X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, i jeszcze z tej racji iż moja siostra rodziła w czerwcu w tym samym szpitalu co ja zamierzam rodzić i ma jeszcze wszystko na świeżo, to postanowiłam z nią zweryfikować moją listę wyprawkową. Ogólnie wszystko mi się zgadza i mniej więcej wiem o co chodzi: co kupić teraz, co później, co mi się przyda a bez czego można się obyć. A więc szaleństwo czas zacząć :)

    Azande, rozmawiałam więcej z siostrą o żylakach sromu. Powiedziała że obejrzała je dokładnie i stwierdziła że są nadal ale nie ma żadnych dyskomfortów z nimi związanych.

    Mysia 15, Mama_Mai lubią tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko, jesteś teraz w bardzo wczesnej ciąży i myślę że na objawy jeszcze przyjdzie czas. A poza tym każda z nas przechodzi to inaczej. Ja np. W straconej ciąży piersi bardzo mi urosły, w tej tylko odrobinę. Za to w pierwszej ciąży nie miałam tak silnych mdłości jak w obecnej. A więc sama widzisz. Chyba nie ma na to reguły. :)
    A co do koleżanki, to cóż... musisz chyba jasno postawić granicę bo inaczej ta kobieta wejdzie ci na głowę i zdominuje życie. Nie pozwól kochana na to!

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu same dobre wieści, a wagą się nic nie przejmuj tak musi być ;)
    Dzidziuś rośnie to i Ty też!
    Bardzo się cieszę z tak udanej wizyty :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu gratulację!!! Udana wizyta, same dobre wiadomości!!

    I faktycznie- szaleństwo zakupowe dla Córci czas zacząć!!!! :D :D :D

    A waga nie może ciągle stać w miejscu- kiedyś musi podskoczyć ;) Po ciąży za to pójdzie w dół :D

    Tulisia, monilia84 lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem czy u mnie potwierdzi się synuś czy okaże się córeńka? Na wizycie 23.11. mój gin potwierdził synka (nawet wstawiłam zdjęcie na fb, chociaż niezbyt dobrej jest jakości), ale ja nadal nie dowierzam i czekam na połówkowe.

    Tulisia, monilia84 lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu, gratuluję potwierdzonej córeczki!!! Strasznie się cieszę, że wszystko u Was dobrze:)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko, powiedz koleżance, że takie monitorowanie każdego objawu stresuje Cię po Twoich poprzednich doświadczeniach i że wolałabyś, żeby przystopowała. Grzecznie, ale stanowczo. Na głowę dziewczyna upadła, żeby Cię tak denerwować. Moja mama była w ciąży 4 razy, 2 razy poroniła i 2 razy szczęśliwie urodziła, i w każdej z tych ciąży miała inne objawy. Akurat największe mdłości miała w jednej z tych straconych, więc naprawdę nie ma reguły. Każda ciąża jest inna i nie ma co porównywać ani swoich kolejnych, ani tym bardziej do jakiś statystyk czy cudzych opowieści!

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu super wiadomości z wizyty! Gratuluję córeczki :) No to teraz możesz zacząć szaleć i kompletować wyprawkę :) Ochh, jak ci zazdroszczę :) te początki i kupowanie ubranek są takie przyjemne :)

    Truskaweczko ja bym się odcięła zdecydowanie od tej koleżanki, to chore co ona wyprawia Każda kobieta ma inne objawy w ciąży, a Ciebie to ewidentnie stresuje... Ja długo nie miałam prawie żadnych objawów, ale potem się zaczęło z mdłościami, więc nie ma tu żadnej reguły... Dbaj o siebie, straj się nie stresować i nie przepracować i wszystko będzie dobrze! Trzymam za Was kciuki :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy dzisiaj na omówieniu planu porodu i rejestracji w szpitalu gdzie chciałabym rodzić i było bardzo miło. Oprócz typowego wywiadu lekarz zrobił mi jeszcze szybkie usg i mały leży już bardzo głęboko, więc powiedział że muszę być już przygotowana :) Zrobili mi też ktg i test na MRSA. Mały waży prawie 3 kg ale ma wielką głowę ;) z obwodu 34 cm więc jestem trochę przerażona... W każdym razie trochę pracuję żeby za długo już nie siedział i żebyśmy byli już w trójeczkę :)

    kehlana_miyu, Tulisia, Mysia 15 lubią tę wiadomość

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu
    lucy1983
    Tulisia
    wielkie dzieki za odpowiedź :)
    widzę, że ile kobiet na świecie tyle różnych "ciążowych" oznak i objawów!
    nie ma reguły, i nie przejmowałąm się tym, do póki nie zaczełą mnie wypytywać nałogowo o objawy i kręcić głową, że ich nie mam, z tekstami "jak jest niedobrze - to jest dobrze"
    zawsze w realnym życiu trafiam na takich ludzi przez swój "łągodny" charakter nigdy nikogo nie obrażam, nie pouczam, nie mówie o nim źle a trafiam na ludzi, którzy mnie pouczają, zawsze wiedzą lepiej, a w końcu wykorzystują do swoich celów :/
    Eh...
    Ale pamietam jak nie mogłam jeść przez kilka dni i nie mam zbytnio ochoty na mięso i zgagę gorszą niż zwykle, wiec może to objaw - no i siku to w nocy 3,4 razy a w dzień sporo, ale nie liczę. Więc tak źle nie jest ;)

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy
    pracujcie z mężem ;)
    ponoć to pomaga i może nawet poród wywołać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2015, 19:58

    lucy1983 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu gratuluje udanej wizytki i córeńki :)

    Super że malutka jest zdrowa :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey
    Truskaweczko - załamałam się jak przeczytałam o tej koleżance, masakra czy ona nie ma swoich spraw że tak się do Ciebie przyssała, weź coś jej powiedz niech da Ci spokój ja też mam spokojny charakter i ugodowy ale z taką toksyczną koleżanką to bym nie wyrobiła. A co do objawów to u mnie też całkiem inne były w pierwszej ciąży i całkiem inne są w tej, to sprawa bardzo indywidualna.

    Tulisiu - wow wow wow :) super wieści z wizyty i możesz spokojnie zacząć już zakupy dla córuni :)

    Mysiu - ciekawe czy będzie nadal chłopczyk, ja bardzo chciałam teraz mieć syneczka do parki dla córci ale do końca mam taką trochę niepewność, dopiero jak się urodzi to będzie pewne na 100% ale na każdym usg była potwierdzona płeć no i przez 4 różnych lekarzy to raczej mam pewność no ale. :)

    Lucy - chyba nie masz planu mnie wyprzedzić ? :)

    Tulisia, Mysia 15, lucy1983 lubią tę wiadomość

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo wam dziękuję dziewczyny za miłe słowa :)

    Mysiu, myślę że już na połówkowym zyskasz 100% pewności co do płci swojego Maleństwa :)

    Lucy, no to kochana szykuj się. Beni może wyskoczyć w każdej chwili :) I super że spodobała ci się atmosfera w szpitalu. Myślę, że to bardzo dużo daje dla psychiki kobiety, a co za tym idzie dla całego postępu i zakończenia porodu.

    Azande, no skoro już tylu lekarzy potwierdziło ci synusia to już raczej tak zostanie. Ale masz rację- niezbadane są wyroki boskie :)

    A ja właśnie skończyłam jeść śniadanko, zaraz się biorę za robienie zupy ogórkowej, a po południu wpadam w odwiedziny do kuzyna i jego żony mojego męża. 3 tyg temu urodził im się synek :)

    Mysia 15, lucy1983 lubią tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azande haha... spokojnie, myślę że to jeszcze trochę potrwa ;) w pt idę do gina to może mu coś więcej powie :) no i mąż prosi żebyśmy wytrzymali do Wigilii bo on do wtedy ma dyżury nocne ;)

    A jak u Ciebie z objawami? Masz skurcze albo jakieś bóle okresowe? Ja dziś normalnie tylko leżę tak mnie wszystko boli w krzyżu i co jakiś czas łapią skurcze... Echh, oby to przeszło ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy - w nocy miałam aż jeden bolący skurcz i to wszystko, dzisiaj od rana raczej spokój, wysprzątałam cały dom i trochę mnie w krzyżu właśnie rozbolało ale skurczy nie ma niestety, ja mam jutro wizytę i zobaczymy co tam będzie

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u gin i wiem tyle co przed nią...
    Czyli NIC!!!
    Pani dr powiedziała, że to za wcześnie i tylko bete mogę zrobić, usg jeszcze nie.
    Eh...
    A tak chciałąm się dowiedzieć czy jest pęcherzyk i to w macicy i dobrych wymiarów...
    Jak nie to prywatnie pójde za 2 tyg i już.
    Wizyta kolejna 30.12.2015 - będzie 9tydz.
    Chyba tyle nie wytrzymam.
    Mam skierowanie na wyniki, cała masa wyników, tych początkowych. I mam pobrane wymazy i cytologię.

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko to zawsze coś, teraz święta to szybko zleci i będzie 30 :)

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko wiem że bardzo trudno jest czekać, ale z drugiej strony jak wytrzymasz do 30.12 to już zobaczysz serduszko! <3 teraz jakbyś miała usg to takie niepewne. Nawet nie wiadomo czy byś zobaczyła pęcherzyk. A jakbyś nie zobaczyła to byś się tylko stresowała. Azande dobrze mówi. Idą Święta i czas szybko zleci :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dziewczyny - jak zawsze macie racje :)
    Poczekam do 30.12 i w tedy za cierpliwość będzie nagroda :)
    Może tylko betę zrobię jednak żeby ciążę potwierdzić tak na 100%
    A na usg mogę iść prywatnie oczywiście, ale nie wiem czy iść, bo to będzie tylko tydzień przed tą wizytą, wiec może zaczekam już do 30.12
    Faktycznie gdyby teraz miała być taka niepewność to nie ma sensu się stresować aż do następnej wizyty.
    Niepotrzebny stres by był.
    W tej ciąży i tak się wszystko o wiele lepiej składa niż w poprzedniej:)

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
‹‹ 566 567 568 569 570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ