X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na poronienie
Odpowiedz

W oczekiwaniu na poronienie

Oceń ten wątek:
  • OldMe-NewMe Przyjaciółka
    Postów: 65 28

    Wysłany: 11 kwietnia, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie było innego wyjścia jak szpital bo miałam krwotok. Leciała ze mnie krew jakby wiadrami. Jak w końcu doczekałam się badania na IP to lekarka spojrzała na mnie z teksem „coś pani bardzo blada” … no byłam. Blada jak ściana. I ona od razu skierowała mnie na oddział żeby zatrzymać krwawienie. Od razu chciała mnie dać na łyżeczkowanie ale na oddziale jakimś cudem krwawienie wystopowalo i uznali że poczekamy do rana. Jesli się sama nie oczyszczę to będzie łyżeczkowanie.
    Rano jak wstałam i zobaczyłam krew tego dnia to akurat tak się złożyło że miałam z samego rana wizytę kontrolną u lekarza. Na wizycie powiedziała mi że s dwie opcje - możemy czekać w domu i przeżyć to w domu i jechać do szpitala w przypadku krwotoku, albo gorączki albo bólu nie do zniesienia, albo od razu jechać do szpitala. Tylko wiesz u mnie to było już poronienie w toku. Ale na dobrą sprawę nie wiem kiedy ciąża się zatrzymała. Nie wiem nawet czy lekarz mi to powiedział. Byłam w takich emocjach że nie pamiętam wszytskiego. Prawdopodobnie to trwało już co najmniej jakiś czas tylko ja nie byłam świadoma a dowiedziałam się kiedy się zaczęło.

  • Nappi Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie , mam dużo pytań żadnych odpowiedzi , tak jak w mojej stopce byłam w ciąży początek 5 tygodnia , ciąża się zatrzymała , byłam u ginekologa dał mi duphaston powiedział że jak skończę opakowanie 3x1 tabletka dziennie to powinno zacząć się krwawienie na ten weekend , a co w sytuacji gdy nie zacznę krwawić ? Kiedy się zgłosić do lekarza tak naprawdę nie wiem 😔 boje się zakażenia, jak byłam na wizycie lekarz tylko stwierdził powiększone endometrium na ok 1.5 cm plamienie mam znikome lekko beżowe nic więcej , we wtorek wracam do pracy bardzo boje się że zacznę krwawić w pracy, znając moje szczęście nie wiem czego się spodziewać czy oczekiwać dużego krwawienia czy tak jak przy miesięczne , po rozmowie ze znajomą która przeszła przez poronienie 2 razy ,u niej nie było wywoływane tylko samoistne mówiła że ból i krwawienie jest dużo mocniejsze 😵‍💫

    30.05.2011r 23tydz. Niewydolność szyjki macicy 💔👼
    08.10.2016r 🌈♥️40tydz.
    Duphaston , luteina, skracająca się szyjka macicy, niewydolność szyjki założenie szwu podtrzymującego ciążę 14 tydzień
    30.03.2024 ⏸️ duphaston 2x1
    03.04.2024 beta 20.9
    05.04.2024 beta 90.4
    08.04.2024 beta 429.9
    10.04.2024 beta 460 💔
    Wizyta 12.04 duphaston na wywołanie krwawienia 3x1
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 17 kwietnia, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nappi wrote:
    Witajcie , mam dużo pytań żadnych odpowiedzi , tak jak w mojej stopce byłam w ciąży początek 5 tygodnia , ciąża się zatrzymała , byłam u ginekologa dał mi duphaston powiedział że jak skończę opakowanie 3x1 tabletka dziennie to powinno zacząć się krwawienie na ten weekend , a co w sytuacji gdy nie zacznę krwawić ? Kiedy się zgłosić do lekarza tak naprawdę nie wiem 😔 boje się zakażenia, jak byłam na wizycie lekarz tylko stwierdził powiększone endometrium na ok 1.5 cm plamienie mam znikome lekko beżowe nic więcej , we wtorek wracam do pracy bardzo boje się że zacznę krwawić w pracy, znając moje szczęście nie wiem czego się spodziewać czy oczekiwać dużego krwawienia czy tak jak przy miesięczne , po rozmowie ze znajomą która przeszła przez poronienie 2 razy ,u niej nie było wywoływane tylko samoistne mówiła że ból i krwawienie jest dużo mocniejsze 😵‍💫
    Krwawienie jest dużo mocniejsze i nie do powstrzymania. W sensie w pracy koniecznie podpaski poporodowe jeśli chcesz zdążyć do wc i do domu możliwie szybko. Do wc będziesz często biegać a i dodatkowa bielizna może się przydać.

    Na plus w tej całej przykrej sytuacji jest to, że będziesz wiedzieć, że się zaczyna. Boli podbrzusze, plecy, czasem okoliczne mięśnie. Poprostu wiesz, że jest inaczej. Ja zaczęłam krwawić po 2 dniach plamienia i 3 dniach mini okresu (razem 5 dni). Ale 'naturalnie', bez tabletek.

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • alittle Autorytet
    Postów: 1708 2560

    Wysłany: 17 kwietnia, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zapodałam tabletki i czekam na rozwój sytuacji. Zastanawiam się kiedy brać coś przeciwbólowego.

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
  • Sisi1905 Przyjaciółka
    Postów: 97 42

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nappi wrote:
    Witajcie , mam dużo pytań żadnych odpowiedzi , tak jak w mojej stopce byłam w ciąży początek 5 tygodnia , ciąża się zatrzymała , byłam u ginekologa dał mi duphaston powiedział że jak skończę opakowanie 3x1 tabletka dziennie to powinno zacząć się krwawienie na ten weekend , a co w sytuacji gdy nie zacznę krwawić ? Kiedy się zgłosić do lekarza tak naprawdę nie wiem 😔 boje się zakażenia, jak byłam na wizycie lekarz tylko stwierdził powiększone endometrium na ok 1.5 cm plamienie mam znikome lekko beżowe nic więcej , we wtorek wracam do pracy bardzo boje się że zacznę krwawić w pracy, znając moje szczęście nie wiem czego się spodziewać czy oczekiwać dużego krwawienia czy tak jak przy miesięczne , po rozmowie ze znajomą która przeszła przez poronienie 2 razy ,u niej nie było wywoływane tylko samoistne mówiła że ból i krwawienie jest dużo mocniejsze 😵‍💫
    U mnie krwawienie nie było mocniejsze niż miesiączka tylko trwało dłużej a byłam dalej w tygodniach bo był już zarodek. Ból jest ciut mocniejszy ale do wytrzymania. To naprawdę jest sprawa indywidualna. Tabletki bierz kiedy poczujesz potrzebę, trzymaj się jakbyś miała pytania pisz ✊

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
  • Nappi Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Ja właśnie zapodałam tabletki i czekam na rozwój sytuacji. Zastanawiam się kiedy brać coś przeciwbólowego.

    A powiedz jakie tabletki dostałaś ? Ja dzisiaj przez 2 h miałam bardzo mocne bóle ale tylko trochę krwi i nagle ustało mam wzdęty brzuch i tak jakby tępy lekki ból macicy ale nic poza tym , nie wiem ten duphaston jest odpowiedni dostałam do na początku ciąży i kiedyś na wywołanie miesiączki ale czy na wywołanie poronienia ?

    30.05.2011r 23tydz. Niewydolność szyjki macicy 💔👼
    08.10.2016r 🌈♥️40tydz.
    Duphaston , luteina, skracająca się szyjka macicy, niewydolność szyjki założenie szwu podtrzymującego ciążę 14 tydzień
    30.03.2024 ⏸️ duphaston 2x1
    03.04.2024 beta 20.9
    05.04.2024 beta 90.4
    08.04.2024 beta 429.9
    10.04.2024 beta 460 💔
    Wizyta 12.04 duphaston na wywołanie krwawienia 3x1
  • aszin Autorytet
    Postów: 3515 7524

    Wysłany: 21 kwietnia, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie poronienie samoistne, 2 dni krwawienie było ogromne z wielkimi skrzepami, krew leciała „ciurkiem”, łącznie z plamieniami przed i po, wszystko trwało około 2 tygodni. Ja nie byłabym w stanie pracować, bo praktycznie co chwilę musiałam latać do toalety. Ból brzucha też dużo większy niz okresowy, połknęłam sporo tabletek przez ten czas.
    Ja jak się dowiedziałam o zatrzymaniu rozwoju ciąży, miałam odstawić od razu wszystkie leki, w tym właśnie duphaston. Od tego momentu krwawienie pojawiło się chyba po półtora tygodnia, ale u mnie w tym momencie beta była na poziomie 7tys, więc trochę trwało zanim spadła. Życzę dużo siły 🫂

    👱🏻‍♀️’93 🧔🏻‍♂️’88
    🚩Hashimoto
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔

    💉Neoparin+💊 Acard150
  • Wercia99 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 kwietnia, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    Cześć Michalinka bardzo mi przykro 😔.. Jak ju się zaczęło to myślę i mam też tak nadzieję, że oczyści się samo 💜 trzymaj się kochana.


    Cześć powiedz mi czy ty też masz czekać czy samoistnie się oczyścisz? Nie miałaś obaw o sepsę itp bo jestem w tej samej sytuacji teraz. Pozdrawiam

  • Wercia99 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 kwietnia, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Jak jeszcze tydzień nic się samo u mnie nie ruszy, będę miała wizytę w szpitalu na indukcję poronienia.

    Macie jakieś polecajki, co do szpitala spakować?


    Powiedz mi ile kazali ci czekac. Boję się o zakażenie sepsa. Mimo że moja lekarka zapewnia że nie mam się czym bać.

  • Margolaaa Ekspertka
    Postów: 164 90

    Wysłany: 23 kwietnia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia99 wrote:
    Cześć powiedz mi czy ty też masz czekać czy samoistnie się oczyścisz? Nie miałaś obaw o sepsę itp bo jestem w tej samej sytuacji teraz. Pozdrawiam
    Cześć, ja niestety byłam w takiej samej sytuacji, jestem już "po" jak długo czekasz na samoistne poronienie?
    Ja miałam zalecane po odstawieniu duphastonu czekanie tydzień i na wizytę, doczekałam do tej wizyty ale już zaczęło się lekkie krwawienie, po wizycie się zaczęło... Lekarz potwierdził, że jest już wszystko podklejane i blisko ujścia, sprawdził czy drogi rodne są drożne a szyjka rozwarta... Pisze, bo sama szukałam informacji o strasznie się bałam... Niedosc, że przeżycie straty jest dramatyczne to jeszcze strach o zdrowie więc rozumiem

  • Wercia99 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolaaa wrote:
    Cześć, ja niestety byłam w takiej samej sytuacji, jestem już "po" jak długo czekasz na samoistne poronienie?
    Ja miałam zalecane po odstawieniu duphastonu czekanie tydzień i na wizytę, doczekałam do tej wizyty ale już zaczęło się lekkie krwawienie, po wizycie się zaczęło... Lekarz potwierdził, że jest już wszystko podklejane i blisko ujścia, sprawdził czy drogi rodne są drożne a szyjka rozwarta... Pisze, bo sama szukałam informacji o strasznie się bałam... Niedosc, że przeżycie straty jest dramatyczne to jeszcze strach o zdrowie więc rozumiem


    Mam czekać dwa tyg od dnia kiedy się dowiedziałam o tym że serce nie bije. I minął tydzień a tu nic się nie dzieje po za bólami pleców i trochę podbrzusza czasami. I bardzo się boję

  • Margolaaa Ekspertka
    Postów: 164 90

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia99 wrote:
    Mam czekać dwa tyg od dnia kiedy się dowiedziałam o tym że serce nie bije. I minął tydzień a tu nic się nie dzieje po za bólami pleców i trochę podbrzusza czasami. I bardzo się boję

    A jakiekolwiek plamienia, brązowy śluz? Mi bóle podbrzusza i pleców ale lekkie zaczęły się na 3 dni przed...a w którym tygodniu dowiedziałaś się o braku akcji serduszka?

  • Wercia99 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolaaa wrote:
    A jakiekolwiek plamienia, brązowy śluz? Mi bóle podbrzusza i pleców ale lekkie zaczęły się na 3 dni przed...a w którym tygodniu dowiedziałaś się o braku akcji serduszka?


    Plamienie śluzu jakiegoś brązowego brak, dowiedziałam się w 9 tyg a serce zatrzymalo się w 7 tyg

  • alittle Autorytet
    Postów: 1708 2560

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia. Czekałam dwa tygodnie od diagnozy do decyzji o farmakologicznej indukcji poronienia. Zapodałam sobie tabletki w ubiegłą środę, do dzisiaj krwawię, ale pęcherzyka pozbyłam się pierwszego dnia.

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
  • Margolaaa Ekspertka
    Postów: 164 90

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia99 wrote:
    Plamienie śluzu jakiegoś brązowego brak, dowiedziałam się w 9 tyg a serce zatrzymalo się w 7 tyg
    To praktycznie tak samo jak u mnie.... Mi akurat lekarze, bo byłam u dwóch kazali przyjść po tygodniu na wizytę jakby się nic nie działo i kazali zrobić dosłownie dzień przed wizyta pełna morfologię oraz crp, ten wskaźnik pokaże Ci czy jest jakikolwiek stan zapalny, więc zrób sobie te wyniki dla własnego spokoju jutro

    Wercia99 lubi tę wiadomość

  • Wercia99 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Wercia. Czekałam dwa tygodnie od diagnozy do decyzji o farmakologicznej indukcji poronienia. Zapodałam sobie tabletki w ubiegłą środę, do dzisiaj krwawię, ale pęcherzyka pozbyłam się pierwszego dnia.


    U mnie nie był to pęcherzyk został mi tydzień czekania ale tak strasznie się boję.

  • alittle Autorytet
    Postów: 1708 2560

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nappi wrote:
    A powiedz jakie tabletki dostałaś ? Ja dzisiaj przez 2 h miałam bardzo mocne bóle ale tylko trochę krwi i nagle ustało mam wzdęty brzuch i tak jakby tępy lekki ból macicy ale nic poza tym , nie wiem ten duphaston jest odpowiedni dostałam do na początku ciąży i kiedyś na wywołanie miesiączki ale czy na wywołanie poronienia ?

    U mnie ciąża z IVF, więc siłą rzeczy brałam potężne dawki progesteronu, w tym duphaston. Odstawienie leków nic nie dało.

    Dostałam ARTHROTEC, po 8 godzinach ból nie do opisania i wszystko najważniejsze poszło.

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
  • Margolaaa Ekspertka
    Postów: 164 90

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia99 wrote:
    U mnie nie był to pęcherzyk został mi tydzień czekania ale tak strasznie się boję.
    Rozumiem Cię... Ja też przeraźliwie się bałam, czekałam jak na szpilkach w domu, bałam się wychodzić bo się zacznie ...to jest straszne, mimo wszystko wybrałam drogę bez szpitala, czy żałuję? Nie! Byłam w domu a to dla mnie najistotniejsze, czucie komfortu i bezpieczeństwa, jak zobaczyłam wyniki crp uspokoiłam się

  • alittle Autorytet
    Postów: 1708 2560

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia99 wrote:
    U mnie nie był to pęcherzyk został mi tydzień czekania ale tak strasznie się boję.

    Raczej bym się nie martwiła. Jaką masz wielkość pęcherzyka z ostatniego USG?

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
  • Wercia99 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Raczej bym się nie martwiła. Jaką masz wielkość pęcherzyka z ostatniego USG?


    U mnie to nie był pęcherzyk tzn u mnie był zarodek wielkości 6mm już gdzie bilo serce a potem przestało.

‹‹ 110 111 112 113 114
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ