _poznanianka lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • _poznanianka Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    (...) równie dobrze białko S jeszcze nie podniosło się po ciąży, powtórz za jakiś czas. (...)

    Masz rację... powtórzę.
    A to może hematolog (chyba hematolog?!) mógłby coś pewnego o tym, jak zachowuje się białko S, powiedzieć?

    Czekam jeszcze na kolejne wyniki; na pewnoe v leiden będzie wśród nich.

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry immunolog też da radę:)
    Na tym etapie na którym u Ciebie się skończyło o ile dobrze doczytałam to wydaje mi się, że to coś z ukł krzepnięcia albo zakażenie? toxo cyto różyczka? może wymaz z pochwy na ueraplasmę, mycoplasmę, chlamydię?

    _poznanianka lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam sie niestety na bialku S, bo robilam te badania dopiero 4m-ce po poronieniu. Mysle ze tu decydujace beda wyniki genetyczne, ale lakarzem nie jestem:( zycze aby udalo Wam sie znalezc przyczyne.

    _poznanianka lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • _poznanianka Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wymaz - w piątek.

    Wiadomo sprawdzę ile mogę badaniami...

    Dziękuję za wszelkie sugestie!

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ