Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdiMagda wrote:
    Cześć dziewczyny. Cały czas zastanawia mnie owulacja w tym niesiącu. @ dostałam 11 lipca a od 20 lipca były kreski na teście owulacyjnym. Co prawda owulacyjna była jaśniejsza od kontrolnej no ale była. Do tego bóle w podbrzuszu i jakniku jak zawsze przy owulacji ale zastanawia mnie fakt czy rzeczywiście owulka była bo teoretycznie test z jaśniejszą kreską jest negatywny:/ Nie wiem co mam myśleć zawsze wszystko było punktualnie a tu taki zonk:/

    Magdi,
    Ja to już nie wiem, co o tych testach myśleć...
    W tym cyklu zaczęłam je robić bardzo wcześnie. I pewnego dnia wyszła już dość mocna kreska, ale wciąż słabsza niż kontrolna. Więc mówię do męża, że pewnie dopiero za dzień, czy dwa będzie 100% mocna. No i że może warto poczekać z wiadomymi aktywnościami. Ale jakoś tak (chyba ze strachu, że się spóźnimy), nie czekaliśmy. Działo się to, co miało się dziać :-)
    No i na drugi dzień - zaskoczenie! Kreska na teście owulacyjnym zdecydowanie słabsza.
    A więc ta moja najmocniejsza, owulacyjna, wcale nie była tak mocna jak kontrolna. A z niej dzisiaj mam betę 551.
    Także chyba nie można na tych testach w pełni polegać, tylko warto uwzględniać wszystkie symptomy, jakie się pojawiają. Lub - tak oczywiście byłoby idealnie - najlepiej w ogóle działać sobie regularnie, nie zważając na nic. Ale z doświadczenia wiem, że taki "spontan" jest trudny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 14:49

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Elmo13 Autorytet
    Postów: 777 643

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annak niebieska ciesze się razem z wami :) i oby tak dalej teraz kolej na nas... Wszystkie starające się :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 14:56

    Niebieskaa, nick nieaktualny, Ikarzyca lubią tę wiadomość

    Aniołek (8t) marzec 2016
    3jgx3e3kn7icgjvf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W drodze nad morze kilka bocianów - może i mnie poszczęści się☺
    Dziewczyny, cieszę się Waszym szczęściem☺☺☺

    Niebieskaa, Bianka4, nick nieaktualny, M@linka, Ikarzyca, sy__la lubią tę wiadomość

  • MagdiMagda Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie monitoruję tego w żaden inny sposób niż testy. Dodatkowy objaw to te bóle jak zawsze. Przed zabiegiem kreski były ciemne a teraz coś się popierniczyło. W piątek 5 sierpnia idę do lekarza a @ teoretycznie mam dostać w poniedziałek 8 sierpnia. Zastanawiam się czy dla świętego spokoju przed wizyta w piątek rano zrobić test? Bo na usg i tak nic nie bedzie

    syn Mikołaj 10Lat
    [*] Aniołek 6tc 18.05.2016r,
    MTHFR 677c heterozygota, zatorowość płucna, przewlekła anemia, insulinooporność
    Leki: ACARD 75 mg, Kwas Foliowy 5mg, Wit. B Compositum, Metformax
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdiMagda wrote:
    Dziewczyny nie monitoruję tego w żaden inny sposób niż testy. Dodatkowy objaw to te bóle jak zawsze. Przed zabiegiem kreski były ciemne a teraz coś się popierniczyło. W piątek 5 sierpnia idę do lekarza a @ teoretycznie mam dostać w poniedziałek 8 sierpnia. Zastanawiam się czy dla świętego spokoju przed wizyta w piątek rano zrobić test? Bo na usg i tak nic nie bedzie
    Zrób test w dniu spodziewanej @

  • Bianka4 Autorytet
    Postów: 364 400

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annak co tam wiek :) młode jesteśmy i tyle :)
    Nadzieja jak po wizycie ?

    nick nieaktualny, Elmo13 lubią tę wiadomość


    2015 ( 12 tydz) ciąża martwa :(
    2015 IVF :(
    uwo99n73nsx0m0ku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka4 wrote:
    Annak co tam wiek :) młode jesteśmy i tyle :)
    Nadzieja jak po wizycie ?
    Ja mam o 18:40 wizytę :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka który dzisiaj Twój tydzień i dzień ciąży bo się nie mogę połapać

    Bianka4 lubi tę wiadomość

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka4 wrote:
    Annak co tam wiek :) młode jesteśmy i tyle :)
    Nadzieja jak po wizycie ?

    No pewnie, że wiek to drugorzędna sprawa.
    Chociaż ja mam od zawsze słabość do starszych chłopaków ;-) Szczególnie tego jednego, którego mam w domu :-)

    Nadzieja dopiero na 18:40 się wybiera.

    Ale Maggda miała mieć wizytę o 13:00, przy czym mówiła, że może długo zejść.
    Maggda, co słychać u synka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 15:15

    nick nieaktualny, maggda, Bianka4 lubią tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja dopiero za 3 godziny z haczykiem mam wizytę a jestem jeszcze w proszku. W domu bałagan, pranie jedno nieposkładane a drugie w pralce czeka na powieszenie, włosy tłuste, nogi nieogolone a z obiadem jestem daleko w lesie... Eh... Nic mi się nie chce :-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik AMH: 1,73. Obok mediana dla wieku 36-40 lat: 1,62. I jeszcze jakieś normy: 0,03-7,15. Ocenicie - bo ja tego nie kumam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 15:25

  • Elmo13 Autorytet
    Postów: 777 643

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa u mnie wczoraj mad domem krążył bociek :) tez się śmiałam ze miejsce upatruje....

    nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    Aniołek (8t) marzec 2016
    3jgx3e3kn7icgjvf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmo13 wrote:
    Alisa u mnie wczoraj mad domem krążył bociek :) tez się śmiałam ze miejsce upatruje....
    Elmo, a niech osiedlają się na dobre☺☺

    Elmo13 lubi tę wiadomość

  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jestem troche sie przeciagnelo bo lekarz zostal wezwany szybko do porodu akurat jak mialam wchodzic.
    A u maluszka dobrze posluchalam jak bije mu serduszko <3
    Usg niestety nie mialam bo za krotki odstep od tego w szpitalu i musze dalej czekac. No i moge jechac do Wadowic lekarz sie smial zebym nie szalala za duzo. ;)

    No i jestem zadowolona z wagi mam 56kg czyli 8na +



    No dziewczyny piekne te wasze bety :)

    nick nieaktualny, annak, nick nieaktualny, Bianka4, Niebieskaa lubią tę wiadomość

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Mam wynik AMH: 1,73. Obok mediana dla wieku 36-40 lat: 1,62. I jeszcze jakieś normy: 0,03-7,15. Ocenicie - bo ja tego nie kumam

    Alisa,
    A czy normy są też dla kobiet w tym wieku, czy w ogóle? Wnioskuję, że w ogóle.
    Ja to interpretuję tak, że Twój wynik jak najbardziej mieści się w przedziale, bo jest w zakresie norm.
    Mediana 1,62 oznacza, że gdyby rozpisać w rzędzie wyniki wszystkich kobiet w wieku 36-40 lat, to wynik 1,62 znajduje się w samym środku, czyli dokładnie tyle samo kobiet ma wynik poniżej, jak i powyżej.
    A zatem Ty jesteś ponad tą medianą, w tej połówce kobiet, która ma wynik wyższy.

    Więc być może jest tak (podkreślam - być może (!)), że w skali norm populacyjnych nie jest to wynik najwyższy, ale w Twojej (czyli naszej) grupie wiekowej jest on dobry, bo jest powyżej mediany.

    Ja niestety nie mogę się wypowiedzieć, jak to wpływa na diagnostykę i leczenie, bo moje AMH to ponad 8, czyli wyższe niż norma, co wynika z PCO.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 15:40

    Ikarzyca lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Coconue Autorytet
    Postów: 940 1049

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ale Ty chudzinka jestes.

    nick nieaktualny, maggda lubią tę wiadomość

    Mama Amelci ur. 18.01.2017 r. ))))) warto wierzyć :)))

    Mama dwóch Aniołków [6t] i [10t].
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    Alisa,
    A czy normy są też dla kobiet w tym wieku, czy w ogóle? Wnioskuję, że w ogóle.
    Ja to interpretuję tak, że Twój wynik jak najbardziej mieści się w przedziale, bo jest w zakresie norm.
    Mediana 1,62 oznacza, że gdyby rozpisać w rzędzie wyniki wszystkich kobiet w wieku 36-40 lat, to wynik 1,62 znajduje się w samym środku, czyli dokładnie tyle samo kobiet ma wynik poniżej, jak i powyżej.
    A zatem Ty jesteś ponad tą medianą, w tej połówce kobiet, która ma wynik wyższy.

    Więc być może jest tak (podkreślam - być może (!)), że w skali norm populacyjnych nie jest to wynik najwyższy, ale w Twojej (czyli naszej) grupie wiekowej jest on dobry, bo jest powyżej mediany.

    Ja niestety nie mogę się wypowiedzieć, jak to wpływa na diagnostykę i leczenie, bo moje AMH to ponad 8, czyli wyższe niż norma, co wynika z PCO.
    Aniu, tak jak napisałaś - brak norm. Jedynie ta mediana i ten przedział. A nie jest tak, że wynik powyżej 1 jest dobry?
    Czyli mam jeszcze szansę? ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 15:47

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Aniu, tak jak napisałaś - brak norm. Jedynie ta mediana i ten przedział. A nie jest tak, że wynik powyżej 1 jest dobry?
    Czyli mam jeszcze szansę? ?

    Ja szczegółowo niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo się na tym za mało znam, ale oczywiście, że szanse są, bo jest rezerwa jajnikowa.
    Lekarz musi to zestawić z innymi wynikami i wtedy na pewno Ci zinterpretuje. Ale jesteś w przedziale norm i jesteś ponad medianą dla swojej grupy wiekowej :-)

    Wydaje mi się, że ten przedział to właśnie normy i to dla naszej grupy wiekowej, bo popatrzyłam właśnie na swój wynik i widzę, jak to jest rozpisane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 15:56

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam odebrać wyniki i niestety jeszcze ich nie ma... dopiero w piątek wieczorem <nerw!>.

    Byłam dziś w punkcie pobrań na trombofilie wrodzoną, babka na mnie patrzyła jak na zjawę, że o co mi chodzi. W końcu inna szybko uratowała sytuację, wiedziała że byłam umówiona, wypisaliśmy papierki i nastąpił wymaz z policzka. ;)
    Z drugiej strony jak chodzę po tych wszystkich laboratoriach i mówię co mnie interesuje to zazwyczaj pojawia się problem, najczęściej w rejestracjach przy płaceniu. A to nie wiedzą o jakie badanie chodzi, co wpisać itd. Czuję się dziwnie, bo widocznie u nas (miasto do 100 tys. osób) mało osób musi to robić. Koleżanki z pracy to nawet mówią, że już bardzo dawno w ogóle nie miały pobieranej krwi, nie mówiąc o jakiś badaniach okresowych z krwi.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    Ja szczegółowo niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo się na tym za mało znam, ale oczywiście, że szanse są, bo jest rezerwa jajnikowa.
    Lekarz musi to zestawić z innymi wynikami i wtedy na pewno Ci zinterpretuje. Ale jesteś w przedziale norm i jesteś ponad medianą dla swojej grupy wiekowej :-)

    Wydaje mi się, że ten przedział to właśnie normy i to dla naszej grupy wiekowej, bo popatrzyłam właśnie na swój wynik i widzę, jak to jest rozpisane.
    Dzwoniłam do gina: wynik prawidłowy☺☺uff przynajmniej jedno.
    Aniu Ty też masz takie normy podane jak ja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 15:59

    M@linka, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

‹‹ 720 721 722 723 724 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

W którym tygodniu planowane cesarskie cięcie? Co spakować do szpitala?

Choć poród fizjologiczny, czyli siłami natury, jest naturalnym procesem, w niektórych sytuacjach cesarskie cięcie może być korzystniejsze dla zdrowia matki i dziecka. W jakich sytuacjach i w którym tygodniu ciąży zaleca się poród przez cesarskie cięcie? Jak przyszła mama może się do tego przygotować?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ