X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Martynki, masz racje, super ze jestescie :)

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Martynki mój mąż też już mi dogryza ze stale zaglądam na forum :)
    dziś byłam u swojego doktorka:) powiedział żeby się starać i czeka na mnie z pozytywnym testem :)

  • Kitaja Autorytet
    Postów: 1649 1649

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się do was dolacze, chociaż wolalabym was poznac w innym miejscu i z powodu innych okoliczności.Ja mam w niebie dwa Aniolki,21.05.14 w 13tyg ciąży obumarcie ,a 21.12.14 ciaza biochemiczna. Bardzo się boje,ze z mezem nie będziemy mogli mieć naszych własnych dzieci,robilismy wszystkie badania i lekarz powiedział,ze wszystko jest dobrze.Boje się jak kazda z was...mam cicha nadzieje,ze ten Nowy Rok okaze się dla nas wszystkich szczesliwy

    Czekamy na Ciebie coreczko
    d8d0698bd2.png
    Kiry AA
    MTHFR hetero
    PAI-4 homo
    Celiakia
    Słaba morfologia nasienia

    5 👼
    1👦 Jaś ♥️

    Leki:clexane 04,acard 150mg,metyle,luteina, duphostan
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitaja ja też mam 2 Aniolki jeden 6/8 tc a drugi 40 tc, ale musimy być dobrej myśli :) tylko z takim nastawieniem uda się nam zajść w ciążę. Ja nie bawię się w liczenie, obserwowanie śluzu i takie tam. Tym razem idziemy z mężem na żywioł, uda się prędzej czy pozniej, ale się uda :)

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane za wsparcie. Odebrałam wynik- kariotyp prawidłowy żeński. Było bardzo trudno. Wszędzie mamusie z brzuszkami, a na dodatek bardzo niemiła pani w rejestracji. I te najtrudniejsze słowa- moja córka nie żyje. :( Tak czekanie na wyniki amniopunkcji to koszmar. 18.12. otrzymałam telefon, że wynik prawidłowy i przez całe 5 dni byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. Byłam przekonana, że nic złego Groszka już nie spotka, że już tylko teraz będzie lepiej. A 22.12. o 19.30 na wizycie lek. te straszne słowa- "Niestety nie mam dla Państwa dobrych wiadomości" i runął świat. Najgorsze jest to, że nie czułam kiedy Maja zmarła. Myślałam, że wszystko jest dobrze. :(

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Kitaja Autorytet
    Postów: 1649 1649

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Mai,musi być dobrze...bedesie modlic za nas wszystkie

    Mysia 15 tule Cie bardzo mocno,wiem ze to był ciezki dzień dla Ciebie,oby już w Twoim zyciu nigdy więcej takich dni nie było tego Ci zycze :)

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie coreczko
    d8d0698bd2.png
    Kiry AA
    MTHFR hetero
    PAI-4 homo
    Celiakia
    Słaba morfologia nasienia

    5 👼
    1👦 Jaś ♥️

    Leki:clexane 04,acard 150mg,metyle,luteina, duphostan
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Ja juz wczoraj zdalam sie na los :) Koncem stycznia powinnam dostac @ i wtedy na wizyte kontrolna. Jak los sprawi niespodzianke, to znaczy ze organizm byl gotowy. Jak nie to po @ zabieramy sie do pracy :) Naczytalam sie tyle roznych badan (w tym Amerykanskich itd), ze jestem pelna optymizmu i wiary! Sciskam Cie mocno :)

    Go girl! :D
    jak coś ciekawego znalazłaś do poczytania- nie tylko amerykańskiego, to podeslij, z chęcią się zapoznam:)

    A co do mojego "wola guzkowego nietoksycznego", jak jest napisane na skierowaniu, to mam nadzieję że będzie tak jak piszesz i nie będzie to żadna przeszkoda :)



    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Mama Martynki mój mąż też już mi dogryza ze stale zaglądam na forum :)

    Skąd ja to znam:)! Tylko patrzy kątem oka przez ramię jak coś pisze i dopytuje co pisze :)

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Dziękuję kochane za wsparcie. Odebrałam wynik- kariotyp prawidłowy żeński. Było bardzo trudno. Wszędzie mamusie z brzuszkami, a na dodatek bardzo niemiła pani w rejestracji. I te najtrudniejsze słowa- moja córka nie żyje. :( Tak czekanie na wyniki amniopunkcji to koszmar. 18.12. otrzymałam telefon, że wynik prawidłowy i przez całe 5 dni byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. Byłam przekonana, że nic złego Groszka już nie spotka, że już tylko teraz będzie lepiej. A 22.12. o 19.30 na wizycie lek. te straszne słowa- "Niestety nie mam dla Państwa dobrych wiadomości" i runął świat. Najgorsze jest to, że nie czułam kiedy Maja zmarła. Myślałam, że wszystko jest dobrze. :(

    Mysia, nawet sobie nie chce wyobrazać co czulas :( tym bardziej, że 5 dni wczesniej powiedzieli, że wszystko ok :(
    mam nadzieje, ze ten koszmar nie odebral ci sil do walki i checi spełnienia swoich marzen zostania mama. trzymam kciuki i całuje !

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 a mogę zapytać gdzie robiłaś badania genetyczne? Ja np nie musiałam po nie nigdzie jeździć, bez problemu przysłali mi je poczta, ja robiłam w centrum zdrowia dziecka w warszawie

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam je w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie przy ul Kopernika. Oni nie przesyłają wyników, należy odebrać je osobiście. Najpierw jest rejestracja i wywiad z lekarzem, potem rozmowa z prof.genetyki potem przyjeżdża się na amniopunkcję, następnie dzwonią i podają wynik i od razu umawiają na kolejną rozmowę z profesorem, który wręcza wynik. W sumie, żeby zrobić amniopunkcje potrzeba ok 4 wizyt w szpitalu co jest ogromnie stresujące i czasochłonne. Mnie profesor nie wręczył wyniku, ponieważ u mnie już nie było córci, wiec zaburzyłam im chyba plan i dlatego pani w rejestracji nie chciała mnie w ogóle zarejestrować i wydać wyniku. Naprawdę okropne babsko pozbawione empatii.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję ci ze musiałas coś takiego przejść. Ja byłam w Warszawie w sumie 3 razy. Najpierw telefonicznie sie umowilam na wizytę, która była z resztą bardzo szybko, bo 2 dni później. Po zarejestrowaniu się w dniu wizyty mieliśmy od razu konsultacje z genetykiem, kilka dni później amniopunkcja, a po telefonie z wynikiem umówiono mnie i męża na badanie naszych kariotypow. Wszystko to w przeciągu miesiąca. Jak na polską służbę zdrowia to wręcz piorunem poszło :)

  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy Rok Nowe Nadzieje :)

    Mysia bardzo mi przykro, niestety ludzie sa czasami okropni.

    Mysia 15, Kamilka lubią tę wiadomość

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitaja wrote:
    I ja się do was dolacze, chociaż wolalabym was poznac w innym miejscu i z powodu innych okoliczności.Ja mam w niebie dwa Aniolki,21.05.14 w 13tyg ciąży obumarcie ,a 21.12.14 ciaza biochemiczna. Bardzo się boje,ze z mezem nie będziemy mogli mieć naszych własnych dzieci,robilismy wszystkie badania i lekarz powiedział,ze wszystko jest dobrze.Boje się jak kazda z was...mam cicha nadzieje,ze ten Nowy Rok okaze się dla nas wszystkich szczesliwy

    Witaj, zawsze przykro mi sie robi, poznajac Was 'tutaj' ale wierze, ze nasza znajomsc szybko zacznie sie rozwijac na fioletowej stronie!!!! Kochana, jestem pewna, ze dla wszytskich Nas 2015 bedzie szczesliwy! Nie mozemy tylko tracci nadziei :)

    Kitaja lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mysia, Kochana sciskam Cie bardzo mocno! Pamietaj, ze najgorsze juz za Toba! Bedzie dobrze, musi byc!!!!

    Kejt, nic sie nie martw o tarczyce. Trzymaj ladnie pod kontrola i bedzie dobrze!! Najwazniejsze przy tarczycy, to kontrola hormonow, jak trzeba to odpowiednio dobrana dawka leku i nie ma problemu!
    Nie zapisalam zadnego artykulu wiec niestety nie mam nic pod reka ale pewnie bede jeszcze sie 'douczac' wiec przesle Ci linki do artykulow.

    Forum pomaga jak nic innego! Nawet nasze najblizsze i najbardziej kochajace nas osoby niestety nie zrozumieja nas, tak ja My tutaj! Super, ze mozemy byc razem i wspierac sie! Dziekuje Wam, ze jestescie :)

    Zycze milego dnia :)

    Mysia 15, Chica Mala, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się podpiszę pod Waszymi słowami. Choć do wczoraj obserwowałam forum po cichutku, z boku.
    Cudownie, że jest takie miejsce i wspólnota kobiet o tych samych przeżyciach. Choć oczywiście wolałabym, żeby były to inne przeżycia. Mnie to ogromnie pomaga od pierwszego dnia, kiedy dowiedziałam się, że stała się ta straszna rzecz.

    W takich chwilach, kiedy czytam Wasze słowa, czuję, że nie jestem sama.

    kiniusia00 lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam też czuć, że muszę znaleźć w sobie siłę, aby walczyć dalej. Bo widzę, że jesteście Wy, inne dziewczyny, które tę siłę mają i dają ją sobie wzajemnie.

    Mysia 15, Kitaja lubią tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annak witaj :)
    Ja czuję, że mam w sobie siłę i determinację do walki o swojego maluszka, chociaż nie mam zielonego pojęcia, skąd to się bierze....
    może dlatego, że wiem dlaczego zmarła moja córeczka i dzięki temu szybciej sobie to poukldalam w głowie
    Tobie też życzę z całego serca, żebyś znalazła taką wewnętrzną siłę do walki :) będę trzymać za ciebie kciuki :) i życzę wam wszystkim dziewczyny żebyśmy jak najszybciej mogły trzymać na rękach nasze dzieciaczki :)

    kiniusia00 lubi tę wiadomość

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    Zaczynam też czuć, że muszę znaleźć w sobie siłę, aby walczyć dalej. Bo widzę, że jesteście Wy, inne dziewczyny, które tę siłę mają i dają ją sobie wzajemnie.

    Witaj :) Przykro mi bardzo, ze dolaczylas do nas... Razem jest nam latwiej stawic czola sytuacji i dodawac sobie sily do walki oraz wiary, ze uda sie nam spelnic marzenia.


    Mama Mai, Kochana, to jest nasza tajemnicza sila, ktora dysponujemy jako Mamy, przyszle Mamy... Chcemy spelnic nasze marzenie i wiemy, ze potrzeba sily i determinacji!!! Czytajac Twoje post, bardzo Cie podziwiam i zycze Ci z calego serduszka abys szybciutko przeniosla sie na fioletowa strone.

    Pamietajcie, ze musimy wszystkie razem zalozyc jak najszybciej nasz nowy watek!!!! :)

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Współczuję ci ze musiałas coś takiego przejść. Ja byłam w Warszawie w sumie 3 razy. Najpierw telefonicznie sie umowilam na wizytę, która była z resztą bardzo szybko, bo 2 dni później. Po zarejestrowaniu się w dniu wizyty mieliśmy od razu konsultacje z genetykiem, kilka dni później amniopunkcja, a po telefonie z wynikiem umówiono mnie i męża na badanie naszych kariotypow. Wszystko to w przeciągu miesiąca. Jak na polską służbę zdrowia to wręcz piorunem poszło :)

    To naprawdę bardzo szybko. W Krakowie niestety należy mieć "końskie zdrowie" żeby przez to przejść.
    Mamo Mai jakie miałaś wskazania do amniopunkcji? Ja zrobiłam ten nieszczęsny test Pappa i on zaburzył wszystko. Usg wychodziło mi idealne i teraz nie mogę sobie darować, że nie oparłam się tylko na nim tylko robiłam ten cholerny test, który jest tylko nic nie dającą statystyką. Potem amnio i potem koniec. Nie mam jeszcze wyniku histopatologicznego, ale nie wiem dlaczego mam przekonanie, że niestety byłam tym 1% ryzyka poronienia po amnio. :(

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ