X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy
Odpowiedz

Trombofilia i Zespół antyfosfolipidowy

Oceń ten wątek:
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem coś o czekaniu ja właśnie wczoraj byłam u genetyka i mamy skierowanie na kariotypy dopiero na 6 lipca!!!
    Mi lekarka wczoraj jeszcze powiedziała że od gina mogę wziąć skierowanie na V Leiden, Mthfr i homocysteine bo to robią w przychodni a resztę niestety muszę odpłatnie ale już nie dużo mi zostało :)

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    November a te badania na V Leiden, Mthfr to są na zespół antyfosfolipidowy czy jeszcze na coś innego? Z tym czekaniem to masakra, kwestia skąd jesteś bo są różne ceny, czasem warto przyspieszyć i zapłącić jak zależy Ci na czasie. Ja co tydzień mam dzwonić, moze ktoś zrezygnuje :)))

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To badania na trombofilię na zespół antyfosfolipidowy bada się przeciwciała ale w jednym i drugim chodzi o nadkrzepliwość

    Dobrze tutaj Lili rozpisała co warto zrobić :) Próbuj wyciągnąć jak najwięcej od lekarza :)
    Lili30 wrote:
    Aby w pełni rozpoznać lub ewentualnie wykluczyć zespół APS warto zrobić wszystkie poniższe przeciwciała:
    - Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    - Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, Igm we krwi
    - Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG,IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM we krwi
    Mnie np dopiero po oznaczeniu dodatkowych przeciwciał coś wyszło a konkretnie potwierdził się zespół APS...
    Można zrobić jeszcze -
    - Mutacja czynnika V Leiden
    - Mutacja genu protrombiny 20210
    - Mutacja genu MTHFR C 766 T
    - Mutacja genu MTHFR A1298 C
    - Przeciwciała Allo- MLR+ test cytotoksyczny
    - Homocysteinę
    - Aktywność białka c
    - Aktywność białka S
    Wszytskie te badania aby wykluczyć lub potwierdzić nadkrzepliwość

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2015, 13:33

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    November pytanie tylko jedno czy jak mam gina prywatnego to czy on też może wystawiać skierowanie, niestety u nas w Poznaniu na NFZ nie ma żadnego lekarza godnego polecenia ..

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie powiem Ci bo ja w tej chwili mam gina na nfz więc nie orientuje się jak to jest jak się prywatnie chodzi.

    Musisz zapytać na innym wątku napewno Ci dziewczyny napiszą:)

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, jestem nowa na tym watku. wlasnie przechodzę poronienie w 9 tc, miałam ciaze obumarla. bylam u 2 dobrych lekarzy i jeden dal mi bardzo dluga liste badan a drugi powiedział ze przy 1 poronieniu kolejne ciaze mogą być prawidłowe i on odradza nakręcanie się badaniami.
    u mnie jeslli chodzi o hormony to estradiol, porgesteron i prolaktyna raczej w normach, TSH ciut podwyższone 2-3 ale od niedawna biore leki, poza tym robiłam chlamydie mycoplasme i ureaplasme jeszcze przed ciaza i wyniki były ok, na bakteriologii cos mi wyszlo ale już przed ciaza wyleczyłam. no i zastanawiam się teraz czy robic jakies badania, a jeśli tak to jakie? moja mama nigdy nie miała problemów z ciążami wiec myslalam ze i u mnie będzie latwo, ale może jednak mam jakiś problem.
    jakie badania moglybyscie mi doradzić? nie chce przesadzac i robic jakichś dziwnych badan które sa rzadko spotykane ale jakies podstawowe dla spokoju ducha by mi się przydaly...

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, czy sa tu moze dziewczyny ktore posiadaja jednoczesnie i PCOS i mutacje MTHFR : w moim przypadku tj. - Detekcja mutacji C677T w genie MTHFR (HOMOZYGOTA CC)
    - Detekcja mutacji A1298C w genie MTHFR (HOMOZYGOTA AC)

    mam takie pytanie... czy stosowala ktoras jednoczesnie metformine (lek przeciwcukrzycowy) i acard? przczytalam na str acard.pl ze mozna te 2 leki laczyc po uprzedniej konsultacji z lekarzem... chcialam wiedziec, czy faktycznie nic sie nie dzieje po tym polaczeniu?

    kariotypy tez na szczescie mi wyszly ok, mialam rowniez badane :

    Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V - krew, Detekcja mutacji G20210A w genie Protrombiny - czynnik II - krew - tu na szczescie nie stwierdzono u mnie takiej mutacji...

    dr w klinice nieplodnosci przepisala mi jedynie 5 mg kwasu foliowego, od czego to zalezy, ze nieraz przepisuja az 15 mg?

    obecnie staramy sie o rzadowke IVF - nigdy nie udalo mi sie zajsc w ciaze... czasami sie zastanawiam, czy moze przez ta mutacje MTHFR - mogl byc problem z zagniezdzeniem zarodka? czytalam tez na forum, ze wiele dziewczyn bada takze ta homocysteine przy mutacji, a mi dr narazie nie dala skierowania na to badanie...

    ogolnie to mimo, ze nigdy nie zaszlam w ciaze, ogarnia mnie strach, ze jak juz zajde, to przez te mutacje poronie :/ ale poki co staram sie myslec pozytywnie, tylko ta mysl gdzies tam w glebi mnie tkwi <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255
    późno trochę odpowiadam, bo dopiero przeczytałam. :)

    Ja stosuję od 23 kwietnia 2015 Acard75 (1x dziennie) i Metformax500 (2x dziennie). Nic mi się nie dzieje. Trochę mdłości było przez pierwsze 3 tygodnie po Metformaxie, ale teraz już jest ok.
    Anna255 wrote:
    witam, czy sa tu moze dziewczyny ktore posiadaja jednoczesnie i PCOS i mutacje MTHFR : w moim przypadku tj. - Detekcja mutacji C677T w genie MTHFR (HOMOZYGOTA CC)
    - Detekcja mutacji A1298C w genie MTHFR (HOMOZYGOTA AC)

    mam takie pytanie... czy stosowala ktoras jednoczesnie metformine (lek przeciwcukrzycowy) i acard? przczytalam na str acard.pl ze mozna te 2 leki laczyc po uprzedniej konsultacji z lekarzem... chcialam wiedziec, czy faktycznie nic sie nie dzieje po tym polaczeniu?

    kariotypy tez na szczescie mi wyszly ok, mialam rowniez badane :

    Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V - krew, Detekcja mutacji G20210A w genie Protrombiny - czynnik II - krew - tu na szczescie nie stwierdzono u mnie takiej mutacji...

    dr w klinice nieplodnosci przepisala mi jedynie 5 mg kwasu foliowego, od czego to zalezy, ze nieraz przepisuja az 15 mg?

    obecnie staramy sie o rzadowke IVF - nigdy nie udalo mi sie zajsc w ciaze... czasami sie zastanawiam, czy moze przez ta mutacje MTHFR - mogl byc problem z zagniezdzeniem zarodka? czytalam tez na forum, ze wiele dziewczyn bada takze ta homocysteine przy mutacji, a mi dr narazie nie dala skierowania na to badanie...

    ogolnie to mimo, ze nigdy nie zaszlam w ciaze, ogarnia mnie strach, ze jak juz zajde, to przez te mutacje poronie :/ ale poki co staram sie myslec pozytywnie, tylko ta mysl gdzies tam w glebi mnie tkwi <3

    Anna255, APS lubią tę wiadomość

  • gosia.86 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, jestem po dwoch poronieniach, dwa dni temu wykryto u mnie prawd. zespol antyfosfolipidowy, dostalam acard, equoral i encorton. prosze was, napiszcie czy znacie historie dziewczyn, ktore na tych lekach donosily ciaze.. jestem przerazona, na skraju wyczerpania. jesli bede mogla, opisze moja historie.. chcialabym tu dolaczyc poniewaz wiem ze od was dostane wsparcie, o ktore coraz trudniej od najblizszych uzyskac..szczegolnie od przyjaciolek najblizszych ktore sa obecnie w ciazy..zaszly za pierwszym podejsciem, a ja juz nie mam sily sie cieszyc ich szczesciem..czas sie przyznac..ze mnie to poprostu boli..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 18:00

    Córa ur. 04.2012
    nast.starania- 12.2013
    08.2014 zabieg, 10 tydz.
    09.2015 ciaza biochemiczna
    Niepłodność immunologiczna. 11.2015-acard,encrton,equoral.
    18.12.2015-lekka niedoczynnosc tarczycy
    28.12.2015-stwierdzona lekka endometrioza,jajowody drożne
    boje sie ze juz nigdy sie nie uda..
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia.86 bardzo mi przykro z powodu Twoich Maluszków :( ja teraz jestem w trakcie diagnozowania zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii. Wszystkich wyników jeszcze nie mam, więc zalecanego leczenia też nie, ale czytałam, że będąc na tych lekach od początku ciąży można spokojnie donosić ciążę do końca i szczęśliwie urodzić. Jeśli potrzebujesz wsparcia to zapraszam Cię na wątek "Aniołkowe Mamy [*]", bo tutaj chyba dawno nikt nie zaglądał... A tam są cudowne dziewczyny, które są dla siebie ogromnym wsparciem. Życzę dużo siły :*

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • gosia.86 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękję za odpowiedź, przerzucę się tam;)

    Córa ur. 04.2012
    nast.starania- 12.2013
    08.2014 zabieg, 10 tydz.
    09.2015 ciaza biochemiczna
    Niepłodność immunologiczna. 11.2015-acard,encrton,equoral.
    18.12.2015-lekka niedoczynnosc tarczycy
    28.12.2015-stwierdzona lekka endometrioza,jajowody drożne
    boje sie ze juz nigdy sie nie uda..
  • EwaMM Przyjaciółka
    Postów: 67 58

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    witam, czy sa tu moze dziewczyny ktore posiadaja jednoczesnie i PCOS i mutacje MTHFR : w moim przypadku tj. - Detekcja mutacji C677T w genie MTHFR (HOMOZYGOTA CC)
    - Detekcja mutacji A1298C w genie MTHFR (HOMOZYGOTA AC)

    mam takie pytanie... czy stosowala ktoras jednoczesnie metformine (lek przeciwcukrzycowy) i acard? przczytalam na str acard.pl ze mozna te 2 leki laczyc po uprzedniej konsultacji z lekarzem... chcialam wiedziec, czy faktycznie nic sie nie dzieje po tym polaczeniu?

    kariotypy tez na szczescie mi wyszly ok, mialam rowniez badane :

    Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V - krew, Detekcja mutacji G20210A w genie Protrombiny - czynnik II - krew - tu na szczescie nie stwierdzono u mnie takiej mutacji...

    dr w klinice nieplodnosci przepisala mi jedynie 5 mg kwasu foliowego, od czego to zalezy, ze nieraz przepisuja az 15 mg?

    obecnie staramy sie o rzadowke IVF - nigdy nie udalo mi sie zajsc w ciaze... czasami sie zastanawiam, czy moze przez ta mutacje MTHFR - mogl byc problem z zagniezdzeniem zarodka? czytalam tez na forum, ze wiele dziewczyn bada takze ta homocysteine przy mutacji, a mi dr narazie nie dala skierowania na to badanie...

    ogolnie to mimo, ze nigdy nie zaszlam w ciaze, ogarnia mnie strach, ze jak juz zajde, to przez te mutacje poronie :/ ale poki co staram sie myslec pozytywnie, tylko ta mysl gdzies tam w glebi mnie tkwi <3

    Aniu ja mam heterozygotę PAI wariant 4G/5G, heterozygotę 677c>T/ i 1298a>c. Ja dostałam zalecenia z poradni genetycznej aby brać kwas foliowy 5mg. Ja w tej chwili biorę 2mg kwasu ale w formie metylowanej+femibon natal 1+ witamina B12 i B6 w formie metylowanej. Mój Synek odszedł od nas w 38 tygodniu książkowej ciąży przez całkowite oddzielenie się łożyska. Do oddzielenia łożyska doszło prawdopodobnie przez te mutacje. Ty widzę, ze masz jeszcze homozygoty więc to tak naprawdę mieszanka wybuchowa. Mi lekarka kazała w trakcie starań brać acard aby macica była bardziej ukrwiona.

    Jasinek 38tc, *24.11.2014 +28.11.2014
    Malutka Kropeczka c.p. 21.09.2015 (*)

    Tęczowa Oleńka ❤️ 30.10.2016

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W prawdzie jeszcze nigdy nie byłam w ciąży ale dołączę się do wątku gdyż jestem w trakcie diagnozowania przyczyny nadkrzepliwości. Bardzo Wam dziewczyny współczuję straty tylu aniołków. To bardzo smutne że przychodzi się tylu osobom z tym zmagać. Życie jest naprawdę ciężkie. Sama się boję co będzie dalej:/ sercem jestem z Wami i życzę zdrowej ciąży każdej z Was:*

  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaMM wrote:
    Aniu ja mam heterozygotę PAI wariant 4G/5G, heterozygotę 677c>T/ i 1298a>c. Ja dostałam zalecenia z poradni genetycznej aby brać kwas foliowy 5mg. Ja w tej chwili biorę 2mg kwasu ale w formie metylowanej+femibon natal 1+ witamina B12 i B6 w formie metylowanej. Mój Synek odszedł od nas w 38 tygodniu książkowej ciąży przez całkowite oddzielenie się łożyska. Do oddzielenia łożyska doszło prawdopodobnie przez te mutacje. Ty widzę, ze masz jeszcze homozygoty więc to tak naprawdę mieszanka wybuchowa. Mi lekarka kazała w trakcie starań brać acard aby macica była bardziej ukrwiona.

    ja tez mam ta heterozygote PAI ale dostalam informacje ze to nie ma znaczenia i nie prowadzi do nadkrzepliwosci...a jak Ty dostalas dokladnie informacje nt tej mutacji?

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego
    *przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM
    * Antykoagulant tocznia
    * Przeciwciała przeciwjądrowe ANA
    * Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska

    Poroniłam w poniedziałek. Myślę aby te badania zrobić jeszcze w tym tygodniu. Czy trzeba być na czczo? Ile mniej więcej kosztują?

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam bez antygenów łożyska i chyba koło 300zł zapłaciłam, na czczo nie byłam, pani w lab mówiła, że nie trzeba :) ceny też zależą od labo.

    Powiedzcie mi proszę dziewczyny, czy heparynę bierze się tylko w ciąży, tak? przed staraniami acard? jestem dopiero w trakcie badań (będzie trwało długoooo, kocham nfz...) ale lekarz poz już stwierdził, że zaczynają się u mnie problemy z żyłami i zakrzepami, do lekarza prowadzącego idę w maju i zastanawiam się czy na samym acardzie bezpiecznie można się już starać :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zrobiłam bez antygenów łożyska i zapłaciłam ok. 220 zł. Badania na zespół antyfosfolipidowy mam ujemne, czyli nie mam. ANA dodatnie 1:100.

    Xaxa, heparynę w trakcie ciąży. A acard słyszałam, że już można wcześniej, ale to wszystko pod opieką lekarza.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy badania na zespół fosfolipidowy robi się zaraz po porobieniu czy można to zbadać, kiedy się jeszcze nie było nigdy w ciąży?

  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 1 maja 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszko, wydaje mi się, że przeciwciała mogą wyjść ujemne, bo przed ciążą nie ma nic w organizmie co mogłoby go obciążyć i spowodować pojawienie się tych przeciwciał. Ja mam stwierdzony zespół antyfosfolipidowy, ale w badaniach pół roku po porodzie już wszystkie p/ciała były ujemne. Lekarze mówią, że mam je znowu kontrolować w trakcie kolejnej ciąży.

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź:)

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ