X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    12,5mm to brzmi dumnie! ;-)
    Kiedy masz kolejny monitoring?
    w poniedziałek... i myślę że w poniedziałek wieczorem będę już miała zrobić zastrzyk z ovitrelle

    Ja muszę zrobić bete bo lecze sie w klinice i zawsze 2 tyg od owu musze jechać oddać w klinice krew na bete... z tego tez powodu nie robie testów... dopiero jak zadzwonili do mnie ze beta pozytywna to poleciałam po test bo chciałam to zobaczyc na własne oczy

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 9 września 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bomblica wrote:
    malika89 (oo, chyba mój rocznik ;) ) jak Twój organizm sobie radzi? w sensie czy czujesz, że wróciło wszystko do normy? bo widzę, że poroniłyśmy mniej więcej tak samo... w zasadzie mogłabym też zapytać o to annak..

    Bomblica,
    Ja niestety nie będę mogła za bardzo pomóc w tej kwestii, bo u mnie nie wszystko jeszcze wróciło do normy. Endometrium cały czas za wysokie. Przy czym jest hipoteza, że może odbudowuje się, bo zbliża się już kolejna miesiączka. Dowiem się za kilka tygodni.

    Poza tym, ja byłam na trochę dalszym etapie ciąży i miałam indukcję farmakologiczną w szpitalu, więc u mnie przebiega to trochę inaczej niż u Ciebie. Ale skoro Ty już masz nowe pęcherzyki i zielone światło od gina, to to są super wieści :-)

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 9 września 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bomblica wrote:
    annak ta fioletowa strona przysyłała na mojego maila cotygodniowe informacje. aż się poryczałam, jak ostatnio otworzyłam pocztę, a tam jeszcze nawet nieodczytane te informacje.. :( 22 kwietnia też będę ryczeć, bo wtedy mi obliczyło termin..

    Rozumiem ten ból :-/
    Ja natychmiast po stracie ciąży wykasowałam wszystkie newslettery, subskrypcje, etc. które mogłyby mnie bombardować jakimikolwiek wiadomościami ciążowymi. Niestety o jednej zapomniałam i też sprawiła mi przykrość.

    A propos daty porodu, to w pierwszej ciąży miałam termin na 29 lipca. Po poronieniu bardzo się bałam, że ten dzień będzie dla mnie smutny. Więc pomyślałam sobie, że muszę do tego czasu zajść w ciążę, żeby odczarować ten dzień. No i marzenie się spełniło. 29 lipca byłam w ciąży. Tylko, że niestety jej też nie donosiłam... :-( Teraz trzeba będzie się zmierzyć z 1 kwietnia. Ale na razie nawet nie przyjmuję do wiadomości, że mogłabym do tego czasu nie zajść w ciążę. Byle wreszcie była tą szczęśliwą.

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 9 września 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka :) bylam dzis u innego gin i szczerze nic nowego sie nie dowiedzialam w tym ze gin przecudowny mily i w ogole ale co do staran to tak w list powiedzial na spokojnie. Ale ja nie mam zamiaru czekac co ma byc to i tak bedzie wychodze z tego zalozenia

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 9 września 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii00 wrote:
    hejka :) bylam dzis u innego gin i szczerze nic nowego sie nie dowiedzialam w tym ze gin przecudowny mily i w ogole ale co do staran to tak w list powiedzial na spokojnie. Ale ja nie mam zamiaru czekac co ma byc to i tak bedzie wychodze z tego zalozenia

    No i dobrze!
    Zresztą od lipca do listopada to 4 miesiące. Za duuuużo na czekanie! ;-)

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 9 września 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    No i dobrze!
    Zresztą od lipca do listopada to 4 miesiące. Za duuuużo na czekanie! ;-)
    mowil ze co do staran to powinno sie poczekac od 4 do 5 mies ale to zbyt dlugo masakra

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 9 września 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii00 wrote:
    mowil ze co do staran to powinno sie poczekac od 4 do 5 mies ale to zbyt dlugo masakra

    Powiem Ci, że mi za żadnym razem i przy żadnym przebiegu (czy to indukcji, czy zabiegu) nie mówili, żeby aż tyle czekać. Ale, jak wiadomo, różne są szkoły.

    A możesz przypomnieć, na jakim etapie ciążę straciłaś...? Pamiętam, że w lipcu, ale nie wiem, jaki to był etap, albo gdzieś mi umknęło.
    [jeśli chcesz oczywiście]

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii00 wrote:
    mowil ze co do staran to powinno sie poczekac od 4 do 5 mies ale to zbyt dlugo masakra
    Widzisz a mi moj zwykly endo-gin i ginka unktorej bylam na ostatniej kontroli w normalnej przychodni bo moj byl na urlopie powiedzieli ze jesli czuje sie psychicznie gotowa to mozemy zaraz po pierwszej @... I w klinice tez lekarz zrobil usg przed pierwsza @ i tez powiedzial ze zazwyczaj jeden cyk odczekuje i od drugiego zaczyna ale u mnie wszystko tak ladne ze juz od pierwszej @ mozemy zaczynac... Ale widzisz nawet jakbym musiala odczekac to tylko CYKL... Nie wiem czemu tobie tak dlugo kaza czekac...

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 9 września 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Ale widzisz nawet jakbym musiala odczekac to tylko CYKL... Nie wiem czemu tobie tak dlugo kaza czekac...

    Mnie się wydaje, że są różne lekarskie podejścia i szkoły. Czasem lekarze się może boją. Czasem pewnie chcą zadbać o psychikę pacjentki.
    Mnie np. po drugim poronieniu zasugerowali szybszy powrót do starań niż za pierwszym razem. Może dlatego, że już wiedzieli, jak to przebiegło ten pierwszy raz. Ale i tak najdłużej ile mi mówiono, to 3 miesiące. Jeden lekarz nawet powiedział: "i proszę sobie nie dać wmówić, że powinno być więcej".

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 9 września 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u Ciebie Roxa przyszły tydzień może być baaaardzo ważny :-)

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    Mnie się wydaje, że są różne lekarskie podejścia i szkoły. Czasem lekarze się może boją. Czasem pewnie chcą zadbać o psychikę pacjentki.
    Mnie np. po drugim poronieniu zasugerowali szybszy powrót do starań niż za pierwszym razem. Może dlatego, że już wiedzieli, jak to przebiegło ten pierwszy raz. Ale i tak najdłużej ile mi mówiono, to 3 miesiące. Jeden lekarz nawet powiedział: "i proszę sobie nie dać wmówić, że powinno być więcej".
    Nie no to na pewno, ale mo to mowiac lekarze wlasnie bardzo podkreslali ze jezeli czujemy sie juz na silach to oni nie widza przeciwwskazań ze strony medycznej... a mnie wykanczalo psychicznie to czekanie na @ i zycie w zawieszeniu... my mielismy nadzieje ze szybko bedziemy mogli znow ruszyc i dla mnie najgorsza bya mysl ze wlasnie lekarz powie 3 cykle przerwy czy cos...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    A u Ciebie Roxa przyszły tydzień może być baaaardzo ważny :-)
    Ooo tak mysle ze bedzie baardzo wazny... no ale tez niczego nie przeskocze... bedziemy wiedzieli kiedy owu bedziemy obstawieni progesteronem i w ogole zadzialamy a reszta w rekach Boga czy sie odrazu uda...
    Narazie plan lekarza jest taki ze 3 cykle stymulacja i naturalne starania a jak nie wyjdzie to iui...
    ostatnio udalo sie w ostatnim cyklu przed iui wiec mam nadzieje ze teraz szybko sie uda! Ja jestem bardzo nastawiona na to ze bedzie dobrze!

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 9 września 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    Powiem Ci, że mi za żadnym razem i przy żadnym przebiegu (czy to indukcji, czy zabiegu) nie mówili, żeby aż tyle czekać. Ale, jak wiadomo, różne są szkoły.

    A możesz przypomnieć, na jakim etapie ciążę straciłaś...? Pamiętam, że w lipcu, ale nie wiem, jaki to był etap, albo gdzieś mi umknęło.
    [jeśli chcesz oczywiście]
    to byl 11 tydz

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 9 września 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w szpitalu tez powiedzial ze mozna i po miesiacu sie juz starac wiec ja nawet nie czekam tylko dzialam :) wierze ze wszystko bedzie dobrze :)

  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 9 września 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednym słowem zachodzimy wszystkie w ciąże najpóźniej do końca października :)

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 9 września 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malika89 wrote:
    Jednym słowem zachodzimy wszystkie w ciąże najpóźniej do końca października :)

    Yyyy, mogę się nie wyrobić ;-) U mnie listopad bardziej prawdopodobny.
    Ale w razie czego będę Was gonić!

    Powoli spływają mi wyniki kolejnych badań, które robiłam po ostatnim poronieniu i zaczynają ujawniać jakieś potencjalne tropy (!), dzięki którym być może znajdziemy przyczynę. Niektóre z tych badań wymagają jednak powtórki po pewnym czasie, więc to może mnie jeszcze dodatkowo opóźnić ze staraniami. Ale w moim przypadku wolę nawet chwilę dłużej poczekać, byle mieć większe szanse na to, że się uda.

    malika89, maggda lubią tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 9 września 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjechały dziś do mnie testy owulacyjne, więc znowu można zacząć sprawdzać czy owulacja jest ;)

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 9 września 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się bałam ile każą mi czekać... siostrze po zabiegu (5 lat temu) kazali odczekać pół roku. w szpitalu powiedzieli 2 miesiące, a na kontroli usłyszałam, że wszystko w środku jest super i można startować w następnym cyklu. a prawie widziałam na usg taki piękny pęcherzyk 22mm i wieczorem by się pięknie w niego strzeliło :P ale cóz... sama czuję, że nie wróciłam do siebie tak do końca..

    malika89 - oby to się spełniło nam wszystkim! :)
    ja testy miałam jeszcze z tych pierwszych starań i co 2 dni robiłam ostatnimi czasy, wychodziły straaaaasznie blade kreski i nie wiedziałam co jest w końcu, ale gin potwierdziła, że owulacja blisko. no i była ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2015, 20:10

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 9 września 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bede miala tesciki juz doczekac sie nie moge ;D

  • Natalii00 Autorytet
    Postów: 1199 257

    Wysłany: 9 września 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a te testy to najlepiej rano i wieczorem?

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ