X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 31 października 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak- przykro mi z powodu Twoich strat...
    Na pierwszej stronie jest lista badan które warto zrobić przy nawracających poronieniach- sprawdź sobie które już zrobiłaś i co jeszcze zostało do zrobienia.
    Czasem potrzebna jest większa dawka Clexane (tak bylo w moim przypadku) czasem jeszcze steryd.. Powodzenia!

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 31 października 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jova wrote:
    Pismak- przykro mi z powodu Twoich strat...
    Na pierwszej stronie jest lista badan które warto zrobić przy nawracających poronieniach- sprawdź sobie które już zrobiłaś i co jeszcze zostało do zrobienia.
    Czasem potrzebna jest większa dawka Clexane (tak bylo w moim przypadku) czasem jeszcze steryd.. Powodzenia!

    Jova dziękuję za odpowiedź. Większość z tych badań zrobiłam albo po pierwszym albo po drugim poronieniu. Teraz mam zlecenie na diagnostykę immunologiczną i pakiet na trombofilię.

    Zostały mi już same specjalistyczne. Przez dwa lata jednak sporo się w tym temacie zmieniło i dlatego chciałam wiedzieć czy pojawiły się nowe badania diagnostyczne, które jeszcze ewentualnie mogłabym wykonać.

    Cieszę się, że tobie się udało bo to też daje mi jakąś nadzieję choć nie sądzę, żeby u mnie wystarczyła tylko wyższa dawka heparyny.


    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 2 listopada 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym zrobiła badanie genetyczne materiału z poronienia, żeby wiedzieć czy nie było wad w ciaży.
    I mutacje Mthfr jeśli jeszcze jej nie robiłaś?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    ja bym zrobiła badanie genetyczne materiału z poronienia, żeby wiedzieć czy nie było wad w ciaży.
    I mutacje Mthfr jeśli jeszcze jej nie robiłaś?


    Mutacje MTHFR będę robić teraz w pakiecie na trombofie. Jeśli chodzi o badanie genetyczne materiału z poronienia to nie wiem czy psychicznie to ogarnę. Czekam na poronienie samoistne wiec musiałabym sama wszystko zrobic :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2017, 12:23

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 2 listopada 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Mutacje MTHFR będę robić teraz w pakiecie na trombofie. Jeśli chodzi o badanie genetyczne materiału z poronienia to nie wiem czy psychicznie to ogarnę. Czekam na poronienie samoistne wiec musiałabym sama wszystko zrobic :(

    No niestety, ale dla mnie przy 3 stracie to jest kluczowe badanie. jeśli wyjdzie ok wtedy możesz szukać dalej, ale jak wyjdzie ze były wady genetyczne, to będziesz wiedzieć dlaczego leki nie pomogły.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 15 listopada 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was może polecić jakiegoś dobrego lekarza z Krakowa przy promieniach nawykowych?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2017, 12:59

    Wszystko ma swój czas...
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie. Też chętnie skonsultowałabym się z kimś jeszcze.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 marca 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży - wg cyklu to 6t4d, wg USG i wyniku HCG - około 5t (beta wolno przyrasta).

    Właśnie odebrałam wynik D-dimerów 696, APPTT: 34,3. Przed ciążą nikt mi nie badał krzepliwości, wyszło to dopiero teraz, bo wspomniałam gince, że w rodzinie były udary i żylaki.

    Niestety do tego jeszcze mam krwiak, przy którym wg mojej ginki nie mogę brać Acardu:( Biorę Duphaston 1x2/dz. Wizytę mam dopiero za tydzień. Staram się pić jak najwięcej wody i nie przeciążać. Jak jeszcze mogę pomóc sobie i mojej fasolce? Zrobię wszystko żeby utrzymać tę ciążę...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, założyłam ten wątek kiedyś, dawno temu. Od ostatniej straty miną niedługo 3 lata. Powoli wracam do tematu starań. Czas minął, czuję, że straciłam go tak bez sensu, ale może tego właśnie potrzebowałam.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Anuszek Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 marca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny

    Mam do sprzedania 7 opakowań leku CLEXANE 08 mg.
    Pudelka w nienaruszonym stanie z ulotka.
    MAM PARAGONY ZAKUPU LEKU !
    Cena nizsza nic w aptece !

    Jesli ktoras z was potrzebuje prosze o kontakt na maila [email protected]

    Anuszek
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 5 marca 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 wrote:
    Cześć Dziewczyny, założyłam ten wątek kiedyś, dawno temu. Od ostatniej straty miną niedługo 3 lata. Powoli wracam do tematu starań. Czas minął, czuję, że straciłam go tak bez sensu, ale może tego właśnie potrzebowałam.
    Mysz, na pewno nie straciłaś tego czasu - każda z nas potrzebuje po swojemu przeżyć żałobę i chyba nie ma normy. Jeśli teraz czujesz, że to jest ten moment, kiedy jesteś gotowa wrócić na front, to ja Ci życzę z całego serca, żebyś jak najszybciej zaszła w upragnioną ciążę i przeszła przez nią bezproblemowo, lekko jak się da i przede wszystkim OWOCNIE i szczęśliwie :). Bądź dobrej myśli!

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 5 marca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży - wg cyklu to 6t4d, wg USG i wyniku HCG - około 5t (beta wolno przyrasta).

    Właśnie odebrałam wynik D-dimerów 696, APPTT: 34,3. Przed ciążą nikt mi nie badał krzepliwości, wyszło to dopiero teraz, bo wspomniałam gince, że w rodzinie były udary i żylaki.

    Niestety do tego jeszcze mam krwiak, przy którym wg mojej ginki nie mogę brać Acardu:( Biorę Duphaston 1x2/dz. Wizytę mam dopiero za tydzień. Staram się pić jak najwięcej wody i nie przeciążać. Jak jeszcze mogę pomóc sobie i mojej fasolce? Zrobię wszystko żeby utrzymać tę ciążę...
    Masz za wysokie d dimery. Ja miałam też krwiak przy tej ciąży i brałam nie tylko acard ale też heparyne 0.6. Skonsultuj to z innym lekarzem i zrób badania na trombofilie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 wrote:
    Cześć Dziewczyny, założyłam ten wątek kiedyś, dawno temu. Od ostatniej straty miną niedługo 3 lata. Powoli wracam do tematu starań. Czas minął, czuję, że straciłam go tak bez sensu, ale może tego właśnie potrzebowałam.

    u nas już minęło 3 lata i mam bardzo podobne odczucia, ze ten czas przeleciał stracony. Wracamy do starań, z ogromnym lękiem, z masą leków i cichutką nadzieją, że może tym razem życie nas nie pokona. A jeśli będzie inaczej to koniec starań i walki.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mozna sie zadreczac ze czas byl stracony, to byl czas dla Ciebie i Twojego Faceta. A niestety po naszych doswiadczeniach juz wiemy ze co ma byc to bedzie los/Bóg ma plan dla nas i trzeba cierpliwie czekac ale przeciez marzyc dalej mozna i wierzc ze sie uda rowniez.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 7 marca 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra dziękuję Ci za odpowiedź, czytałam że normy w ciąży są inne i to niby jest wynik w normie, ale jeżeli na samym początku ciąży mam taki wysoki, to zakładam, że wzrośnie ponad normę, kiedy ciąża się rozwinie. A przy jakich wynikach przepisują Acard? Czy to wygląda tak, że dopiero po poronieniu zlecają pogłębione badania i poronienie jest wskazaniem, żeby w następnej ciąży przepisano np. heparynę? Chyba faktycznie zrobię ten test na trombofilię.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 10 marca 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 wrote:
    Cześć Dziewczyny, założyłam ten wątek kiedyś, dawno temu. Od ostatniej straty miną niedługo 3 lata. Powoli wracam do tematu starań. Czas minął, czuję, że straciłam go tak bez sensu, ale może tego właśnie potrzebowałam.
    Witam ponownie,ja już powiem wam że sama boję się już zajść w ciążę, dziś na necie podgladnelam wyniki komórek NK i znacznie sie pogorszyły przez półtora roku,nawet nie wiem jakie leki się przyjmuję przy złych NK, lekarz immunolog dopiero lipiec:-\

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 marca 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 wrote:
    Witam ponownie,ja już powiem wam że sama boję się już zajść w ciążę, dziś na necie podgladnelam wyniki komórek NK i znacznie sie pogorszyły przez półtora roku,nawet nie wiem jakie leki się przyjmuję przy złych NK, lekarz immunolog dopiero lipiec:-\
    Jaki masz wynik Nk? Bierze się na nie sterydy lub wlewy z intralipidu. Podobno też warto pić olej lniany. Walczycie dalej?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 11 marca 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/284dff547547.jpg

    Taki mam wynik,a steryd mi nic nie pomógł

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 11 marca 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/284dff547547.jpg

    Taki mam wynik,a steryd mi nic nie pomógł
    Kochana jeśli steryd nie pomógł to może warto przemyśleć kwestię szczepień..ja oczywiście nie namawiam bo to każdego indywidualna decyzja ale nam pomogły a myslalam ze już nigdy się nie uda..

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 11 marca 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta wrote:
    Kochana jeśli steryd nie pomógł to może warto przemyśleć kwestię szczepień..ja oczywiście nie namawiam bo to każdego indywidualna decyzja ale nam pomogły a myslalam ze już nigdy się nie uda..
    A jakie ty miałaś wyniki NK?bo mój gin dzis je widział i mówi że według niego wyniki są ok

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ