X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam z mama i też czasem coś powie, ale nie narzuca. A ją jestem zdziwiona, że jest coś takiego jak instynkt i człowiek mimo, że to pierwsze dziecko to całkiem nieźle sobie radzi i wie co i jak na ogół :-)

    My po kontroli bioderek. Wszystko dobrze, lekarz śmieszny :-P pokazał jakie ćwiczenie wykonywać żeby było jeszcze lepiej :-P

    Jejuś, truskaweczko oby wszystko się unormowalo. A jakie tętno ma maluszek? Dobrze, że rośnie. Trzymam mocno kciuki za Was. Odpoczywaj dużo.

    Tulisia, Mysia 15 lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko, dobrze że maluszek prawidłowo rośnie. Te wizyty były na nfz, może pani dr ma słaby sprzęt? Bardziej bym się sugerowała jutrzejszą prywatną wizytą. Trzymam za was kciuki bardzo mocno i wierzę, że wszystko się ułoży!

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko też myślę, jak Tulisia, że może na NFZ mają kiepski sprzęt... Oby jutro było dobrze!!! Kochana pomodlę się i trzymam mocno kciuki!!! :* :) Oj Kochana trzymaj się...

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do jedzenia to ja będę podawała po 6 miesiącu. Mocno zastanawiamy się nad BLW, więc poczekamy aż Antek sam będzie siedział. No i w kwietniu będziemy chrzcić, więc na pewno po imprezie, żeby nie było żadnych rewolucji, czy krostek :)
    Właśnie wczoraj czytałam o wprowadzniu, co kiedy, znalazłam najnowsze wytyczne. Na fb jestem w grupie gdzie mamy piszą przepisy na dania dla masluszków :) Już bym chciała dawać Antosiowi wszystko :D Ale będzie fajnie patrzeć czy mu smakuje :D

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia, Jangwa, Tulisia, Kasienka

    dziekuje Wam za pocieszenie i modlitwę, ja też strasznie wierzę, że jutro dowiem się dobrych rzeczy,
    włąśnie dziś mi pani dr nie powiedziała jakie to tętno jest,
    tylko, że za niskie już było we wt i dziś chce znów sprawdzić, ale nie powiedziałą ile wynosi, patrzyłam po monitorze, ale nie widziałąm nic :/
    wzrost czyli te 31mm sama wyczytałałam z monitora, bo ona nie podaje ponieważ mówi, że dziecko cieżko zmierzyć i wymiar do końca może nie być prawidłowy.
    jedynie podała mi, że to wg usg 10 tc, a wg mnie 10,4 tc wiec tragedii nie ma.
    może nie chce stresować niepotrzebnie, ale opcja z wolnym tętnem już mnie zestresowała.
    mam jakieś przeczucie, że może bedzie jednak dobrze, oby się sprawdziło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2016, 19:02

    KkasienkaA lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie na pewno wszystko dobrze :-)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • monilia84 Autorytet
    Postów: 2543 3884

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko modle sie za Twojego robaczka musi walczyć <3

    f2wlj44jk32wmpis.png
    Wikusia Aniołek 26.02.2015 [*] 27tc
    iv09cwa1ldduj806.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj juz nie mialam sily napisac jak po wizycie.
    Chirurg wymacal paluszek i powiedzial, ze bez zdjecia nie jest w stanie okreslic, jak bardzo zlozona jest budowa Wojtusiowego kciuka. Powiedzial, ze to nie jest zwykly dodatkowy paluszek latwy do usuniecia. To jest drugi kciuk umiejscowiony na tym samym stawie, co ten prawidlowy paluszek. Jest to jedna z najgorszych opcji do usuniecia i kazal nam sie zapisac do profesora z Poznania, ktory specjalizuje sie w chirurgii reki. Nie pocieszyl nas, chociaz ja od poczatku podejrzewalam, ze moga miec te kciuki wspolny staw, bo razem sie zginaja...

    Przy okazji zapytalam sie o to, jak to w koncu jest ze sciaganiem skory z napetka. Otoz powiedzial, ze jeseli nie ma infekcji na skorze i w moczu to do 1 roku zycia nic nie robic. A po 1 urodzinach po troszeczku odciagac, zeby pozniej nie bylo problemow. Mowil nam, ze sam nie wiedzial do konca jak to jest, az jego kolega nie zrobil specjalizacji z urologii dzieciecej ;)

    Truskaweczko czekam na wiadomosci od ciebie :*:*:* twoj babelek jest silny i sobie poradzi

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Mai czekałam na wiadomości od Ciebie. Przykro mi z powodu diagnozy. Mam nadzieję, że profesor Wam pomoże. Pewnie długo trzeba będzie czekać na wizytę? To będzie na nfz czy prywatnie?
    Dużo zdrówka życzę Wojtusiowi.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej,to jednak dodatkowy paluszek jest bardziej skaplikowany niż się wydawało.. Oby jednak dało coś się zrobić, żeby Wojtusiowi nie przeszkadzał w codziennym życiu. Ale tak czy inaczej Wojtuś jest wyjątkowy :-)

    Truskaweczko czekam na wieści od Ciebie.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama mai
    oj współczuje bardzo Wam i Wojtusiowi tych przeżyć, faktycznie to nie jest taka prosta sprawa, ale na pewno zajmie się Wami bardzo dobry specjalista i zrobi tak, że śladu nie będzie i kciuk bedzie sprawny :)
    Życzę powodzenia i cierpliwości :)



    Dziekuje dziewczyny za modlitwę i słowa pocieszenia, dziś o 12.30 wizyta, myśle ze po 13 wejde do gabinetu, ok 15.00 bede w domu ale mama przyjedzie do nas wiec jak uda się to napisze od razu a jak nie to wieczorkiem bo mama nie lubi forum itd - dla niej to głupoty i nie chce sobie psuć nerwów.
    -mama prosiłą mnie już abym nie zachodziłą w ciążę nigdy wiecej...
    Nie posłuchałąm, jestem w ciąży i już dowiedziałąm się, że kolejnej mojej ciąży nie wytrzyma!
    Zę w końcu coś mi się stanie, albo urodzę chore dziecko i mam odpuścić, babcia też o to prosi... boją się o moje zdrowie...
    Wiec ta ciąża musi się udać poprostu, musi być dobrze, bo ja też nie wytrzymam kolejnych 5 lat starań!

    Dziś mi lekko niedobrze, krzyż boli, brzuch lekko ciągnie (ale 3x1 luteiny osłąbia bóle)wiec mam okropna nadzieję, że jednak serduszko bije na tyle mocno i szybko, że to przetrwamy razem :)

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko - nie rozumiem twojej mamy. Skoro kolejne ZDROWE!! dziecko da Ci szczęście to czemu prosiła Cię o to abyś nie zachodziła w ciążę. Przecież pragnie Twojego szczęścia..

    Czekamy na dobre wieści z wizyty..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2016, 15:44

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko czekamy na wieści!!! :)

    Mamo Mai kurcze szkoda, że tak wszyło.. Będzie Was to kosztować kolejne nerwy, ale może jak profesor to będziecie mieli pewną gwarancję, że zrobi to dobrze :) A w końcu będziecie mogli na NFZ??

    Dziękuję, ze informację o napletku :)

    Ja zamówiłam kubki ze zdjęciami Antosia dla dziadków i kurde wyszły takie ciemne, że jadę do empiku złożyć reklamację. No wściekłam się :(

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nic nie mam dla dziadków, może jutro pojedziemy z mężem do większego miasta to czegos poszukam :)

    Ten lekarz wczoraj mowil, ze na NFZ pewnie zrobią nam ten zabieg, ale ze możemy czekać dlugo w kolejce :/ nawet 2-3 lata. Mowil tez, ze często robi sie takie zabiegi, jak dziecko ma juz 4-5 lat, bo kości wtedy sa juz bardziej kostne niż chrzestne. Mowil tez, ze nawet zdjęcie proponowalby zrobic dopiero ok 1 roku zycia, żeby cos bylo tam widac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Nie udzielam się na tum wątku ale was podczytuje :)
    Truskaweczko bądź dobrej myśli, musi być dobrze :)Może nie jest mało ruchów tylko dzidzia jest leniwa jak to w moim przypadku jest. Trzymam kciuki !

    Czy są jakieś wytyczne co do tętna płodu ? Położna w kartę ciązy ciągle mi wpisuje 140 uderzeń na minutę... czy to dobrze ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei cos mi sie kojarzy, ze normy dla tetna dzidziusia w brzuchu to 120-160 uderzen na minute, wiec u was idealnie :)

    pełna_nadziei lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Pelna nadziei cos mi sie kojarzy, ze normy dla tetna dzidziusia w brzuchu to 120-160 uderzen na minute, wiec u was idealnie :)

    Dziękuje na odpowiedz :) Patrzyłam na internecie ale wszędzie coś innego jest napisane, że człowiek się gubi :)

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla dziadków planuje wywołać zdjęcia z sesji i w ramkę wstawić :-) i widziałam fajne kubki ostatnio..

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Mai, myślę że jeśli traficie na dobrego fachowca to z Wojtusiowym paluszkiem będzie wszystko w porządku. W sumie dobrze, że obecny pan dr skierował was do kogoś innego, skoro sam nie czuje się na siłach. Jestem dobrej myśli, nie takie rzeczy się teraz operuje :) trzymam kciuki!

    Truskaweczko, może powinnam się ugryźć w język, ale twoja mama bardzo bardzo nie w porządku zachowuje się wobec ciebie. No jak tak można powiedzieć? Trzymam kciuki za wizytę!

    Tak się zastanawiam co się dzieje u Miniaturki... mam nadzieję, że dobre wieści u niej słychać :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny postanowiłam zamówić dla maluszka cały zestaw do łóżeczka i mam do wyboru przescieradło frotte albo prześcieradło Jersey. Miałyście może styczność z tym drugim prześcieradłem ? Które najlepiej wybrać ?

‹‹ 591 592 593 594 595 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ