X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pełna_nadziei tak jak napisała Mama Mai, my też zawsze mieliśmy 140 i lekarz mówił, że jest idealne :) co do prześcieradła to ja też się zawsze zastanawiałam i do tej pory nie wiem :) I ja i Antek mamy frotte plus antek ma antybakteryjne :)

    Mamo Mai z jednej strony szkoda, że będzie już taki duży, ale z punktu medycznego na pewno lepiej. Chyba na fajnego lekarza trafiliście :)

    Truskaweczko kochana kciuki zaciśnięte... Daj znać!!! <3

    Też się zastanawiam co u Miniaturki...

    pełna_nadziei lubi tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja własnie nie wiem jakie wybrać przescieradlo... Wypowiedzcie sie w tej kwestii dziewczynki :)

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bawełniane, koleżanka zadowolona była z flanelowego więc nie wiem :-P

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    jestem przeszczęśliwa :)

    serduszko bije w okolicach 150-178 uderzeń na minutę, CRL to 4,5cm :)
    wczoraj serce za wolno biło i crl 3,1cm - wiec stare usg nie sprawdza się.

    lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze lecz jest maleńkie ale, widzi taśmę owodniową
    oto opis tej przypadłośći:


    "Zespół pasm owodniowych to wada wrodzona, która powstaje we wczesnym okresie prenatalnym. Powoduje ją pęknięcie worka owodniowego, które skutkuje powstaniem tzw. pasm i włókien pękniętej owodni. Te pasma tkanki łącznej przyklejają się do powierzchni ciała płodu i zaciskają na nim. Tworzą swego rodzaju pułapkę np. dla dłoni. Dziecko rośnie, a wraz z tym powstaje obrzęk, niedokrwienie i nierzadko ucięcie kończyny lub jej części. Niekiedy amputacji ulega ściana klatki piersiowej lub powłok brzucha. Może rozwinąć się skrzywienie kręgosłupa, przepuklina mózgowa lub przepuklina oponowo-rdzeniowa. Czasem dochodzi do rozszczepów (np. rozszczep wargi czy podniebienia, nietypowy rozszczep twarzy), gdy płód połknie wolny koniec pasma owodni. Jest to więc uszkodzenie mechaniczne, którego lokalizację trudno przewidzieć, bo nie działa tu żadna reguła. Przyjmuje się, że 80 procent przypadków zespołu pasm owodniowych dotyka ręce i palce, a poza tym znaczna liczba przypadków dzieci ze zniekształconymi stopami skorelowana jest z wystąpieniem ABS.
    Zespół pasm owodniowych może prowadzić do śmierci płodu, zwłaszcza gdy pasma „złapią w pułapkę” głowę płodu lub pępowinę.


    trzeba zwrócić uwagę - szczególną- na to zjawisko, nie musi się nic stać i ja wierzę, że się nie stanie :)
    ale w poprzedniej ciąży prawdopodobnie było to samo, lecz bardzo cieniutka - czyli niebezpieczna, bo coś takiego w 12 tyg było na usg i lekarz mówił, że być może to przez to ciążą obumarłą, ale nie musi tak być zawsze!

    lekarz pytał ze 3 razy o ciążę bliźniacze w rodzinie, i powiedział, że bez cech zarodka to jest włąśnie taśma owodniowa.

    jeszcze znalazłąm w internecie:
    "mógł to być tzw. arkusz owodniowy. Może się on tworzyć między innymi, gdy zapłodniona komórka zagnieździ się na bliźnie na macicy po np. zabiegu łyżeczkowania. To by się zgadzało, bo pierwszą ciążę poroniłam i miałam zabieg łyżeczkowania macicy.


    wiec ogólnie jest super z małym ale :)

    jangwa_maua, kehlana_miyu, lucy1983 lubią tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzmi strasznie to o tej taśmie owodniowej, ale mam nadzieję że wszystko z maluchem będzie dobrze :-) serduszko ładnie bije,rośnie więc trzymam kciuki za dalszy rozwój fasolinki :-)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawczko przyznam się szczerze, że średnio rozumiem to wszystko, ale mocno wierzę, że wszystko z Maluszkiem będzie dobrze!!! <3 Bo już jak czytałam wczoraj co pisałaś to widziałam naszą historię z Aniołkiem, ale dziś serduszko bije pięknie! Super :) Widać, że jesteś szczęśliwa i to najważniejsze :)

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko gratuluję wizyty i pięknie bijącego serduszka!! Tak bardzo się ciesze Kochana! I wierzę, że będzie dobrze i żadne taśmy owodniowe nie zaszkodzą Maleństwu!

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pełna_nadziei wrote:
    No ja własnie nie wiem jakie wybrać przescieradlo... Wypowiedzcie sie w tej kwestii dziewczynki :)

    Ja dla córci zamawiałam bawełniane komplety pościeli z bawełnianym prześcieradłem i byłam zadowolona. Teraz synuś też takie będzie miał, ponieważ zostały po córci pościele jak nowe i w kolorach niebieskich- miałam wtedy awersję do różowego.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Z Małym wszystko dobrze. Rośnie ładnie. :D
    Wyniki mam dobre, oprócz crp- jest podwyższone. Dostałam antybiotyk profilaktycznie, ponieważ lekarz uważa, że lepiej nie ryzykować, gdyby miała się rozwinąć jakaś infekcja, która może skutkować odejściem wód. Zawsze człowiek musi się czymś denerwować.

    Zapytał mnie czy mam już jakąś wizję porodu. Powiedziałam, że nie, że jeszcze boję się o tym myśleć. Powiedział, że on ma. Uważa, że w moim przypadku tylko cc wchodzi w grę. Po przeżyciach w poprzedniej ciąży i po tym jak ona się tragicznie zakończyła nie widzi innego wyjścia. Powiedział, że nie możemy ryzykować, żeby na końcu ciąży coś poszło nie tak.
    I powiem Wam, że cieszę się z tego rozwiązania. Sama jakimś cudem chciałam go przekonać do cc, a tutaj taka niespodzianka. Więc jeżeli Bóg da, że wszystko będzie dobrze to Hubert urodzi się wcześniej. :D Przed terminem. Bardzo się z tego cieszę.

    Tulisia, jangwa_maua, Mama_Mai, monilia84, kehlana_miyu, lucy1983 lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczko cieszę się że serduszko twojego Maluszka pięknie bije i że on sam jest już taki duży :) oby tak dalej. A co do tej taśmy to sama powiedziałaś że nie musi się nic stać i tego się trzymajmy!

    Mysiu, to piękne wiadomości :) cieszę się bardzo że Hubercik jest zdrowy. Widzę też że masz fajnego lekarza - dobrze że jest taki zapobiegliwy - zarówno z antybiotykiem jak i cc. Jeżeli tylko są wskazania to ja tez jestem za cc.

    Pełna nadziei, ja mam prześcieradła tylko frotte, ale to dlatego że takie dostałam i innych nie zamierzam kupować :)

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiu to super, że wszystko dobrze. <3 Fajny lekarz, naprawdę nie możesz ryzykować. Ja bardzo chciałam sn, ale gdybym była na Twoim miejscu, czy np Mamy Mai to bym błagała o cc, bo inaczej bym się chyba w psychiatryku znalazła :D Tak więc cieszę się razem z Tobą :) A kiedy będziesz wiedziała kiedy będą chcieli cc? Bo moja koleżanka np ma mieć, ale czekają aż się akcja zacznie i dopiero wtedy.

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba nie będą czekali do terminu. Lekarz powiedział, że zaplanujemy cc wcześniej, przed terminem i ja też nie chcę czekać. Po prostu się boję.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jest planowane cc to robią w 39tc.

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Same dobre wieści dziś :-) niech Hubert sobie rośnie dalej zdrowo ;-) a CC to dobre rozwiązanie po takich przejściach.

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiu swietne wiesci z wizyty :) widze, ze twoj gin ma bardzo podobne podejscie, jak moj lekarz :) i dobrze, bo koncowka nie bedzie spokojna. Wiem z doswiadczenia...
    Ja strasznie chcialam urodzic Wojtusia sn, a teraz to sie nawet ciesze, ze lekarze podjeli decyzje za mnie i ze mialam cc. Wiedzialam, kiedy dokladnie zobacze mojego cudaka, wiedzialam, ze nic mu sie nie stanie, bo moj prowadzacy robil mi ciecie :) widzialam, ze sam byl bardzo zestresowany, chociaz zagadywal mnie i probowal troszke rozluznic. A po wszystkim pogratulowal mezowi i widac bylo, ze sie cieszy razem z nami :)

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

  • miniaturka31 Przyjaciółka
    Postów: 103 143

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane długo nie pisalam, ale chciałam się pochwalić. W 3 miesiącu starań udało się!!! Porod według wyliczeń 22 września. Czekam teraz na usg. Będziemy mieli zdrowego dzidziusia, wierzę w to!

    Musiałam chwilę odpocząć od forum. Za dużo tematów ciążowych, a ja nie mogłam się w tych kwestiach uaktywnić.

    jangwa_maua, Mysia 15, kehlana_miyu, lucy1983 lubią tę wiadomość

    Tęsknimy 29.05.2015
    10 tc.
    oar83e3k2d9rg7wq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 03:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje Miniaturko :) czekamy na relacje z usg :)

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miniaturko, tak czułam że dobre wieści u ciebie :) strasznie się cieszę :) teraz już musi być dobrze i z całego serca ci życzę tego :)
    Ale fajnie :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • miniaturka31 Przyjaciółka
    Postów: 103 143

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pod stałą opieką ginekologa i endokrynologa. Biorę bromka, zwiększoną mam dawkę euthyroxu. Musi być dobrze. Choć zauważyłam, że jestem ostrożniejsza jeśli chodzi o euforię podczas ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2016, 10:14

    Tęsknimy 29.05.2015
    10 tc.
    oar83e3k2d9rg7wq.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje miniaturko :-D niech fasolka zdrowo rośnie :-) i doskonale Cię rozumiem, że jesteś ostrożniejsza z euforią,bo też tak miałam. Po stracie człowiek bardzo się cieszy, ale jednak sytrach zostaje w głowie. Ale będzie wszystko dobrze ;-)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
‹‹ 592 593 594 595 596 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ