X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 2 marca 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt - wiadomo, że nikomu nie życzę straty, ale pytanie "dlaczego akurat ja?" to chyba każda z nas miała... Mam nadzieję, że już w tym cyklu mi się uda znów nosić fasolkę po serduszkiem :) .

    Jutro wizyta u gin i zobaczę co mi powie. Dziś gastroskopia to też mam nadzieję, że się wyjaśni co mi dolega. Obym nie musiała brać żadnych antybiotyków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 11:26

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam atak trądziku po poronieniu, teraz na szczęście wszystko wraca do normy, choć ja w sumie cały czas używam kosmetyków do cery trądzikowej, na szczęście juź jakiś czas temu mogłam już odstawić te wszystkie maści... polecam na cerę herbatę z bratka, mnie wspomogła w walce z pryszczami :)

    Kehlana fajnie że u ciebie wszystko dobrze :) ze zdrowiem i z mężem :) Najważniejsze to mieć radość y bycia ze sobą i się wspierać :) a kwiecień tuż tuż i wtedy się będzie działo :)

    Pozdrawiam :)

  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 2 marca 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Kejt - wiadomo, że nikomu nie życzę straty, ale pytanie "dlaczego akurat ja?" to chyba każda z nas miała... Mam nadzieję, że już w tym cyklu mi się uda znów nosić fasolkę po serduszkiem :) .

    Jutro wizyta u gin i zobaczę co mi powie. Dziś gastroskopia to też mam nadzieję, że się wyjaśni co mi dolega. Obym nie musiała brać żadnych antybiotyków.

    Jangwa, to trzymam kciuki żeby gastroskopia przebiegła gładko i szybko i aby wyniki było ok !

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 2 marca 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana, to super, że z mężusiem sie układa :) oby tak dalej ! u mnie trochę ten cykl się zmienił - jestem po 2 miesiączce po poronieniu, zobaczymy co będzie dalej i jak to sie jeszcze zmieni.... sluzów za bardzo w tym cyklu nie dostrzegłam, a temperatura to czarna magia dla mnie... :) ale zaczełam w tym cyklu mierzyć, może uda mi się przez cały cykl wytrzymać z mierzeniem to sie przynajmniej zacznę orientowac jak to u mnie wygląda :)

    Lucy, pisz szybko o co chodzi z tym bratkiem - spróbuję wszystkiego ! to się pije? czy się tym polewa? :)

    lucy1983 lubi tę wiadomość

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 2 marca 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa_maua, trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze poszło z lekarzami!

    Kejt, u mnie śluzu dość mało, pewnie od następnego cyklu zacznę pić wiesiołka albo inofolik, ale to co jest zmienia konsystencję mniej więcej tak jako powinno. Choć czasami mam jeszcze spore problemy ze zidentyfikowaniem co powinnam zaznaczyć na wykresie, nie do końca mi się zgadzają kategorie z tym, co obserwuję.
    Temperatura u mnie jest łatwiejsza, bo jak do tej pory mam zawsze po obudzeniu bardzo niską i jeżeli nic się nie zmieniło, to po owulce skok u mnie powinien być wyraźny. Zauważyłam, że nie ma znaczenia, o której godzinie sprawdzam, tak długo jak robię to zaraz po obudzeniu, co ułatwia sprawę, bo wstaję o różnych godzinach w zależności od dnia tygodnia.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Kejt* wrote:
    Kehlana, to super, że z mężusiem sie układa :) oby tak dalej ! u mnie trochę ten cykl się zmienił - jestem po 2 miesiączce po poronieniu, zobaczymy co będzie dalej i jak to sie jeszcze zmieni.... sluzów za bardzo w tym cyklu nie dostrzegłam, a temperatura to czarna magia dla mnie... :) ale zaczełam w tym cyklu mierzyć, może uda mi się przez cały cykl wytrzymać z mierzeniem to sie przynajmniej zacznę orientowac jak to u mnie wygląda :)

    Lucy, pisz szybko o co chodzi z tym bratkiem - spróbuję wszystkiego ! to się pije? czy się tym polewa? :)

    Hehe ale się uśmiałam :) to jest herbata do picia, ja piłam koło 2 razy dziennie, można kupić w aptece albo w zielarskim, choć panie czasami robią wielkie oczy :) i mówią że nigdy nie słyszały, że coś takiego jest. Mi mama zawsze kupowała i jakoś jej się udawało :) Poza tym na trądzik naprawdę pomaga picie dużej ilości wody, odstawienie drastyczne czekolady i unikanie tłustych rzeczy... no i unikanie makijażu :( i solidna higiena. ja walczę z trądzikiem koło 2 lat, a dostałam koło 30 i raczej ze stresu/zmian hormonalnych, bo jako nastolatka raczej nie miałam wielkich problemów, więc wiem o czym mówię :) Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 12:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny ! Mam do was dość nietypową prośbę. Potrzebuje waszej pomocy. Jestem studentką pielęgniarstwa i obecnie w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat NAWRACAJĄCYCH PORONIEŃ, tak więc pomyślałam że może znalazła by się chętna kobieta opowiedzieć mi swoją historię, na której bazowałabym w swojej pracy. Bo z książek ciężko coś stworzyć.. Bardzo was proszę o pomoc, jak również z całego serca wam życzę wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu.
    PODZIWIAM was!! :)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 2 marca 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt, dziekuje Ci bardzo za pozdrowienia dla mojego chorowitego oraz za cieple slowa :)
    Juz nie moge sie doczekackiedy sie @ skonczy i zaczynam testowanie na owu! Popsul mi sie termometr wiec jutro musze kupic:)
    U Ciebie juz niedlugo odliczanie! :) :) Juz trzymam kciuki!!!! :)
    Buziaki!!!

    Meeegi, Kochana trzymaj sie zdrowo!!!!

    Kobialka, ja stracilam jedno Malenstwo i mam nadzieje, ze juz sie to nigdy nie powtorzy wiec raczej nie pomoge. Jesli potrzebujesz innych informacji, to sluze pomoca.

    Milego popoludnia dla Wszystkich :)

    *Kejt* lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:

    Kobialka, ja stracilam jedno Malenstwo i mam nadzieje, ze juz sie to nigdy nie powtorzy wiec raczej nie pomoge. Jesli potrzebujesz innych informacji, to sluze pomoca.



    Rachele dziękuje za zainteresowanie moim postem. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty i mocno trzymam kciuki za Ciebie. Poronienia nawykowe to co najmniej 3 utarty maleństwa, więc może są tu kobiety które to spotkało i wierze, że będą chciały opowiedzieć o swoim problemie dzięki czemu ogromnie mi pomogą.
    A TY jeśli posiadasz jakieś informacje na temat ogólnego poronienia to jak najbardziej skorzystam z Twojej pomocy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 13:40

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 2 marca 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobiałka wrote:

    Kobialka, dziekuje za cieple slowa :) Mama nadzieje, ze los wkrotce usmiechnie sie i do mnie i doswiadcze cudu macierzynstwa :)
    Jesli masz jakies pytania, ktore moga pomoc w Twojej pracy, napisz na prv.
    Milego dnia i powodzenia w zbieraniu danych :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiada któraś z was książkę "Cisza pod sercem" ale w formie pdf. ?

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 2 marca 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lucy1983 wrote:
    Hehe ale się uśmiałam :) to jest herbata do picia, ja piłam koło 2 razy dziennie, można kupić w aptece albo w zielarskim, choć panie czasami robią wielkie oczy :) i mówią że nigdy nie słyszały, że coś takiego jest. Mi mama zawsze kupowała i jakoś jej się udawało :) Poza tym na trądzik naprawdę pomaga picie dużej ilości wody, odstawienie drastyczne czekolady i unikanie tłustych rzeczy... no i unikanie makijażu :( i solidna higiena. ja walczę z trądzikiem koło 2 lat, a dostałam koło 30 i raczej ze stresu/zmian hormonalnych, bo jako nastolatka raczej nie miałam wielkich problemów, więc wiem o czym mówię :) Powodzenia :)

    Potwierdzam, ze bratek pomaga :)
    Ja na szczescie nie dostalam 'wysypu' po utracie Malenstwa, wyszlo pare niespodzianek i na tym koniec.
    Na tradzik spowodowany zmianami hormonalnymi niestety malo co pomaga. szczegolnie po poronieniu czy po ciazy. Ale do 3 miesiecy posino sie wszystko unormowac. :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 2 marca 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;)
    Dzisiaj leniuchuję sobie, właściwie to czuję się tak sobie. Byłam dzisiaj na badaniach i o ile beta jest piękna 6750 to moje tsh przeraża bo aż 6,620 mimo podniesionej dawki :( ręce opadają. Czekam na jeszcze jeden wynik i będę dzwonić do lekarza... Nie spodziewałam się znowu takich wyników nie wiem co się dzieje...

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • DomiBW Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobialka ja mam pdf z "cisza pod sercem". Podaj maila to przesle:-)

    02.02.2015 [*]
    Wiosną nadzieja narodzi się ponownie :)
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 wrote:
    Hej dziewczyny ;)
    Dzisiaj leniuchuję sobie, właściwie to czuję się tak sobie. Byłam dzisiaj na badaniach i o ile beta jest piękna 6750 to moje tsh przeraża bo aż 6,620 mimo podniesionej dawki :( ręce opadają. Czekam na jeszcze jeden wynik i będę dzwonić do lekarza... Nie spodziewałam się znowu takich wyników nie wiem co się dzieje...

    Kochana, beta piekna ale tsh faktycznie wysokie. Bierzesz teraz 100? Mnie rowniez tsh uroslo troszke na poczatku ciazy... ale nieznacznie.... Dzwon do lekarza i daj znac koniecznie co Ci powiedzial.
    Pamietam, jak moja kolezanka w ciazy z 75 przeszla na 150 i potem chyba nawet na 200... ale nie pamietam czemu jej tak podskoczylo. MOze faktycznie dawka jest jeszcze za mala! Bedzie dobrze, wszytsko da sie wyregulowac ale skontaktuj sie z lekarzem! Trzymam kciuki! Buziaki specjalne dla Ciebie :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobiałka ja podobnie jak Rachele straciłam jedno maleństwo i wierzę, że się to już przenigdy nie powtórzy. Myślę, że sporo dowiesz się czytając nasz wątek (od początku :) ) jest tu wiele historii.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisia wrote:
    kobiałka ja podobnie jak Rachele straciłam jedno maleństwo i wierzę, że się to już przenigdy nie powtórzy. Myślę, że sporo dowiesz się czytając nasz wątek (od początku :) ) jest tu wiele historii.


    Tulisia, Slonce dodalam Cie do naszej listy :).... zapomnialam Ci napisac :) Buziaki

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 2 marca 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po gastro... jakoś przeżyłam. Mam zapalenie żołądka i helicobacter pyori. Muszę porozmawiać z lekarzami co by było gdybym ewentualnie zaszła w ciąże, bo wiem, że leczy się to antybiotykami...

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 2 marca 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa_maua, przytulam. Dobrze, że masz już diagnozę, teraz się tylko musisz skoncentrować na wyzdrowieniu. Mam nadzieję, że nie będziesz musiała wstrzymać starań, ale dobrze, że omawiasz tą sprawę z lekarzami.

    A kiedy masz wizytę w sprawie tego domniemanego mięśniaka?

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa_maua dobrze ze juz wiesz co ci dolega. Mam nadzieje ze dobiora ci antybiotyk bezpieczny dla ewentualnej ciąży :)
    ja zaczynam pic infolik gleboko wierze ze dzieki niemu uda mi sie wreszcie zafasolkowac!!!!
    A weekend z mezem nie byl tym razem fajny, hormony mi szalaly, ryczalam caly czas, spedzilismy razem malo czasu bo moj P robi kurs nurkowy, spotkal sie z kumplami a ja siedzialam sama... ale juz jest na szczescie lepiej :) a i maz juz sie dopytuje bedziesz miec w weekend dni plodne???
    Lili to tsh szaleje u ciebie!!! Chyba Rachele ma racje, powinnas je skonsultowac z lekarzem moze znow zwiekszyc dawke... ale beta pieknie rosnie a to znaczy ze z fasolka wszystko jest dobrze :) a to najwazniejsze

‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ