X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 6 września 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwszym poronieniu kazali mi ileś tam czekać, a ja wtedy naczytałam się mnóstwa zagranicznych źródeł i teraz nowe podejście jest takie, żeby działać szybko. Taki też mam plan.

    Zresztą nawet moja gin tym razem powiedziała, że nie ma na co czekać (pewnie też z racji mojego wieku, heh).
    Jeśli tylko w badaniach nie wyjdzie nic, co by kazało się wstrzymać, to poczekam 2 miesiączki i już (jeśli tylko nadejdą, bo u mnie to i z tym różnie bywa).

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 6 września 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annak to moze i tym razem bedziemy w tym samym czasie w ciazy bo my tez planujemy odczekac z 2cykle. :)

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi kazali w szpitalu odczekac 2-3 miesiace. Po pierwszej @ zaczelismy starania ale nie calkowicie bo raz maz konczyl we mnie a nie raz nie... po prostu sie bal

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 6 września 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaczelam po 1 @ sie starac i wierze ze bedzie wszystjko dobrze i sie uda :)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 6 września 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywne nastawienie czyni cuda:) zycze nam wszystkim abysmy szybko zaszly w ciaze i utulily nasze dzieci <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 17:06

    blondyna5555, Natalii00, annak lubią tę wiadomość

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 6 września 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maggda wrote:
    Blondyna przewaznie mowia tak ci ktorzy nie doswiadczyli tego problemu. Moj brat z zona starali sie przez 10lat i w tym roku 11lipca urodzil sie ich syn Pawelek. Takze glowa do gory na kazdego przyjdzie czas. Jak w przyslowiu bog nie rychliwy ale sprawiedliwy.

    Ja mysle w taki sposob ze skoro juz bylam w ciazy to jestem plodna wiec jest ok. W momecie gdy zaczynamy starania ja zazywam juz tab dla kobiet w ciazy no i czerpie przyjemnosc z sexu.

    Ja myślę tak samo, skoro już dwa razy byłam w ciąży i z mężem nam się udało, znaczy że jesteśmy płodni, bo inaczej jakbyśmy starali się przez te dwa lata i nic, a nie w ciągu dwóch lat dwa razy zaszłam...wiadomo, że nie spodziewałam się z takim skutkiem, ale trzeba wierzyć że w końcu nam się uda, bo tylko wiara nam została :) staram się myśleć optymistycznie w przyszłość i wierzyć w to że musi się udać, marzę by przed 30-stką zajść w ciążę, mam jeszcze na to 10 miesięcy ;P więc nadzieja jest ;D
    A jakie tabletki zażywasz, jak mogę zapytać? Jakieś Ci ginekolog zapisał? mój to nic mi nie mówi, tylko powtarza że będziemy potem myśleć jak znowu zajdę, ale boję się że będzie już za póżno na działania, a jeżeli brakują mi witaminy, może źle się odżywiam, chciałabym zadbać o siebie przed ciążą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 17:33

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 6 września 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz bralam falvit a pozniej falvit mama ale tym razem kupie sobie omegamed pregna czy jakos tak. Moja siostra zwrocila mi uwage na to aby zaczac brac witaminy jak sie staramy i uwazam ze to dobra rada

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 6 września 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maggda wrote:
    Ja teraz bralam falvit a pozniej falvit mama ale tym razem kupie sobie omegamed pregna czy jakos tak. Moja siostra zwrocila mi uwage na to aby zaczac brac witaminy jak sie staramy i uwazam ze to dobra rada
    a jakie witaminy chcesz brac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w pierwsza ciaze zaszlismy po 2 latach staran... Teraz zaczelismy wraz z przyjsciem pierwszej @ po zabiegu i odrazu z zastrzykami na stymulacje... we wtorek jade na usg zobaczyc jak tam.
    . Pierwszy raz tak szybko bo to bedzie po 3 zastrzykach... Wierze ze jak po tak dlugim czasie nam sie udalo zajsc to teraz tez sie uda i to szczealiwie... wierze ze to nasz czas... i to co ciekawe udalo sie w ostatnim cyklu przed iui... a teraz w planach lekarz ma tez 3 cykle stymulowane i jak nic to iui... wiec wierze ze niedługo nasz maluch wroci do nas...

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 6 września 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    My w pierwsza ciaze zaszlismy po 2 latach staran... Teraz zaczelismy wraz z przyjsciem pierwszej @ po zabiegu i odrazu z zastrzykami na stymulacje... we wtorek jade na usg zobaczyc jak tam.
    . Pierwszy raz tak szybko bo to bedzie po 3 zastrzykach... Wierze ze jak po tak dlugim czasie nam sie udalo zajsc to teraz tez sie uda i to szczealiwie... wierze ze to nasz czas... i to co ciekawe udalo sie w ostatnim cyklu przed iui... a teraz w planach lekarz ma tez 3 cykle stymulowane i jak nic to iui... wiec wierze ze niedługo nasz maluch wroci do nas...
    a czemu zastrzyki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 18:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii00 wrote:
    a czemu zastrzyki
    Moge byc jedynie zastrzykami stymulowana bo mam naruszone miesnie kegla po zabiegu i jestem po konizacji i lekarz powiedzial ze clo ktore pozera endometrium jest absolutnie wykluczone...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 19:06

  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 6 września 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii00 wrote:
    a jakie witaminy chcesz brac?
    Teraz patrze na omegamed optima start badz optima forte. Jak dla mnie sklad odpowiada. A wy jakies witaminy bralyscie?

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 6 września 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sedecznie w tym wątku.

    Ja też niestety straciłam ciążę dwa tygodnie temu. Jutro wybieram się na kontrolną betę czy się "wyzerowała". Później muszę umówić się do gina. Jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań medycznych starania zaczniemy od razu po konsultacji lekarskiej.
    Co do witamin, mi lekarz zalecił Femibion Natal 1 i kwas foliowy w dawce 5 mg na dzień.

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janjesli o witaminy chodzi to w czasie staran bralam tylko kwas foliowy 800 z wit b12 i jodem i czasem magnez z kwasem foliowym i witaminami z gr.b..

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 6 września 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaszliśmy w pierwszą ciążę po 1,5 roku starań, leczenia i stymulacji. Jak straciłam tę ciążę, to byłam załamana, ale pocieszałam się tym, że przynajmniej już wiem, że mogę zajść. A wcześniej i tego nie byłam pewna. Teraz widzę już, że zachodzenie jest u nas proste, tylko gorzej z tym, co następuje potem :-/

    Regina lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 6 września 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Moge byc jedynie zastrzykami stymulowana bo mam naruszone miesnie kegla po zabiegu i jestem po konizacji i lekarz powiedzial ze clo ktore pozera endometrium jest absolutnie wykluczone...

    Roxa,
    A jakie bierzesz zastrzyki?

    Trzymam kciuki za wtorkowy monitoring (bo rozumiem, że to już będzie monitoring owu?). Daj znać koniecznie, jakie wyniki.

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 6 września 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malika89 wrote:
    Witam sedecznie w tym wątku.

    Ja też niestety straciłam ciążę dwa tygodnie temu. Jutro wybieram się na kontrolną betę czy się "wyzerowała". Później muszę umówić się do gina. Jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań medycznych starania zaczniemy od razu po konsultacji lekarskiej.
    Co do witamin, mi lekarz zalecił Femibion Natal 1 i kwas foliowy w dawce 5 mg na dzień.

    Malika, witaj.
    Szkoda, że w takim miejscu i z takiego powodu... Bardzo mi przykro. Też jestem na świeżo po stracie.
    Ale mam nadzieję, że razem będzie nam tu raźniej czekać na nowy początek!

    malika89 lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 6 września 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maggda wrote:
    Annak to moze i tym razem bedziemy w tym samym czasie w ciazy bo my tez planujemy odczekac z 2cykle. :)

    Maggda,

    Koniecznie, jestem za! :-)
    Ja bym obstawiała wątek... lipcówki 2016, co Ty na to? ;-)

    Dziewczyny, tak celujemy? Niektóre z Was mają szansę już wcześniej. No to my będziemy Was gonić.

    maggda lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    Roxa,
    A jakie bierzesz zastrzyki?

    Trzymam kciuki za wtorkowy monitoring (bo rozumiem, że to już będzie monitoring owu?). Daj znać koniecznie, jakie wyniki.
    Biore Gonal-f...
    Dzieki :-* tak to monitoring ale tym razem bardzo wczesnie bi zazwyczaj pierwszy mialam po ok 6 zastrzykach a teraz po 3 ale to chyba datego ze lekarz chce sprawdzic jak reaguje na ta dawke teraz po poronieniu (mam nieco wieksza bo na mniejsza nie reagowalam)...

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 6 września 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Biore Gonal-f...
    Dzieki :-* tak to monitoring ale tym razem bardzo wczesnie bi zazwyczaj pierwszy mialam po ok 6 zastrzykach a teraz po 3 ale to chyba datego ze lekarz chce sprawdzic jak reaguje na ta dawke teraz po poronieniu (mam nieco wieksza bo na mniejsza nie reagowalam)...

    Też brałam Gonal-F. I okazał się szczęśliwy :-)
    W pierwszą ciążę zaszłam właśnie dzięki stymulacji Gonalem. W tamtym czasie nie miałam naturalnie nic: ani miesiączki, ani owulacji, ani endometrium. Miałam kilka stymulacji Menopurem i nic. I w końcu jeden cykl Gonal i od razu ciąża. Po poronieniu cały organizm się odblokował. Wszystko działa naturalnie i w kolejne ciąże zaszłam już bez stymulacji.

    Trzymam kciuki, żeby dla Ciebie Gonal też był szczęśliwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 23:10

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ