X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 17 lutego 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna_nadziei- jak mąż zobaczy synka to zakocha się bez pamięci :-)

    Tulisiu gratuluje wizyty. Zosia juz duża panna i już niedługo przywita świat :-)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 17 lutego 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu gratuluję wizyty! Z Zosi już naprawdę duża panna <3 I jeszcze niech troszeczkę posiedzi w brzuszku grzecznie!

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 17 lutego 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna nadziei też myślę, że mąż musi to przemyśleć i się przestawić na synusia. Naprawdę nie jest ważna płeć tylko to żeby dzidzia zdrowa i żywa się urodziła i powinien to zrozumieć i prosić o to Boga, ponieważ żywe, zdrowe dziecko urodzić nie jest tak wbrew pozorom łatwo.
    Ale jemu jako dorosłemu człowiekowi nie trzeba tego chyba tłumaczyć?

    U nas gdyby teraz miała być trzecia córeczka to cieszylibyśmy się z niej z całego serca. Płeć naprawdę nie jest ważna.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 17 lutego 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana śliczny suwaczek! I życzę Ci żeby tak jak u Tulisi pędził do przodu!

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 17 lutego 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam już nie pisać na ovu po aferze grudniówek. Ale myślę, że problem bardziej dotyczy strony fioletowej gdzie bardzo rzadko się udzielam i nie należę do żadnej grupy. Tam jest bardzo dużo osób i chyba łatwiej tam komuś oszukiwać.

    Nie mogę jednak opuścić naszego forum :D

    jangwa_maua, Mama_Mai, kehlana_miyu, Tulisia, monilia84, lucy1983, majeczka8 lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 17 lutego 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z kupowaniem- ja właśnie z Mają nie kupowałam nic. Czekałam. I co się stało? :( Więc czy kupuję czy nie, czy mam suwaczek czy nie to nie ma nic do rzeczy. Trzeba po prostu cieszyć się dzidzią ze wszystkich sił!

    lucy1983 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 17 lutego 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu bardzo się ciesze ze wszystko jest w normie :) Zosia jest juz duża dziewczynka wiec spokojnie może witać świat, ale myślę że jeszcze troszkę poczeka i nacieszy się pobytem w maminym brzuszku :) z ciekawości spojrzałam ile ważyła Kornelia miesiąc przed porodem i miała około 2900g wiec przypuszczam że Zosia tez będzie dużym noworodkiem :)

    Pełna nadziei gratuluję Synia :-) oby rósł zdrowo. Jeśli chodzi o męża to w pełni rozumiem Twojego focha. Gdyby mój tak zareagował to na prawdę nie wiem co bym mu zrobiła ;) przecież płeć tu nie ma znaczenia tylko zdrówko malucha. Ale jak się synio urodzi to mu przejdzie, bedzie sobie plul w brodę jak mógł się zloscic i nie będzie sobie wyobrażał życia bez niego :)

    Kehlana cudowne podejście. Ustawianie suwaczkow, zakup rzeczy dla maluszka nic nie zmieni a tylko pozwoli nam cieszyć się ciąża. A wiadomo - szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :) tak trzymaj! Twój bobasek na pewno sobie zdrowo rośnie w brzuszku.
    Ja jestem szczególnie przewrazliwiona na to jak ktoś wierzy w zabobony. Nie mogę tego pojąć i zawsze aż się we mnie telepie wszystko ;) ktoś kiedyś wymyślił jakąś głupotę przekazał komuś, ten jeszcze komuś innemu i się tak rozeszlo a ludzie w to wierzą... ja tez mogę sobie coś wymyślić. Ostatnio poszerzylam obrączkę bo w ciąży mi paluchy przytyly. Mówię teściowej a ona "co??? Nie można! To przynosi nieszczescie" jejuu myślałam że wyjdę z siebie. Jestem półtora roku po ślubie i mam nie nosić do końca życia obrączki bo ktoś wymyślił ze to przynosi pecha? Dobra zresztą nie ważne bo mi ciśnienie podskoczy ;)

    Z innej beczki Kornelia przesypia juz całą noc i spala by w ogóle do jakiejś 10 ale sąsiedzi codziennie o 8.40 włączają na ful "bara bara bara riki tiki tak" i tak leci parę razy po kolei a mała się budzi. No szlak mnie trafia. Cała ciążę remontowali i wiercili a teraz to. Przypuszczam że wykanczaja mieszkanie i to jacyś robotnicy sobie to puszczają codziennie o tej samej porze. Masakra

    kehlana_miyu, Tulisia lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczola hahaha ale macie stylowa pobudke :D a tak serio to bym sie wkurzyla na twoim miejscu i chyba zwrocila uwage... chociaz jak mieszka sie w bloku to trzeba sie liczyc, ze nie zawsze sasiedzi sa ludzmi kulturalnymi :/
    My mieszkamy w domu i pobudke robi nam najmlodsza siostra, jak wraca w srodku nocy z imprezy i dzwoni na moj tel "otworz mi drzwi", bo przeciez nie moze kluczy zabrac ze soba....

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 17 lutego 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe no stylowa nie ma co ;-) no my na razie wynajmujemy w bloku ale już tylko do lata także jakoś wytrzymam ;)
    Ty w sumie też masz nieźle z siostra ;)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za wsparcie, kochane jestescie. Meza to mialam ochote rozszarpac i jednoczesnie trzasnac drzwiami od samochodu i isc sobie gdziekolwiek...zanim o plci sie dowiedzialam to bratowa tez mnie wkurzala bo ciagle mowila ze ma nadzieje ze dziewucha bedzie bo za bardzo nie chciala by zeby chlopak byl... no myslalam ze wyjde z siebie, bo co ja to obchodzi jak to nie jej dziecko... chlopak czy dziewczyna kocham to dziecko nad zycie od 2kreseczek i nie wyobrazam sobie zycia bez niego !

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 17 lutego 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że sporo jest przesadzonych reakcji na tą całą aferę. No bo co się naprawdę okazało? Że kilka osób wypowiadających się na belly to tak naprawdę jedna dziewczyna, która kłamała o wszystkim. I co z tego? Jedynie przypomnienie, że nie każdemu w internecie można we wszystkim wierzyć - dokładnie tak samo jak poza internetem. A zdjęcia kradła z instagramu, nie z belly. Więc znowu tylko przypomnienie, że trzeba uważać jakie zdjęcia się wrzuca do internetu, co przecież my same ustaliłyśmy już miesiące temu i dlatego zdjęciami dzielimy się w sekretnej grupie na facebooku. Jak dla mnie awantura w szklance wody :)

    pszczoła10, Mama_Mai lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 17 lutego 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 1100,84 :) Przyrost 125,9% w ciągu 48h :)

    pszczoła10, Tulisia, marzusiax, Mama_Mai, monilia84, Mysia 15 lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 17 lutego 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie!!!! :) może bliźnięta? ;) ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 14:44

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 17 lutego 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Miałam już nie pisać na ovu po aferze grudniówek. Ale myślę, że problem bardziej dotyczy strony fioletowej gdzie bardzo rzadko się udzielam i nie należę do żadnej grupy. Tam jest bardzo dużo osób i chyba łatwiej tam komuś oszukiwać.

    Nie mogę jednak opuścić naszego forum :D

    Ja tez nie opuszczę naszego wątku :) za bardzo go kocham. :) tylko trzeba jeszcze bardziej uważać na to co się pisze.

    monilia84, Mysia 15 lubią tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 17 lutego 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pełna_nadziei wrote:
    dziekuje za wsparcie, kochane jestescie. Meza to mialam ochote rozszarpac i jednoczesnie trzasnac drzwiami od samochodu i isc sobie gdziekolwiek...zanim o plci sie dowiedzialam to bratowa tez mnie wkurzala bo ciagle mowila ze ma nadzieje ze dziewucha bedzie bo za bardzo nie chciala by zeby chlopak byl... no myslalam ze wyjde z siebie, bo co ja to obchodzi jak to nie jej dziecko... chlopak czy dziewczyna kocham to dziecko nad zycie od 2kreseczek i nie wyobrazam sobie zycia bez niego !
    Miałam to samo z niektórymi osobami z mojego otoczenia. Gdy dowiedzieli się że jednak dziewczynka u nas będzie to słyszałam teksty ,,no i lepiej że dziewczynka". W łeb walnąć to za mało moim zdaniem.

    pełna_nadziei lubi tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 17 lutego 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana co do tej afery, to powiem tak: nie czytałam tamtego wątku, ale chodzi chyba o to, że ta dziewczyna co oszukiwała robiła się za wielką specjalistkę, udzielała rad na tematy, które jej tak naprawdę nie dotyczyły, miała wyimaginowane problemy i sytuacje kryzysowe w których inne użytkowniczki ją wspierały i współczuły jej. Osoby które były na BBF ,,prawdziwe", poczuły się oszukane. Wiadomo, że nikt zanim doda posta nie podpisuje kluzuli, że będzie mówił prawdę zawsze i tylko, ale specyfika OF i BBF, sprawia, że poruszane są tu tematy ważne, czasem dramatyczne i każdy oczekuje, że ta osoba ,,po drugiej stronie" wie co mówi. Może czasem to naiwne jest, ale gdy jesteśmy w potrzebie to nie zawsze myślimy trzeźwo i racjonalnie.
    Morał z tego taki, że trzeba uważać i jeszcze raz uważać i brać na dystans wypowiedzi osób, które są nam mniej znane. Wtedy unikniemy rozczarowania.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 17 lutego 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu, ja rozumiem, czemu dziewczyny się poczuły oszukane, bo gdybym się dowiedziała, że któraś z Was wymyśliła swoją historię po tym, jak my wszystkie tak bardzo się tu przejmowałyśmy każdym kryzysem i każdą wizytą, poczułabym się jakby mnie ktoś walnął obuchem w głowę. Chodziło mi o coś innego, kiedy pisałam o przesadzonych reakcjach - wypisywanie się z belly, kasowanie wszystkich zdjęć, twierdzenie, że nie jest tu bezpiecznie - bo moim zdaniem jest tu tak bezpiecznie, jak w większości miejsc w internecie. Na facebooku też można stworzyć fałszywe konto. Belly jest tak bezpieczne, jak można oczekiwać od otwartego forum, gdzie każdy może czytać nasze posty, a do zalogowania wystarczy e-mail.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 17 lutego 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to przepraszam Kehlana, źle cię zrozumiałam :) co do tych reakcji to zgadzam się z tobą :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 18 lutego 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Na początku gratuluje udanych wizyt, zdrowych i dużych bobasków, widzę, że pierwsza Tulisia rodzi córeczkę, potem 2 chłopców, a potem ja córeczkę (synek też może być ;)
    potem Miniaturka i Kehelana - ale super :)
    a następnie czekamy na kolejne fasolki :)

    PełnaNadzieji, mój mąż też wolał synka, a bedzie Nikola - ja się cieszę bardzo, nie ma to dla mnie różnicy, dopiero jak mu powiedziałam, że to nieważne, byleby zdrowe -ta gadka co zawsze - wiem oklepane, ale to prawda, po Wiki nic mi nie zostało, wszystko wydałam, sprzedałam itd, teraz bede od nowa kupować, ale to nieważne, ja strasznie po tylu latach się cieszę, że w ciąży w ogóle jestem :) A wiem, że mąż w głębi duszy wolałby synka i tak, ale już nic nie mówi, ani nie daje mi tego odczuć, czasami tylko: "jak ja z tymi babami wytrzymam" dla żartów, ale i tak jak zobaczy dzieciątko to pokocha najbardziej na świecie :)

    Ja suwaczek ustawiłam w 5 tyg ciąży, ostatnio czekałam do 12 tyg i nie zdążyłam już... teraz o tym nie myślę!
    Kupiłam rogala do spania, detektor, spodnie ciążowe, balsamy na rozstępy itd, nie myśląc, że bedzie źle, choć strach mam cały czas z tyłu głowy, ale próbuje się nie gnębić :)
    I ubranek też już kilka mam, dziś mąż kupił śliczną różową farbę i odnowi mi szafkę z sufladami, bedzie na podręczne rzeczy dla córeczki jak się urodzi, wiec pomału gromadzę rzeczy dla dziecka :)


    Co do tej dziewczyny z "grudniówek" to myślę, że albo ma duży problem, albo jest szalona, jak jej się chce, nie ma nic innego do roboty???


    Dziś 39,2 % ciąży za mną :) Pozostało ponad 60%
    Ja ciągle czekam na pierwsze ruchy i na razie to tylko chyba jelita robią mnie w konia ;)
    Wiem gdzie jest dzidziolek, bo detektorem podsłuchuje, wiec ma takie 2 miejsca i zawsze tam jest :)
    Bardzo nisko nadal. I od wczoraj pare razy poczułam mniej wiecej tam takie dziwne "coś" nie smyranie, nie rybkę, nie motylka, tak jakby jelita się przelewały ale właśnie TAM, kilka razy to było, może ze 4 - do dziś. Tak mi się marzą te ruchy już:)
    W ciąży z Wiki właśnie ruchy wspominam najlepiej- były super - uwielbiałam je :)

    Rano mój brzuszek naprawdę mały- zwłaszcza na leżąco a popołudniu już widoczny :) Czekam na taki dorodny, który nie pozostawia złudzeń :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 11:52

    Tulisia, monilia84 lubią tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 18 lutego 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka, mój mąż tez tak mówi: ,,jak ja z wami dwiema wytrzymam?" Ale wiem że to są z jego strony żarty i że tak naprawdę tej drugiej baby doczekać się nie może :)

    Truskaweczka83, Mysia 15, Mama_Mai lubią tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
‹‹ 613 614 615 616 617 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ