X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riri bardzo mi przykro,już to kiedyś pisalam,po 3 poronieniach nie chciałam już próbować już w ciemno..moim zdaniem dla Ciebie tylko Paśnik albo Malina pokażą ci wlaściwą drogę do sukcesu ...trzymaj sie jakoś

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 26 maja 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riri.... to przykre co nas spotyka...
    ...ja w lutym rozmawialam ze swoim ginekologiem, ktory mowil mi, ze on sam nie wie czy jak wdraza leki pacjentce, to one pomagaja czy jakby ich nie bylo to ciaza i tak by sie utrzymala... czasami te leki dzialaja na "spokojna glowe" pacjentki i to juz jest duzy plus...

    ...swoja droga, ja rezygnuje juz ze staran... nie daje rady psychicznie, przerasta mnie to juz i totalnie wyniszcza...
    ...bede caly czas do Was zagladala i Wam kibicowala...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 27 maja 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kik wrote:
    Witaj Lili, czytam Twoje posty, doszłam tylko do 5 strony i widzę, że masz wiedzę ogromną, mam nadzieję, że jeszcze uda mi się z Tobą skontaktować, jestem obecnie po 2 poronieniu, kariotypy dzieci były prawidłowe, czekamy teraz na badania, wydrukowałam badanie jakie zalecałaś, ale doczytałam się też, że jesteś z Krakowa, czy możesz polecić mi Swoich lekarzy, mój nie ma pomysłu jak mnie leczyć,mam 34 lata, prawie 35 i chcę walczyć tylko nie wiem jak zacząć to wszystko:(



    KIK - wiem że nie do mnie to było pytanie, ale jakbyś chciała namiary na tego lekarza to pisz na priv. Ja też chodzilam do niego - z polecenia Lili30- i po 3 poronieniach doczekałem się zdrowego synka, a obecnie jestem w kolejnej ciąży ;)

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 28 maja 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jovi gratulację! ja chyba pamiętam jak urodzilas ostatnio a to już 2 ciaza!

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 28 maja 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn, które brały heparynę/z APS.
    Po poronieniu miałam badane tylko p/c antykardiolipinowe, IgG ujemne, IgM 176 (>80 to wysoko pozytywny). Poczytałam o APS, i jeszcze nie ma powodu do diagnozy u mnie. Gin mówił, że z następną ciążą mam przyjść od razu po teście, więc pewnie przepisze heparynę. Czy jest opcja, że dostanę z refundacją? Bo niby wskazań nie ma.
    Porozmawiam z lekarzem, ale dopiero za dwa tygodnie.

    I piszecie o trombofilii, problemach z tarczycą i homocysteinie - czy może to wyjść z morfologii? W sensie coś w morfologii wyszło nie tak, więc szukamy przyczyny w badaniach genetycznych? Czy nawet przy idealnej morfologii i wcześniejszych badaniach tsh może być coś nie tak?

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 28 maja 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy ...badania na tarczyce i homocysteine trzeba zrobic oddzielnie...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 28 maja 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tarczycy wiem, miałam robione tsh jakieś 2 lata temu i było ok. Teraz też miałam skierowanie, ale nie zdążyłam zrobić. Zastanawiam się tylko, co z tych mutacji mogłoby dać objawy w podstawowych badaniach. Bo zawsze miałam idealne wyniki, nie chorowałam, okaz zdrowia normalnie :-/.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 28 maja 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Jovi gratulację! ja chyba pamiętam jak urodzilas ostatnio a to już 2 ciaza!


    Dzięki :) Na razie to sam początek, 8 tydzień, ale jestem na tym samym zestawie leków co poprzednio, więc mam na dzieję, że wszystko będzie dobrze (chociaż leki miałam włączone późno- bo dopiero w 6 tygodniu- bo wtedy dowiedziałam się o ciąży.) Planowaliśmy z mężem małą różnicę wieku między potomstwem, ale sami byliśmy zaskoczeni takim tempem ;P . Najważniejsze że widziałam bijące serduszko, i czekam na następną wizytę za tydzień.


    Pozdrawiam i życzę spokojnych kolejnych miesięcy i lekkiego rozwiązania :D

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 28 maja 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które brały heparynę/z APS.
    Po poronieniu miałam badane tylko p/c antykardiolipinowe, IgG ujemne, IgM 176 (>80 to wysoko pozytywny). Poczytałam o APS, i jeszcze nie ma powodu do diagnozy u mnie. Gin mówił, że z następną ciążą mam przyjść od razu po teście, więc pewnie przepisze heparynę. Czy jest opcja, że dostanę z refundacją? Bo niby wskazań nie ma.
    Porozmawiam z lekarzem, ale dopiero za dwa tygodnie.

    I piszecie o trombofilii, problemach z tarczycą i homocysteinie - czy może to wyjść z morfologii? W sensie coś w morfologii wyszło nie tak, więc szukamy przyczyny w badaniach genetycznych? Czy nawet przy idealnej morfologii i wcześniejszych badaniach tsh może być coś nie tak?


    W badaniach podstawowych, zwykle nie ma żadnych odchyleń od normy. Ja też miałam zawsze morfologię, krzepnięcie i inne podstawowe badania perfekcyjne, a okazało się że mam mutacje MTHFR. Niestety często pierwszym i jedynym objawem są nawracające poronienia.

    co do refundacji wydaje mi się, że jak najbardziej jest szansa że dostaniesz heparynę na refundację przy takich wynikach. To zależy na jakiego ginekologa trafisz.

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 28 maja 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy... ja jak Jova, mialam zawsze morfologie ok a mam niedoczynnosc tarczycy i mutacje MTHFR

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 20:14

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze byłam zdrowa jak ryba, okres jak w zegarku! A tu: mthfr, hiperprolamtynemia, niedoczynnosc tarczycy i nowość: pozytywne ana2. Plemniki męża tez słabizna. Już się nawet płakać nie chce.

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 28 maja 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( Czyli dopóki nie zrobię sterty szczegółowych badań, to nie będę wiedziała. Porozmawiam z ginekologiem, na razie pewnie skupi się na zespole antyfosfolipidowym.
    Postaram się nie nakręcać za bardzo, może takie diagnozowanie nie będzie konieczne.
    Dzięki za info.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Riri bardzo mi przykro...
    tak mam leiden homozygotę, pai-1, i mthfr c677t, z tą szyjką to nie wiem do końca jak było, wiem tylko że po tylu poronieniach jest zawsze osłabiona...w ciąży na ost badaniu jeszcze było ok, z wyników sekcji wyszło że syn miał zapalenie płuc, co nie wyklucza że winny był jednak leiden...bo w histopato łożyska wyszło dużo skrzepów, krwaików itp...

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam clexane 0,8 ze względu na moją wagę, miałam na refundacji.
    polecam Wilczyńskiego, z tym ze badania z własnej kieszeni.

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze to sama nie wiem czy mam jeszcze szanse na bilogiczne dziecko...jest tu ktoś z podonymi problemami do moich i urodził? dodam ze mam jeszcze nadciśnienie...

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    midnight wrote:
    szczerze to sama nie wiem czy mam jeszcze szanse na bilogiczne dziecko...jest tu ktoś z podonymi problemami do moich i urodził? dodam ze mam jeszcze nadciśnienie...
    Kurcze zapomniałam ze masz homozygote leidena.... a robilas anty xa przy clexanie? bo 0,8 mogło być za mało i to badanie pokazuje czy heparyna działa...przy hetero ryzyko zakrzepów ok 4-5 krotne, homozygota nawet 80 :(
    poza tym wilczynski powiedział mi kiedyś ze femibion przy mthfr wystarczy a ja uważam ze za mało folianu tam jest poza tym nie ma innych wit z gr b i metylacja nadal zablokowana jest...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i jeszcze jedno, jak robili Tobie usg to sprawdzali przepływy?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • kik Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 30 maja 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jova wrote:
    Dzięki :) Na razie to sam początek, 8 tydzień, ale jestem na tym samym zestawie leków co poprzednio, więc mam na dzieję, że wszystko będzie dobrze (chociaż leki miałam włączone późno- bo dopiero w 6 tygodniu- bo wtedy dowiedziałam się o ciąży.) Planowaliśmy z mężem małą różnicę wieku między potomstwem, ale sami byliśmy zaskoczeni takim tempem ;P . Najważniejsze że widziałam bijące serduszko, i czekam na następną wizytę za tydzień.


    Pozdrawiam i życzę spokojnych kolejnych miesięcy i lekkiego rozwiązania :D
    Moje wielkie i serdeczne gratulacje, mocno trzymam kciuki za Ciebie i każdą tu z nas.
    Dziękuję, że odpisałaś, już traciłam nadzieję, że uda mi się namierzyć tych lekarzy.

    jova lubi tę wiadomość

  • kik Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 30 maja 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jova wrote:
    KIK - wiem że nie do mnie to było pytanie, ale jakbyś chciała namiary na tego lekarza to pisz na priv. Ja też chodzilam do niego - z polecenia Lili30- i po 3 poronieniach doczekałem się zdrowego synka, a obecnie jestem w kolejnej ciąży ;)

    Dziękuję Ci bardzo:)
    Niestety jestem jeszcze w powijakach z forum i nie wiem jak napisać do Ciebie prywatną wiadomość")

  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 30 maja 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa ja już sama nie wiem...może coś pomieszałam?...która mam homo a którą hetero...przepraszam, jednak leiden mam hetero a mthfr mam homozygotę...
    ale to juz bez znaczenia...akiego badania chyba nie miałam, miałam tylko średnio raz w m-cu robiony kooagulogram, a przepływy też nawet nie wiem...chyba jeszcze nie? miałam miec echo serca dzidziusia 9.02 ale nie doczekałam...

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ