X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zasniad groniasty
Odpowiedz

Zasniad groniasty

Oceń ten wątek:
  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 23 września 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 6 miesiacach jezeli wszystko będxie dobrze to mozna znowu zaczac starania.
    Powiem ci ze moje odczucia mimo tego od samego poczatku są takie same , bardzo chce i mysle ze znowu podejmę proby. Ten czas 6 miesiecy daje bardzo duzo i powoli wszystko schodzi ten natlok mysli rany sie leczą wszystko powoli wraca do normy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2022, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 6 miesiącach od zabiegu czy bety na poziomie 0?

    Mamy bardzo podobną sytuację, to także moja druga ciąża, miało być rodzeństwo. Pierwsza ciąża bez żadnych komplikacji, a tutaj takie coś. Obawiam się, że w moim przypadku to zaśniad całkowity- brak zarodka.
    Po jakim czasie otrzymałaś wynik hist-pat?

  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 24 września 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 6 miesiacach od zabiegu. Czekalam okolo 3-4 tyg . Czy ty otrzymałas juz wynik czy to twoje przypuszczenia jedynie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zabiegu lekarz powiedział, że to napewno zaśniad. Wynik hist-pat. ma stwierdzić tylko rodzaj..
    Więc czekam, mijają 3 tygodnie

  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 24 września 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe po czym to stwierdzil o_O
    No to juz lada moment powinny byc , trzymam kciuki zeby byl jak najlepszy. Daj znac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2022, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stwierdział, że po strukturze materiału pobranego po zabiegu. Po poziomie spadku bety widzę, że to jest niestety właśnie to.
    a po jakim czasie organizm wrócił "do normy" o zabiegu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebralam mój wynik:


    "Obraz mikroskopowy może odpowiadać wczesnej formie postaci zaśniadu groniastego."
    Dodatkowo informacja kosmki łozyskowe z cechami obrzęku, martwicy rdzenia z tworzeniem przestrzeni torbelowatych i proliferacj a syncytio- i cytotrofoblastu z cechami atypii cytologicznej.

    Czy miałyście podobny opis wyniku i może jakąś dokładniejszą interpretację?

  • niemi Ekspertka
    Postów: 138 78

    Wysłany: 26 września 2022, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak czytam wasze wypowiedzi i te wyniki zasniadów to jestem lekko przerażona... Ja mówiąc brzydko "na szczęście" poroniłam w domu, ale po badaniu genetycznym i konsultacji z genetykiem wiem, że miałam zaśniad częściowy ponieważ synek miał triploidie i pani genetyk potwierdziła że jest to w zasadzie nierozłączne. Ja się denerwowałam po tym wszystkim co czytałam w necie, że po zasniadzie trzeba odczekać minimum pół roku itp. Natomiast pani doktor mnie uspokoiła, że po poronieniu na wczesnym etapie wystarczy trzy miesiące, że skoro samo się oczyściło to jest ok. Ja na własną rękę sprawdzałam betę bo nawet mi nikt nie kazal, ani genetyk ani ginekolog tym bardziej. Wychodzę z założenia że skoro triploidia jest trzecią najczęstszą przyczyną poronień, a wiele kobiet nie robi badań genetycznych po samoistnych poronieniach, to tak naprawdę wiele z nich nie wie że mogło mieć zaśniad a potem szybko zachodzą w ciążę i jest wszystko ok 🙂 Może nie taki zaśniad straszny jak go malują? Na temat całkowitego się nie wypowiem.

    niemi
  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 26 września 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina23 wrote:
    Właśnie odebralam mój wynik:


    "Obraz mikroskopowy może odpowiadać wczesnej formie postaci zaśniadu groniastego."
    Dodatkowo informacja kosmki łozyskowe z cechami obrzęku, martwicy rdzenia z tworzeniem przestrzeni torbelowatych i proliferacj a syncytio- i cytotrofoblastu z cechami atypii cytologicznej.

    Czy miałyście podobny opis wyniku i może jakąś dokładniejszą interpretację?

    Jezeeli chodzi o mnie to ja mam wrazenie ze organizm mi jeszcze nie wrocil do stanu sprzed…jestem już 4 msc po z Zerową betą.

    Jeżeli chodzi o wynik to u mnie byl ” Fragmenty tkanki doczesnej z wylewami krwi, zakrzepami w swietle naczyn, naciekiem zapalnym neutrofilnym i ogniskami martwicy. Czesc kosmkow łożyskowych z obrzekiem podscieliska, brakiem naczyn włosowatych i rozrostem komórek trofoblastu.
    Obraz mikroskopowy odpowiada zaniadowi groniastemu czesciowemu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli miałaś określony konkretny rodzaj zaśniadu, ja liczyłam, że wynik trochę rozwieje moje wątpliwości, ale niestety za dużo się nie zmieniło. Fizycznie jest w miare ok. Chyba najbardziej nie radzę sobie z głowa po tym co się stało. Mam wrażenie, że moje życie straciło sens, nic mnie nie cieszy, nie widzę dla siebie przyszłości :(. Lekarz zasugerował wizytę w centrum onkologii, bo moja beta jest wysoka jak na ten czas po zabiegu, a oni powinni zdecydować czy podać mi chemię czy w inny sposób mnie poprowadzic..

  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 27 września 2022, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli podejrzewam ze masz tą drugą opcję zaśniadu. Nie martw sie na zapas to Ci w niczym nie pomoże… Idz tam gdzie Cie kieruje lekarz , wydaję mi się źe wazne jest działać szybko, zeby wyeliminować to co tam powstało i zeby nie rozsiało sie po organizmie. Moja gin gdy mi wszystko tłumaczyła wspomniała by sie nie martwic jezeli beta by rosła po prosty szybko reagować i zgłsic sie do odpowiedniej kliniki . Takze ruszaj by to pokonać! Jestem z Tobą myślami!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2022, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sensie, że całkowity?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skonsultowałam się z innym ginekologiem i usłyszałam dokładnie to co Ty od swojego ginekologa. Jestem 3 tyg po zabiegu, póki co beta cały czas spada.
    miałam USG kontrolne- wszystko ok, nawet jestem świeżo po owulacji.

    Joggy lubi tę wiadomość

  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 28 września 2022, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina23 wrote:
    Skonsultowałam się z innym ginekologiem i usłyszałam dokładnie to co Ty od swojego ginekologa. Jestem 3 tyg po zabiegu, póki co beta cały czas spada.
    miałam USG kontrolne- wszystko ok, nawet jestem świeżo po owulacji.

    No i super nie ma co się na zaś martwić, jak spada to bardzo dobry znak ;) Będzie dobrze!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, zrobiłam dzisiaj kolejna betę, miesiąc po zabiegu, wynik 43. Widzę, że spadki nie są już takie szybkie jak na początku, nie wiem czy to przyczyna, że jakieś komórki jednak się odnawiają czy tak jest zawsze..

  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 2 października 2022, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma się co sugerować liczbami, wydaje mi się aby obserwować po prostu czy spada. Tal wogole to moja doktorka kazala to robic dopiero po pierwszej miesiaczce.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kontrolować spadek bety?
    To jednak każdy lekarz ma inne podejście. Ja mam zalecenia wykonania beta hcg co tydzień od wykonania zabiegu. Ale chyba zacznę to robić co dwa tygodnie.

  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 4 października 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwidoczniej tak :) Najlepiej słuchać sie swojego lekarza a nie opinii innych :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy mimo wysokich wartości beta hcg wrócił Wam cykl do normy?
    Mój organizm chyba zwariował, beta wysoka, cykle normalne, okres wrócił...

  • Joggy Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 14 listopada 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mailna23 Co tam u Ciebie ? Doszlas do siebie?

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ