X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy
Odpowiedz

Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy

Oceń ten wątek:
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania nowe pojawiają się ciągle - postęp:) i ma prawo nie znać wszystkich, same panie w laboratorium zdarza się, że nie ogarniają:)
    z tym lekarzem to ciężka sprawa...ja już chyba żadnemu w 100% nie zaufam i zawsze będę sprawdzać.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • _poznanianka Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, ale na jednego (lekarza) muszę się zdecydować...

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 11 października 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poznanianko mam pytanie zaprosilam Ciebie do przyjaciolek zaakceptuj zaproszenie to napisze na priv.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 19 października 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Piszę z prośbą o poradę :) 12 października miałam łyzeczkowanie - był to 8t4dc, serduszko przestało bić, nasza pierwsza wyczekana ciąża. Czekam na badanie histopatoligiczne, wyniki mają być początkiem listopada. W związku z tym, że winę naszej niepłodności upatrywalismy w przeciwciałach w nasieniu, ja nie robiłam nigdy żadnych badań poza tarczycą i podstawowymi hormonami. Niby po jednym poronieniu nie zleca się żadnych dodatkowych badań, ale ja na własną rękę, dla własnego spokoju chciałbym zrobić. I tu moje pytanie - od czego zacząć i czy mogę robić juz czy odczekać? Będę wdzięczny za pomoc :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 19 października 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Lili87, wiec jak jesteś świeżo po poronieniu zrób genetykę, na nia nie wpływa za wiele...I szukaj ginekologa który orientije się w temacie...

    Lili87 lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 20 października 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Justa87 :)

    A ma sens robić badania na zespół antyfosfolipidowy i przeciwciała ana?

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 28 października 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie.
    Otóż jak wiadomo ile lekarzy - tyle opinii. Jestem po 2 poronieniach - miałam zrobione podstawowe jakieś przeciwciała przeciwłożyskowe i ANA 1.
    I tak jeden lekarz mówi, że nie ma sensu więcej robić na tym etapie, a inny proponuje zrobić jeszcze badania właśnie na (ogólnie rzecz ujmując) nadkrzepliwość.

    Ale właśnie się zastanawiam czy jest sens w to brnąć bo ja nigdy nie miałam problemów z tym, jeśli już to raczej odwrotnie - np na pobraniu krwi w przychodni musiałam zawsze poczekać dłużej aż krew przestanie lecieć ;)

    I zastanawiam się czy miałyście jakieś objawy tych chorób?

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 28 października 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybag na jakim etapie były Wasze straty? wg mnie warto robić badania. Mimo że to pociąga sporo kasy ale warto wiedzieć co się z organizmem dzieje. Dwie straty po kolei to raczej nie przypadek.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 28 października 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 pierwsza w 7 tygodniu, a druga biochemiczna


    Zresztą teraz jak czytam to chyba nawet nie ma sensu robić. Takie badania to się powinno robić od razu po, a nie teraz po 4 prawie m-cach :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2016, 10:07

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 29 października 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj tez sa rozne "szkoly" wsrod lekarzy, jedni mowia ze jak najszybciej po, a inni ze dopiero po ok 3 m-cach. Wybor nalezy do Was. Moge Ci tylko powiedziec ze ja zaluje ze nie zrobilam pelnej diagnostyki po pierwszym poronieniu, bo wtedy moze udaloby sie uratowac ta druga ciaze. A czy lekarz ma jakis plan na Was? Jakies leczenie w ciazy?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 29 października 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni obecnie biorę tylko kwas foliowy taki standardowy (nie wiem ile on tam ma miligram), a plan jest taki, że jak tylko na teście pokażą się upragnione dwie kreski to mam zacząć brać encorton, luteinę i zwiększyć dawkę kwasu foliowego do 15 mg i pojawić się w gabinecie na badanie, żeby zobaczyć jak sytuacja wygląda i ewentualnie zmienić plan leczenia

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 29 października 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    encorton? Bez badan? Wiem ze wiele osob go bierze ale z wyraznymi wskazaniami tak w ciemno chyba bym sie nie odwazyla. Standardowa dawka kwasu foliowego to 0,4 mg:)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 29 października 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu byś się nie odważyła? jakie badania powinno się zrobić?

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 29 października 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zle sie wyrazilam. Jesli ufasz swojemu lekarzowi to moze to jest wlasciwa droga dla Was. Mnie ostatnio prof nastraszyla ze jesli chce zmniejszyc szanse na powodzenie ciazy to moge brac encorton. Ja mam podwyzszone komorki NK i bylam pewna ze wlaczy mi ten steryd, a wg niej nie jest wskazany. Ale, to jest opinia mojego lekarza. Moze Twoj widzi sens w braniu tego leku. A najlepiej byloby zrobic badania immunologiczne zeby sprawdzic czy faktycznie jest wskazany.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zadałam już pytanie na innym wątku, ale widzę, że tutaj jest więcej o tych badaniach, które zrobiłam... a mianowicie: czy do tych badań w kierunku nadkrzepliwości trzeba być na czczo, bo ja nie byłam i teraz obawiam się, że wyniki mogą być zafałszowane?

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ka-tarzyna zadzwon do lab i zapytaj bo czasem jest tak ze na forum napisał mi ktoś cos ja przyjęłam to jako prawdę a nie było tak...Ja robie wszystkie na czczo.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    zle sie wyrazilam. Jesli ufasz swojemu lekarzowi to moze to jest wlasciwa droga dla Was. Mnie ostatnio prof nastraszyla ze jesli chce zmniejszyc szanse na powodzenie ciazy to moge brac encorton. Ja mam podwyzszone komorki NK i bylam pewna ze wlaczy mi ten steryd, a wg niej nie jest wskazany. Ale, to jest opinia mojego lekarza. Moze Twoj widzi sens w braniu tego leku. A najlepiej byloby zrobic badania immunologiczne zeby sprawdzic czy faktycznie jest wskazany.
    Reni a co dała Jerzak na wysokie NK? mam zamiar je zrobić...ale sterydu nie wezme.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Nika1989 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybag wrote:
    Hej dziewczyny, mam pytanie.
    Otóż jak wiadomo ile lekarzy - tyle opinii. Jestem po 2 poronieniach - miałam zrobione podstawowe jakieś przeciwciała przeciwłożyskowe i ANA 1.
    I tak jeden lekarz mówi, że nie ma sensu więcej robić na tym etapie, a inny proponuje zrobić jeszcze badania właśnie na (ogólnie rzecz ujmując) nadkrzepliwość.

    Ale właśnie się zastanawiam czy jest sens w to brnąć bo ja nigdy nie miałam problemów z tym, jeśli już to raczej odwrotnie - np na pobraniu krwi w przychodni musiałam zawsze poczekać dłużej aż krew przestanie lecieć ;)

    I zastanawiam się czy miałyście jakieś objawy tych chorób?

    Hej, ja jestem po 3 poronieniach. Dostałam skierowanie do immunologa i hematologa. Do hematologa na nfz ze skierowaniem (z oznaczeniem pilne) w 3city mogłam się co najwyżej umówić na przyszła połowę 2017 r. Na szczęście dostałam się w sierpniu b.r. do Pani immunolog. Ta zleciła mi badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Jednak wszystkie wyniki wyszły w normie. W między czasie zaszłam w kolejną ciążę. Tym razem zrobiłam na własny koszt badania w kierunku trombofilii i wyszło, że mam mutację MTHFR. Ginekolog zaczął leczyć mnie heparyną, metylowanym kwasem foliowym i luteiną. Zobaczymy jak sie wszystko rozwinie. Co do samych objawów choroby nic na nia nie wskazywało. Byłam honorowym dawcą krwi, poza okresem ciąży okaz zdrowia.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Nika:)a jakie dawki masz tych lekow?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika i jak ta ciąża? Na tych lekach jest wszystko OK?

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ