Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet

Wysłany: 7 grudnia 2021, 20:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ na pewno jest wszystko dobrze. Jak tylko jesteś w stanie poczekać do swojej wizyty to dobrze. I nie czytaj! Ja robię to samo zawsze, a to duuuzy błąd. Przezierność jest w normie, pozostałe parametry pewnie też. Dla mnie badania prenatalne to największy stres w całej ciąży. Pozniej już bardziej wrzucałam na luz, choć oczywiście do samego porodu jest zawsze lekki niepokój, zwłaszcza dla nas po przejściach. Ale wierzę, że wszystko jest dobrze 💚
    Jakieś przeczucia co do płci?🙂

JJ. lubi tę wiadomość

atdc2n0aqc09psg2.png

Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
  • Bella01 Autorytet

Wysłany: 7 grudnia 2021, 21:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.J super wiadomosci. Czego się doszukiwać? Jest wszystko dobrze. Sciskam!
    Napisz kiedy nastepna wzyta :)

JJ. lubi tę wiadomość

Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • JJ. Autorytet

Wysłany: 8 grudnia 2021, 08:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę u lekarza prowadzącego mam 21.12. - chciałam przed samymi świętami aby się potem dodatkowo nie stresować. Muszę wytrzymałość 😶 a co do płci....na początku miałam mocne przekonanie, że chłopczyk, potem wszystko mi się poprzestawiało i miałam wrażenie, że dziewczynka (dodatkowo strasznie mnie wysypało na twarzy) co niby sugeruje na płeć żeńską he he .A teraz, po badaniach prenatalnych gdzie lekarz mówił ogólnie (płeć nie znana) i po przeanalizowaniu cyklu wrześniowego znowu stwierdzam, że chłopak 😊 badania miałam robione na NFZ ...i się teraz zastanawiam czy łącznie z wynikami pappa otrzymam opis badania USG. Lekarz wykonujący badanie wręczył mi tylko zdjęcia USG....

JJ.

- 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

- Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto
    - Przeciwciała przeciwjądrowe ANA - ujemne
    - Przeciwciała przeciwko endomysium - ujemne
    - Przeciwciała przeciwko antygenom jajnika AOA - ujemne
    - Przeciwciała przeciwplemnikowe ASA - ujemne
    - Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska - ujemne
    - Antykoagulatn toczna (LA) - ujemny
    - Wymazy DNA chlamydia trachomatis, mycoplasma hominis, mycoplasma genitalium, ureaplasma - ujemne
    - Cytologia - w porządku
    - Biocenoza pochwy - czysto

* euthyrox 50, 1/2 bromergon, glucophage, estrofen, luteina, miositogyn

...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 9 grudnia 2021, 05:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ, najważniejsze, że to co dało się zbadać jest w porządku. Ja na prenatalnych połówkowych musiałam trzy razy wychodzić i wracać, bo mała się tak obróciła że nie dało się czegoś tam zbadać. W międzyczasie trzy inne Panie zrobiły prenatalne. Tak że to normalne, że czasem czegoś nie widać i nie da się zbadać. Nie mam też ładnego zdjęcia buźki dziecka, bo była tak obrócona, że nie było widać twarzy.
    Ja też robiłam prenatalne na NFZ i wyniki dostałam pocztą razem z wynikiem skorygowanym po pappa.
    Trzymam kciuki! Sama się stresowalam strasznie tym badaniem, więc nie będę mówić, żebyś się nie denerwowała. 😉😍🥰

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2021, 05:08

JJ. lubi tę wiadomość

km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • Rozi1989 Autorytet

Wysłany: 9 grudnia 2021, 19:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Wiecie może co oznacza wynik histopatu „błona śluzowa trzonu o cechach zaniku”? Jestem po łyżeczkowaniu w sierpniu i aktualnie na leku Diemono, żeby przyblokować endometriozę. Brzmi groźnie 😳😳😳

👩🏼 30 lat; endometrioza IV stopnia

I IVF - wrzesień 2019; brak zarodków 😢
    II IVF - listopad 2019; 1 zarodek 8A -> beta 0 😢
    III IVF - marzec 2020; brak zarodków 😢
    IV IVF - lipiec 2020; brak zarodków 😢

AZ Listopad 2020 - transfer blastki klasy 3 -> beta 0 😢

Badania immuno:
    ACA norma | B2GPI norma | LA (-) | APA (-) | NK 18% | CD4/CD8 2.4 | TNF 2600 ! | IL-2 217 !! | IFN/IL-4 obniżone | IFN/IL-10 norma | TNF/IL-4 norma | TNF/IL-10 6.4 !!!
    ➡️ zalecenia Encorton, Zarzio, Fraxiparyna 💉💊

AZ Luty 2021 - transfer blastki klasy 2 -> beta 0 😥

AZ Marzec 2021 ➡️ Reprofit 🙏🙏🙏
    5 dpt II beta 17; 7 dpt beta 86; 10 dpt beta 388; 12 dpt beta 840; 14 dpt beta 1970; 19 dpt pęcherzyk ciążowy i żółtkowy; 26 dpt 0,53 cm zarodek i ♥️; 7t6d 1,56 cm zarodek; 9t3d 2,73 cm; 12t4d prenatalne 👍 🥰 6,71 cm 🙏 🍀

08.08.2021 Lilianka [*] 23 tc 👼💔
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 21 grudnia 2021, 20:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ, jak po wizycie?

km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
  • JJ. Autorytet

Wysłany: 21 grudnia 2021, 20:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov. wrote:
    JJ, jak po wizycie?

Miło, że pamiętałaś 🙂 dziękuję, że pytasz. Wszystko ładnie wygląda, dziś maluch się pokazał twarzą do USG, lekarz nie ma zastrzeżeń. Oby tak zostało. Płci nie znamy - ale jakoś mi na tym specjalnie nie zależy. Każda wizyta to duże nerwy i kotłujące się pytania: czy wszystko jest dobrze ? Ogólnie moja waga stoi w miejscu więc też nie mam co narzekać, brzuszka też nie widać - no jest inny, okrągły ale nikt raczej nie zorientuje się, że to ciąża.

baljov., Bella01, Malina lubią tę wiadomość

JJ.

- Endometrioza 1 stopnia
    - Hashimoto
    - Wymazy DNA chlamydia trachomatis, mycoplasma hominis, mycoplasma genitalium, ureaplasma - ujemne
    - Cytologia - w porządku

...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • baljov. Autorytet

Wysłany: 21 grudnia 2021, 20:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Miło, że pamiętałaś 🙂 dziękuję, że pytasz. Wszystko ładnie wygląda, dziś maluch się pokazał twarzą do USG, lekarz nie ma zastrzeżeń. Oby tak zostało. Płci nie znamy - ale jakoś mi na tym specjalnie nie zależy. Każda wizyta to duże nerwy i kotłujące się pytania: czy wszystko jest dobrze ? Ogólnie moja waga stoi w miejscu więc też nie mam co narzekać, brzuszka też nie widać - no jest inny, okrągły ale nikt raczej nie zorientuje się, że to ciąża.
    JJ, wspaniałe wieści, na prawdę bardzo się cieszę 😍💗🥰 Co do nerwów, to doskonale Cię rozumiem, ja strasznie schizowałam szczególnie przed pierwszymi wizytami, a przed pierwszymi prenatalnymi dosłownie dostawałam świra, zwłaszcza jak się zorientowałam, że to ta sama przychodnia gdzie 4 lata wcześniej usłyszałam złe wieści. A po wizytach łzy szczęścia. Co do wagi to mnie na początku spadła nawet z dwa kg, bo ogólnie odrzuciło mnie od jedzenia i było mi niedobrze, chociaż nie wymiotowałam. Tak wiec nie musisz sie tym martwic. Brzuszek jeszcze wystrzeli 😉 A który to tydzień i dzień u Ciebie?

km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    kwiecień 2020 - cb
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
  • JJ. Autorytet

Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mojego lekarza prowadzącego dziś 14+5, a podczas badań prenatalnych lekarz stwierdził 3 dni do przodu ...czyli dziś 15+1. I tak na dobrą sprawę nie wiem 😶 3 dni nie robią na mnie wrażenia, aczkolwiek owulacja wg mnie była bardzo wcześnie pomiędzy 6-9 DC, i wszystko by się zgadzalo. Narazie się cieszę z tego co jest, u jednych kobiet jest tak, u innych inaczej. Teraz odpuściły mi mdłości, a tym samym mam więcej energii więc może i więcej jesc będę .

baljov., Bella01, Malina, Breath_less lubią tę wiadomość

JJ.

- Endometrioza 1 stopnia
    - Hashimoto
    - Cytologia - w porządku

• baljov. Autorytet

Wysłany: 21 grudnia 2021, 23:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Wg mojego lekarza prowadzącego dziś 14+5, a podczas badań prenatalnych lekarz stwierdził 3 dni do przodu ...czyli dziś 15+1. I tak na dobrą sprawę nie wiem 😶 3 dni nie robią na mnie wrażenia, aczkolwiek owulacja wg mnie była bardzo wcześnie pomiędzy 6-9 DC, i wszystko by się zgadzalo. Narazie się cieszę z tego co jest, u jednych kobiet jest tak, u innych inaczej. Teraz odpuściły mi mdłości, a tym samym mam więcej energii więc może i więcej jesc będę .
    Ojej! To Ty już po prenatalnych! Jakoś nie skojarzyłam. Jak to szybko zleciało...😉💗

km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    kwiecień 2020 - cb
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
  • Bella01 Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2021, 22:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.J
    Cudownie. Bardzo się cieszę, że wszystko dobrze 🥰
    Pisz nam tu, bo czekamy na Twój poród 🤩
    Kiedy następna wizyta?

• JJ. Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2021, 07:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas leci szybko...aż sama się dziwię, że tak szybko 🙂 następna wizyta 10 stycznia. Wszystkim się martwię ale .....tak już będzie do końca.

JJ.

- Endometrioza 1 stopnia
    - Hashimoto
    - Cytologia - w porządku

• Malina Autorytet

Wysłany: 10 stycznia, 16:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka Joanien,
    Jak u Was🤔 Jak się czujecie kochane

f2wli09kqksg1nu0.png
  • joanien1104 Autorytet

Wysłany: 11 stycznia, 09:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądam tu teraz raz na rok i akurat mnie Malina wywołała ;) to jakieś przyciąganie chyba

Ja odpuszczam starania/leczenie tak do maja/czerwca... bo kupiłam sobie wymarzone auto i się z kasy wypstrykałam, tak totalnie :) i to nie jest żart ! stwierdziłam, ze mam dwa marzenia obecnie i jedno mogę sobie spełnić i czerpać z tego radość ;) no i tak zrobiłam !
    Inna sprawa to fakt, że mój mąż zmienił pracę i czekamy na jego stałą umowę.

W ostatnie miesiące, gdy nie było starań/lekarzy/leków niesamowicie się odbiłam - caly grudzien byłam na urlopie, większość w górach, więc torchę trekking, trochę narty biegowe, nauczyłam się jeździć na nartach zjazdowych, sylwestra miałam w ciszy i spokoju z winem. Zabrzmi to może dziwnie - nigdy nie byłam tak szczęśliwa i spokojna jak teraz :)
    Wiadomo, chciałabym mieć dzieco, bardzo, ale wszystko w swoim czasie, może naturalnie zaskoczy, może się uda niedlugo.
    Aczkolwiek ja się zdecyduję na powrót do starań to już do klinki leczenia niepłodność prosto pojadę, bo nie mam ochoty dalej bawić się w leki/stymulacje i inne takie u lekarzy na miejscu, gdzie efektów nie było.

baljov., Kitaja lubią tę wiadomość

• Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 11 stycznia, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Ewelinka Joanien,
    Jak u Was🤔 Jak się czujecie kochane

Hej👋
    A u mnie nadal przerwa w staraniach 😉nie mogę się zebrać żeby zacząć to wszystko od nowa , chyba po prostu straciłam nadzieję że kiedyś donoszę ciążę i dla tego tak trudno mi spróbować jeszcze raz 😥🤦‍♀️.
    Mam niedługo konsultacje u Paśnika ,czy powie lub zaproponuje mi coś innego niż Malina ?🤷‍♀️wątpię ale chce się przekonać .
    I muszę zapytać czy jego zdaniem powinnam nadal się szczepić bo w to też przestałam wierzyć.
    Boję się tego że Paśnik stwierdzi że szczepienia mi zaszkodziły i nie bardzo będzie miał pomysł na inne leki i co wtedy ?🤦‍♀️😫.

joanien
    Pozdrawiam 🤗
    Cieszę się że udało Ci się trochę odpocząć i zresetować głowę😃korzystaj jeszcze do czerwca i wracaj 😀😉
    Ja od czerwca zawiesiła starania i niby odpoczywam od tego wszystkiego ale tak naprawdę ciągle myślę o staraniach, badaniach i lekach i szczerze mówiąc wcale nie czuje że odpoczywam raczej że jestem w takim zawieszeniu 🙄Mam nadzieję że kiedyś i my będziemy tulić swoje maluszki.

Starania od 07.07.2018
    Aniołek25.11.18[*]5/9tc
    Aniołek13.11.19[*]6/10tc
    Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    Ciąża bezzarodkowa 31.03.21[*]4/8tc
    Aniołek17.06.21[*]6/10tc
    ON: 2% ,3%,9% prawidłowego nasieniaDFI:20%
    ONA: Problemy immunologiczne :(

*Szczepienia limfocytami męża

Okolice Lublina
  • Annie1981 Autorytet

Wysłany: 11 stycznia, 20:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki 🙂 Myślałam, że już nic tu się nie dzieje, ale widzę dalej życie na tym wątku 🙂 Gratuluję wszystkim mamusiom, bo nie miałam okazji wcześniej 🙂
    Przykro mi, że jeszcze niektóre z Was walczą. Byłam pewna, że już będą same dobre wieści. Mocno trzymam za Was kciuki i przesyłam moc pozytywnej energii 🙂

JJ. Gratuluję, rosnijcie zdrowo 🙂

JJ., Malina lubią tę wiadomość

mnNAp0.png
    80wKp0.png

💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • joanien1104 Autorytet

Wysłany: 12 stycznia, 14:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, ja w sumie bardzo często myślę o tym czy będę mamą, czy się uda i kiedy, czy mam się leczyć, czy szczepić, komu zaufać. Inna sprawa, że starania są dla mnie męczące i stresujące, więc mi się nie chce ponownie przez to przechodzić .

Takie myśli, pomimo zawieszonych starań, są normalne, szczególnie jak się tyle przeszło. To część Ciebie. Ja również staram się myślec o tym, jak moje zycie będzie wyglądać bez dzieci i robię wszystko by to były pozytywne wyobrażenia.

Ostatnio przeczytałam gdzies na forum, że najważniejszy to jest dobry, kochający i wspierający partner - dzieci się pojawiają, później zaczynają swoje życie i nas opuszczają, a my ponownie zostajemy tylko z partnerem.

Mam szczerą nadzieję, że doc Paśnik coś podpowie/rozjaśni/pomoże. To bardzo otwarty człowiek, więc nie bój się pytać, mówić o wątpliwościach, prosić o inne rozwiązanie niż szczepienie. Nie wszystkie kobiety mogą/chcą się szczepić, a też im pomaga ;)

• Bella01 Autorytet

Wysłany: 22 stycznia, 22:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.J jak u was?
    Moze rzadko zagladam, ale jak juz, to z mysla o Was dziewczyny.
    Ostatnio mialam ciezki czas, ale wierzę, że juz będzie lepiej. Dlatego jestem tu, a tu cisza 😶
    Joanien i Ewelina nieustannie wierzę, że wam sie uda. Tule was mocno 😘

• JJ. Autorytet

Wysłany: 23 stycznia, 18:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, jestem 😊 my sobie rośniemy...za tydzień kolejna wizyta w tym badania polowkowe. Wszystko narazie dobrze wygląda. Nadal pracuje, ciężko mi zostawić pracę ale chyba muszę powiedzieć już dość...tym bardziej, że moja garderoba się pomniejsza i nie mam co włożyć na siebie do pracy. Nadal do mnie nie dociera, że to wszystko dzieje się na prawdę ! 🙂

JJ.

- Endometrioza 1 stopnia
    - Hashimoto
    - Cytologia - w porządku

‹‹ 3637 3638 3639 3640 3641
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ