Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • Marmolada90 Koleżanka

Wysłany: 13 października 2021, 00:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kirke wrote:
    Czesc dziewczyny :)

Ku pokrzepieniu serc - pisałam Wam kiedys o moim zaśniadzie. Teraz znowu jestem w ciąży, zaczynam 13 tydzień i póki co wszystko jest w porządku :) trzymam za Was mocno kciuki.

Gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania. Czy mogłabyś napisać ile minęło od zaśniadu do ponownej ciąży? Również jestem przykładem, że po zasiądzie można mieć zdrową ciążę. W końcu do każdej z nas wyjdzie 🌞

kirke lubi tę wiadomość

• kirke Debiutantka

Wysłany: 15 października 2021, 21:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania. Czy mogłabyś napisać ile minęło od zaśniadu do ponownej ciąży? Również jestem przykładem, że po zasiądzie można mieć zdrową ciążę. W końcu do każdej z nas wyjdzie 🌞

Zaśniad częściowy miałam usunięty na początku listopada 2020 a ostatnią miesiączkę miałam 12 lipca 2021:) Chociaż starania rozpoczęliśmy tak naprawdę 2 miesiące wcześniej. Lekarz powiedział, że od wiosny można wracać do starań :)

Oj wyjdzie na pewno! Myślę, że warto dzielić się takimi historiami, bo sama po diagnozie zaśniadu szukałam podobnych, z dobrym zakończeniem :)

• Puszkina Znajoma

Wysłany: 27 października 2021, 18:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta o tum wątku, ale dołączę i ja. To była moja pierwsza ciąza, wszystko bylo super, udało się w pierwszym cyklu starań, dziecku biło serduszko do 10go tygodnia, niestety potem poronienie. W większości samoistne, ale trzeba było jechac do szpitala i ’dokonczyc’ łyżeczkowaniem. 29 sierpnia był zabieg, wyniki badan histo mówią o zaśniadzie częściowym (ok.20% komórek). Ogólnie mój cykl wrócił do siebie i do regularności (miesiączkę dostałam po 28 dniach od zabiegu, kolejna tak samo). Badałam betę i wyniki są jak poniżej:
    27.09 (niecałe 4 tyg po zabiegu) 3,32
    6.10 (niecałe 6 tyg po zabiegu) 1.84
    25.10 (8 tyg po zabiegu) 0.23
    Wydaje mi się ze te wyniki są dobre i beta malutka, ale jednak wciąż nie 0. Jedna lekarka powiedziała, żeby wrócić do starań po 3 miesiącach od zabiegu (bo mam prawie 35 lat i jak tu ujęła ’najmłodsza nie jestem’), drugi lekarz powiedział, żeby czekać 4-5 miesięcy od wyzerowania bety. No i sama już nie wiem, na pewno jeszcze poczekamy, ale nie chciałabym czekać za długo, ale z drugiej strony obawiam się powtórki sytuacji :( Codziennie myśle co innego, podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami z tym paskudztwem i z powrotem do starań,

👩🏻34l, 🧔🏻‍♂️33l

⏸ 06. 2021 (1 cs)
    26.07 3 mm szczęscia
    29.08 poronienie samoistne - zaśniad groniasty częściowy 💔

Gin, endo, immuno ✅
    Owulacja ✅
    ocena rezerwy jajnikowej USG (AFC) ✅

Starania od nowa może od stycznia 2022🌙
  • Magda89 Nowa

Wysłany: 27 października 2021, 20:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, w ubiegłym tygodniu dostałam wiadomość, ze najprawdopodobniej jestem w ciąży zasniadowej częściowej(obraz usg + bardzo wysoka beta). Jestem obecnie w 11 tc, serduszko dziecka bije. Dostałam skierowanie na badania prenatalne. Czy myślicie, ze jest szansa, ze to dziecko urodzi się zdrowe? Jestem przerażona ta sytuacja.

• Marmolada90 Koleżanka

Wysłany: 28 października 2021, 22:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda89 wrote:
    Cześć, w ubiegłym tygodniu dostałam wiadomość, ze najprawdopodobniej jestem w ciąży zasniadowej częściowej(obraz usg + bardzo wysoka beta). Jestem obecnie w 11 tc, serduszko dziecka bije. Dostałam skierowanie na badania prenatalne. Czy myślicie, ze jest szansa, ze to dziecko urodzi się zdrowe? Jestem przerażona ta sytuacja.

Bardzo mi przykro :( kiedy miałaś robione ostatnie USG? Co dokładnie było widoczne na obrazie? Z tego co wiem, to jeśli zaśniad jest poza łożyskiem, to szansa donoszenia flash wzrasta. Poza tym napisałaś, że "prawdopodobnie", to zaśniad więc nic nie jest przesadzone.

W moim przypadku do 8tc wszystko było ok, serduszko biło. Natomiast w 12tc miałam pierwsze badanie prenatalne na którym dowiedziałam się że już po wszystkim...

• Marmolada90 Koleżanka

Wysłany: 28 października 2021, 22:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszkina wrote:
    Cześć dziewczyny, nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta o tum wątku, ale dołączę i ja. To była moja pierwsza ciąza, wszystko bylo super, udało się w pierwszym cyklu starań, dziecku biło serduszko do 10go tygodnia, niestety potem poronienie. W większości samoistne, ale trzeba było jechac do szpitala i ’dokonczyc’ łyżeczkowaniem. 29 sierpnia był zabieg, wyniki badan histo mówią o zaśniadzie częściowym (ok.20% komórek). Ogólnie mój cykl wrócił do siebie i do regularności (miesiączkę dostałam po 28 dniach od zabiegu, kolejna tak samo). Badałam betę i wyniki są jak poniżej:
    27.09 (niecałe 4 tyg po zabiegu) 3,32
    6.10 (niecałe 6 tyg po zabiegu) 1.84
    25.10 (8 tyg po zabiegu) 0.23
    Wydaje mi się ze te wyniki są dobre i beta malutka, ale jednak wciąż nie 0. Jedna lekarka powiedziała, żeby wrócić do starań po 3 miesiącach od zabiegu (bo mam prawie 35 lat i jak tu ujęła ’najmłodsza nie jestem’), drugi lekarz powiedział, żeby czekać 4-5 miesięcy od wyzerowania bety. No i sama już nie wiem, na pewno jeszcze poczekamy, ale nie chciałabym czekać za długo, ale z drugiej strony obawiam się powtórki sytuacji :( Codziennie myśle co innego, podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami z tym paskudztwem i z powrotem do starań,

Poroniłam w styczniu 2020, zaśniad groniasty częściowy. W moim przypadku beta nigdy nie doszła całkowicie do 0. W sumie w laboratorium, w którym wykonywałam badania miałam podane beta hcg ponizej 5.. a nie dokładny wynik w liczbach więc nawet nie jestem pewna czy ona kiedykolwiek spada całkowicie do 0,0. W ciążę zaszłam ponownie w maju 2020, która została szczęśliwie donoszona, syn ma 10 miesięcy. Nie mogę Cię namawiać, zapewniać, że wszystko będzie dobrze, bo chodzi o Twoje zdrowie. Jednak ja nie cofnelabym czasu, nie żałuję. Mój lekarz prowadzący ciążę uspokajał mnie, że ryzyko drugiej ciąży zasniadowej 2x pod rząd jest minimalne (choć zdarzył się i ta dziewczyna pisała tu na grupie).

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2021, 22:33

• Puszkina Znajoma

Wysłany: 28 października 2021, 23:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Poroniłam w styczniu 2020, zaśniad groniasty częściowy. W moim przypadku beta nigdy nie doszła całkowicie do 0. W sumie w laboratorium, w którym wykonywałam badania miałam podane beta hcg ponizej 5.. a nie dokładny wynik w liczbach więc nawet nie jestem pewna czy ona kiedykolwiek spada całkowicie do 0,0. W ciążę zaszłam ponownie w maju 2020, która została szczęśliwie donoszona, syn ma 10 miesięcy. Nie mogę Cię namawiać, zapewniać, że wszystko będzie dobrze, bo chodzi o Twoje zdrowie. Jednak ja nie cofnelabym czasu, nie żałuję. Mój lekarz prowadzący ciążę uspokajał mnie, że ryzyko drugiej ciąży zasniadowej 2x pod rząd jest minimalne (choć zdarzył się i ta dziewczyna pisała tu na grupie).

Dziękuję, właśnie przeczytałam cały ten wątek od deski do deski i wiem, że decyzja należy do nas, ale jestem jakby rozdarta na pół. Z jednej strony bardzo z mężem byśmy chcieli dzidziusia, a z drugiej czasem pojawia się lęk, ze sytuacja się powtórzy. Tylko właśnie nie bardzo rozumiem to wyjaśnienie, że trzeba poczekać 4-5 miesięcy od zerowej bety. Jedna lekarka powiedziała ze 3,8 to już praktycznie jak 0. Drugi lekarz nie do końca potrafił uzasadnić jaki czas powinien minąć i właściwie dlaczego np 5 miesięcy od zerowej bety. Wiem, że lekarz nie jest w stanie stwierdzić jak będzie akurat w moim przypadku, śle gdyby ktoś powiedział jakie są medyczne przesłanki tego czekania to może byłoby łatwiej podjąć decyzję. Narazie minęły 2 miesiące, dajemy sobie czas do nowego roku, potem wrócimy do tematu i zobaczymy czy to niezdecydowanie trochę minie.

Marmolada dziękuję za wsparcie i przedstawienie swojej historii!💕

👩🏻34l, 🧔🏻‍♂️33l

⏸ 06. 2021 (1 cs)
    26.07 3 mm szczęscia
    29.08 poronienie samoistne - zaśniad groniasty częściowy 💔

Gin, endo, immuno ✅
    Owulacja ✅
    ocena rezerwy jajnikowej USG (AFC) ✅

Starania od nowa może od stycznia 2022🌙
  • Magda89 Nowa

Wysłany: 29 października 2021, 17:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada90 wrote:
    Bardzo mi przykro :( kiedy miałaś robione ostatnie USG? Co dokładnie było widoczne na obrazie? Z tego co wiem, to jeśli zaśniad jest poza łożyskiem, to szansa donoszenia flash wzrasta. Poza tym napisałaś, że "prawdopodobnie", to zaśniad więc nic nie jest przesadzone.

W moim przypadku do 8tc wszystko było ok, serduszko biło. Natomiast w 12tc miałam pierwsze badanie prenatalne na którym dowiedziałam się że już po wszystkim...

Ostatnie usg właśnie w 11 tc, obraz zniekształcony, widoczne „grona”, „burza śnieżna”. Dostałam skierowanie na badania prenatalne, będą robione w przyszły czwartek. Każdy dzień to dla mnie wieczność. Zastanawiam się jaka jest szansa i czy jest ktoś kto pomimo zasniadu urodził zdrowe dziecko. Ta niepewność mnie wykończy.

‹‹ 29 30 31 32 33
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ