X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja dawno tutaj nie pisałam! Na FB jestem na bieżąco :D
    Chciałam tez swoją położną. Pytałam w poniedziałek mojego ginekologa który pracuje w szpitalu gdzie zamierzam rodzic czy może polecić mi jakąś położna bo chciałabym mieć swoją do porodu. Powiedział mi od razu ze położę w tym szpitalu to anioły i każda pracuje tak samo, one nie chcą być wynajmowane twierdzą że to szkoda pieniążków a każda kobieta opiekują się tak samo z sercem i lepiej coś kupić za te pieniążki dziecku. Myślę że lekarz wie co robi a szpital ma bardzo dobre opinie także wynajęcie położnej nas ominęło :)
    Tylko pytanie skąd się bierze ta położna która odwiedza nas po porodzie?

    Mysia 15, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilia jeszcze raz gratuluję synusia :) szybko masz połówkowe, ale to dobrze, będziesz to mieć z głowy i się uspokoisz :)

    Mamo Mai - fajnie że się odzywasz :) to już tydzień Wojtusia! Pięknie :)

    A u mnie dziś wszystko szło krzywo... Tak kroiłam dynię na zupę że nóż mi się omsknął aż opuszek palca sobie głęboko zacięłam i krew się lała że hej... I tyle to trwało zanim przestało krwawić :( cały dzień popsuty :( dopiero teraz doszłam do siebie :) mąż opatrzył mi ranę bo ja to źle znoszę widok krwi i często mdleję...

    A jutro wizyta... Trochę się stresuję ale mam nadzieję że wszystko jest ok ;)

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 26 listopada 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę!!

    lucy1983 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 26 listopada 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja zgłaszałam urodzenie dziecka u mnie w przychodni i stąd miałam położną w domu. Ale nie wiem czy zawsze tak to się odbywa.

    Bardzo fajnie, że są u Ciebie takie położne z sercem. :) Niestety słyszałam, że nie zawsze tak jest i wtedy chyba lepiej mieć przy sobie kogoś kompetentnego. Ja gdy rodziłam Julę trafiłam na taką położną z sercem, lecz na lekarkę wredną i paskudną.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 26 listopada 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilia jeszcze raz gratuluję syneczka! Wspaniale :)

    Lucy trzymam kciuki za wizytę :* na pewno wszystko jest ok :)

    Ania jeśli chodzi o polozna to tak jak Mysia pisała, po urodzeniu dziecka,zapisujesz je do przychodni i stamtąd przychodzi polozna albo tak jak było w moim przypadku, chodziłam do szkoły rodzenia i szkoła ta była bezpłatna jeśli zadeklarowalam wybór położnej ze szkoły. Wtedy w przychodni jak chcieli umowic patronaz, mówiłam ze juz mam swoją polozna. Dla mnie to była super opcja bo to była kobietka która prowadziła z nami zajęcia w szkole rodzenia także znałam ja, byłyśmy na ty i śmiało ja o wszystko pytałam. Dodatkowo w domu zdjęła mi szwy po cieciu.

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 27 listopada 2015, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:

    Powiedzieliście Klaudii?

    Szybciutko masz połówkowe, a ja jeszcze muszę tyle czekać.

    Mysiu Klaudia wczoraj spędzała popołudnie u koleżanki a na nockę szła do babci, także widziałam się z nią 10 minut. Chce jej powiedzieć może dzisiaj, może jutro, szczerze to boję się jej reakcji czy ucieszy się z braciszka bo ona tak bardzo siostrę chciała, nio zobaczymy najważniejsze że rodzeństwo będzie miała nie będzie sama :)

    Lekarz stwierdził że było zwiększone ryzyko w badaniach prenatalnych i zaleca się wtedy badanie w 18tc,nie wiem czemu zdziwiłam się bo wydaje mi się że zawsze lepiej później bo więcej widać. Mały wczoraj był 17+1 a z OM było 16+5 czyli wyprzeda parę dni i stwierdził, że w przyszłym tygodniu już będę miała na badaniu 18+2. Szybko nie wiem czy czeka na to że będę jeszcze jakąś decyzję podejmowała - badania inwazyjne, niech na to nie liczy.
    Kolejną wizytę mam 22.12 i wtedy biorę L4, kończe z siedzeniem w pracy. Przekaże co mam przekazać i będę się cieszyła z dni spędzonych z moją rodzinką :)

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilia tez miałam badanie przed połowkowe w 18 tc wstępnie wszystko pomierzyl i następne badanie mam w 21tc :*

  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 27 listopada 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to ja mam też 18tc a druga wyjdzie 21tc czyli tak jak Twoja tyle że nie wiem czy będzie wtedy też coś sprawdzał :)

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilia - super że idziesz na l4 akurat na świta będziesz w domu :) jeszcze raz gratuluję Ci udanej wizyty i syneczka :) córcia na pewno się ucieszy, moja strasznie się cieszy z braciszka, ja miałam te połówkowe równo w 20 tc, ale słyszałam że właśnie wcześniej lepiej bo lepiej wszystko widać.

    Anka - położna właśnie przychodzi z tej przychodni do której się zapisze dziecko, powinna być chyba 3 razy, u nas była tylko raz

    Lucy - powodzenia na wizycie, ciekawe ile Beni już waży pewnie koło 3kg już tak myślę :)

    Ja dzisiaj jadę do szpitala na pobranie krwi na te badanie wr i hbs, to chyba już ostatnie badania przed porodem,przy okazji odbiorę ten gbs ale aż się boję :( Mam nadzieję że nie spowoduję wypadku bo straszną mam słabą koncentrację ostatnio i boję się sama jeździć autem, no ale co poradzi, mąż w pracy, muszę sama jechać. Wykorzystam okazję i odwiedzę kilka sklepów też.

    Dzisiaj wyciągnęłam detektor i słuchałam Michałka, ostatnio zmieniła mu się aktywność, nie kręci się już jak szalony tylko przeciąga spokojnie i wpycha się mi w krocze.

    monilia84 lubi tę wiadomość

  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 27 listopada 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azande uważaj na siebie kochana :) wynik na pewno będzie dobry :)

    Lucy kciukam za wizytkę <3

    lucy1983 lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monilia84 wrote:
    Aha to ja mam też 18tc a druga wyjdzie 21tc czyli tak jak Twoja tyle że nie wiem czy będzie wtedy też coś sprawdzał :)

    Na pewno będą mierzyć bo u mnie w 17tc 0d nie było jeszcze wszystkiego widać idealnie tylko zalążki :) ja 21tc mam badanie w poradni genetycznej a nie u swojego lekarza u niego mam tydzień później czyli w 22tc i tez mówił ze jeszcze pomierzy wszystko :)


    Co do położnej to ona przychodzi z przychodni matki czy dziecka? U nas będzie tak ze dziecko i ja będziemy chodzić do innej przychodni a mieszkać będziemy w innej miejscowości i dojeżdżać będziemy do miasta :) to ma jakieś znaczenie?

    monilia84 lubi tę wiadomość

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 27 listopada 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jeszcze w dwupaku :D

    monilia84, Mysia 15, lucy1983 lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 27 listopada 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania z przychodni dziecka przychodzi polozna. Ja tez jestem w innej zapisana niż Kornelcia. A Małek wybrałam przychodnie najbliżej miejsca w którym mieszkam, żeby daleko nie jeździć. W szpitalu po porodzie wypelnialam dokument w którym trzeba było napisać jaka przychodnie wybieram dla dziecka, adres przychodni i telefon i to juz szpital kontaktuje się z przychodnia. Dzień po wyjściu ze szpitala miałam tel z przychodni żeby przyjść wypełnić deklaracje to wyślą polozna do mnie. Tylko tak jak wspominałam, ja już miałam swoją.

    anka418 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa a jak się czujesz ??? jakieś dolegliwości masz coś zapowiada że spotkanie z Majusią nadchodzi???

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa Kochana odhaczona obecność!!

    Podbijam pytanie Monilli! Jak się czujesz??

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monilko na pewno Klaudia ucieszy się z braciszka!

    I najwyższy czas z tym L4. Odpoczniesz troszkę!

    Już trzymam kciuki za badania! Wierzę mocno, że wyjdą dobrze!!
    Pytałaś lekarza o echo?

    monilia84 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje się cała obolała :P Mała skopała mnie z każdej strony w nocy :P a żadnych skurczy.. nic... :) czekam dalej ... :) już się śmieje, żeby posiedziała do tego grudnia, bo dużo nie zostało :P

    Lucy- trzymam kciuki za wizytę ;)

    monilia84, Mysia 15 lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Monilko na pewno Klaudia ucieszy się z braciszka!

    I najwyższy czas z tym L4. Odpoczniesz troszkę!

    Już trzymam kciuki za badania! Wierzę mocno, że wyjdą dobrze!!
    Pytałaś lekarza o echo?

    Nie pytałam go o echo, bo myślałam na początku że to badanie w 18tc to będzie właśnie echo, później doczytałam że to USG połówkowe. Tego 22.12 pewnie też go będzie badał. Ale jestem pewna że rośnie jak dzwoń i będzie zdrowiutki i nawet przez myśl nie przejdzie mu pytanie o terminację.

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 27 listopada 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno tak będzie!!! Mnie też to nawet na myśl nie przyszło.
    Napisałam tylko, ponieważ tak mi to lekarz wytłumaczył.

    Twój Synuś jest zdrowiuteńki i pięknie rośnie!! <3

    monilia84, lucy1983 lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka - tak jak pisała Pszczoła, w szpitalu podajesz do jakiej przychodni zapisujesz dziecko, szpital przesyła wtedy do tej przychodni kartę szczepień, trzeba tam potem iść zapisać dziecko, wypełnić papiery i z przychodni przyjedzie od Was do domu położna, nie ma znaczenia że to inna miejscowość, do mnie też musiały dojechać około 15km i pewnie dlatego była tylko raz :)

    Ja dzisiaj posmęcę, gbs dodatni :(((((((( a taką miałam nadzieję że mnie ominie to w tej ciąży, jestem pewna że będzie jak z córcią, nie zdążą podać antybiotyku i Michałek zarazi się paciorkowcem, będą go kuć i faszerować antybiotykami i będziemy siedzieć tydzień w szpitalu :((((( i jeszcze teściowa mnie wkurzyła bo wyskoczyła do mnie z tekstem ,,oby się tylko szczęśliwie urodził" wredne babsko, jak można coś takiego gadać kobiecie w 9 miesiącu ciąży, chyba sobie popłaczę za raz

‹‹ 554 555 556 557 558 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ