X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 19 marca 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Nareszcie weekend :)

    Nadrabiam Was teraz, bo w pracy nie bardzo mogę, a po pracy jestem wykończona. Niby nie mam ciężko w obecnej pracy, o niebo mniejsze obciążenie niż w mojej poprzedniej, ale ostatnio ciężko mi te 8h wysiedzieć, przysypiam nad laptopem... Nie chcę jeszcze w pracy mówić o ciąży, więc nie mogę też liczyć na żadną taryfę ulgową.

    Ale dzisiaj dzień leniwca z mężem <3

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 19 marca 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana odpoczywaj i leniuchuj na zapas ;-) potem malutki szkrab już nie pozwoli mamie leniuchować ;-)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 19 marca 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pełna_nadziei wrote:
    Dziewczyny, ktore mialy problem z szyjka... czy u was tez tak bylo a mianowicie. Gdy zaczynam cos robic np sprzatam czy stoje i zmywam naczynia brzuch robi mi sie twardy i strasznie zaczyna ciagnac.. boje sie isc na spacer z psem bo chwila i twardy brzuch a jeszcze w nocy ze 2 razy odczulam takie ukucie, bol w macicy... martwie sie troszke

    Pełna nadziei, miałam to samo. Koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi. Absolutnie nie chcę cię straszyć, ale u mnie z powodu tego ciągłego napięcia brzucha wylądowałam w szpitalu, bo moja córa zeszła głową bardzo nisko aż do kanału rodnego, co groziło przedwczesnym porodem. W szpitalu dostałam sterydy na płucka dla małej, profilaktycznie nospę i luteinę pod język, no i oszczędny tryb życia do 36 tc. Nie jestem pewna ale w moim przypadku mogło to być spowodowane też niedoborami magnezu, bo mój lekarz nie jest zwolennikiem szprycowania się witaminami w ciąży, ale gdy sama ten magnez sobie włączyłam to po jakimś czasie brzuch w ogóle mi nie twardniał i zaczął dosłownie z 1,5 tygodnia temu, no ale na tym etapie to już normalne.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 19 marca 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przepraszam ze wczoraj nie dałam znaku ale byłam jakaś taaaaaka zmęczona i śpiąca, że padłam do łóżka i zasnęłam nie wiem kiedy :)
    Na wizycie wszystko w porządku, ilość wód ok, łożysko ok, przepływy ok. Podczas badania lekarz zrobił wielkie oczy bo stwierdził że córa jest już tak nisko, że on nie wie jakim cudem jeszcze nie rodzę :) Z mniej przyjemnych rzeczy to to, że jeżeli do poniedziałku nie urodzę to we wtorek rano mam się stawić do szpitala. Powiedział, ze jestem po poronieniu i on nie chce ryzykować że coś w ostatnich dniach mogłoby się złego wydarzyć. Nie jestem zachwycona ta perspektywą, bo wiadomo jak to z obsadą lekarską na Święta itd.. ale w głębi duszy wiem że ma rację, więc jakoś to zniosę, pocieszam się myślą że nie będę w tym szpitalu nie wiadomo do kiedy.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 19 marca 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę Tulisiu ze juz może do poniedziałku urodzisz skoro Zosia juz tak niziutko :) ale suuuuper! Ja miałam w niedziele zgłosić się do szpitala a urodziłam w piątek :) wiec może jutro Zosia się zdecyduje :) nie mogę się doczekać!!! Maz Ci będzie towarzyszył czy nie?

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 19 marca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Tulisiu oby Zosia zdecydowała się na dniach wyjść na świat :-)

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 19 marca 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczoła10 wrote:
    A ja myślę Tulisiu ze juz może do poniedziałku urodzisz skoro Zosia juz tak niziutko :) ale suuuuper! Ja miałam w niedziele zgłosić się do szpitala a urodziłam w piątek :) wiec może jutro Zosia się zdecyduje :) nie mogę się doczekać!!! Maz Ci będzie towarzyszył czy nie?
    Mąż właśnie mówi, że on jest pewny że Zosia się urodzi jutro :) oby miał rację :) a co do jego obecności przy porodzie to zobaczymy. Jeśli zacznę rodzić w domu i on mnie zawiezie do szpitala, to na pewno na początku będzie obecny, w drugiej fazie porodu raczej go nie będzie, choć zobaczymy jak to wyjdzie. Jeśli zaś zacznę rodzić w szpitalu to w ogóle nie wiem jak to się ułoży :) nie mamy ścisłego planu na tę chwilę :)

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 19 marca 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Oj Tulisiu oby Zosia zdecydowała się na dniach wyjść na świat :-)
    No pocieszam się tym, że skoro już jest tak mega nisko to raczej nie urodzi się za tydzień tylko wcześniej. Ale w sumie to tylko jedna Bozia wie, ja to mogę sobie zaplanować jedynie co na obiad zrobię :)

    DomiBW, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisia wrote:
    Pełna nadziei, miałam to samo. Koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi. Absolutnie nie chcę cię straszyć, ale u mnie z powodu tego ciągłego napięcia brzucha wylądowałam w szpitalu, bo moja córa zeszła głową bardzo nisko aż do kanału rodnego, co groziło przedwczesnym porodem. W szpitalu dostałam sterydy na płucka dla małej, profilaktycznie nospę i luteinę pod język, no i oszczędny tryb życia do 36 tc. Nie jestem pewna ale w moim przypadku mogło to być spowodowane też niedoborami magnezu, bo mój lekarz nie jest zwolennikiem szprycowania się witaminami w ciąży, ale gdy sama ten magnez sobie włączyłam to po jakimś czasie brzuch w ogóle mi nie twardniał i zaczął dosłownie z 1,5 tygodnia temu, no ale na tym etapie to już normalne.

    Gin wie o skurczach i twardnieniu brzucha. We wtorek przepisał mi magnez no i kazał się oszczędzać. Jak będzie się coś działo to mam jechać do szpitala(on jest ordynatorem tam gdzie będę rodzić ). Mam nadzieję, że Julek posiedzi grzecznie w brzuchu do swojego terminu i obędzie się bez żadnych niespodzianek :)

    Tulisiu no to czekamy teraz na twoją córunie :) bliżej niż dalej :)

    pszczoła10, Tulisia lubią tę wiadomość

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 19 marca 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pełna_nadziei wrote:
    Gin wie o skurczach i twardnieniu brzucha. We wtorek przepisał mi magnez no i kazał się oszczędzać. Jak będzie się coś działo to mam jechać do szpitala(on jest ordynatorem tam gdzie będę rodzić ). Mam nadzieję, że Julek posiedzi grzecznie w brzuchu do swojego terminu i obędzie się bez żadnych niespodzianek :)

    Tulisiu no to czekamy teraz na twoją córunie :) bliżej niż dalej :)
    No to dobrze że twój dr wie o wszystkim i masz załączone odpowiednie leki :) ja mimo naprawdę ciągle twardniejącego brzucha dotrwałam aż do teraz, więc jeśli będziesz uważać to jestem pewna że u ciebie też wszystko będzie ok :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Tulisiu tobie jutro wybija 40tc!!! A ja myslalam, ze to 38 dopiero :D
    Zosienko bierz sie do pracy i wychodz bo cioteczki na ciebie tu czekaja w napieciu ;)
    Pozostaje nam tylko zacisnac za was kochane kciuki i czekac na wiadomosci z porodowki :)

    Tulisia lubi tę wiadomość

  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 20 marca 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam się w 21 tc = 20+0 :) 141 dzień :)
    Bardzo się cieszę -to już połowa ciąży za mną!!!


    Tulisiu Tobie dziś 40 wybiła!! Ja mam połowę - świętujemy!!!

    Mała znów się wczoraj/dziś mało ruszała, ale jakoś nie mam apetytu, nic mi nie smakuje, wiec nie najadam się, pewnie nie ma biedna energii pokopać matkę ;)
    Dziś po kościele mąż pojedzie mi nakupić pyszności i zobaczymy :)

    Tulisia, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 20 marca 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka83 wrote:
    Hej witam się w 21 tc = 20+0 :) 141 dzień :)
    Bardzo się cieszę -to już połowa ciąży za mną!!!


    Tulisiu Tobie dziś 40 wybiła!! Ja mam połowę - świętujemy!!!

    Mała znów się wczoraj/dziś mało ruszała, ale jakoś nie mam apetytu, nic mi nie smakuje, wiec nie najadam się, pewnie nie ma biedna energii pokopać matkę ;)
    Dziś po kościele mąż pojedzie mi nakupić pyszności i zobaczymy :)
    Kochana, impreza by się przydała, to może Zośka zdecydowałaby się wyjść :) gratuluję połowy ciąży, rety, jak to leci :)

    Truskaweczka83 lubi tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 20 marca 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Mai wrote:
    Jejku Tulisiu tobie jutro wybija 40tc!!! A ja myslalam, ze to 38 dopiero :D
    Zosienko bierz sie do pracy i wychodz bo cioteczki na ciebie tu czekaja w napieciu ;)
    Pozostaje nam tylko zacisnac za was kochane kciuki i czekac na wiadomosci z porodowki :)
    Bardzo chciałabym już pisać posty z porodówki :D :D :D

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • miniaturka31 Przyjaciółka
    Postów: 103 143

    Wysłany: 21 marca 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo dziękuję za gratki i trzymane kciuki! Cieszymy się jak szaleni;) Synek zostanie chyba Leonem;) aczkolwiek nie wszystkim w rodzinie się podoba:(

    Wczoraj był u mnie brat z żoną, u nich też wskazali najpierw na chłopca. W 20 tyg ciąży okazało się jednak, że dziewczynka. Także może jeszcze wszystko się zmienić;)

    Tulisiu trzymamy kciuki za poród!
    Truskaweczko gratuluję połówki!
    Pełna nadziei odpoczywaj! Będzie wszystko dobrze!

    Truskaweczka83, Tulisia, pełna_nadziei, pszczoła10, majeczka8 lubią tę wiadomość

    Tęsknimy 29.05.2015
    10 tc.
    oar83e3k2d9rg7wq.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 21 marca 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miniaturko, u mnie w 12 tc dr powiedział ze chłopiec, a w 20 tc że jednak dziewczynka i tak już zostało :)

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miniaturka31 wrote:
    Dziewczyny bardzo dziękuję za gratki i trzymane kciuki! Cieszymy się jak szaleni;) Synek zostanie chyba Leonem;) aczkolwiek nie wszystkim w rodzinie się podoba:(

    Wczoraj był u mnie brat z żoną, u nich też wskazali najpierw na chłopca. W 20 tyg ciąży okazało się jednak, że dziewczynka. Także może jeszcze wszystko się zmienić;)

    Tulisiu trzymamy kciuki za poród!
    Truskaweczko gratuluję połówki!
    Pełna nadziei odpoczywaj! Będzie wszystko dobrze!
    Kochana nie przejmuj sie tym, ze komus sie imie nie podoba co wybraliscie ! To jest wasz wybor i wazne zeby wam sie podobalo :)
    u mnie w 23 tyg gin mowil ze dziewczynka, w 27 tyg ze chlopiec a teraz na wizycie bylam taka padnieta i bez sily, ze nawet nie wiem czy na pewno synek hihi wszystkie ubranka kupione dla chlopca(mega pake kupilam od noworodka do 2,5latka) mam nadzieje, ze nic sie nie zmieni :) wizyte teraz bede miec w 35tyg ale nie wiem czy bedzie dalo sie cos zobaczyc :)
    Ale najwazniejsze zeby zdrowo roslo :)

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 21 marca 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miniaturko - to wam imię musi się podobać a nie rodzinie więc jak takie wybraliście to zdaniem rodziny się nie przejmujcie ;-)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pełna_nadziei ja miałam twardnienia brzucha od 20 tygodnia do samego końca... Ostatni miesiąc męczyło mnie to strasznie. Lekarz kazał brać no-spę, ale nie chciałam tyle łykać, więc nie brałam. :) A szyjka miałam takie bóle, że musiałam przystanąć... ale to tak ok 30 tygodnia były, a pod koniec już nie :) Będzie wszystko dobrze, gin na pewno Cię dobrze poprowadzi :)

    Miniaturko śliczne imię! U nas miał być Leon, ale jest w końcu Antoni Leon :) To Wam ma się podobać!!! :)

    Jejku Tulisiu takiego mam stresa... Pisz proszę pisz :D :D :D

    miniaturka31 lubi tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KkasienkaA wrote:
    pełna_nadziei ja miałam twardnienia brzucha od 20 tygodnia do samego końca... Ostatni miesiąc męczyło mnie to strasznie. Lekarz kazał brać no-spę, ale nie chciałam tyle łykać, więc nie brałam. :) A szyjka miałam takie bóle, że musiałam przystanąć... ale to tak ok 30 tygodnia były, a pod koniec już nie :) Będzie wszystko dobrze, gin na pewno Cię dobrze poprowadzi :)

    Miniaturko śliczne imię! U nas miał być Leon, ale jest w końcu Antoni Leon :) To Wam ma się podobać!!! :)

    Jejku Tulisiu takiego mam stresa... Pisz proszę pisz :D :D :D
    Zaczrlam beac magnez i twardnienie mam sporadyczne, jak za dlugo chodze to wtedy lekko mnie lapie. Klucie i bol w szyjce tez czasem sie zdarzaja, ale da sie przezyc :) wczoraj tyle energii mialam, ze cale mieszkanie sprzatnelam, chociaz na chwile czysto bylo, bo u nas remont calej kuchni..ja juz chce moja kuchnie !
    Tulisiu czekamy, czekamy ! :*

‹‹ 630 631 632 633 634 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ