X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 super informacja :) i piękna dzidzia na zdjęciu, po takich wiadomościach można odetchnąć z ulga... teraz przed Toba ten lepszy etap ciąży ;) to już pewne, ze dziewczynka?

    AnnZ trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)

    KaroKaro gratulacje :) jak pierwsze dni z maleństwem?

    Ja ostatnio tylko Was obserwuje... u mnie bez żadnych nowych wiadomości. Za dwa tyg mam zaplanowana biopsje kosmowki i USG... choć ostatnio mam złe przeczucia... mam bole w plecach, co jakiś czas kłuje mnie w okolicach lędźwi... taki ból nie kojarzy mi się z niczym dobrym. Choc czuje się jak jakaś chora psychicznie :( boli to się martwię, ze dzieje się coś złego a jak nie boli to tez się martwie... Zanim ciąża się zaczela to byłam chojrakiem i mówiłam, ze zniosę wszystko i dam radę psychicznie.... a im dluzej to trwa i czekam jak na jakiś wyrok.. to czuje się coraz gorzej...

    KaroKaro lubi tę wiadomość

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe a dlaczego biopsja?
    Ann co do bóli to mnie na początku też kłuło :) Teraz już nawet nie boli jak na okres, ale czuję czasem takie delikatne plumkanie tam gdzie mała jest ulokowana :) Dzisiaj z USG specjalnie wymierzałam czy to tam i się potwierdziło. Może czuję jej plumkanie po prostu :) Dzisiaj bańki buzią puszczała i brykała jak szalona :)
    Dziewczynka na 80% i mam nadzieję, ze się nie zmieni :) Ale dla mnie i tak najważniejsze, że zdrowa :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tylko z biopsji na tym etapie dowiem się czy nie ma wad genetycznych... a mamy to ryzyko ze względu na inwersję męża....

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 4 marca 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, rozumiem. Będę trzymać kciuki x 4 żeby wszystko było dobrze :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 4 marca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. W czerwcu 2018 miałam cp. Lewy jajowod jest niedrozny. W styczniu poronilam ciążę. Dziś 1 dc i zaczynam starania. W sobotę ile do lekarki na leki na symulacje. Mam nadzieję że owulacja będzie z dobrej strony. Zaczynam więc starania o 3 ciążę. Jestem przerażona a z drugiej strony nie mogę się doczekać. Chyba taki miks uczuć jak wszystkie tutaj. AnnaZ jakiś czas podczytuje Twoje posty i trzymam kciuki za Ciebie

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4829 3979

    Wysłany: 4 marca 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karokaro gratuluję narodzin Helenki :) Niech rośnie zdrowo i daje Wam wiele radości :)

    Alex0806 super wieści-gratuluję :-) Ja o płci dopiero na połówkowych się dowiedziałam i też mam córkę ;)

    AnnZ na pewno stres jest wielki,bo masz takie a nie inne doświadczenie ale staraj się myśleć pozytywnie-stresować będziemy się,gdy będzie źle a na razie jest dobrze :)

    Hefe bóle w ciąży są tak różnorodne i mogą oznaczać wszystko,dlatego staraj się myśleć pozytywnie-musimy do końca wierzyć,że będzie dobrze.Nie puszczam kciuków :)

    Sovi powodzenia-oby się Wam szybko udało.Wszystkie zasługujemy na szczęście .

    KaroKaro lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 5 marca 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wiem, ze ból nie musi oznaczać nic złego... Mój już trwa 3 dzień, dzisiaj oprócz lędźwi bolą mnie boki i biodra i trochę jajniki... zle mi się ten ból kojarzy... i chyba lekko panikuje... dzwoniłam dzisiaj do szpitala, mieli oddzwonić czy znajda dla mnie termin na skan... ale nie oddzwonili, niby na piątek jestem umówiona do Polskiego lekarza.... wiem z doświadczenia jak w Anglii wyglada emergency 😕 i nie wiem co robić... bo tutaj nie ma jak w Polsce USG jak pojadę nawet karetka!
    Czuje się strasznie bezradnie... wiem, ze mamy ryzyko poronienia... dlatego sie stresuje ze coś się dzieje złego...

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 6 marca 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim Karo gratulacje! Witamy Helenkę na świecie! Cieszcie się sobą :)

    Alex cieszę się, że wszystko ok, no i gratuluję córci, choć wiadomo, że na tak wczesnym etapie mogą się jeszcze zdarzać pomyłki.

    Hefe współczuję, że nie możesz sprawdzić na usg czy wszystko ok. Twoje lęki są normalne i pewnie wizyta z podejrzeniem kruszynki na trochę by Cię uspokoiła. Staraj się nie doszukiwać tylko złych rzeczy w Twoich bólach. Każda ciąża jest inna.

    AnnZ kiedy pierwsza wizyta? Mój lekarz mówił, że najlepiej przyjść na pierwsze usg w 5+0 by stwierdzić ciążę wewnatrzmaciczna.

    KaroKaro lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 6 marca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj (34dc), niewiele widać jeszcze było.Nie mozna wykluczyć jeszcze cp z cała pewnością. Powiedział, że jak na ten czas jest wszystko jak trzeba.Owulacja była z lewego jajnika (zdrowa strona).Dostałam luteinę i clexane i za tydzień mam przyjść na kontrolę.Proponował mi też L4 od dzisiaj, ale nie chcę.W domu oszalałabym od myślenia.Na chwilę się troszkę uspokoiłam.Ale nadal najbardziej boję się cp.

    Hefe co do bólu, bo mnie tez boli jajnik czasem z lewej, dzisiaj mi doktor powiedział, że ból jajnika po owu z tej strony, w ogóle bóle jajników i nawet takie słabe jak przedmiesiączkowe to fizjologia, bo organizm przyzwyczaja się do ciąży.

    Dziękuję Wam bardzo dziewczyny za wsparcie.Jednak tylko kobieta w takiej samej sytuacji jest w stanie zrozumieć.

    Karo gratulacje!Piękne imię.Ja biorę Twój brzuch i oddaję za 9mcy.Zgoda? :) Pamiętasz jak tu jakiś czas temu ustawiały się kolejki po brzuch i trwały licytacje, która czyj brzuch zwolniony bierze?

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex, super wiadomości.

    AnnZ, myślę, że lekarz ma dobre przeczucia. Trzymam kciuki. Będzie dobrze.

    Hefe, chyba każda kobieta na poczatku ciazy się martwi przeróżnymi bólami, objawami lub ich brakiem. Pamiętam jak ja panikowalam w 1 ciąży, a najgorzej czytać Google, chyba, ze znajdziemy odpowiedź, która nam pasuje :)
    Na pocieszenie miałam wszystkie 'bóle' które opisujesz. Do tego miewalam 'bóle' kości ogonowej ;) jadłam sporo nosp, espumisanow, bo panikara że mnie była.
    Z córką ani jednej tabletki lekarstwa. Jedynie witaminki :) postaraj się zająć głowę czymś innym, wtedy nagle nas nie 'boli'. Trzymam kciuki.

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • atena79 Koleżanka
    Postów: 47 12

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was kochane, ja 3 tyg po poronieniu, stwierdziłam z mężem, ze zaczynamy, nie czekając na fsh, amh i cała resztę, co ma być to będzie, po 40. mam inne spojrzenie, trzeba próbować póki jest szansa

    Do zobaczenia na forum dla tęczowych mam

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 7 marca 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atena79 wrote:
    Witam was kochane, ja 3 tyg po poronieniu, stwierdziłam z mężem, ze zaczynamy, nie czekając na fsh, amh i cała resztę, co ma być to będzie, po 40. mam inne spojrzenie, trzeba próbować póki jest szansa

    Do zobaczenia na forum dla tęczowych mam
    Atena, bardzo mi przykro, że musiałaś tu trafić.Jeśli czujesz się gotowa na działanie, to działaj!Trzymam kciuki :)

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 8 marca 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może coś doradzicie. Trwa właśnie 2 miesiączka po poronieniu. Miałam zacząć się starać w tym cyklu i brać stymulacje. Doktor zanim da leki kazała 3 dc zrobić bhcg czy już spadła poniżej dwóch. Zrobiłam i wynik wynosi 2.2.zrobilan następnego dnia myśląc że na pewno spadnie poniżej 2.a tu 2.7. Dziś natomiast 2.9. Masakra nie wiem co się dzieje. Okres jest bardzo silny. Lekarz już jutro a ja cała w stresie

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 8 marca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi ja nigdy nie badałam bety po poronieniu... myśle, ze nie masz co się stresować zwłaszcza, ze już jutro masz lekarza :) może w tych dniach po prostu ona jest wyższa?

    Ja za to uspokoiłam swoje nerwy, byłam dzisiaj u polskiego ginekologa i serduszko nadal bije ;) a nawet usłyszałam więcej pozytywnych informacji... ma już 5cm i NT mniej niż 1mm, widział kość nosowa i wszystko co sprawdzał jest dobrze :) z daty miesiączki to 11t1d a z usg 11t6d. Także teraz cierpliwie do biopsji :) i mniej nerwow... bo podobno moja głowa powoduje, ze boli...

    Lady_Dior, Bella01 lubią tę wiadomość

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • atena79 Koleżanka
    Postów: 47 12

    Wysłany: 8 marca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe trzymam mocno kciuki, i za pozostale dziewczyny tez

    Ja swiezo po wizycie u lekarza i diagnoza potwierdzila to co czulam od kilku dni :), mamy zielone swiatlo, 3 dojrzewajce pecherzyki wiec przytulanek ciag dalszy :0), jupi

  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 9 marca 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wieki do Was nie zaglądałam.

    AnnZ bardzo bardzo mocno trzymam kciuki!

    KaroKaro jeśli kiedykolwiek będę miała córeczkę to będzie to Helenka.

    Super że u przyszłych mamusiek wszystko dobrze. Rośnijcie zdrowo!
    Przykro mi że dołączają kolejne aniołkowe mamy ale wierzę że w końcu każda z Was utuli swoje maleństwo.

    Mój Antonio ma już 8 miesięcy i rozrabia na każdym kroku, próbuje raczkować i nie można to spuścić z oka ;)

    Bella01, KaroKaro lubią tę wiadomość

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 10 marca 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaZ tak bardzo bardzo mocno trzymam za was kciuki! Wierzę, że tym razem będzie dobrze :*

    KaroKaro ogromne gratulacje! :D

    Alex super wieści.

    Hefe za ciebie również trzymam mocno kciuki.

    KaroKaro lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 10 marca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, Dooti, Alunia za kciuki nie dziękuję, bo boję się zapeszać. Trzymajcie je jednak nadal :)
    Na razie czekam do środy na wizytę i usg.Mam nadzieję, że cp zostanie wykluczona ostatecznie i odetchnę z ulgą choć troszkę.Na razie biorę luteinę dopochwowo 2 razy dziennie, acard i clexane 0.4 i modlę się, żeby tym razem w niebie moich próśb wysłuchano.Strach jednak nie opuszcza mnie, co Wy na pewno doskonale rozumiecie.

    Dooti przystojniak z Twojego Antonio, niech chłopak zdrowo rośnie!

    Sovi też nie wiem, co Ci doradzić, bo też po poronieniach nie badałam bety.

    Hefe to bardzo dobre wieści i na pewno troszkę uspokoiłaś się.

    Atena do dzieła!

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • atena79 Koleżanka
    Postów: 47 12

    Wysłany: 10 marca 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann dzięki, wzięliśmy się do dzieła

    Ja oczywiście wszystko rozkminiam w głowie bo z jednej strony mam zrobić masę badań a z drugiej działać zanim je zrobię :)
    No ale jak mam zielone światło to się tego trzymam, jak się uda to będą mnie szprycowac lekami bez tych badań, hihi, tak na wyrost

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straszny stres mnie dopadł przed jutrzejszą wizytą 😱 Mam wrażenie, że piersi mniej mnie bolą, nie mam takich nudności. Boję się bardzo, że znowu stracę tę ciążę.Nie mogłam dzisiaj spać.Dobrze, że ja nie chciałam tego L4, bo siedziałabym w domu, myślała i się nakręcała.Dziewczyny jak to przetrwać, jak sobie radzić z tym strachem?Ja wiem, że to nie pomaga, ale boję się myśleć pozytywnie.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
‹‹ 3013 3014 3015 3016 3017 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ